Editörler : swat3410
24 Şubat 2021 08:48

Tercih dışı İstanbula herkes hazır olsun..

Öyle bir tercih listesi yapılmış ki gruplardan yazılan her il çok tercih edilmiş ve ilk üç tercihe gidilme yüzdesine de bakılırsa Ankara dahi sekecek gibi çok farklı bir yıl olacak Rabb'im hayırlısını versin..

Essential16
Aday Memur
24 Şubat 2021 08:50

Allah hayırlısını versin.

kilicharun
Şube Müdürü
24 Şubat 2021 08:52

İlk sıraya Ankara yazdım, şarka gelmeden önce Ankara'da çalıştım diye beni tercih dışı İstanbul'a verirlerse diyecek sözüm yok.

Polis abi
Şube Müdürü
24 Şubat 2021 08:58

Ankara'yı 4 tercihe kadar neredeyse 2500 kişi istemiş Ankara'ya girecek kişi sayısı geçmiş yıllara bakılırsa 1200 u geçmeyecektir.buda demek oluyor ki Ankaradan sekecek çok kişi var... Umarım biri tercih dışı verilecekler ekonomik gelirlere göre dağıtılır. Çünkü İstanbul tek maaşlı evli için çok zor olacak

Essential16
Aday Memur
24 Şubat 2021 09:00

Aynen cok düşünüyorlar ya tek maas cift maas. Gecen senelerde bekarlari yolladılar iyi hatırlıyorum. Bütün herkesi İstanbula göndersinler diger iller bu sene alim yapmasın. Sen de rahatlarsın.
Polis abi, 3 yıl önce

Ankara'yı 4 tercihe kadar neredeyse 2500 kişi istemiş Ankara'ya girecek kişi sayısı geçmiş yıllara bakılırsa 1200 u geçmeyecektir.buda demek oluyor ki Ankaradan sekecek çok kişi var... Umarım biri tercih dışı verilecekler ekonomik gelirlere göre dağıtılır. Çünkü İstanbul tek maaşlı evli için çok zor olacak

Essential16
Aday Memur
24 Şubat 2021 09:01

Gelir inşallah içini ferah tut. Sen bakma bu felaket tellalarina
kilicharun, 3 yıl önce
İlk sıraya Ankara yazdım, şarka gelmeden önce Ankara'da çalıştım diye beni tercih dışı İstanbul'a verirlerse diyecek sözüm yok.

Polis abi
Şube Müdürü
24 Şubat 2021 09:03

Bende Ankara'dan döndüm devrem tekrar verilme verilmeme olayı tamamen asparagas haber. Geçen yıl kütüğe dikkat ettiler o vermemeye çalıştılar yığılma olduğundan dolayı bu sene ne olacak oda belli değil ilden boşalma çok olur sa ve orayı az kişi tercih etmişse yine verecektir.. sonuçta bu haberler yasal bir dayanağa dayanmıyor bir efsane yarattı herkes.. geldiğin yere doğduğun yere gidememe konusunda.. sanki herkes her isteği yere mi gidiyor.. ilk tercihlere gitme istatistiklerine baktım çoğu ilin yüzde kirk altında..m

Polis abi
Şube Müdürü
24 Şubat 2021 09:06

Göreceğiz kim haklı çıkacak ben arkadaşa gidemezsin demedim zaten birinci tercihi Ankara olan gider. Kimin birinci tercihi Ankara Sanki çoğu herkesin ki sonda benim söylemek istediğim bson tercih Ankara olan kişilerin yüzde doksanı İstanbul'a gidecek

Polis abi
Şube Müdürü
24 Şubat 2021 09:10

Seksen kişinin gittiği Nevşehiri ilk üçte 1800 400 kişinin gittiği mersini 2000 kişi yazmış bu seken kişiler 30 kişinin gittiği illere beşinci tercihte mi gidecek.. son tercihte de 7000 kişinin yazdığı ve 1000 kişinin gideceği Ankara'ya mı gidecek göreceğiz

Essential16
Aday Memur
24 Şubat 2021 09:13

Ee o zaman İstanbul tercih edenler de Ankaraya mi gidecek ? Güzel abicim bak senin için de aynısını söylüyorum. Icini ferah tut. Rabbim nereyi verirse hayırlısını versin. Sen önce bir kalbini temiz tut. İnsanların istediği yer gelmese sevinecek bir haldesiniz. Gercekten aklim almıyor. Yav nereden biliyorsun yüzde 90 geleceğini?
Polis abi, 3 yıl önce

Göreceğiz kim haklı çıkacak ben arkadaşa gidemezsin demedim zaten birinci tercihi Ankara olan gider. Kimin birinci tercihi Ankara Sanki çoğu herkesin ki sonda benim söylemek istediğim bson tercih Ankara olan kişilerin yüzde doksanı İstanbul'a gidecek

Essential16
Aday Memur
24 Şubat 2021 09:16

Bununla İstanbulun Ankaranin ne alakası var. Bu ilk grup tercihten dolayi. Sen beni dinle kalbini temizle önce. Tekrar söylüyorum. Rabbim hayırlısını versin gerisi yalan dolan. Belki istemediğin yer senin için en hayırlı olan yer olacak.
Polis abi, 3 yıl önce

Seksen kişinin gittiği Nevşehiri ilk üçte 1800 400 kişinin gittiği mersini 2000 kişi yazmış bu seken kişiler 30 kişinin gittiği illere beşinci tercihte mi gidecek.. son tercihte de 7000 kişinin yazdığı ve 1000 kişinin gideceği Ankara'ya mı gidecek göreceğiz

eseses262626
Memur
24 Şubat 2021 09:39

İstanbul?u ilk 5 tercihe yazan kişi sayısı2664. Önceki yıllarda 1100-1400 kişi aldığına göre o zaman bu mantıkla bakarsan kimseye tercih dışı İstanbul gelmez. İstanbul?u 5 tercihe yazanlar fazlasıyla ihtiyacı karşılar.

Polis abi, 3 yıl önce

anti_tavuk_sever
Aday Memur
24 Şubat 2021 10:07

İpkasi bozulacak olan çok arkadaş var maalesef ve tercih dışı gidenlerin nerdeyse tamamı ipkasi bozulan ya da ipkasini geri alanlardır. Mantıklı tercih yapan personel kolay kolay tercih dışı gitmez. İstatistikler de bu şekildedir

Polis abi
Şube Müdürü
24 Şubat 2021 10:40

Ne alakası var devrem ipkasi bozulan kişide atama dönemi planlamaya dahil oluyor..sanki ipkasi bozulani ayrı mı değerlendirilirdimeye alıyorlar... Bu sene tercih dışı çok olacak inşallah olmaz kalbim benim de istediğim yere gitmekten yana... ayrıca o istatikte bir hata var gibi İstanbul'dan geçen sene 4000 kişi doğuya gitti nasıl bin küsur almış onu anlamadım.. benim bulunduğum ilin yarısi tercih dışı istanbula gitti

Polis abi
Şube Müdürü
24 Şubat 2021 10:42

Bana kalırsa İstanbul yeni memurların pişecegi bekarların çok mutlu olacağı yer inşaallah sarktan dönen hiç kimse istemeden gitmez.. versinler yeni mezunları. Sarktan dönen herkes Ankara ya İstanbul gördü zaten bir kere de inşallah istediği yerlere gider

kilicharun
Şube Müdürü
24 Şubat 2021 10:42

Ben ipka dilekçesi vermiştim Ocak ayında. Sonra ipkamın bozulması için dilekçe verdim pbsden tercih yaparken de ipka istemiyorum dedim. Tercih dışı mı gideceğim yani
anti_tavuk_sever, 3 yıl önce

İpkasi bozulacak olan çok arkadaş var maalesef ve tercih dışı gidenlerin nerdeyse tamamı ipkasi bozulan ya da ipkasini geri alanlardır. Mantıklı tercih yapan personel kolay kolay tercih dışı gitmez. İstatistikler de bu şekildedir

anti_tavuk_sever
Aday Memur
24 Şubat 2021 11:15

İstanbul polis okulundan genel atamada çok sayıda mezun alacak. Bunların planlamaları yapılmış çoktan, nuanslar hariç yol haritası bellidir. Hepimizin hakkında hayırlısı. Ayrıca İpka veren arkadaşlar için de gönüllerince göre olmasını umarım. Ancak geçen yıllarda İpkasi bozulanlarin atama ağırlığına bakabilirsiniz. Benim de ipkami bozup tercih dışı Şırnak'a vermişlerdi.

Polis abi
Şube Müdürü
24 Şubat 2021 11:16

Yok devrem öyle birşey ya.. ipkasi kabul olmayanları tayin havuzuna atıyorlar oldu bitti

Polis abi
Şube Müdürü
24 Şubat 2021 11:27

İpkasi bozulmayani da İstanbul Şırnak her nere ise attılar zaten devrem ipka ile alakalı değil yani

Polis abi
Şube Müdürü
24 Şubat 2021 11:35

Ayrıca arkadaşlar ben kendimi hazırladım o yüzden felaket tellalı değilim sadece kötü dediğimize kendimizi hazırlamamız lazım.. valla ufaktan İstanbul dan ev falan semt falan bakmaya başladim bile çünkü ilk 3 tercihim Mersin tokat Nevşehir konya e bunların İlk tercihe gidilme oranları yüzde yirmi civarında kaldıki ilk tercih yüzde yirmi ise üçüncü tercih yüzde üç falandır. E Ankara'ya da beşinci tercih sekerse nereye gideceğim belli İstanbul yani yüzde 10 ilk üç tercihime gitme durumum varken yüzde doksana kendini hazırlamak felaket tellalligi mi

eseses262626
Memur
24 Şubat 2021 11:46

Çünkü İstanbul dan giden personel sayısı kadar şarktan dönen personel vermedikleri, çoğunlukla polis okulundan yeni mezun olanlardan karşıladıkları için olabilir mi?

Polis abi, 3 yıl önce

Ne alakası var devrem ipkasi bozulan kişide atama dönemi planlamaya dahil oluyor..sanki ipkasi bozulani ayrı mı değerlendirilirdimeye alıyorlar... Bu sene tercih dışı çok olacak inşallah olmaz kalbim benim de istediğim yere gitmekten yana... ayrıca o istatikte bir hata var gibi İstanbul'dan geçen sene 4000 kişi doğuya gitti nasıl bin küsur almış onu anlamadım.. benim bulunduğum ilin yarısi tercih dışı istanbula gitti

Toplam 64 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi