Editörler : Pangaea
«712271237124712571267127712871297130713171327133»

Mcflay Juniar
Yasaklı
21 Ekim 2019 11:18

1 senedir bunun hazırlığını yapyorlar,daha öncede yazdım.Sera A.Ş kuruldu ve Albayrak holding TKK yı satın aldı.Semerad Holding kuruldu Tarımı özel sektöre yıkacaklar bu belli oldu.Ama ne oda ne sendika ne de ziraat mühendisleri veterinerler vs toplanıp bir eylem bile yapamadı.Ülkede tarım bakanı olarak faruk çelik ilahiyat fakültesi,fakıbaba başhekim.pakdemirli işletmeciyken bakan oldu .İşin ehli olmayan herkese iş verildi sonuç ortada.Bazı arkadaşlarda beni sürekli moral bozmakla yaftalıyor arkadaşlar bunları görüp, idrak edip moraliniz bozulmuyorsa ve ileride siz ışık görüyorsanız, sizde sıkıntı var bende değil.Keşke iyi giden bir şey olsa da onu paylaşsam bende bu haberlerden zevk almıyorum.Mesleğimiz resmen ayak altına düşüyor.

https://www.memurlar.net/haber/862484/tarimin-ozellesmesi-mi-isteniyor.html

liverpool şampiyon
Aday Memur
21 Ekim 2019 12:26

İktidar Tarıma Bakan seçerken liyakat ile seçmiyor ki, seçim için kim daha çok çalışmışsa Bakan oluyor.Mesleğinin bir önemi yok.Kim gelirse gelsin Tarımda bakanlık yapabilir.Gelen bütün bakanların branşlarına baktığımızda hep farklı meslek gruplarından bakanlar geliyor.Burda sanırım adamcılık devreye çok fazla giriyor.

Mcflay Juniar, 4 yıl önce

1 senedir bunun hazırlığını yapyorlar,daha öncede yazdım.Sera A.Ş kuruldu ve Albayrak holding TKK yı satın aldı.Semerad Holding kuruldu Tarımı özel sektöre yıkacaklar bu belli oldu.Ama ne oda ne sendika ne de ziraat mühendisleri veterinerler vs toplanıp bir eylem bile yapamadı.Ülkede tarım bakanı olarak faruk çelik ilahiyat fakültesi,fakıbaba başhekim.pakdemirli işletmeciyken bakan oldu .İşin ehli olmayan herkese iş verildi sonuç ortada.Bazı arkadaşlarda beni sürekli moral bozmakla yaftalıyor arkadaşlar bunları görüp, idrak edip moraliniz bozulmuyorsa ve ileride siz ışık görüyorsanız, sizde sıkıntı var bende değil.Keşke iyi giden bir şey olsa da onu paylaşsam bende bu haberlerden zevk almıyorum.Mesleğimiz resmen ayak altına düşüyor.

Tarimatama
Daire Başkanı
21 Ekim 2019 15:10

Kardeşim bak talep verilmiş muhtemelen de onay alır bu sene olmazsa seneye olur atama 3 yıldır atama yapmayan bakanlığa 3 küsur bin çok görülmez . Bunun büyük çoğunluğu da ziraat mühendisi olacak hala neyi tartışıyoruz biz ya . Talep verildi talep .

Yesdominoss
Aday Memur
21 Ekim 2019 16:08

talep geçen senede verildi daha doğrusu talep verdik diye bizi oyaladılar

Tarimatama
Daire Başkanı
21 Ekim 2019 16:24

Geçen sene norm kadro çalışması yapıldı talep malep yoktu.

Yesdominoss, 4 yıl önce

talep geçen senede verildi daha doğrusu talep verdik diye bizi oyaladılar

Mcflay Juniar
Yasaklı
21 Ekim 2019 19:52

2018 şubat ayında 10 551 talep vardı,mayısta da talebi yeniledi fekıbaba ama onay alamadı.

Tarimatama, 4 yıl önce

Geçen sene norm kadro çalışması yapıldı talep malep yoktu.

Tarimatama
Daire Başkanı
21 Ekim 2019 20:00

Bekir Pakdemirli yapmadı işte

2018 şubat ayında 10 551 talep vardı,mayısta da talebi yeniledi fekıbaba ama onay alamadı.

22 Ekim 2019 00:02

Bir yıldan fazladır evde boş boş oturuyorum bayilik sınavı ve atamalar yüzünden ne başka bir işle uğraşabildim ne de kendi işimle. Ama bu zamana kadar alımın olmayacağını bilseydim gidip bit bayide karın tokluğuna çalışırdım en azından mesleki açıdan bir şeyler öğrenirdim. Bayilik sınavı yüzünden askere de gidemedim. Sağlık sorunlarım yüzünden polisliğe de başvuramıyorum. Ailevi nedenlerden dolayı evde ders çalışma ortamım da yok.( KPSS ye hazırlandığım süreçte üniversite okuyan arkadaşımın yanına gidip hazırlanmıştım, o 8-9 aydır atanmış ben ise hala bekliyorum. Her gece uyumadan önce yaşadıklarımı düşünüp sonrasında ağlıyorum. İntihar etmeyi düşünüyorum onu da beceremiyorum. Velhasıl hiçbir şeyi beceremiyorum... Kusura bakmayın umut aşılamak isterdim ama insan çok doluyor içini dökecek bi yer arıyor. Biliyorum buradaki herkesin ayrı bir hikayesi var ama Ne yapacağımı bilemiyorum...

Galiba acı çeke çeke oturup tekrar kpsss çalışacağım.

Ziraatci-can
Şube Müdürü
22 Ekim 2019 00:11

Maf ettiler bizi. Bnde her dakika düşünüyorum. 10 kilo verdim 1 senede.

Ekinoksis
Kapalı
22 Ekim 2019 00:16

Aynı şeyleri yaşayan tek sen değilsin herkesin hikayesi var ama hiçbir şey intihar etmek için sebep olamaz başka bir kapı açılır muhakkak sen pes etme dik dur

yerinde olsam puanın iyiyse askerlik işini hallederdim bu arada orada atama falan aklına gelmez atanmana da engel olmaz yaş ilerledikçe askerlik zor gelir

Plant protection.44, 4 yıl önce

Bir yıldan fazladır evde boş boş oturuyorum bayilik sınavı ve atamalar yüzünden ne başka bir işle uğraşabildim ne de kendi işimle. Ama bu zamana kadar alımın olmayacağını bilseydim gidip bit bayide karın tokluğuna çalışırdım en azından mesleki açıdan bir şeyler öğrenirdim. Bayilik sınavı yüzünden askere de gidemedim. Sağlık sorunlarım yüzünden polisliğe de başvuramıyorum. Ailevi nedenlerden dolayı evde ders çalışma ortamım da yok.( KPSS ye hazırlandığım süreçte üniversite okuyan arkadaşımın yanına gidip hazırlanmıştım, o 8-9 aydır atanmış ben ise hala bekliyorum. Her gece uyumadan önce yaşadıklarımı düşünüp sonrasında ağlıyorum. İntihar etmeyi düşünüyorum onu da beceremiyorum. Velhasıl hiçbir şeyi beceremiyorum... Kusura bakmayın umut aşılamak isterdim ama insan çok doluyor içini dökecek bi yer arıyor. Biliyorum buradaki herkesin ayrı bir hikayesi var ama Ne yapacağımı bilemiyorum...

Sedefgulen
Kapalı
22 Ekim 2019 00:18

O kadar iyi anlıyorum ki..sınavdan beri hayatımı erteliyorum sürekli ne taşınıp başka bir işe girebiliyorum masraf etmemek için ya yakında atama olursa diye, bulunduğum şehirde iş yok..ha oldu olacak diye diye bu yılın sonuna geldik.ailemin yüzüne bakamıyorum..ne yapacağım bilmiyorum içim acıdı yazdıklarınızı okurken kendimi gördüm..

Bilal BEDİR
Kapalı
22 Ekim 2019 00:20

Fatır 19-22: Senden iyi durumda olanlara bakıp üzüleceğine, senden zor durumda olanları görüp rahatla. Bakara Suresi, 155. ayet: Andolsun, Biz sizi biraz korku, açlık ve bir parça mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle imtihan edeceğiz. Sabır gösterenleri müjdele. Ben 2,5 yıldır bekliyorum.

Bitki korumalı
Aday Memur
22 Ekim 2019 00:50

Bu Ikinci Bir planimizin olmadığından kaynaklanıyor hep atama odaklı baktık o süre zarfında askere gidilirdi İngilizce ehliyet herhangi bir bayi yani iş ogrenebilecegin bir yer evet bunlar vardı ama biZ ne yaptık Aralık dedik haa seçim öncesi dedik dedik hepsi fos çıkınca cakildik ama artık Silkenelip kendimize gelelim zararın neresinden dönersek kar kârdır yarın kalkiginda sanki hiç kpss yokmuş gibi sayfa açalım keNdimize askere gidelim evde YouTube İngilizce ders dinleyelim ehliyete yazilalim part time iş bulup gelen parayla kendimiz geliştirelim kendine kendinden başka fayda yokk

nsrt_53
Memur
22 Ekim 2019 09:42

resmi belge şuanda cumhurbaşkanlığı makamında daha önce de yazmıştım taşra atama daire başkanı ilimize ziyarete geldiğinde personel bilgilendirme toplantısında bizzat bu ifadeyi kullandı.

xpresshero, 5 yıl önce

Asıl sen iyi misin, miş miş miş de muş muş muşlar resmi yazı yerine geçmiyor. Filanca öyle demiş, kime demiş söz uçar yazı kalır, var mı resmi belge? Yok.

2012 emekli sayılarına baktım az önce eski bir haberden, 420 kişi diyor GTHB'dan emekli olan sayısına.

420 abicim 420, ben yine iyimser konuşmuşum %4 felan diye. İşçisi aşçısı memuru mühendisi toplam 420 kişi emekli olmuş 2012 yılında.

Hadi senin duyumun doğru olsun 3700 emekli olsun. Sen bunun hepsi mühendis mi sanıyorsun? 150.000 çalışandan 27.000 i mühendis ise 3700 emekliden kaçı mühendistir de bana hele.

cyperin
Müsteşar Yardımcısı
22 Ekim 2019 09:53

Kütahya 'da mı çalışıyorsunuz?

nsrt_53, 4 yıl önce

resmi belge şuanda cumhurbaşkanlığı makamında daha önce de yazmıştım taşra atama daire başkanı ilimize ziyarete geldiğinde personel bilgilendirme toplantısında bizzat bu ifadeyi kullandı.

nsrt_53
Memur
22 Ekim 2019 09:59

evet

cyperin, 4 yıl önce

Kütahya 'da mı çalışıyorsunuz?

22 Ekim 2019 11:53

Kuran?ın iki kapağı arasındakileri okudum.

90 yerde Allah?ın rızka kefil olduğunu gördüm.

Sadece bir yerde ise şeytanın insanı fakirlikle korkutacağını gördüm.

Ve insanın, Rabbinin 90 yerdeki vâdini unutup şeytanın sadece bir yerdeki yalanına kandığını da gördüm.| Hasan Basri

Mücadele ve umutlarımızı kaybetmiyoruz sabrımızın sonu selamet inşaallah

22 Ekim 2019 12:56

ne zaman dedi hocam
nsrt_53, 4 yıl önce

Mcflay Juniar
Yasaklı
22 Ekim 2019 13:02

Niye buğüne kadar bunları yazıyorsun diyen arkadaşlar önceki yorumları okudunuz sa cevabını almışsınızdır.Ben de bu atama sevdası yüzünden 4 senemi boşa harcadım.Atama buğün olacak yarın olacak derken hayatımın 4 senesi boşa gitti 4 yıl az bir zaman değil sonunda aklım başıma geldi ve özele girdim keşke hayatı hiç ertelemeseydim diyorum şimdi.Atama olacak diye evlenmiyorsun, başka işe girmiyorsun hayatı erteliyorsun siz de aynı yanlışı yapmayın diye bir sürü mesaj yazdım anlayan anladı ama anlamayanlar kalbi fesat olanlar yok puanın düşün yok kesin atama olcak sen moral bozuyorsun diye yaftaladılar.Onlara da kızmıyorum belki yeni mezunlar belki benim yaşadığımı yaşamadılar ama 2 sene sonra forumda bir arkadaş vardı haklıymış diyecekler.Onun için diyorum iki senedir aynı şeyi yazıyorum tek atama odaklı yaşamayın ikinci bir dalınız olsun ucundan başlayın mesleği öğrenin sonra fırsat bulursanız daha iyi şartlara geçersiniz geçemezsenizde denedik dersiniz denemeden hayatı öğrenemezsiniz.Kendi oturduğunuz ilde iş yoksa başka ile taşının öğrenci gibi kalırsınınz 3 4 arkadaş sürekli bahanelerin arkasına sığınmayın silkelenin ve kendinize gelin en kötü kandırma biçimi insanın kendini kandırmasıdır kendi kendinizi kandırmayın.

Mcflay Juniar
Yasaklı
22 Ekim 2019 13:13

İntiharı düşünen arkadaş bu da sana gelsin dünya imtihan dünyasıdır.Dünya Mümine cehennem Kafire cennettir bunu sakın unutma.Bir ayette ben paylaşayım çok unutuyoruz çünkü dünyaya çok bağlanıyoruz hatırlamak lazım bu ayeti.

En?âm Suresi 32. Ayet

Dünya hayatı ancak bir oyun ve bir eğlencedir. Elbette ki ahiret yurdu Allah?a karşı gelmekten sakınanlar için daha hayırlıdır. Hâlâ akıllanmayacak mısınız?

Toplam 193805 mesaj
«712271237124712571267127712871297130713171327133»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi