Editörler : Pangaea
11 Haziran 2021 09:45

Bu saatten sonra bir seçenek değil bir ihtiyaç zaten bu durum kadrolar bu haldeyken

EmreeAydemir, 3 yıl önce

ha bide dün bir karar aldım açıktan büro personeli ne kadar ilan varsa başvuru yapacam açık merkezi ne bulursam başvuru yapacağım arkamı sağlama almam lazım ne olacağı belli değil

shattereddream
Aday Memur
11 Haziran 2021 10:53

Esnek çalışma , ödenek , pandemi bunların hiçbiri mühendis alımlarının düşüklüğüne bahaneolamaz. 1. merkezi atama sonrası içişleri bakanlığı dünyanın adamını alıyor , adalet bakanlığıaynı şekilde , kyk aynı şekilde , ikm , zabıt katibi , mübaşir bir sürü alım , subay , astsubay , polis ve 20 bin öğretmen ve bir sürü sağlıkçı alımıda cabası. Bu esnek çalışma , ödenek bir tek mühendislere mi var ??

eem.eng, 3 yıl önce
Tahminim 70-80 civarı. Nedeni esnek çalişma, ödenek, pandemi.

EngineerPower
Aday Memur
11 Haziran 2021 11:18

mükemmel tespit hocam bende sizin gibi düşünüyorum eğer ihtiyaç varsa alınacaktır

shattereddream, 3 yıl önce

Esnek çalışma , ödenek , pandemi bunların hiçbiri mühendis alımlarının düşüklüğüne bahaneolamaz. 1. merkezi atama sonrası içişleri bakanlığı dünyanın adamını alıyor , adalet bakanlığıaynı şekilde , kyk aynı şekilde , ikm , zabıt katibi , mübaşir bir sürü alım , subay , astsubay , polis ve 20 bin öğretmen ve bir sürü sağlıkçı alımıda cabası. Bu esnek çalışma , ödenek bir tek mühendislere mi var ??

Kesem
Yasaklı
11 Haziran 2021 11:20

Haklisin dostum,insallah 4.atamaya kadar mühendislerin yüzü güler 2016 daki gibi

Kesem
Yasaklı
11 Haziran 2021 11:24

Mühendisler hep kenara itildi kpssde ,yok siz mühendissiniz özelde 1 ton iş var orda çalışın,yok siz kamuyu kazanamazsanız da bir çok iş fırsatı var vs vs.Bir tek bu ritüel mühendislere çalışıyor, kimse demiyorki sen de ögretmensin git özelde çalış iş var,git sen işletme okumuşsun kendi yerini aç vs vs ,hep art niyetli düşünceler mühendisler için çalışıyor,sonra da denmesin vay efendim köprü neden çöktü,bina neden yıkıldı,ev neden yandı diye ,mühendise gerekli değer verilmezse hiç bir alanda bir adım ileri gidemeyiz

EmreeAydemir
Daire Başkanı
11 Haziran 2021 11:27

ben hislerime güveniyorum bakalım tabii his bu tutmama ihtimali var ama ben 1 temmuzda hayırlı haber alacağımızı düşünüyorum 100den fazla olarak

EngineerPower
Aday Memur
11 Haziran 2021 11:31

Hislerimiz ortak hocam bende 100 den fazla geleceğini düşünüyorum zaten ilk atama gibi olursa ve tcddnin ve dhminin de alacağını düşünürsek 100 civarı geleceği aşikar üstü de olacak bence

EmreeAydemir, 3 yıl önce

ben hislerime güveniyorum bakalım tabii his bu tutmama ihtimali var ama ben 1 temmuzda hayırlı haber alacağımızı düşünüyorum 100den fazla olarak

EmreeAydemir
Daire Başkanı
11 Haziran 2021 12:00

az kaldı hocam bakalım ruyalarıma giriyor heyecanlı bir şekilde bekliyorum

EngineerPower, 3 yıl önce

Hislerimiz ortak hocam bende 100 den fazla geleceğini düşünüyorum zaten ilk atama gibi olursa ve tcddnin ve dhminin de alacağını düşünürsek 100 civarı geleceği aşikar üstü de olacak bence

11 Haziran 2021 12:20

Bir mucize olsa da ek alım falan gelse valla tadından yenmez :D

EmreeAydemir, 3 yıl önce

az kaldı hocam bakalım ruyalarıma giriyor heyecanlı bir şekilde bekliyorum

EngineerPower
Aday Memur
11 Haziran 2021 12:24

Bence olacak hocam hatta hiç beklemedigimiz kurumlardan da alım olacak :)

DopingMühendis, 3 yıl önce

Bir mucize olsa da ek alım falan gelse valla tadından yenmez :D

eem.eng
Aday Memur
11 Haziran 2021 12:44

Bahsettiğin iyi alımlarda hep açıktan alınıyor. Yani mülakatla. Farkını açıklamama gerek yok sanırım.

MühElk
Aday Memur
11 Haziran 2021 15:04

Şahsi kanaatim 250-300 arası olacak. Öyle forumda yazılan az olacak gibi bilgi kirliliğine inanmayın
eem.eng, 3 yıl önce
Bahsettiğin iyi alımlarda hep açıktan alınıyor. Yani mülakatla. Farkını açıklamama gerek yok sanırım.

eem.eng
Aday Memur
11 Haziran 2021 15:21

Hocam nerden variyosunuz bu düşünceye. Tamam biz de isteriz 250-300 kadro açılsın ama insanları bos yere umutlandırmış oluyorsunuz. Biz kurumlardan gelen cevaplara göre tahmin yürütüyoruz.
MühElk, 3 yıl önce
Şahsi kanaatim 250-300 arası olacak. Öyle forumda yazılan az olacak gibi bilgi kirliliğine inanmayın

does it matter
Yasaklı
11 Haziran 2021 16:55

Arkadaş 25-30 diyecekti galiba, bir tane sıfır fazla olmuş

MühElk, 3 yıl önce
11 Haziran 2021 17:48

Bütçe mütçe ekonomi yalan herşey siyasi malesef para yokmuş bakkal dükkanı mı lan Türkiye 500 mühendisle batacak kaldı ki memurlar maaşlarını İsviçre bankalarına mı aktarıyor yurtiçi dolaşımda oluyor ekonomiye can suyu olur bol atama ama buna rağmen atama mühendise yok bol polis,öğretmen,asker alımı var batırırsa bunlar batırırdi bütçe olmasa bunlar alınmazdı mesele ne ekonomi ne de bütçe mesele ihtiyaç olmaması da değil bu sadece bi tercih atamak istemiyorlar bu kadar.

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
11 Haziran 2021 18:37

Devlet sana kadro vermek zorundaymis gibi konuşmana doğrusu bir anlam veremedik. Mühendislik değil de öğretmenlik, polislik veya bekçilik yapabilirsin onların daha kolay atandığını düşünüyorsan sonuçta devletemuru olmak için mühendislik okuduğunu sanmıyorum senin ama o bahsettiğin öğretmen, polis gibi kişiler en başından hedefleri devlet memuru olmak tabi sen o zamanlar özelde milyonlar kazanacağını hayal ediyordun pardon, memurluk da neymişti :)
Opus Magnum 2, 3 yıl önce

Bütçe mütçe ekonomi yalan herşey siyasi malesef para yokmuş bakkal dükkanı mı lan Türkiye 500 mühendisle batacak kaldı ki memurlar maaşlarını İsviçre bankalarına mı aktarıyor yurtiçi dolaşımda oluyor ekonomiye can suyu olur bol atama ama buna rağmen atama mühendise yok bol polis,öğretmen,asker alımı var batırırsa bunlar batırırdi bütçe olmasa bunlar alınmazdı mesele ne ekonomi ne de bütçe mesele ihtiyaç olmaması da değil bu sadece bi tercih atamak istemiyorlar bu kadar.

EngineerPower
Aday Memur
11 Haziran 2021 19:16

O zaman sen neden mühendissin ve kamu forumlarında geziyorsun asosyal hanzel hadi işine bak burayı da asosyalliğini gizlemek için kullandığın bi forum yapma hadi ikile abicim.

hanzel, 3 yıl önce
Devlet sana kadro vermek zorundaymis gibi konuşmana doğrusu bir anlam veremedik. Mühendislik değil de öğretmenlik, polislik veya bekçilik yapabilirsin onların daha kolay atandığını düşünüyorsan sonuçta devletemuru olmak için mühendislik okuduğunu sanmıyorum senin ama o bahsettiğin öğretmen, polis gibi kişiler en başından hedefleri devlet memuru olmak tabi sen o zamanlar özelde milyonlar kazanacağını hayal ediyordun pardon, memurluk da neymişti :)

EmreeAydemir
Daire Başkanı
11 Haziran 2021 19:18

kankam takılma ona sınav açıklanmadan 1 ay önce her yerde 105 net yaptım diyordu milletin moralini bozuyordu sınav açıklanınca gösterecekti ama nerde :D yalan olduğu ortaya çıktı bu ve müsmühendis bize en çok zarar veren iki kişi

EngineerPower, 3 yıl önce

O zaman sen neden mühendissin ve kamu forumlarında geziyorsun asosyal hanzel hadi işine bak burayı da asosyalliğini gizlemek için kullandığın bi forum yapma hadi ikile abicim.

11 Haziran 2021 21:30

sana senden başkası zarar veremez.adam yerine koyup cevap veren, söylediklerini ciddiye alan sensin

EmreeAydemir, 3 yıl önce

kankam takılma ona sınav açıklanmadan 1 ay önce her yerde 105 net yaptım diyordu milletin moralini bozuyordu sınav açıklanınca gösterecekti ama nerde :D yalan olduğu ortaya çıktı bu ve müsmühendis bize en çok zarar veren iki kişi

Lachapo
Aday Memur
12 Haziran 2021 23:09

FORMASYONU OLAN EEM HOCALARIM WHATSAP GRUBUMUZ VAR MULAKATA CAGIRILAN HOCALARIM BEKLIYORUZ

Toplam 195 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi