Editörler : crops35
12 Ekim 2017 11:52

Konular yetişir mi ?

Selamlar. 3. sınıf mühendislik öğrencisiyim. Türkçe ve matematik de bir problemim yok.Fakat genel kültür kısmı sıfır.Mezun olmadan ortaöğretim sınavına girmeyi düşünüyorum.

Şuan aktif olarak okuduğum için günlük 2 saat çalışabiliyorum.Hesaplarıma göre sadece tarih 4 ay da bitiyor :(

Dersleri yetiştirebilir miyim? Deneyimli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

İyi forumlar.

HayatAcimasizz
Kapalı
12 Ekim 2017 13:29

Arkadaşım yetişir. Yalnız sisteme ve şahsına bir eleştirim olacak. 3. sınıfta mühendislik okuyorsun hangi bölümdesin bilmiyorum ama genel mühendislik derslerini baz alarak; hiç mi temel tarih bilgin yok? Hiç mi güncel konulardan haberin yok? Genel kültürü olmayan bir mühendis olabilir mi? Mühendis olmak demek sadece matematik, fizik yapmak değildir, güncel olayları takip edip, ne üretirim, bunu nasıl geliştirebilirim diyebilmektir.

Ayrıca; ''Matematik de'' değil, '' Matematikte '' doğrusu. Bitişik ve yumuşama yok :)

abrahamdesouza
Aday Memur
12 Ekim 2017 16:09

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum.

Malesef ki güncel konular hariç dedigim gibi tarih bilgilerim genel kültürüm sıfır.Dediğiniz mühendislerin her üniverste de parmak sayısını geçmiceginden emin olabilirsiniz :)

Ayrıca dil bilgisi bilgisizliğimi de yakalamanız ayrı bi acımasızlık :D

Hocam yetişir diyerek içime su serpsenizde hala acabalar var kafamda.Tarihi 4 ayda bitiriyorum.1 ay denemeler,1 ay tekrar desek geriye kalan 3 ay da coğrafya ve vatandaşlığı halledebilir miyim?

HayatAcimasizz, 7 yıl önce

Arkadaşım yetişir. Yalnız sisteme ve şahsına bir eleştirim olacak. 3. sınıfta mühendislik okuyorsun hangi bölümdesin bilmiyorum ama genel mühendislik derslerini baz alarak; hiç mi temel tarih bilgin yok? Hiç mi güncel konulardan haberin yok? Genel kültürü olmayan bir mühendis olabilir mi? Mühendis olmak demek sadece matematik, fizik yapmak değildir, güncel olayları takip edip, ne üretirim, bunu nasıl geliştirebilirim diyebilmektir.

Ayrıca; ''Matematik de'' değil, '' Matematikte '' doğrusu. Bitişik ve yumuşama yok :)

HayatAcimasizz
Kapalı
12 Ekim 2017 20:11

Önce tarihi sonra coğrafyayı bitiririm diye düşünme. Hepsini bir arada koordineli şekilde götürmen gerekli. Birine çalışıp ötekine başlarsan ilk çalıştığını unutursun. Tavsiyem günde 1 tarih konusu çalış 2 de test çöz. Ertesi gün 1 coğrafya konusu 2 test şeklinde. Coğrafya çabuk biter zaten, tarihte çok uzun sürmez bu şekilde daha verimli olur kardeşim.

abrahamdesouza, 7 yıl önce

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum.

Malesef ki güncel konular hariç dedigim gibi tarih bilgilerim genel kültürüm sıfır.Dediğiniz mühendislerin her üniverste de parmak sayısını geçmiceginden emin olabilirsiniz :)

Ayrıca dil bilgisi bilgisizliğimi de yakalamanız ayrı bi acımasızlık :D

Hocam yetişir diyerek içime su serpsenizde hala acabalar var kafamda.Tarihi 4 ayda bitiriyorum.1 ay denemeler,1 ay tekrar desek geriye kalan 3 ay da coğrafya ve vatandaşlığı halledebilir miyim?

Memuremiii
Aday Memur
28 Ekim 2017 09:18

Neden mühendislik 3. sınıfta ortaöğretimden atanmayi düşünmüyorsunuz?

abrahamdesouza
Aday Memur
28 Ekim 2017 11:41

Adam diplomanı ver 1.5 bin maaş gelmene gerek yok diyor.Böylelerine para kazandırmamak adına...

Memuremiii, 6 yıl önce

Neden mühendislik 3. sınıfta ortaöğretimden atanmayi düşünmüyorsunuz?

Memuremiii
Aday Memur
28 Ekim 2017 17:30

Ama her is yeri öyle olacak diye bir şey yok,başka yerlere başvurun hangi mühendislik alanınıza göre çok iyi maaşta da iş bulabilirsiniz. Akrabam makine mühendisiydi ve yeni mezun olduğu halde şimdi 3500 maaş alıyormuş. Başarılı olursaniz iyi bir geliriniz de olur.

abrahamdesouza, 6 yıl önce

Adam diplomanı ver 1.5 bin maaş gelmene gerek yok diyor.Böylelerine para kazandırmamak adına...

kpsscimemur
Aday Memur
28 Ekim 2017 17:32

Düz lise mezunuysan lise düzeyinden girmen yanlış düz memurluk atama puanla rı 94 civarı ve ilk 50dekiler anca yerleşiyor kalan düz lise mezunları kalöriferci aşçı şoför veya gassallık gibi mesleklere yerleşebiliyorlar gene de puanları 90 üstü kapatıyor ayrıca bunların aldığı maaşlar 2500 civarı mühendis 4500 civarı. Türkçe matematik iyiyse eğer 47 48 net yaparsan genel yetenekten genel kültür zor değil günlük rutin roman okur gibi okumayla okuyup bol bol soru çözerek 45 net çok rahat yapılır şahsi fikrim bi daha düşün sınava boşa girmiş olma bu sene lise düzeyinde 4 milyon kişi girer ilk 100de olmak kolay değil diğer yanda kendi branşından girecek olan mühendislerle yarışacaksın sayı 4 milyondan 100 bine filan düşer

abrahamdesouza
Aday Memur
29 Ekim 2017 00:10

Mühendis 4500 derken???

Özel sektörü bilmeyen atıp tutuyor.Yurt dışında stajlar yapmış ingilizce seviyesi iyi düzeyde olan mühendisliği 3.5 gibi bir ganoyla bitirmiş birine bile 1.5 veriliyor.

Özel sektör kan aglıyor.5 sene para kazanamazsın.Bu süreçte benim için çok uzun.

Bu arad meslek çıkışlıyım.

kpsscimemur, 6 yıl önce

Düz lise mezunuysan lise düzeyinden girmen yanlış düz memurluk atama puanla rı 94 civarı ve ilk 50dekiler anca yerleşiyor kalan düz lise mezunları kalöriferci aşçı şoför veya gassallık gibi mesleklere yerleşebiliyorlar gene de puanları 90 üstü kapatıyor ayrıca bunların aldığı maaşlar 2500 civarı mühendis 4500 civarı. Türkçe matematik iyiyse eğer 47 48 net yaparsan genel yetenekten genel kültür zor değil günlük rutin roman okur gibi okumayla okuyup bol bol soru çözerek 45 net çok rahat yapılır şahsi fikrim bi daha düşün sınava boşa girmiş olma bu sene lise düzeyinde 4 milyon kişi girer ilk 100de olmak kolay değil diğer yanda kendi branşından girecek olan mühendislerle yarışacaksın sayı 4 milyondan 100 bine filan düşer

kpsscimemur
Aday Memur
29 Ekim 2017 00:25

Kamudaki maaşları söyledim 4500 derken özel sektör çok farklı kamuyla ilgili konuştum meslek lisesi çıkışlıysan bölümünü atama sayısını ve taban puanlarını araştır 85 dolaylarında ise ve atama sayısı çok ise mantıklı

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi