Editörler : swat3410
21 Eylül 2022 14:30

Çocuğum hasta oldu yıılık izin talebi
Merhaba arkadaşlar çocuğum 3 yaşında ağır enfeksiyon geçiriyor. Sabah saat 08 de görevlendirme vardı noktada. Sabah 06 ya kadar ateşi düşüp yükselmesi sonucu yanında kalmam elzem olduğu için 2 gün bugünden geçerli izin istedim. Komiser 1 gün diye diretti. Bu hastalık 1 hafta bile sürüyor. Birde hasta olduğuna dair hastane raporu resmi evrak istedi. Bende zor durumda olduğum için gönderdim. İzin çıktı ama makama şikayet etmek istiyorum. Sizce bu raporları istemesi kanuna aykırı değil mi? Yıllık izin yasal hakkım ve acil mazeretim var. Kendi devresi istese ondan da rapor mu istiyor sanki. Kısaca kendisini idari şikayet edecem. Adli olarak şikayetten bir şey çıkar mı? Sizce savaşmalımıyım?

Persnelci
Kapalı
22 Eylül 2022 00:20

Şu teşkilatta ne salak adamlar var ya çeksen vursan adam yerine geçecek insanlıktan anlamaz karaktersizler

Alparslan333
Aday Memur
22 Eylül 2022 00:45

Adli boyuttan ceraim olacak konu değil ancak komseri cimere şikayet ederek onun sıkıntı yaşamasına sebep olabilirsiniz

22 Eylül 2022 01:31

Hastaneden refakatçi belgesi çıkar keyfine bak

Tolgamert34344
Aday Memur
22 Eylül 2022 04:41

Tşk onu öncelikli makama şikayet edecem. Makam yerini değiştirse yeterli olur. Böyle kişiler komiserlik yapıyor yönetim becerisi sıfır.
Alparslan333, 2 yıl önce

Adli boyuttan ceraim olacak konu değil ancak komseri cimere şikayet ederek onun sıkıntı yaşamasına sebep olabilirsiniz

Arlequin
Şef
22 Eylül 2022 10:40

Yapabilirsin kanun maddelerini iyi oku cimer den ziyade ilk olarak şikayet edeceğin amiri atlayıp silsile yoluyla sözlü olarak yap baktın bundan iş çıkmıyor ebys den şikayetini oluştur ebys numarası çıksın direk elden yazınca işleme koymuyorlar ama ebys den yazınca mecburlar. Cimeri en son yap

bbtl3858
Memur
22 Eylül 2022 11:29

Refakatci belgesini kabul etmiuorlar

Müstafipolis61, 2 yıl önce

Hastaneden refakatçi belgesi çıkar keyfine bak

22 Eylül 2022 12:13

Böyle bir hakkı yok. Sen en başında bir insansın ve yıllık izin için kimseye mazeret sunacak halin yok. Ebys den şikayetini yap ki isleme mecbur koysunlar. Aynı zamanda cimere de yaz. Böyle adamların hakkını verin bişey çıkmaz diye geri durmayin. Sen bugün bunu yaparsan bisey çıkmasa bile diğer sefere o hareketi sana yapamaz.

Erciyesbeyi
Aday Memur
22 Eylül 2022 12:20

Ebys den şikayetçi oldugumuz zaman kimler görüyor şikayeti il Emniyet Müdürlüğü mü yada EGM mi

Arlequin, 2 yıl önce

Yapabilirsin kanun maddelerini iyi oku cimer den ziyade ilk olarak şikayet edeceğin amiri atlayıp silsile yoluyla sözlü olarak yap baktın bundan iş çıkmıyor ebys den şikayetini oluştur ebys numarası çıksın direk elden yazınca işleme koymuyorlar ama ebys den yazınca mecburlar. Cimeri en son yap

Arlequin
Şef
22 Eylül 2022 12:57

Parafı kime kadar açarsanki genelde bağlı olduğun şube müdürü ve bağlı olduğu il emniyet müdür yardımcısı Daire de isen Başkan yardımcısına kadar açılır. Ebys den bir kere yazdın mı işleme koymaya mecburlar çünkü onaylamazlarsa bile evrakı sen onu delil olarak ilerde gösterebilirsin. Islak imza ile yazdığınyazı yırtıldığı an kanıtlayamayabilirsin

Erciyesbeyi, 2 yıl önce

Ebys den şikayetçi oldugumuz zaman kimler görüyor şikayeti il Emniyet Müdürlüğü mü yada EGM mi

Arlequin
Şef
22 Eylül 2022 13:01

Ama dediğim gibi dostum önce sözlü olarak baktın bundan iş çıkmıyor ebys ve cimer. Bu adımları uygunve düzgün üslupla yazarsan haklı olursun. Direk cimerden yapma geri dönüşü kötü olmasın

Tolgamert34344
Aday Memur
22 Eylül 2022 13:27

Sözlü bir şey çıkmıyor. Genellikle
Arlequin, 2 yıl önce

Ama dediğim gibi dostum önce sözlü olarak baktın bundan iş çıkmıyor ebys ve cimer. Bu adımları uygunve düzgün üslupla yazarsan haklı olursun. Direk cimerden yapma geri dönüşü kötü olmasın

karakol38
Yasaklı
22 Eylül 2022 13:28

İzni sanki cebinden veriyor pezrvenk. Şikayet gibi değilde sadece yaşadığın olayı olduğu gibi cimer e yaz. Cimerin böyle şeyler için kuruldu. İl emniyet müdürlüğü gerekli uyarıları yapar

mehmetyilmz
Memur
22 Eylül 2022 15:37

Ebys den bi amir nasıl şikayet ediliyor acaba? Yani dilekçe yazıp alın işleme koyun mu diyecez, bu dilekçeyi yine amir görür işleme koymaz, ebys den nasıl şikayet ediliyor ki ?

Arlequin, 2 yıl önce

adalı-polis
Genel Müdür
22 Eylül 2022 16:12

Ebys den şikayet yaz diyen hangi kafaya göre yazıyor acaba? Hayatında ebys mi kullanmış. Birde il emniyet müdürüne kadar paraf açacakmışsın. Kardeşim üst yazı yazılır ebys de adamda belki büro memur yetkisi dahi yok nasıl yazıyı yazacak? Hadi yetkisi var yazdı diyelim muhattap neresi olacak hangi şubeyi sececek? Hadi hukuk işlerini seçti diyelim bi üstündeki komser amir başmüdür ne diyecek? Ebys de yazıyı yazarsın yazı imzalayan kişinin yazısıdır senin değil. Düşünsenize ahmet komser bana izin vermedi gereğini arz ederim diye yazdın ebys de üst yazıya bunu şube müdürü yada başmüdür niye nasıl imzalayacak. Şaka gibisiniz uçyemin ederim.

Sen dilekçe yazarsın güzel kardeşim. Başlığa takılma. ..... şube müdürlüne altına parantezle de (müdüriyet makamına ) diye. Olayı anlatır sonrasınıda gerekli disiplin işleminin tesis edilmesi yada gereğini arz ederim dersün. İdari bürona verir sayıyı alırsın. Gereği yapılır. Yapılmazsa yada sana dilekçe ile cevap verilemzse bu sefer hukuk işlerine dilekçe yazarsın. Emniyet müdürlüğü deyip altına yine müdüriyet makamına diyerek başmüdüre evrağı çıkartabilirsin. Seçenek çok. Bunu sözlüde yapabilirsin. Sözlüden sonra da yazıya dökebilirsin. Cimere de sen değil yenge yazacak. Cocuğum hastaydı, eşim izin istedi komseri vermedi biz mağdur olduk, çocumun sağlığı tehlikeye füştü, eşim de çok üzüldü yazacak yollayacak

cenksozen
Şef
22 Eylül 2022 16:23

silsileyi takip et iş sana dönmesin.bunu da adalı polis arkadaşımızın dediği gibi yap.

adalı-polis, 2 yıl önce

Ebys den şikayet yaz diyen hangi kafaya göre yazıyor acaba? Hayatında ebys mi kullanmış. Birde il emniyet müdürüne kadar paraf açacakmışsın. Kardeşim üst yazı yazılır ebys de adamda belki büro memur yetkisi dahi yok nasıl yazıyı yazacak? Hadi yetkisi var yazdı diyelim muhattap neresi olacak hangi şubeyi sececek? Hadi hukuk işlerini seçti diyelim bi üstündeki komser amir başmüdür ne diyecek? Ebys de yazıyı yazarsın yazı imzalayan kişinin yazısıdır senin değil. Düşünsenize ahmet komser bana izin vermedi gereğini arz ederim diye yazdın ebys de üst yazıya bunu şube müdürü yada başmüdür niye nasıl imzalayacak. Şaka gibisiniz uçyemin ederim.

Sen dilekçe yazarsın güzel kardeşim. Başlığa takılma. ..... şube müdürlüne altına parantezle de (müdüriyet makamına ) diye. Olayı anlatır sonrasınıda gerekli disiplin işleminin tesis edilmesi yada gereğini arz ederim dersün. İdari bürona verir sayıyı alırsın. Gereği yapılır. Yapılmazsa yada sana dilekçe ile cevap verilemzse bu sefer hukuk işlerine dilekçe yazarsın. Emniyet müdürlüğü deyip altına yine müdüriyet makamına diyerek başmüdüre evrağı çıkartabilirsin. Seçenek çok. Bunu sözlüde yapabilirsin. Sözlüden sonra da yazıya dökebilirsin. Cimere de sen değil yenge yazacak. Cocuğum hastaydı, eşim izin istedi komseri vermedi biz mağdur olduk, çocumun sağlığı tehlikeye füştü, eşim de çok üzüldü yazacak yollayacak

Erciyesbeyi
Aday Memur
22 Eylül 2022 16:34

Verdiğin değerli bilgiler için teşekkürler. Saol Varol

Arlequin, 2 yıl önce

Parafı kime kadar açarsanki genelde bağlı olduğun şube müdürü ve bağlı olduğu il emniyet müdür yardımcısı Daire de isen Başkan yardımcısına kadar açılır. Ebys den bir kere yazdın mı işleme koymaya mecburlar çünkü onaylamazlarsa bile evrakı sen onu delil olarak ilerde gösterebilirsin. Islak imza ile yazdığınyazı yırtıldığı an kanıtlayamayabilirsin

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi