Editörler : ayşegül bgm
24 Haziran 2011 18:19

Becayiş şartları nelerdir?

Son Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız...    

http://becayis.memurlar.net/

Becayiş ilanlarınızın daha etkin olabilmesi için becayiş servisini kullanmanızı öneririz.

3. bölgenin A grubunda birisi 3. bölgenin C grunubda birisiyle becayiş yapabilirmi.

Eğitim becayişi etkiliyormu (lise ile Y.Okul mezunu)

hüseyin bayır
Aday Memur
25 Haziran 2011 17:03

Yokmu bilgisi olan.Özellikle bu bölüme yazdımki bilse bilse kadrolular bilir diye.(Ben sözleşmeliyim)

laborant6145
Aday Memur
25 Haziran 2011 17:22

yapabilirsiniz. aynı hizmet bölgesi ile becaiş yapılıyor. mezuniyet fark etmez ama biriniz teknisyen biriniz tekniker ise biraz zor....

27 Haziran 2011 21:19

arkadaşlar 1 aynı bölgede olacak becayiş yapacağınız kişi 2. aynı ünvanda olacak sağlık memuru tıbbi sekreter sağlık memuru tıbbi sekreter ben büğün sağlık teknikeri tıbbi sekreter bir arkadaşla becayiş yapamadık.haberiniz olsun

biyologcell
Müsteşar Yardımcısı
28 Haziran 2011 23:34

MADDE 29- (Değişik:RG-14/09/2004?25583)

Bakanlık kadrolarına ilk defa sınav sonunda veya Yönetmelikteki düzenlemelere göre kura ile aynı unvan ve branşta kadrolara atanan personel, sınav ve kura sonuçlarının ilanından itibaren 5 gün içinde Bakanlığa şahsen veya il müdürlükleri vasıtası ile müracaatları halinde karşılıklı olarak yer değiştirebilirler.

Aynı hizmet bölgesi illerde aynı unvan ve branşta görev yapan personel, il müdürlükleri vasıtası ile müracaatları ve Bakanlığın uygun görmesi halinde karşılıklı olarak yer değiştirebilirler.

(Ek fıkra:RG-22/10/2009-27384) Ancak, bu Yönetmeliğin 19 ve 20 nci maddeleri ile 21 inci maddesinin üç, dört ve beşinci fıkraları hariç diğer fıkralarına göre atanan personele, bu madde hükümleri uygulanmaz.

Müracaat Sınırlamaları

MADDE 30- (Değişik:RG-24/06/2006?26208)

Bu Yönetmeliğin 14, 15, 16, 17, 22, 24, 26, 27 ve 29 uncu maddelerine göre atanan personel atandıkları ilde fiilen bir yıl çalışmadıkça başka bir yere atanma talebinde bulunamaz. Ancak bu personelin atanma talepleri bu Yönetmeliğin 19, 20, 21 ve 26 ncı maddeleri kapsamında ise, bu süre şartı aranmaz.

(Ek fıkra:RG-13/04/2007-26492) Bu Yönetmeliğin 16, 19, 20, 21 ve 26 ncı maddelerine göre atanmış olup atama kararlarını iptal ettirenler, mazeret durumlarında yeni bir değişiklik olmadığı sürece bir yıl süre ile atama talebinde bulunamazlar.

(Ek fıkra:RG-21/5/2011-27940) Naklen atama talebinde bulunacak personel aynı anda sadece bir hukuki sebebe dayanarak talepte bulunabilir. Yapılan bir atama talebi sonuçlanmadan yeniden başka bir sebebe dayanarak başvuru yapılabilmesi için önceki talebin geri alınması şarttır.

karaçam61
Şef
22 Temmuz 2011 13:25

Arkadaşlar,kadrolularda becayiş şartları varmı,aranızda becayiş yapan oldumu,ya da duyan.

xmalcomx28
Daire Başkanı
22 Temmuz 2011 13:33

**aynı bölgede olma şartı var.

**ünvan-branş aynı olması şartı var.

mesela tıbbi sekreterlikte 3 bölgede bulunan rize ile giresun becayiş yapabilir ama 6 bölgede bulunan gümüşhane ile 3 bölgede bulunan trabzon yapamıyor,ünvan-branşta tutacak.

yani kadroluda becayiş ,sözleşmeliye göre daha zorrr...

karaçam61
Şef
22 Temmuz 2011 13:44

Ozaman siz çok şanslısınız..

xmalcomx28
Daire Başkanı
22 Temmuz 2011 13:47

hiç de öyle değil becayiş bulabilseydim şimdiye kadar bulurdum...

inşallah kadro işlemlerinden sonra eş durumu isteyeceğiz o zaman olur inşallah...

sizde istediğiniz yere gidersiniz inşallah...

karaçam61
Şef
22 Temmuz 2011 14:36

inşaallah herkes eşine kavuşur..

angel_x
Aday Memur
15 Ağustos 2011 15:11

alt bölgeye tayin isteniyor da becayiş yapılamıyor mu yani ben 1. bölge D grubuyum 2. bölge D grubuyla becayiş yapamaz mıyım

SuddenDyt
Kapalı
15 Ağustos 2011 15:41

"alt bölgeye tayin isteniyor da becayiş yapılamıyor mu" diye sormuşsun. Sen alt bölgeye gideceksin ama diğeri üst bölgeye becayiş yapmış olacak :)

Arkadaş ilgili maddeyi yazmış, sadece aynı bölge becayiş yapabilir.

hevi33
Memur
15 Ağustos 2011 16:08

arkadaslar mesela ben ankara merkezde hastanede görev yapıyorum..onlısans mezunuyum adana mersıne becayıs bulursam yapabılırmıyım aynı bolgedeler mı?

sevdimsenibikere
Şube Müdürü
16 Ağustos 2011 20:15

arkadaşlar ben khk ile yeni kadrolu oldum. çkys de asil görünüyorum. sorum şu bir yıl önce 4 b li olarak atanmıştım yani vizeli olduğum il de 1 yıldan fazladır çalışıyorum becayiş yapmam da bir engel var mı sizce... birde bir ara becayiş işlemdleri durdurulmuştu bakanlık tarafından bir hareketlenme var mı

serinnehir
Kapalı
16 Ağustos 2011 21:12

engel in yok fakat becaişler eylül ayında açılacakmış şimdi kapalıymış.....

sevdimsenibikere
Şube Müdürü
16 Ağustos 2011 21:31

iyiymiş yaa eylüle ne kaldı.açıldıktan sonra mı başvuru yapsak acaba.yoksa açılmadan başvursak mı

sevdimsenibikere
Şube Müdürü
17 Ağustos 2011 18:01

arkadaşlar bi aynı bölge şartı var demişsiniz. yaa anlamadığım neden böle bir şart var ki.saçma. sonuçta kim çalışırsa çalışsın o bölgede eksilen yok bişey yok.evet yönetmelikte yazıyor ama o birazda tanıdık olması ile ilgili. sözleşmelilerde yıl başında yapılıyor bu işlem ve atanan kişilerin en az bir yıl orada çalışma şartı var.ama bi arkadaş 8 aydır çalışıyorken ve kasımda becayiş yapmış.tanıdığın varsa olur.

mithatak
Daire Başkanı
18 Ağustos 2011 13:36

arkadaşlar geçen cuma günü istanbul il sağlık müdürlüğüne becayiş dilekçesi vermiştim hemde karşı taraf ile aynı hizmet bölgesi aynı ünvan branştaydık bugün bana red cevabı geldi.inanamıyorum ya böyle bişey olabilirmi müdürlük red cevabı yazabilirmi bu cevabı yazması gereken bakanlık değilmi sonuçta onay makamı o değilmi?bide n.sağlık bakanlığı nakil ve atama yönetmetmeliği açık orda tapu gibi 29.madde var aynı hizmet bölgesinde aynı ünvan branşta olmalı,müdürlük vasıtasıyla bakanlık onayı diyor.müdürlük red diyor gönderiyor anlamış değilim yaa

sevdimsenibikere
Şube Müdürü
19 Ağustos 2011 15:41

ben az önce müdürlükle konuştum başvuru almadıkları için geri çeviriyorlarmış. henüz aktif olmamış yani

mithatak
Daire Başkanı
05 Eylül 2011 18:16

ya arkadaşlar ben bayramdan önce karşılıklı becayiş yapamak için becayiş dilekçemizi verdik karşı tarafa cevap gelmiş (izmir il sağlık müdürlüğü) ben merkezi bütçedenim o döner sermayede red gelme sebebi bu yani benim merkezi bütçe karşı tarafın kinin döner sermaye olması ben inanın bunu anlamış değilim sağlık bakanlığının nakil ve atama yönetmeliğinin 29 maddesi var orda aynı hizmet bölgesi ve aynı ünvan ve braşta olması şartı aranıyor bizde aynı hizmet bölgesinde ve aynı ünvan braştayız.üstüne bu merkezi bütçe,döner sermaye ayrımıda nerden çıkıyor anlamış değilim.resmen ipe un sermek bu yönetmelikte olmayan bişeyden dolayı sebeb bu gösterilip izmir il sağlık müdürlüğü red cevabı veriyor.anlamış değilim.

anestezistelif
Aday Memur
21 Eylül 2011 10:44

kadrolu becaiş hakkında bilgi verir misiniz. yenı kadroya gectık arkadasla aynı bolgedeyız o da ben de anestezi teknikeri. bunun zamanı var mı ve nasıl yapıcaz. lutfen yardımcı olun

Toplam 51 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi