Editörler : supporters.

Yönetici
09 Kasım 2019 13:07

Kaymakamlık sınavı sorularını değerlendirelim

Kaymakamlık sınavı sorularını değerlendirelim...

nazan0606
Aday Memur
09 Kasım 2019 13:09

400 vekilin oyu ile milletvekilinin istifası kabul edilir

gunay toplar
Aday Memur
09 Kasım 2019 13:10

TBMM ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yenilenmesi kararını kimler alabilir

cevap TBMM ve Cumhurbaşkanı istifa ederse

yeşilyololmalı
Aday Memur
09 Kasım 2019 13:11

Aşağıdakilerden hangisi YSK üyelerini seçen kurumlardan biridir

Cevap: Danıştay

kerimuzay
Memur
09 Kasım 2019 13:12

TBMM başkanı seçimlerinde 3. turda hangi şekilde seçim yapılır

Üye tam sayısının salt çoğunluğu(301)

Hedfhukuk
Aday Memur
09 Kasım 2019 13:16

Çankaya belediyesi encümeni

kerimuzay
Memur
09 Kasım 2019 13:33

Hatay ile ilgili soru vardı cevabı hatırlayan var mı

umut olmalı
Aday Memur
09 Kasım 2019 13:38

2019 Şubat ayında göreve başlayan memur mal beyanında bulunmuştur bundan sonraki mal beyanını ne zaman vermesi gerekiyor cevap 2020 şubat

Trafficfx
Aday Memur
09 Kasım 2019 13:52

Uyuşmazlık Mahkemesi Başkanı, Anayasa Mahkemesince kendi üyeleri arasından seçilir.

TRK.
Aday Memur
09 Kasım 2019 14:02

Kişi başı en düşük geliri olan il Ağrı

Brs09
Aday Memur
09 Kasım 2019 14:53

Sınav genel olarak nasıldı ben ilk defa girdim hukuk alanında 12 civarı zor soru vardı ekonomide çok zorlandım iktisat zaten bilmiyordum Türkçede de bir tane paragraf sorusu beni bitirdi oku oku duygudaşlıkla alakalı insan haklarını şöyle böyle diyebilirim hayırlısı olsun kazanacaklar içinde

ece1495
Aday Memur
09 Kasım 2019 15:42

Sınav zordu , kolay gibi görünen zor sınav türü çok aldatıcı oluyor , geven sene ve bu sene girenler bir yorum yapabilir nu merak ettim

nazende17
Aday Memur
09 Kasım 2019 15:43

Hamdullah Suphi E belediye iç işleri +çevre bakanlığı Mal bildirimi 2020 Memur baba tatili 10 gün YSK Danıştay Milletlerarası ant bildirimi 2 ay

Bakan1528
Aday Memur
09 Kasım 2019 16:11

Arkadaşlar sınava giren herkese geçmiş olsun. Maalesef kendim için değerlndirmede bulunacak olursam çok basit dikkat hataları yaptım ve iki şıkka indirgediğim 4 sorunun 4ünde de diğer şık doğru çıktı v tarih ve sosyoekonomik yapı bir hayli ters köşe yaptı bana. Sınava ilişkin hatırladığım soruları burada paylaşayım istedim. Eksikl kalanları da lbirliğiyle tamamlayıp tartışabiliriz. En başta vatanımız ve milletimiz için olmak üzere umarım bu sınav sonuçları herkes için hayırlı olur.

SORULAR

1-YSK üyesini seçen kurumlardan biri=Danıştay

2- Mal Beyanında bulunulacak yıl=2024

3- 1930'lu yıllarda devletçilik ilkesinin uygulaması=1. Beş yıllık sanayi planı

4- TBMM ve CB seçimini kim yenileybilir= Yalnız 1 (Cumhurbaşkanı)

5- Türkiye / Fransa arasında borçların yapılandırılması= Balfour Deklarasyonu ( muhtemelen yanlış)

6-Türkçe sorularından zor sorulardan birinin cevabı= Dil ve Üslup

7- Duygudaşlık turkçe sorusu= Kişi görevini hakkıyla yerıne gtırmezse kısılıgı zarara ugrar tarzı bı sık vardı o olacaktı

8- Anlamlı sekılde sıralandıgında bastan 4. cumle hangısı olur sorusu= II. olacaktı

9- AİHM de tk yargıcın yetkileri= 1,2 v 3 yaptım (muhtemelen yanlıs)

10-Türkçenın yıne zor sorularından anlam akısını bozan cumleyı soruyordu. Yerleşik kultur UZLAŞIMLI Bilmem ne gecen bı cumle vardı o olacaktı

11- Büyuksehır Beledeyısı olmayan il = Sivas

12- GYSİH en dusuk ıl = Siirt yaptım (Muhtemelen yanlıs)

13- Beledıye baskanı seçılen MV. ne zaman kararını bıldırır= 15 Gün içinde

14- Turk Uzay Ajansı sorusunu Yönetım kurulu gecen sıkkı yaptım (muhtemelen yanlıs)

15-İstiklal marsı oneren kısı sorusu = Hasan Ali yucel yaptım ( Muhtemelen yanlıs)

16- GYSİH ın %10 un altına dustugu yıl 2010 yaptım (Muhtemel yanlıs)

17-Kamu yararı kararını kım alır sorusu= Buyuksehır Beledıyesı encumenı

18-Buyuksehır beledıyesı bulunan illerde hangısı bulunur= İl İdare Kurulu yaptım (Muhtemelen yanlıs sanırım ilk kademe bledıyesı olacak)

19-Dilekçe sorusu= Sadec kendı adına basvuru yapılabılır dogru cevap (ben yab ıkamaetı yaptım)

20-BM Sozlsmelerınde guvence altına alınmayan hak= Yaşama hakkı (Muhtemlen Yanlıs)

21-AFAD= İç İşleri Bak. bağlı

22- Cum baskanı OHAL ılanı sursı=6 AY

23- Milletvekilinin ıstıfasının kabulu= 360 Mv.

24- Genel Af Kabulü=360 Mv.

25- Ad Çekme suretiyle son turda kım seçılebılır TBMM'de?= yalnız I kamu bas denetcısı yaptım (Muhtemel yanlıs)

26-TBMM Başklanı 3. Turda seçımı için kaç MV gerekır= 301 yaptım (muhtemel yanlıs )

27- Anayasa bolumunde hangısı yanlıstır sorularından bırısı = AY. Değişikliği için en az 400 MV oyu gerekir dıyordu

28- Konya Projesı sorusu hangısı yer almaz dıye sormustu= Yalnız II (Nevşehir) (En gereksız sorularından bırıydı bence, yanlıs olabılır )

29- Kaymakamın yetkılerını soran bır soru vardı= İlçe şube mudurlerıne el çektırebılır dıyen bır sık vardı onu yaptım vali onayı gerekıyor dıye

30-BM'ye gore cocukların eğitim şeklinıe kım karar verır dıye= Yasama yaptım . (en saçma soru b

uydu vazgeçtım :) )

31- AYM'de esas bakımından denetım yoluyla dava açamayacak kımdır dıyordu= En fazla uyeye sahıp sıyası partı grubu dedım

32- Babalık izni (şi doğan yapana )= 10 GÜN

33- Hangısı doğrudur sorularından bırısı= DDK nın uyelerını baskanları ve bılmememnelrını CBK düzenler Şıkkıydı

34-İşkence eziyet ... vb karsı kurulan ulusal kurum= Turkıye İnsan Hakları ve Esıtlık Kurumu dedim (yanlıs olabılır

35- E-belediye sorusu= Sanayı ve teknoloji bakanlığı- Dijital donusum ofısı (yanlıs olabılır)

36- Merkz teskılatı kadrolarına Cumhurbaskanının atadıkları harıc atama yetkısı kımdedır sorusu= CB İnsan Kaynakları Ofısı dedım (Muhtemel yanlıs)

37- 2. Kuşak haklar kımlerın arasındadır sorusu = Arıstokrası- İşçi dedim (yanlıs olabılır)

38-Kamulastırma sorusunda yanlıs hangısıdır dıye sormustu= Taksıt suresı 10 Yıl olan sık olacaktı (5 yıl çunku)

39- iMTİYAZ sorusu vardı= Katı atık toplaması

40- hangısı yanlıştır dıye soran bı AY sorusu daha vardı yanlıs hatırlamıyorsam eger AYM ye ıtıraz 15 gun dıyen bır sık vardı o yanlıstı = Çünkü 7 gün

41-Sanayı planındakı sanayı cesıdır sorusu vardı = tas toprak sanayısı olacaktı

42- Izmır ıktısat kongresıne hangı sınıf dogrudan katılmamıstır sorusu vardı = Askerler sanırım cevap ( Ben sanayıcıler yaptım)

43- Seçim yapılıncaya kadar encumen memurlarının ıl genel meclısının gorevını yerıne getırebılcegı durumlardan sayılmamıstır dıyordu= Cevamıbımı hatırlamıyorum :D

44-Kamulaştırma Bedel Tespıtınde gorevlı mahkemes hangısıdır? = Asliye hukuk Mahkemesi

45- Tarihte İstanbul hukumetı ıle alakalı soru= Hukumeyın gucunun ve otorıtesının hala sağlam olduğunu gostermek.

46- Turkcede noktalama ısaretı sorusu yanlıs kullanılan vırgulu soruyordu= şıklardan bırınde de bağlacından sonra virgul kullanılmıştı o yanlıs kullanımdı

47-Memuru görevden uzaklaştırma yetkisi kımdedır tarzında bır soru vardı yanlıs hatırlamıyorsam = İç İşleri Bakanı olacaktı.

48= Sayıstayla alakalı ''düzenlilik'' sorusu vardı = I-II yaptım (mali ve bısey daha vardı) (yanlıs olabılır)

49-

50...........100 :) iktisat kısmını hiiiç hatırlamıyorum geri kalan kısmı da hatırlayanlar eklerse güzel olur. Herkese kolay gelsin...

Bakan1528
Aday Memur
09 Kasım 2019 16:16

49- Yerel Yönetimler nereye bağlıdır sorusu= Çevre ve Şehiricilik Bakanlığı

Bakan1528
Aday Memur
09 Kasım 2019 16:18

Hangısı yrel yonetımlere ılıskın olarak AY'da yer almaz sorusu= Yurt Dışı ılıskılerı dedım.

nazende17
Aday Memur
09 Kasım 2019 16:53

Sonu 0 ve 5 ile biten yıllarda mal bildirimi yapılır hocam. 2019 da girilse dahi 5 sene geçmesine gerek yok.
Bakan1528, 4 yıl önce

Arkadaşlar sınava giren herkese geçmiş olsun. Maalesef kendim için değerlndirmede bulunacak olursam çok basit dikkat hataları yaptım ve iki şıkka indirgediğim 4 sorunun 4ünde de diğer şık doğru çıktı v tarih ve sosyoekonomik yapı bir hayli ters köşe yaptı bana. Sınava ilişkin hatırladığım soruları burada paylaşayım istedim. Eksikl kalanları da lbirliğiyle tamamlayıp tartışabiliriz. En başta vatanımız ve milletimiz için olmak üzere umarım bu sınav sonuçları herkes için hayırlı olur.

SORULAR

1-YSK üyesini seçen kurumlardan biri=Danıştay

2- Mal Beyanında bulunulacak yıl=2024

3- 1930'lu yıllarda devletçilik ilkesinin uygulaması=1. Beş yıllık sanayi planı

4- TBMM ve CB seçimini kim yenileybilir= Yalnız 1 (Cumhurbaşkanı)

5- Türkiye / Fransa arasında borçların yapılandırılması= Balfour Deklarasyonu ( muhtemelen yanlış)

6-Türkçe sorularından zor sorulardan birinin cevabı= Dil ve Üslup

7- Duygudaşlık turkçe sorusu= Kişi görevini hakkıyla yerıne gtırmezse kısılıgı zarara ugrar tarzı bı sık vardı o olacaktı

8- Anlamlı sekılde sıralandıgında bastan 4. cumle hangısı olur sorusu= II. olacaktı

9- AİHM de tk yargıcın yetkileri= 1,2 v 3 yaptım (muhtemelen yanlıs)

10-Türkçenın yıne zor sorularından anlam akısını bozan cumleyı soruyordu. Yerleşik kultur UZLAŞIMLI Bilmem ne gecen bı cumle vardı o olacaktı

11- Büyuksehır Beledeyısı olmayan il = Sivas

12- GYSİH en dusuk ıl = Siirt yaptım (Muhtemelen yanlıs)

13- Beledıye baskanı seçılen MV. ne zaman kararını bıldırır= 15 Gün içinde

14- Turk Uzay Ajansı sorusunu Yönetım kurulu gecen sıkkı yaptım (muhtemelen yanlıs)

15-İstiklal marsı oneren kısı sorusu = Hasan Ali yucel yaptım ( Muhtemelen yanlıs)

16- GYSİH ın %10 un altına dustugu yıl 2010 yaptım (Muhtemel yanlıs)

17-Kamu yararı kararını kım alır sorusu= Buyuksehır Beledıyesı encumenı

18-Buyuksehır beledıyesı bulunan illerde hangısı bulunur= İl İdare Kurulu yaptım (Muhtemelen yanlıs sanırım ilk kademe bledıyesı olacak)

19-Dilekçe sorusu= Sadec kendı adına basvuru yapılabılır dogru cevap (ben yab ıkamaetı yaptım)

20-BM Sozlsmelerınde guvence altına alınmayan hak= Yaşama hakkı (Muhtemlen Yanlıs)

21-AFAD= İç İşleri Bak. bağlı

22- Cum baskanı OHAL ılanı sursı=6 AY

23- Milletvekilinin ıstıfasının kabulu= 360 Mv.

24- Genel Af Kabulü=360 Mv.

25- Ad Çekme suretiyle son turda kım seçılebılır TBMM'de?= yalnız I kamu bas denetcısı yaptım (Muhtemel yanlıs)

26-TBMM Başklanı 3. Turda seçımı için kaç MV gerekır= 301 yaptım (muhtemel yanlıs )

27- Anayasa bolumunde hangısı yanlıstır sorularından bırısı = AY. Değişikliği için en az 400 MV oyu gerekir dıyordu

28- Konya Projesı sorusu hangısı yer almaz dıye sormustu= Yalnız II (Nevşehir) (En gereksız sorularından bırıydı bence, yanlıs olabılır )

29- Kaymakamın yetkılerını soran bır soru vardı= İlçe şube mudurlerıne el çektırebılır dıyen bır sık vardı onu yaptım vali onayı gerekıyor dıye

30-BM'ye gore cocukların eğitim şeklinıe kım karar verır dıye= Yasama yaptım . (en saçma soru b

uydu vazgeçtım :) )

31- AYM'de esas bakımından denetım yoluyla dava açamayacak kımdır dıyordu= En fazla uyeye sahıp sıyası partı grubu dedım

32- Babalık izni (şi doğan yapana )= 10 GÜN

33- Hangısı doğrudur sorularından bırısı= DDK nın uyelerını baskanları ve bılmememnelrını CBK düzenler Şıkkıydı

34-İşkence eziyet ... vb karsı kurulan ulusal kurum= Turkıye İnsan Hakları ve Esıtlık Kurumu dedim (yanlıs olabılır

35- E-belediye sorusu= Sanayı ve teknoloji bakanlığı- Dijital donusum ofısı (yanlıs olabılır)

36- Merkz teskılatı kadrolarına Cumhurbaskanının atadıkları harıc atama yetkısı kımdedır sorusu= CB İnsan Kaynakları Ofısı dedım (Muhtemel yanlıs)

37- 2. Kuşak haklar kımlerın arasındadır sorusu = Arıstokrası- İşçi dedim (yanlıs olabılır)

38-Kamulastırma sorusunda yanlıs hangısıdır dıye sormustu= Taksıt suresı 10 Yıl olan sık olacaktı (5 yıl çunku)

39- iMTİYAZ sorusu vardı= Katı atık toplaması

40- hangısı yanlıştır dıye soran bı AY sorusu daha vardı yanlıs hatırlamıyorsam eger AYM ye ıtıraz 15 gun dıyen bır sık vardı o yanlıstı = Çünkü 7 gün

41-Sanayı planındakı sanayı cesıdır sorusu vardı = tas toprak sanayısı olacaktı

42- Izmır ıktısat kongresıne hangı sınıf dogrudan katılmamıstır sorusu vardı = Askerler sanırım cevap ( Ben sanayıcıler yaptım)

43- Seçim yapılıncaya kadar encumen memurlarının ıl genel meclısının gorevını yerıne getırebılcegı durumlardan sayılmamıstır dıyordu= Cevamıbımı hatırlamıyorum :D

44-Kamulaştırma Bedel Tespıtınde gorevlı mahkemes hangısıdır? = Asliye hukuk Mahkemesi

45- Tarihte İstanbul hukumetı ıle alakalı soru= Hukumeyın gucunun ve otorıtesının hala sağlam olduğunu gostermek.

46- Turkcede noktalama ısaretı sorusu yanlıs kullanılan vırgulu soruyordu= şıklardan bırınde de bağlacından sonra virgul kullanılmıştı o yanlıs kullanımdı

47-Memuru görevden uzaklaştırma yetkisi kımdedır tarzında bır soru vardı yanlıs hatırlamıyorsam = İç İşleri Bakanı olacaktı.

48= Sayıstayla alakalı ''düzenlilik'' sorusu vardı = I-II yaptım (mali ve bısey daha vardı) (yanlıs olabılır)

49-

50...........100 :) iktisat kısmını hiiiç hatırlamıyorum geri kalan kısmı da hatırlayanlar eklerse güzel olur. Herkese kolay gelsin...

Fatih-Gokturk
Aday Memur
09 Kasım 2019 20:40

2019 KAYMAKAM ADAYLIĞI SINAVI

2019 Kaymakamlık Sınavı Soru ve Yanıtları

Adayların hatırladığı sorular ve cevaplar tahmini olarak aşağıda yer almaktadır.

1) Hoover Moratoryumu

2) Yerel özerklik tahsis edilmesi

3) Gençlik ve Spor Bakanlığı Fahri Başkanlığı -

4) Aşağıdakilerden hangi Büyükşehir belediyesinde bulunur? İl İdare Kurulu

5) Aykome - Çevre ve Şehircilik Yönetmeliği ile düzenlenir.

6) İşkence ve diğer zalimane Ulusal Önleme Mekanizması - Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu

7) Medeni ve Siyasal Haklar Sözleşmesi - Sosyal Güvenlik Hakkı

8) Dilekçe Hakkı - Kendileri ile alakalı olan seçenek

9) İktisat Kongresi - Asker

10) İstiklal Marşı teklifini sunan kişi kimdir? - Hamdullah Suphi Tanrıöver

11) Merkez teşkilatında yer alanları Cumhurbaşkanı dışında atamaları kim yapar?

12) Mal Bildirim Süresi - 2020

13) Büyükşehir olmayan il - Sivas

14) Genel af ilanı için gereken çoğunluk nedir? Nitelikli çoğunluk

15) Milletlerarası Anlaşmalar TBMM'ye kaç gün içinde sunulur? - 2 ay

16) Belediye meclisi kararı - Mülki Amirin 10 gün içinde idari yargıya başvuru hakkı vardır.

17) 2018 yılında en düşük GSYİH düzeyinde olan il hangisidir?

18) Milletvekili iken Belediye Başkanı olan kişi görevinden ne zaman istifa eder?

19) 2001 yılından sonra Türkiye'nin TÜFE oranının %10'un altında olduğu yıl - 2004

20) 0.6 ve 0.9 çarpanı olan soru - 2.5'tan 10'a yükseliyordu. toplamda 3 katı kadar artar.

21) Taşınırların kamulaştırılması - İstimval

22) Olağanüstü hal sorusu - Cumhurbaşkanı olağanüstü hal ilan süresi 6 ay

23) Kaymakamın Görevi

24) Yüksek Seçim Kurulu'nun üyelerini seçen Kurumlardan birisidir? Danıştay

25) Belediye Encümeni

26) Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde tek yargıcın yetkileri nelerdir?

27) Türkçede virgülün kullanımı yukarıdaki metinde hangisinde yanlıştır?

28) Game of Thrones paragrafından hangisi çıkarılabilir?

29) Cümle oluşturma sorusu, hangisi sondan dördüncü cümle olur?

30) Heyet-i Nasiha'nın amacı nedir? - İstanbul hükümetinin gücünü temsil etmek

31) Aşağıdakilerden hangisi devletçilikle alakalıdır? - I. Sanayi Planı

32) Türkiye'nin ihracatta 2018 yılında en yüksek olduğu alan nedir?

33) 1960'lardaki ekonomi planlarının özellikleri

34) İzmir İktisat Kongresi'ne aşağıdakilerden hangisi katılmamıştır? - Askerler

35) Aşağıdakilerden hangisi mülkiyet üzerinden alınan vergilerden birisidir? - MTV

36) Aşağıdakilerden hangisi bütçe denklemini ifade eder? Px.x = Py.y

37) TBMM başkanı seçimlerinde üçüncü turda seçim nasıl yapılır? - 301 oy

38) TBMM ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yenilenmesi kararını kimler alabilir?

39) Aşağıdaki illerden hangisi Konya Ovası Projesi KOP dahilinde değildir? - Nevşehir

40) Piyasa başarısızlıklarının sebeplerinden değildir? - Spekülasyon

41) Lucas Kritiği - Fiyat yapışkandır

42) AS Sola kayar

43) Kayıtsızlık eğrileri aynı fayda düzeyini gösterir

44) Birinci derece fiyat farklılaştırması/Monopol - 50

45) 100 birim borcu ödemek için 120 birim borçlanma yapılan durum.

46) İhracat - Otomotiv sektörü

47) Belediyenin katı atık toplama işi için 49 yıllığına imtiyaz verebilmesi

48) Sayıştay'ın denetim şekilleri - Düzenlilik, mali ve uygunluk denetimi

49) Eğitim Hakkına Kim karar verir?

50) Kaymakamın görevlerindendir? - İlçe İdare Şube Başkanlığını Kaymakam Vali onayıyla görevde alabilir

51) İçişleri Bakanı görevlerindendir - Görevden uzaklaştırma

52) Kura yöntemi - Yalnız HSK

53) Uzay Ajansı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın ilgili kuruluşudur. Yanlış cevap Cumhurbaşkanlığı

54) İkinci kuşak haklar - Burjuva İşçi

55) Anayasa'da katkısı olmayan Kurum - Devlet Denetleme Kurumu

56) İlçe belediyesi için kamu yararı kararını kim verir? - Belediye Encümeni

57) Milletvekilinin istifası durumunda gerekli olan çoğunluk-

58) 1982 Anayasası'nda tüzel kişiliği yer almayan kurum hangisidir?

59) Dokunulmazlığın kaldırılması durumunda Anayasa Mahkemesi'ne 15 gün içinde itiraz.

60) Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Strateji ve Bütçe Başkanlığı hangisini müştereken hazırlamaz?

61) Tobin sorusu

62) Uyuşmazlık Mahkemesi Başkanını kim seçer? Anayasa Mahkemesi kendi üyeleri arasından seçim yapar.

63) Kamulaştırmada taksitle ödeme ile ilgili hangisi yanlıştır? - 10 yıl içinde bedelin tamamı ödenir.

64) Avrupa İnsan Hakları Komisyonu

65) Hata sorusu

66) Devlet Memurları Kanunu'nda babalık izni kaç gündür? - 10 gün

67) Türkçede altı çizili kabuk ve çekirdek kelimeleri - Biçim ve İçerik / Dil ve Üslup

68) Yetki genişliği ile ilgili hangisi doğrudur?

69) Afad - İçişleri

70) Köy Derneği - Köydeki seçmenler

71) Bedel tespitini kim yapar? Asliye Hukuk Mahkemesi

72) Somut Norm Denetimi - 5 yıl

73) Saltanat ve Hükümetin Güçlenmesi

74) Anayasa değişikliği - 400 milletvekili

75) Büyükşehir meclis üyesi - 9 üye

76) Yetki saptırması hangi unsur yönünden sapmadır? - Amaç

77) Kanunların şekil ve esas yönünden iptali için Anayasa Mahkemesi'ne götürülmesi - En fazla milletvekiline sahip iki parti

78) Bakan yardımcısı istisnai memur

79) Türkiye / Fransa arasında borçların yapılandırılması için yapılan anlaşma nedir?

80) Türkçede duygudaşlık - Kişi görevini hakkıyla yerine getirmez ise kişiliği zarara uğrar

81) Türkçede anlamlı sıralama sorusu, dördüncü cümle hangisidir? - II

82) Türkçede cümlenin akışını bozan cümle hangisidir? Yerleşik kültür uzlaşımlı... şeklindeki cümle.

83) Dilekçe sorusu

84) Sanayi planındaki sanayi çeşitleri - taş toprak sanayisi

85) İl genel meclisinin görevlerinden hangisini yeni seçim yapılıncaya kadar encümen memurları yerine getirebilir?

86) İktisat enjeksiyon sorusu - G + X

87) ...

(tercihiniyap.net)

Facebook:

KPSS A GRUBU ve KURUM SINAVLARI

eser can42
Aday Memur
10 Kasım 2019 10:59

Cevaplarım

Cumhur başkanı dışı ata idari işler başkanı

2istifa da tbmm basit çoğunluk

3eski bütçe yeniden degerleme