Editörler : E.Kayı Han
30 Eylül 2016 15:30

Camiyi Kapatıp Yıllık İzin Kullanan İmama Soruşturma Açıldı

Evet arkadaslar olay safranboluda yasanmis haber linkini de paylasiyorum boyle muftuleri Allaha havale ediyorum...

http://m.mynet.com/camiyi-kapatip-yillik-izine-cikan-imama-sorusturma-guncel-2653384/

jjacksparrow
Yasaklı
30 Eylül 2016 19:17

imamın bir suçu yok Asıl müftüye açılmalı soruşturma. Ama araya kaynayan yine imam olacak gibime geliyor. Müftü kendini kurtardığına bakar ihmali olduğunu asla kabul etmez imam yine kurban edilir.

heamvivna
Şube Müdürü
30 Eylül 2016 19:21

İmam yıllık izini alırken müftünün haberi yokmuydu ? Sonuçta en son imzayo o atıyor...

ünyeli52
Müsteşar Yardımcısı
30 Eylül 2016 19:45

Hepimiz kaç yıllık imamız,hiç camiye izin dolayısıyla ibadete kapalıdır yazısı astık mı?

paslıcivi
Şube Müdürü
05 Ekim 2016 01:58

izindeyken kapalidir manasina gelen yazi ne demek arkadasim yaaa

imam52
Şef
06 Ekim 2016 07:01

sıruşturma izin için değil camiye astığı not için....

olurmu öyle şey, bakkalmı orası?

fanibiri
Şef
04 Nisan 2021 13:52

Eskiden soruşturma açılıyordu, şimdi direk ihraç. Demek ölümü gösterip sıtmaya razı ediyorlarmış da haberimiz yokmuş.

diyanetimam
Memur
04 Nisan 2021 15:15

müftünün hatası

oflu-imam
Şube Müdürü
06 Nisan 2021 18:52

Buradaki en büyük hata yazılan not oldu sanrım. O not olmasa, camiyi kilitlese bile bu şekilde bir olay yaşanmazdı.

Çünkü tek kişilik camilerde imam izne gidince doğal olarak cami boş duruyor, kilitlemek ve üstüne not asmak sorun oluşturduğunu düşünüyorum.

Camiyi neden kilitlediği konusu ise oraya bağlı bir durum olabilir, normalde cami zaten kilitleniyor hergün, ama hırsızlık vakalarının yaşandığı bir yer ise ondan da yapmış olabilir.

Çünkü camideki herşey imama zimmetli, kaybolursa imamdan hesap soracaklar.

oflu-imam
Şube Müdürü
06 Nisan 2021 18:54

Eklemek isterim, not asmak aslında yapılması gereken birşeydir, şu tarihler arasında izindeyim gibi, ama buradaki notun ifade tarzı yanlış olduğu için sorun oluşturdu.

dilefkar
Aday Memur
09 Nisan 2021 08:53

Bir din görevlisine yakışır harika bir cevap vermişiniz. Aferin.

Hakandhu
Aday Memur
09 Nisan 2021 19:48

2016 daki olayi tartisiyonuz

hiram82
Aday Memur
22 Nisan 2021 00:01

Eğer camiye kapalıdır yazmışsa suçtur ibadete kapatılamaz

EL CHAPO
Genel Müdür
28 Nisan 2021 01:46

hocam seninki de 1980 lerde karakolu kapatip ogle yemegine giden polisin isi gibi olmus :D

dilefkar
Aday Memur
04 Mayıs 2021 11:55

Tekrar tebrik ediyorum. Siz bir din görevlisisiniz sanırım. Din görevlisi olmayan birisi olarak yakıştıramadım.

buluache
Daire Başkanı
04 Mayıs 2021 22:37

Arkadas konuyu ben açmışım 5 yil once bahse konu arkadas ceza almis olsa bile sicilinden silindi.

Kim hortlatti bu konuyu tekrar anlamis degilim

ademogretmen
Genel Müdür
07 Ekim 2021 09:39

Usul çok yanlış olmuş. izin onayını assın. O yeterli ama "Cami İbadete Kapalı" ifadesi kullanılamaz. O iş müftünün teklifi ve mülki amirin onayına bağlıdır. Geçici veya tam ibadete kapama işlemi böyledir.

ilçe müftüsü, il müftüsü, Diyanet Reisi bile camiyi kapayamaz. Mülki amir onayı gerekir.

ha.. bu yazıyı asan imamı asalım keselim, demez kimse ama...

özellikle de şikayet varsa....

mutlaka soruştrma açılmalı.

bir konuda hakkınızda soruştrma açılması mutlak kötüdür, denemez. soruşturma sonunda belki haklılığınız ortaya çıkar.

şikayet olması durumunda da amir o şikayetin üstüne oturamaz, şikayeti sümen altı edemez.

soruşturma açmak zorunda.. amirin soruşturma açması, adına dikkat, soruşturma... araştırıyor adam.. mecbur buna.

ademogretmen
Genel Müdür
07 Ekim 2021 09:42

konu izinde olduğu için imama soruşturma açılması değil.

konu, caminin kapısına astığı yazı.

bu da soruşturmaya tabi olur.

yani buradan çıkacak dersler var.

hiçbirimiz caminin herhangi bir yerine denk gele bir yazı asamayız.

hele hele mülki amirin onayıyla mümkün olacak, cami kapalıdır vs, gibi yazıları asamayız.

heamvivna, 8 yıl önce

İmam yıllık izini alırken müftünün haberi yokmuydu ? Sonuçta en son imzayo o atıyor...

EL CHAPO
Genel Müdür
19 Ekim 2021 17:03

uydum hazir olan imama :D

imam adam degil mi? tabiki izin hakki varsa

ve adama yedek yollamiyolarsa gitsin .

kapatmasina gerek yokki

ordaki ihtiyarlara soleyip acik biraksa kimsenin ruhu duymaz

zaten her camide bulunur ihtiyar heyeti. gun olur bizde gideriz ..

kapiya kilit vurduysa sorun :D

la-edrii
Aday Memur
19 Ekim 2021 19:27

müftü doğru olanı yapmış camii yi kiltlemeye hakkı yok açık bırak git.....nere istersen...

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi