Editörler : Pangaea

teknikdöküm
Aday Memur
25 Aralık 2019 12:36

hocam eğitim fakültesi mezunu isen , başka bölüm bitirdikten sonra nasıl formasyon alacaksın zaten formasyon belgesi yerine geçmiyor mu eğitim fakültesi diploması ?

Soycan23
Aday Memur
25 Aralık 2019 13:33

hocam ben eğitim mezunuyum ancak sonradan beden eğitimi ve spor yöneticiliği bölümünü okudum ve eğitim diplomamı bitirdiğiim diğer bölümde formasyon belgesi yerine kullanabilirdim sanıyodum ama olmuyomuş malesef

teknikdöküm, 4 yıl önce

hocam eğitim fakültesi mezunu isen , başka bölüm bitirdikten sonra nasıl formasyon alacaksın zaten formasyon belgesi yerine geçmiyor mu eğitim fakültesi diploması ?

Rindane19
Aday Memur
25 Aralık 2019 13:40

nasıl olmuyor hocam, formasyon dediğiniz belgedeki dersler neler ?

Eğitim Psikolojisi,

Ölçme ve Değerlendirme,

Öğretim Yöntem ve Teknikleri,

Sınıf Yönetimi,

Rehberlik ve Özel Eğitim.

Zaten tüm dersleri eğitim fakültesi mezunları alıyor.

Daha üstüne ne formasyon belgesi istiyorlar anlamadım.

Ayrıca ilanda şöyle bir ibare var:

"Herhangi bir öğretmenlik alanında alınan pedagojik formasyon eğitimi, diğer alanlar

için de geçerli sayılacaktır."

kim dedi size olmuyormuş diye ?

Soycan23, 4 yıl önce

hocam ben eğitim mezunuyum ancak sonradan beden eğitimi ve spor yöneticiliği bölümünü okudum ve eğitim diplomamı bitirdiğiim diğer bölümde formasyon belgesi yerine kullanabilirdim sanıyodum ama olmuyomuş malesef

mercan43
Aday Memur
25 Aralık 2019 13:41

Bu imkansız ya hocam eğitim fakültesi mezunu iseniz formasyon yerine geçiyor. Kimden aldınız bu bilgiyi hocam. Daha önce YÖK e de sormuşluğum var. Eğitim fakültesi diploması formasyon yerine geçer demişlerdi

Soycan23, 4 yıl önce

Soycan23
Aday Memur
25 Aralık 2019 13:46

hocam valla aynen hepsini tek tek 4 yıl boyunca gördüm şimdi okuduğum bölümde derece yaptım ama hevesimi kutsağımda bıraktılar bende bir şey anlamadım bu işten..

Rindane19, 4 yıl önce

nasıl olmuyor hocam, formasyon dediğiniz belgedeki dersler neler ?

Eğitim Psikolojisi,

Ölçme ve Değerlendirme,

Öğretim Yöntem ve Teknikleri,

Sınıf Yönetimi,

Rehberlik ve Özel Eğitim.

Zaten tüm dersleri eğitim fakültesi mezunları alıyor.

Daha üstüne ne formasyon belgesi istiyorlar anlamadım.

Ayrıca ilanda şöyle bir ibare var:

"Herhangi bir öğretmenlik alanında alınan pedagojik formasyon eğitimi, diğer alanlar

için de geçerli sayılacaktır."

kim dedi size olmuyormuş diye ?

mercan43
Aday Memur
25 Aralık 2019 13:47

Kimden bu bilgiyi aldınız?

Soycan23, 4 yıl önce

hocam valla aynen hepsini tek tek 4 yıl boyunca gördüm şimdi okuduğum bölümde derece yaptım ama hevesimi kutsağımda bıraktılar bende bir şey anlamadım bu işten..

Soycan23
Aday Memur
25 Aralık 2019 13:51

hocam dün siz demiştinizya problem olmaması için bulunduğunuz ilin il milli eğitim müdürlüğünden bilgi alın die bende dün aradım adam bugün için aramamı ve bu durumu arastıracağını söyledi bende bugün aradım bana meb personel atama daire başkanlığıyla görüştüğünü ve bu durumun kabul olmayacağını ayriyeten bitirdiği yeni bölümden formasyon alınması gerektiğini dile getirdi bende meb personel atama daire başkanlığını arıyorum ama yanıt veren yok..

mercan43, 4 yıl önce

Bu imkansız ya hocam eğitim fakültesi mezunu iseniz formasyon yerine geçiyor. Kimden aldınız bu bilgiyi hocam. Daha önce YÖK e de sormuşluğum var. Eğitim fakültesi diploması formasyon yerine geçer demişlerdi

Soycan23
Aday Memur
25 Aralık 2019 13:52

kars milli eğitim müdürlüğünü aradım onlarda meb personel atama daire başkanlığına sorup öğrendiklerini dile getirdiler.

mercan43, 4 yıl önce

Kimden bu bilgiyi aldınız?

kargılı19
Aday Memur
25 Aralık 2019 14:19

Arkadaslar ben İlahiyat Fak. Mezunuyum. Biz de formasyon derslerini Eğitim Fakültesindeki arkadaşlar gibi dönem içerisinde normal ders gibi aldık. Biz de Eğitimdeki arkadaşlar gibi diploma no ve diploma tarihini mi yazacağız?

cansizsin
Memur
25 Aralık 2019 14:36

Kılavuzu okuyun. Kılavuzda sizinle ilgili bilgi var.

kargılı19, 4 yıl önce

Arkadaslar ben İlahiyat Fak. Mezunuyum. Biz de formasyon derslerini Eğitim Fakültesindeki arkadaşlar gibi dönem içerisinde normal ders gibi aldık. Biz de Eğitimdeki arkadaşlar gibi diploma no ve diploma tarihini mi yazacağız?

cansizsin
Memur
25 Aralık 2019 14:41

Klavuzdaki 6.5maddesi size uyuyor mu. Sonradan farkettim daha eski mezunlar için galiba. Yine de bı bakın.

cansizsin, 4 yıl önce

Kılavuzu okuyun. Kılavuzda sizinle ilgili bilgi var.

cansizsin
Memur
25 Aralık 2019 14:46

Hocam iyice araştırın. Geçen atama döneminde çocuk gelişimi öğretmenliği bölümü mezun arkadaş okul öncesine basvuramiyormus. Sonradan duzelttiler demişti. Ararlar bilmeyen biri denk gelir falan herşey olur.

Soycan23, 4 yıl önce

kargılı19
Aday Memur
25 Aralık 2019 14:59

evet hocam bu madde bizimle ilgili. teşekkür ediyorum

cansizsin, 4 yıl önce

Klavuzdaki 6.5maddesi size uyuyor mu. Sonradan farkettim daha eski mezunlar için galiba. Yine de bı bakın.

herşeyimsin
Şube Müdürü
22 Ocak 2020 16:41

Butun umitlerim kirildi.farkli sayfalarda egitim fak diplomasini meb in kabul ettigini yaziyorlar.bu konu hakkinda bilgi edinmeye basvuran var mi

mercan43
Aday Memur
22 Ocak 2020 16:57

Pek anlayamadım hocam, niye ümitleriniz kırıldı?

herşeyimsin, 4 yıl önce

Butun umitlerim kirildi.farkli sayfalarda egitim fak diplomasini meb in kabul ettigini yaziyorlar.bu konu hakkinda bilgi edinmeye basvuran var mi

herşeyimsin
Şube Müdürü
22 Ocak 2020 17:05

Hocam ben egitm fak mezunuyum.suan aof tarih okuyorum.egitim fak diplomamin tarih icinde gecerli olacagini yeniden formasyon almayacagimi zannediyordum.ancak soycan hoca meb kabul etmiyor diyor.umidimin kirilma nedeni bu.acaba yanlismi biliyor meb den bilgi aldim diyor ama baska forum sayfalarinda meb bazilarini kabul etmis.silon dutmrum nedir soycan hoca bize bilgi versin

mercan43
Aday Memur
22 Ocak 2020 17:11

Kabul ediliyor hocam. En azından şimdilik durum böyle

herşeyimsin, 4 yıl önce

Hocam ben egitm fak mezunuyum.suan aof tarih okuyorum.egitim fak diplomamin tarih icinde gecerli olacagini yeniden formasyon almayacagimi zannediyordum.ancak soycan hoca meb kabul etmiyor diyor.umidimin kirilma nedeni bu.acaba yanlismi biliyor meb den bilgi aldim diyor ama baska forum sayfalarinda meb bazilarini kabul etmis.silon dutmrum nedir soycan hoca bize bilgi versin

herşeyimsin
Şube Müdürü
22 Ocak 2020 17:18

Hocam meb den cvb aldim diyor.kabul edildigine dair resmi bir cvb var mi bildiginiz bilgi edinmeden.

Miratce
Aday Memur
22 Ocak 2020 17:33

Hocam meb'in web sayfasında iletişim bölümde "Bilgi Edinme Başvurusu" var oradan sorabilirsiniz.

herşeyimsin, 4 yıl önce

Hocam meb den cvb aldim diyor.kabul edildigine dair resmi bir cvb var mi bildiginiz bilgi edinmeden.

herşeyimsin
Şube Müdürü
22 Ocak 2020 18:08

Daha once bu konuda cvb alan var mi arkadaslar.konuyla ilgili tecrubesi olan var mi

Toplam 56 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi