Editörler : Pangaea
«151617181920212223242526»

lieebee
Memur
18 Ekim 2019 12:23

ben de ofke yok..ofke siz de...soylemediginiz bir lafi savunuyorsunuz..diger konularla.ilgili gorusumu belirttim.ordan okuyun diyorum..yine saldiriyorsunuz..bir posta uc cevap yazmam normal.burda yazmak isteyip de yazamayan cok 18 li var..her yazdigim sey farkli birinin gorusunu iceriyor..niye rahatsiz okuyorsun ki? siniri bozulan sensin...ozelden adres telefon vermeyince forumda yazamazsin kurali mi var? saklanan sizsiniz madem siz erkeksiniz siz verin sosyal medya adreslerinizi gorelim bakalim kimsiniz.senin bi kere atama durumunda olan bi ogretmen olduguna inanmiyorum ben... neyse cok bos konusuyorsun..isine gelmiyorsa etkileniyorsan muhattab olma.
fhurghan, 4 yıl önce
siniri bozulan yok kadinsin cir cir ediyorsun, laf soktugunu falan dusunuyorsun muhataba falan alindigin da yok bir posta 10 tane cevap yaziyorsun ofken basina vurmus, varsa bir sorunun ozele adres telefon birak yuzune soyle. Yapamiyorsan ancak ses cikarirsin burada.

lieebee
Memur
18 Ekim 2019 12:25

baskalarinin yanlis laflarini savunuyorsunuz..kendiniz komik duruma dusuyorsunuz..kendi kendinize duz duvara carpiyorsunuz.cevap vermeyin muhatab olmayin kardesim o zaman bu kadar rahatsiz olduysaniz.

sahin06710
Şef
18 Ekim 2019 21:22

Kesin bilgidir, nerden hangi makamdan öğrendiğim bende kalsın.Mülakatta 2018 puanları sabit tutulup, 2019 puanlara +3 eklenecek, hadi hayırlı olsun 2019 puanları heba olmayacak, hakkı olan 2018 liler de atanacak, fırsatçılar ağlasın.

sahin06710
Şef
18 Ekim 2019 21:27

KPSS121 puanları için geçerlidir yapılacak uygulama

pomem44
Aday Memur
18 Ekim 2019 21:53

hocam 2019 lular icin onemli bir bilgi gercekten kaynak saglammi ustu kapali bahsetseniz
sahin06710, 4 yıl önce

Kesin bilgidir, nerden hangi makamdan öğrendiğim bende kalsın.Mülakatta 2018 puanları sabit tutulup, 2019 puanlara +3 eklenecek, hadi hayırlı olsun 2019 puanları heba olmayacak, hakkı olan 2018 liler de atanacak, fırsatçılar ağlasın.

peacewings
Memur
18 Ekim 2019 22:43

İki açıdan söylediğiniz mümkün değildir. Birincisi, adayın 2018 ve 2019 puanları birbirine yakınsa 2018 puanını kullandığı için 2019 puanıyla elde edeceği hakları kaybedebilir. Mesela 2018 puanı 83, 2019 puanı 82 olsun. Aday 2018 puanını kullanmak zorunda kalacak ve 2019 puanını kullanamadığı için +3 alamayacak mı? Bunu da geçtim, +3 puan çok fazla bir miktar olup böyle bir durumda zaten atanabilecek bir 2018'li kalmaz. Bazı branşlarda 2018 ve 2019 arasında kayda değer bir fark yok. Hepsini nasıl tek bir potaya koyup değerlendirebilirsiniz? Ve en önemlisi bunun mülakatla ne gibi bir ilgisi vardır?

Şunlar ağlasın bunlar ağlasın tarzındaki üslubunuza gelince... 2018 ve 2019 konusunun tek mağdurları 2018 sınavına girmemiş olan adaylardır. Hem 2018 hem de 2019 sınavına giren bir aday, herhangi bir mağduriyet yaşamamıştır. Bu açıdan, kibir aynanız sağlıklı düşünmenize engel oluyor olabilir.

sahin06710, 4 yıl önce

msb87
Memur
19 Ekim 2019 14:06

kardeşim sana inanmayi çok istiyoruz inşallah bu haberin gerçektir çünkü umuda o kadar ihtiyaç var ki anlatamam.
sahin06710, 4 yıl önce

Beratttt
Şef
19 Ekim 2019 21:23

Arkadaşlar bu mülakatta +3 puan olayı bana mantıklı geldi ama bunun hukuki durumu nasıl bilmiyorum açıkçası olur mu acaba

tdespor
Aday Memur
19 Ekim 2019 22:16

bunun olması için insanlara istedikleri puanı kullanma hakkı tanımaları gerekir.

sahin06710, 4 yıl önce

çatlakpanda
Şube Müdürü
19 Ekim 2019 22:51

Diyelim ki dediğin doğru, P10 için neden geçerli değil peki?
sahin06710, 4 yıl önce

KPSS121 puanları için geçerlidir yapılacak uygulama

Beratttt
Şef
19 Ekim 2019 23:07

Duyumlar inşAllah doğrudur alamadığım meb neden kapsamlı bir açıklama yapmıyor atama sayısından tut bu tür muallak konulara kadar insanları arafta tutmak kimsenin hoşuna gitmez sanırım biran önce açıklama yapılmalı

Beratttt
Şef
19 Ekim 2019 23:18

Tdespor

Hocam haklısınız diyelim mülakatta +3 puanla 2019 puanı geçen senin puanını geride bırakıyorsan o zaman puan seçme hakkı verilmeli bu haktır ben 2019 lu biri olarak 2018 linin hakkı gelmesin bana bunu çok samimi söylüyorum Kimsenin emeği boşa gitmeyecek bir sistem kurulmalı banada duyum olarak gelen 2017 lilerden atanan sayısı kadar 2018 li alınması buda sanırım 5 bin civarı hakkı adaleti istediğinizde tahsis edersiniz yok 2019 luların emeği boşa gitmesin tek talebim bu

Cenk911
Kapalı
20 Ekim 2019 15:09

önce denkleştirme olsun dediniz olmadı şimdi de çıkmış +3 puan eklenecek diyorsunuz. Hocalarım sizler düşük puan aldınız çünkü eğitim netleriniz çok kötüydü. Yakında atama duyurusu açıklanacak ama sizle mülakat sonuçlarına kadar aynı şeyleri söylemeye devam edip insanların hem sinirlendirip hem de onlara umut dağıtmaya devam edeceksiniz. Mülakat sonuçları açıklanıp herkesin Kpss puanı aynı verildiği zaman ortadan kaybolacaksınız. Nasıl denkleştirme dediğinz şey olmayacağını anladıysanız mülakattta da puanların yuvarlanacaını sonuçların açıklandığında anlayacaksanız.

Romarioo
Aday Memur
20 Ekim 2019 15:26

Çok doğru söylemişsin kardeşim. Sonuna kadar katılıyorum.

Cenk911, 4 yıl önce

önce denkleştirme olsun dediniz olmadı şimdi de çıkmış +3 puan eklenecek diyorsunuz. Hocalarım sizler düşük puan aldınız çünkü eğitim netleriniz çok kötüydü. Yakında atama duyurusu açıklanacak ama sizle mülakat sonuçlarına kadar aynı şeyleri söylemeye devam edip insanların hem sinirlendirip hem de onlara umut dağıtmaya devam edeceksiniz. Mülakat sonuçları açıklanıp herkesin Kpss puanı aynı verildiği zaman ortadan kaybolacaksınız. Nasıl denkleştirme dediğinz şey olmayacağını anladıysanız mülakattta da puanların yuvarlanacaını sonuçların açıklandığında anlayacaksanız.

Arnava
Şef
20 Ekim 2019 16:40

2019 puanını kullanacak birisi olarak her şeyi geçtim mülakat puanıyla oynanmasına sonuna kadar karşıyım. Mülakatta denkleştirme, +3 ekleme falan. O mülakat puanlarıyla oynanmaya bir başlanırsa önünü alamayız. Siz 2019lulara 3 puan eklenecek diye beklerken dayısı olana eklenir o 3 puan o zaman işler karışır. Daha önce oldu mu? Oldu. Mülakat hassas bir konu.

mdmn18
Memur
20 Ekim 2019 16:45

aynen hocam ben de size tamamen katılıyorum. 2018'liler bayağı kaymağını yediler atamanın. onların da elinde değildi ama ben derim ki birbirimize girmek yerine yüksek alım için bir şeyler yapsak daha mantıklı olmaz mı? Bu sene daha fazla bütçe ayrıldıysa bundan yararlanmamız gerek diye düşünüyorum. Şu an saçma sapan çözüm önerileri yine başa bela olur.

Arnava, 4 yıl önce

2019 puanını kullanacak birisi olarak her şeyi geçtim mülakat puanıyla oynanmasına sonuna kadar karşıyım. Mülakatta denkleştirme, +3 ekleme falan. O mülakat puanlarıyla oynanmaya bir başlanırsa önünü alamayız. Siz 2019lulara 3 puan eklenecek diye beklerken dayısı olana eklenir o 3 puan o zaman işler karışır. Daha önce oldu mu? Oldu. Mülakat hassas bir konu.

trkçrkn
Şef
20 Ekim 2019 16:50

Sizler de 2018 tayfası olarak söylediginiz her seyin akildan mantiktan uzak oldugunu anladiniz şimdide eğitim netleriniz kotü o yuzden puanlarinız düşük diyerek üste cikmaya calisiyorsunuz. Alakası yok uzaktan yakindan alakası yok bu dediginizle. Daha önce de soyledim yine soyluyorum gecen sene eğitim bebe bisküvisi idi ben dahil cogu kişi 70'li netler yaptık ve benim 70 eğitim netime P10 80 buuk net geldi.Geldik bu seneye eğitim urfa isotuydu ve cok belirleyici olup ben dahil çoğu kişi gayet iyi P10'lar aldık. 2018 70 egitim netime 80.5, 2019 61 eğitim netime P10 82.6. Ama noldu biliyor musunuz biliyor ama bilmezden geliyorsunuz ben tekrar hatirlatim 75 soruluk bir alan sinavına girdik ve dengeler değişti tepetaklak oldu her şey yahu bir puan nasıl olur da 82.6'dan 77.2'ye düşer ya hem de 59.5 alan netiyle?? 82.6 P10'la eski sistemdeki gibi 50 soruluk alan sinavina girmiş olsaydım işte bu olmayacaktı bu kadar olmayacaktı bu denli bir düşüş yasanmayacaktı. Siz de biliyorsunuz.
Cenk911, 4 yıl önce

Arnava
Şef
20 Ekim 2019 17:00

Kesinlikle katılıyorum hocam.

mdmn18, 4 yıl önce

aynen hocam ben de size tamamen katılıyorum. 2018'liler bayağı kaymağını yediler atamanın. onların da elinde değildi ama ben derim ki birbirimize girmek yerine yüksek alım için bir şeyler yapsak daha mantıklı olmaz mı? Bu sene daha fazla bütçe ayrıldıysa bundan yararlanmamız gerek diye düşünüyorum. Şu an saçma sapan çözüm önerileri yine başa bela olur.

Cenk911
Kapalı
20 Ekim 2019 17:14

Ben sizin branşınızın istatistiklerinizi bilmiyorum o yüzden yorum yapamam. Tarih öğretmeniyim ve bu sene 390larda olan bir arkadaşın eğitim neti 45 gy neti 20 gk neti 54 alan neti ise 62lerde. ilk kısımda oldukça düşk netler yapmış ve bu nete hak eden puanı almış bence. bu sene urfa isot tadında eğitim bilimleri size fazla acı gelmiş ve sizi yakmış:) Herkes hak ettiği puanı yaptığı netlerle aldığını düşünüyorum eğer bir itirazınız varsa buyrun gidin Ösym'ye diyin benim puanım yanlış hesaplandı. Benim de sizin de burada yazdıklarınız hiçbir şey ifade etmiyor. Benim anlamadığım ortada bir haksızlık olduğunu düşünen insanların halen mahkemeye gidip hakkını aramamaları. Hakkınızda hayırlısı olsun hocam eğer kontenjan dışında kaldıysanız ders çalışın n

trkçrkn, 4 yıl önce
Sizler de 2018 tayfası olarak söylediginiz her seyin akildan mantiktan uzak oldugunu anladiniz şimdide eğitim netleriniz kotü o yuzden puanlarinız düşük diyerek üste cikmaya calisiyorsunuz. Alakası yok uzaktan yakindan alakası yok bu dediginizle. Daha önce de soyledim yine soyluyorum gecen sene eğitim bebe bisküvisi idi ben dahil cogu kişi 70'li netler yaptık ve benim 70 eğitim netime P10 80 buuk net geldi.Geldik bu seneye eğitim urfa isotuydu ve cok belirleyici olup ben dahil çoğu kişi gayet iyi P10'lar aldık. 2018 70 egitim netime 80.5, 2019 61 eğitim netime P10 82.6. Ama noldu biliyor musunuz biliyor ama bilmezden geliyorsunuz ben tekrar hatirlatim 75 soruluk bir alan sinavına girdik ve dengeler değişti tepetaklak oldu her şey yahu bir puan nasıl olur da 82.6'dan 77.2'ye düşer ya hem de 59.5 alan netiyle?? 82.6 P10'la eski sistemdeki gibi 50 soruluk alan sinavina girmiş olsaydım işte bu olmayacaktı bu kadar olmayacaktı bu denli bir düşüş yasanmayacaktı. Siz de biliyorsunuz.

Cenk911
Kapalı
20 Ekim 2019 17:17

Hocam ilk mülakatta 80 alana 96 yapıldı. Maalesef arkadaşlar neyle uğraştıklarının farkında değil ya da hırsları o kadar gözlerini kapatmış ki ben atanamıyorsam kimse atanamasın moduna girmişler.

Arnava, 4 yıl önce

Toplam 905 mesaj
«151617181920212223242526»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi