Editörler : supporters.
26 Aralık 2021 15:17

Kur korumalı mevduat mı ? Dolar mı ? Sizin tercihiniz hangisi olurdu ?
. Kur korumalı mevduat mı ? . Dolar mı ? Sizin tercihiniz hangisi olurdu ?

Bu ankete 30 günde, 43 kişi oy kullandı ve 25/01/2022 15:17 tarihinde sona erdi.

otmebulbul
Aday Memur
27 Aralık 2021 12:02

Kur korumali dedigin şey vadeli hesap modeli ve haramdır digerine karışmam dolar veya altin yada tarla arsa al

BorsaSTock
Genel Müdür
27 Aralık 2021 21:08

vay be Dolara yine de rağbet var yani...

28 Aralık 2021 10:13

al sat gir çık yapabiliyorsan dolar..

HnCik
Aday Memur
28 Aralık 2021 10:55

Yaptığı işi ve görevi aksatarak veya yeterli özeni ve ilgiyi göstermeyip vaktini kur takibine adamak da haramdır. Kur takibine ayırdığınız vakti işinizi iyi yapmaya ayırsaydınız memleket kalkınırdı.

serhat99
Müsteşar Yardımcısı
28 Aralık 2021 11:47

dolar seçeneği yerine döviz seçeneği olsaydı daha iyi olurdu.

MILLEY
Genel Müdür
28 Aralık 2021 15:01

çogunlugun helal haram ayrımından dolayı vadeli mevduata iyimser bakmadıgını düşünüyorum

şahsen faiz haram olmasaydı tercih edebilecegim gerçekten güzel bir uygulama.

insanların amacı zaten enflasyondan korunmak.bu sistemde bunu sunuyor zaten

tabi yatıran yatırır kendi bileceği iş

herkesin hayatına kimse karışamaz :)

serhat99, 2 yıl önce

dolar seçeneği yerine döviz seçeneği olsaydı daha iyi olurdu.

liebestraum
Şube Müdürü
28 Aralık 2021 16:38

Çevresinde kur korumalı mevduat hesabı açtıran oldu mu hiç? Ben hiç karşılaşmadım, sanki pek talep olmadı gibi geliyor bana.

mesahan
Aday Memur
28 Aralık 2021 21:45

%70 insanlar faiz haram diye vadeliye yatırmaz, o yüzden tutmaz bence

WinterSoldier
Kapalı
28 Aralık 2021 21:49

10,99 dan dolar aldım şuan hiç 12 ye geldi, çevremde herkes son 1 haftada deli gibi dolar aldı evi arabayı satıp alanlar var bddk verilerine göre vatandaşın dolar mevduatı arttı zaten kısaca seferberlik herkes dolar bozduruyor gibi şeyler tamamen basit propaganda çıktı kami bankaları ağır müdahale ettiği için düştü dolar da mevduat faizi ile alakası yok ama etkisi geçiyor.

WinterSoldier
Kapalı
28 Aralık 2021 22:18

10,99 dan dolar aldım şuan 12 ye geldi, çevremde herkes son 1 haftada deli gibi dolar aldı evi arabayı satıp alanlar var.Bddk verilerine göre vatandaşın dolar mevduatı arttı zaten kısaca seferberlik,herkes dolar bozduruyor gibi söylemler tamamen basit propaganda çıktı,dolar kamu bankaları ağır müdahale ettiği için düştü,herkes mevduata yöneldi, bu sistem tuttu,vatandaş dolar bozduruyor gibi söylemler gerçekten hiç doğru değil mevduat faizi ile alakası yok borç parayla büyük müdahale geldi ama etkisi geçiyor.

WinterSoldier, 2 yıl önce

10,99 dan dolar aldım şuan hiç 12 ye geldi, çevremde herkes son 1 haftada deli gibi dolar aldı evi arabayı satıp alanlar var bddk verilerine göre vatandaşın dolar mevduatı arttı zaten kısaca seferberlik herkes dolar bozduruyor gibi şeyler tamamen basit propaganda çıktı kami bankaları ağır müdahale ettiği için düştü dolar da mevduat faizi ile alakası yok ama etkisi geçiyor.

muberra_muberra
Aday Memur
29 Aralık 2021 09:35

Vatan sevgisi sadece yeri gelince canını ortaya koymakla olmuyor. Vatanını elinden gelen her türlü şekilde korumakla oluyor. Ülkeme her türlü şekilde zarar veren ülkelerin paralarını yatırım için alarak ülkeme asla zarar vermem. Yatırım mı yapacaksın altın al,ev al,arsa tarla al dolar vs alıpta ülkene zarar verme .

legendz
Memur
29 Aralık 2021 10:56

Vadeli mevduat bildiğin faizdir. Kur korumalı falan filan ile süsleyip üstü kapatılmaya çalışılıyor

WinterSoldier
Kapalı
29 Aralık 2021 13:12

Keşke önce hükümetimiz devletimiz türk parasına güvense 5 müteahhite dolar üzerinden garanti vermese (Londra mahkemesi de hakem tutulmuş yerli millo ya) biz tl kullanıyoruz paramız tl garantiyi de tl olarak veririz deselerdi o zaman biz de elimizi taşın altına koyardık dolar sadece hızla tırmanan enflasyona karşı parayı korumak için normal vatandaşın derdi bu.

muberra_muberra, 2 yıl önce
Vatan sevgisi sadece yeri gelince canını ortaya koymakla olmuyor. Vatanını elinden gelen her türlü şekilde korumakla oluyor. Ülkeme her türlü şekilde zarar veren ülkelerin paralarını yatırım için alarak ülkeme asla zarar vermem. Yatırım mı yapacaksın altın al,ev al,arsa tarla al dolar vs alıpta ülkene zarar verme .

liebestraum
Şube Müdürü
29 Aralık 2021 17:05

Bu arada ben şahsen kur korumalı mevduatın kötü bir seçenek olduğunu düşünmüyorum. Bir nevi hedge fonu gibi düşünülebilir. İyi yanı, eğer zaten TL'ye geçmişseniz stopaj vergisinden muaf olması sebebiyle avantajlı. Orta vadede ihtiyaç duymayacağınız TL varsa, kur ne olacak kaygısı yaşamak istemiyorsanız atayım kafam rahat etsin diyebilirsiniz.

Baba Janga
Yasaklı
29 Aralık 2021 17:23

Altinin hesabi neyle yapiliyor ? Akceyle mi ? Su vatan sevdasi lafinin altini tamamen bosalttiniz

mervetagci
Aday Memur
31 Aralık 2021 14:04

Tabiki dolar. Geçen hafta sadece blöf yapıldı, hepimiz izledik. Yatırımcı düşük veya yüksek dolar alıp elinde tutmak istiyor. Hala piyasaya güven yok. O yüzden öyle merkez bankasının elindeki dolar rezervini bozdurmasıyla falan düzelecek gibi değil maalesef.

Yurt dışı borsalarından hisse almak isteyenler için bir rehber hazırladık.Merak edenler buyrun https://www.halkaarz.info/tr/info/yurt-disi-hisse-senedi-nasil-alinir

19 Ocak 2022 18:08

Borsa yı öneririm günlük trade de kazanıyorum ben hergün kar la çıkıyorum doları altını neden bekleyim istersen özelden yazabilirsin

venüsten
Aday Memur
22 Ocak 2022 09:32

Biraz dolar biraz altın biraz da kur korumalı ve gümüş yapmak en iyisi :) malum sağ gösterip sol vuruluyor...

16 Kasım 2022 08:06

Doğru yatırım tavsiyeleri ;)) ama yinede sonuna ytd eklemeyin...

Soldierm
Yasaklı
16 Kasım 2022 12:00

Hiç biri sasa polyesterden şaşmam ben..

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi