Editörler : supporters.

droruyesı
Aday Memur
17 Temmuz 2019 00:33

Benim de başıma geldi hocam. Bu şekilde kullanmayı planlıyorum.

drizzt86, 5 yıl önce

Arkadaşlar, makale kapak sayfasını indirmeye çalıştığımda çok küçük bir resim olarak kaydediliyor. Boyutlarını büyütmeye çalıştığımda ise, çözünürlükten dolayı hiç bir şey okunmuyor maalesef. Böyle bir durumla karşılaşan var mı? Ne yapabilirim...

17 Temmuz 2019 13:21

Ne demek kriterler ortada yok, www.uak.gov.tr adresinde ekim kriterlerinin ne oldugu belli. Sayfaya girin sizde okuyun. Her hangi bir docentlik basvuru takvimine 2 ay kala aciklanan kriterler o donem degil sonraki donem etkin hale gecer. Lutfen arastirin.

drizzt86, 5 yıl önce

Arkadaşlar, makale kapak sayfasını indirmeye çalıştığımda çok küçük bir resim olarak kaydediliyor. Boyutlarını büyütmeye çalıştığımda ise, çözünürlükten dolayı hiç bir şey okunmuyor maalesef. Böyle bir durumla karşılaşan var mı? Ne yapabilirim...

17 Temmuz 2019 13:23

yanlış oldu sanırım cevabım sevgili nickbulmakzorazizim icin yazilmisti

himen2000
Memur
18 Temmuz 2019 19:58

Kriterlerin zorlaşacağı bilgisi kesin midir? Ben yapılan bazı şeylerin Cumhurbaşkanı'nın açıklamasına tamamen zıt olduğunu düşünüyorum. İşler günden güne zorlaşıyor.

greydoc, 5 yıl önce

Merhaba ,

Herkese başarılar dilerim ve herkese hayırlıca bu süreci atlatır umarım,

Gördüğüm akademide ağzı olan birşeyler diyor ortalık doçentlik konusunda bilgi kirliliği dolu kimseyi korkutmak istemiyorum, çünkü duyduklarım bayağı zorlaşağı yönünde... Lakin dergiler konusunda birşeyler olacağı Mart ayında alınan karar ile kesin, sadece muglak ifadeler olmaz ve avcı dergi listesi yayınlanır inşaAllah...

Ayrıca su anda bir değişiklik yapılırsa zaten Ekim 2019 başvurularını bağlamayacaktır. Değişiklil Mart 2020 e kalır uygulamak...

Ama bir kaç sorumda benim de olacak bilen arkadaşlara;

1-) Hem kongrede sözlü sunulup tam metin basılan hemde kongreden sonra seçilip herhangi Uluslararası bir dergide değişiklik yapılmadan basılarak makale olan çalışma için sizce hangi kısımda puanlanması daha uygun olur?

2-)Atıflar konusunda; lisansüstü tezlerden üretilen sci makalelere dr. ünvanı alındıktan sonra alınan atıflar puanlanır mı? Yoksa onun hepsi 10 puanlık kısım içinde mi kalır?

3-) Fen Bilimleri alanında alanlarda ortalama 7-8 sci ve 3 tr makale olduğunu görüyorum, Acaba daha azı ile şartı sağlayıp başvurmak mı mantıklı yoksa beklemek mi?

4-) Son sorum da kabul edilen ve basımı başvuru sonrasına kalan makaleler için dosyaya bilgi eklemeye gerek var mı? Çünkü bir makalem 2020 Ekimde basılacağı bildirildi yenice tarafıma :(

Herkesin Allah yardımcısı olsun, İyi Günler...

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
18 Temmuz 2019 20:21

Hocam bu linkte yazan maddeden kaç kişinin haberi var Türkiye'de. her an her türlü düzenleme gelebilir ve bizim haberimiz olmaz. 2019 mart kriterlerini baz alarak kitap şartını yerine getirmek farklı, bu linkteki maddeyi baz alarak farklı. dolayısıyla yeni maddeler yazılmadan her an her değişiklik olabilir. teamül ve yönetmelik pek güvenmeyin derim ben.

http://www.uak.gov.tr/duyuru/2019E_Duyuru_Y%C3%96K%20Karar%C4%B1_140319.pdf

sscientistt, 5 yıl önce

yanlış oldu sanırım cevabım sevgili nickbulmakzorazizim icin yazilmisti

greydoc
Aday Memur
19 Temmuz 2019 09:44

Bende katılıyorum size zıt olduğu kesin, zorlasacağı yönünde çogunluğun görüşü hocam...

himen2000, 5 yıl önce

Kriterlerin zorlaşacağı bilgisi kesin midir? Ben yapılan bazı şeylerin Cumhurbaşkanı'nın açıklamasına tamamen zıt olduğunu düşünüyorum. İşler günden güne zorlaşıyor.

drizzt86
Aday Memur
23 Temmuz 2019 23:52

Ders verme, şartına karşılık gelen 2 yıl çalışmış olma süresi doktora öncesini mi yoksa doktora sonrasını mı kapsıyor? Bilgisi olan var mı?

24 Temmuz 2019 10:43

Bu verdiginiz karar ornegine bakildiginda

"Yükseköğretim Genel Kurulu?nun 07/03/2019 tarih ve 3 nolu oturumunda aşağıdaki kararlar alınmıştır:" diyor. Mart 2019 basvuru tarihinden once.

Karar metnin en altinda da

"Bu kararlar Doçentlik Yönetmeliği uyarınca 2019 Ekim döneminden itibaren uygulanacaktır."

Bu karar 2019 Mart tarihine ait basvuru oncesinde alindigindan dolayi Mart 2019 tarihinde yururlukte degil, Ekim 2019 da yurulukte olabilir. Zaten metnin icinde de bunu belirtiyor benim dedigimgibi. Ben bu yazida dediklerime zit bir durum goremedim. Su an ya da 15 Ekim 2019 tarihine kadar docentlik kriterlerinde bir degisiklik yapilirsa Mart 2020 basvurularinda gecerli olacaktir.

Sonuc olarak benim ifade ettigim tezi dogruluyor bu karar.

nickbulmakzorazizim, 5 yıl önce

Hocam bu linkte yazan maddeden kaç kişinin haberi var Türkiye'de. her an her türlü düzenleme gelebilir ve bizim haberimiz olmaz. 2019 mart kriterlerini baz alarak kitap şartını yerine getirmek farklı, bu linkteki maddeyi baz alarak farklı. dolayısıyla yeni maddeler yazılmadan her an her değişiklik olabilir. teamül ve yönetmelik pek güvenmeyin derim ben.

http://www.uak.gov.tr/duyuru/2019E_Duyuru_Y%C3%96K%20Karar%C4%B1_140319.pdf

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
24 Temmuz 2019 11:20

ben diyorum ki, bu karardan kaç kişinin haberi var? 2019 Ekim başvuru kriterleri açıklandığında yüzlerce doçent adayı sürpriz yaşayacak. çünkü onlar şu anda harıl harıl mart kriterlerine göre kitap yazmakla meşgul. fakat bu karara göre iki kitap bölümü yeterli. Yani mart kriterlerine bakan aldanır. Bunun gibi başka bilmediğimiz kararlar da olabilir. Bir anda Ekim kritlerleri açıklanınca sürpriz olarak karşımıza çıkar.

sscientistt, 5 yıl önce

Bu verdiginiz karar ornegine bakildiginda

"Yükseköğretim Genel Kurulu?nun 07/03/2019 tarih ve 3 nolu oturumunda aşağıdaki kararlar alınmıştır:" diyor. Mart 2019 basvuru tarihinden once.

Karar metnin en altinda da

"Bu kararlar Doçentlik Yönetmeliği uyarınca 2019 Ekim döneminden itibaren uygulanacaktır."

Bu karar 2019 Mart tarihine ait basvuru oncesinde alindigindan dolayi Mart 2019 tarihinde yururlukte degil, Ekim 2019 da yurulukte olabilir. Zaten metnin icinde de bunu belirtiyor benim dedigimgibi. Ben bu yazida dediklerime zit bir durum goremedim. Su an ya da 15 Ekim 2019 tarihine kadar docentlik kriterlerinde bir degisiklik yapilirsa Mart 2020 basvurularinda gecerli olacaktir.

Sonuc olarak benim ifade ettigim tezi dogruluyor bu karar.

Kimdirbu
Aday Memur
02 Ağustos 2019 08:58

Daha önce 2018' ekimde başvuru yaptım. Yönetmelikte şöyle diyor:

"Başarısız bulunan aday, jüri tarafından eksik bulunan eser ve faaliyetleri tamamlamak kaydıyla müracaat dönemi esas alınmak suretiyle en erken izleyen üçüncü dönemde yeniden başvurabilir."

Bu duruma göre mart 2020'de başvurabileciğimi düşünmüştüm ancak ekim 2019'da başvurabileceğime dair yorumlar var siz ne dersiniz?

848484
Aday Memur
08 Ekim 2019 12:02

Arkadaslar merhaba bir tane yayınım sayfa numarası almadı ama online çıkıyor sitede sizce başvurabilir miyim. 2019 ekim döneminde. Bu durumda doçentliğini lanlar varsa cvb verebilirse sevinirim. Teşekkürler

öğretmen_24
Aday Memur
09 Ekim 2019 12:25

Hocalarım iki sorum var yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1. Yöksis te 2 yıllık kaydı olmayanlar beyanname yükleyecektir diyor, nasıl birşey bu kime sorsam bilgi alamıyorum, nerden alacağım ve içeriği ne olacak?

2. Eğitim bilimleri alanından başvuru yapacağım farkettiyseniz marttan farklı bir madde eklenmiş. Tr dizinde 3 yayın şartı değiştirilmiş. 2 tr dizin bir tane de ulusal hakemli yayın diyor. Ben de sağlam olsun diye bugüne kadar hep tr dizin yayın yaptım. Fakat nihayetinde tr dizin de ulusal hakemli dergi olmuyor mu? Ben sisteme hep tr dizinli makale yüklersem bu şartı sağlamış olur muyum yoksa tutup da beni asgari şarttan eleyebilirler mi?

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi