Editörler : cihan27E.Kayı Han
09 Ocak 2019 18:10

Ziraat bankası kredi kartı yapılandırması

Malûm ziraat bankası kredi kartı borcunu ödemekte zorlananlara kredi verecek 60 aya kadar vade yapacak (mış) bu konu hakkında bankaya başvuran oldu mu var olan kredili mevduat borçları ve bireysel krediler de bu sisteme dahil mi.

Bir çok haber sitesinde bilgi aradım ama bulamadım. Sadece kredi kartı deniyor.

Gecikmeli ödemelerde kredi notumuz düşüyor bunun etkisi olur mu. Size kredi vermeyiz diyebilirler mı.

Bilgisi olan varsa paylasirsa çok sevinirim.

Saygılar.

hasan677
Memur
09 Ocak 2019 19:06

bende cok arastirdim ama sadece kredi karti icin puan onemli degil icralik olmamis ol yeterki ama baslamis sanirim benimde cok acil yapilandirmaya ihtiyacim var tum sitelerde ayni haberler yaziyor yani net hicbirsey yok.

buluache
Daire Başkanı
09 Ocak 2019 21:03

Keşke kredi ve kredili mevduat hesaplarını da dahil etseler. Ozan insanlar rahat bir nefes alır.

Gecikmeli ödemeler kredi sicilini bozduğu için kredi notu kriter olmamalı. Aksi halde borç batağında ki kimse yararlanamaz.

hasan677
Memur
09 Ocak 2019 21:30

kardesim musteri hizmetlerini aradim sordum gecikme sorun degil kredi puani sorun degil sadece kredi karti gecikmesi gecerli . yarin basvuracagim bodro ve kart ekstrsi istediler ama dedigin gibi avans hesaplar dahil degilmis batmisiz zaten dahil etseler cok iyi olurdu.
buluache, 5 yıl önce

Keşke kredi ve kredili mevduat hesaplarını da dahil etseler. Ozan insanlar rahat bir nefes alır.

Gecikmeli ödemeler kredi sicilini bozduğu için kredi notu kriter olmamalı. Aksi halde borç batağında ki kimse yararlanamaz.

rocky35
Şef
10 Ocak 2019 01:33

ben zamanında ödüyorum ancak zorlaniyorum ben cekemicekmiyim kredi
hasan677, 5 yıl önce
kardesim musteri hizmetlerini aradim sordum gecikme sorun degil kredi puani sorun degil sadece kredi karti gecikmesi gecerli . yarin basvuracagim bodro ve kart ekstrsi istediler ama dedigin gibi avans hesaplar dahil degilmis batmisiz zaten dahil etseler cok iyi olurdu.

Baysevgilicanavar
Aday Memur
10 Ocak 2019 08:23

Dünya?nın en iyi 13. ekonomisine sahibiz lütfen yapmayın banka her gün telefonla arıyo beni öde diye teli açamıyorum ailem soruyo kim arıyo ya diye bende internet satışıymış diyorum.

hasan677
Memur
10 Ocak 2019 08:26

bende 3 ay oncesine kadar omrumde bir kez borcumu geciktirmis biri degildim ama bi kaza oldu hayatim alt ust oldu . sanirim gecikmede olanlara sadece sacmalik herkezi kapsamasi lazim .
rocky35, 5 yıl önce
ben zamanında ödüyorum ancak zorlaniyorum ben cekemicekmiyim kredi

hasan677
Memur
10 Ocak 2019 08:27

hichirseyin degerin yokki aldigim maas kira fatura kredi kartlari market vs gidiyor oyle bi duzen kurmuslar ki ne buyuyoruz ne kuculuyoruz.
Baysevgilicanavar, 5 yıl önce

Dünya?nın en iyi 13. ekonomisine sahibiz lütfen yapmayın banka her gün telefonla arıyo beni öde diye teli açamıyorum ailem soruyo kim arıyo ya diye bende internet satışıymış diyorum.

memur2009
Şube Müdürü
10 Ocak 2019 10:36

DÜN ZİRAAT BANKASININ BİR X ŞUBESİNE GİTTİM BİRLEŞTİREN KREDİ İÇİN.ZİRAAT BANKASI BU İŞE HAZIR GİBİ. TEKNİK EKSİKLİK VAR.KARŞI BANKALAR HİÇ BİR EVRAKI İMZALAMIYOR.TALİMAT BEKLENDİĞİNİ SÖYLEDİLER.ZİRAAT BANKASI GENEL MÜDÜRÜ AYNI ZAMANDA BANKALAR BİRLİĞİ BAŞKANI.ALT YAPISI ZİRAAT BANKASINDA HAZIR AMA KARŞI BANKALAR ZİRAAT BANAKSININ VERDİĞİ EVRAKI İMZALAMADILAR.TALİMAT GELMEDİ DİYORLAR.

vdtmlrsknadm
Yasaklı
10 Ocak 2019 12:15

valla karşı banka niye ziraat bankası istiyor diye kartı kapatsın?adamlara zorla evrak imzalatmaya çalışıyorlar. adamın müşteri kaybetmesine oluyor bu durum, ayrıca alan kişi aleyhine bile olsa niye kapattırmak istesin? belki o karta ihtiyacı var. bir iyilik yapacaklar bir sürü bürokrasi,ziraatten de ancak bu beklenir zaten.cimer e falan yazmak lazım yaşanan zorlukları.bu iş de özel okul teşviğeine dönecek galiba,teşvikler orada da bordro mahkumu zar zor çocuğunu özel okula gönderenler değil de vergi levhasında zarar gösteren ya da bağkurlu olan kuyumcu, müteahhit, tüccara çıkmıştı.

rocky35
Şef
10 Ocak 2019 12:47

kkb puanım 1260 maaş 4900 olcak ocak maasiyla aylık kredi ödemem 1900 kredi kartı borcum 20 bin ziraat bana kredi verirmi sizce arkadaşlar ? 60 ay vadeli 20 bin çekmek istiyorum buda tahmini aylin ödemesi 500 tl civarı yapıyor yardımcı olursanız sevinirim... bulundugum yerde bankalar yok boşuna gitmeyeyim vermezse

KuSSeN
Şube Müdürü
10 Ocak 2019 13:14

erir arkadasim sknti yok yeterki 31 aralik itibari ile gecikmis odeyemedign ekstre borcun olsun..icralik takiplik olanlar haric..ekstreyi subeye getiriyosun ziraat o tutarda kredi girisini yapiyor..onaylandiktan snra sana bi yazi veriyor diger bankaya gidip kredi kartini kapattrmk istiysn ve o yaziyi imzaltiyosun eger imzalar ise ziraat eft yapiyo borcunu..sanada ziraatten yeni kredi karti cikiyo

Dirilisert23
Aday Memur
10 Ocak 2019 15:17

garanti ve işbankası sıkıntı yaratıyorziraat bankasının istemiş oldugu evraklari vermiyorlar. böyle bi sikinti var

seturk
Aday Memur
10 Ocak 2019 15:33

iyi günler arkadaşlar daha önce kartın oldugu bankayla yapılandırılmış kredi kartlarıda bu düzenlemeden faydalanabiliyor mu bilginiz var mı şubeye giden arkdaşalr cevap verebilir mi

Dirilisert23
Aday Memur
10 Ocak 2019 15:35

bize para vermiyor. iki banka arasındaki hesap işi olacak. borcunu kapatıyor ve sen ziraat ile muattap olacaksin
rocky35, 5 yıl önce
kkb puanım 1260 maaş 4900 olcak ocak maasiyla aylık kredi ödemem 1900 kredi kartı borcum 20 bin ziraat bana kredi verirmi sizce arkadaşlar ? 60 ay vadeli 20 bin çekmek istiyorum buda tahmini aylin ödemesi 500 tl civarı yapıyor yardımcı olursanız sevinirim... bulundugum yerde bankalar yok boşuna gitmeyeyim vermezse

Dirilisert23
Aday Memur
10 Ocak 2019 15:39

sadece takibe düşmemiş olman yeterli. Ziraat ödemeli yapıyor. ama evrak imzalama sıkıntısı var. bugün garantiye evrağı goturdum. yukardan haber bekliyoruz dediler. cumaya kadar belli olur. Ziraat istenilen evrağı ıslak imzalı istiyor. muattap bankada atmam diyor. sorun bu yoksa herşey tamam
seturk, 5 yıl önce

iyi günler arkadaşlar daha önce kartın oldugu bankayla yapılandırılmış kredi kartlarıda bu düzenlemeden faydalanabiliyor mu bilginiz var mı şubeye giden arkdaşalr cevap verebilir mi

Dirilisert23
Aday Memur
10 Ocak 2019 15:43

Ziraat ekstreyi kabul etmiyor. matbuu evrak hazırlamışlar alıp borçlu olduğun bankaya veriyorsun onlar ıslak imzalı imza yetki kaşe örneklerinde istiyorlar tabii onları evrak üzerinde alıp ziraate götürüyorsun. Ziraat 2 3 gun içerisinde onaylayıp. borçlu olduğun bankaya seni aracı etmeden kapatıyor. sana bi hesap açıyor ve sen her ay paranı ziraate atacan. ekstre ile bu iş olmuyor.
KuSSeN, 5 yıl önce
erir arkadasim sknti yok yeterki 31 aralik itibari ile gecikmis odeyemedign ekstre borcun olsun..icralik takiplik olanlar haric..ekstreyi subeye getiriyosun ziraat o tutarda kredi girisini yapiyor..onaylandiktan snra sana bi yazi veriyor diger bankaya gidip kredi kartini kapattrmk istiysn ve o yaziyi imzaltiyosun eger imzalar ise ziraat eft yapiyo borcunu..sanada ziraatten yeni kredi karti cikiyo

unseen
Aday Memur
10 Ocak 2019 16:08

ziraat şubesine gittim bugün,

eşinin üzerine banka takibi olan kişiler de yararlanamıyormuş bu taksitlendirme olayından...emekliler için de şu an bi düzenleme yokmuş.Görevli bu ve bunun gibi detaylar için birtakım düzenlemeler yapılacak sanırım,öyle konuşuluyor ama henüz belli değil dedi...ayrıca diğer bankalara imzalatılması gereken kağıtlar varmış ve bu kagıtları diğer bankalar imzalamıyormuş,bu konu da şu an muallaktaymış..

yani işin özü şu;şu an teknik detaylar belli değil.Bana soracak olursanız bu düzenlemelerin hiçbiri yapılmayacak.Yine herşeyiyle problemsiz,sadece kart ödemede sıkıntı yaşayabileceklere verecekler bu kredileri.

dip bot:sicil affı çıkarılmıştı.devlet bankaları da dahil hiç bir banka bu sicil affını uygulamamıştı.Devlet tarafından yapılan açıklamalarda hep yapacaklar,uygulayacaklar..uygulamazlarsa uygulatırız gibi söylemlerde bulundular fakat bunların hiçbirini yapmadılar ve ''Devlet bankaları'' dahil sicil affını uygulamadı.

buluache
Daire Başkanı
10 Ocak 2019 16:20

Anladığım kadarıyla borcu kapatılan kartlar iptal olacak.

Öyle olması gerekiyor aslına bakılırsa yoksa kısa sürede yine borc sarmalına düşme ihtimali çok yüksek.

Ayın 15 ine kadar insAllah bu aksaklıklar giderilir de baş vurup kurtuluruz.

10 bin liraya 250 lira civarında ödüyoruz 60 ay da

Ben o parayı faiz olarak ödüyorum zaten.

Kredili mevduat hesaplarını da bu sisteme dahil etseler çok çok iyi olacak.

Bazıları bol keseden atacak yine yok efendim kartı idareli kullanmak lazım falan diye.

Kimin ne derdi olduğunu kimse bilmiyor.

Davulun sesi uzaktan hoş geliyor.

rocky35
Şef
10 Ocak 2019 18:32

benim gecikmiş ekstrem yok hepsini düzenli ödedim vermeyecek mi ?
KuSSeN, 5 yıl önce

hasan677
Memur
10 Ocak 2019 20:02

bende ziraat subesine gittim bugün borcun olan bankalara gidip teminat imzalatmak gerekiyor ama diger bankalarin haberi yok . ama kartlar kullanima kapanacakmis kapanmasi iyi ama hayat sartlarida belli zaten kapama imkanim kredi puanim iyi olsa gider baska bankadan birlestiririm.
Toplam 248 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi