Editörler : Lanet
28 Temmuz 2010 16:49

Depresyon

SEVDİĞİNİZ İNSANLAR BAZEN BUNU HİÇ BAŞARAMAYACAĞINI DÜŞÜNÜRKEN YAPANLAR VARSA BİR YOL VARDIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. ACILAMIZI PAYLAŞMAK DA GÜZEL AMA DAHA ÖNEMLİSİ BU ACILAR NASIL GEÇER

benzeytinben
Kapalı
28 Temmuz 2010 16:57

psikoterapi ,ilaç tedavisi ...ama insanın içinde başlıyor .

yardımcı99
Memur
28 Temmuz 2010 17:00

İnsan hep mutlu olmak istiyor. zannediyor ki mutluluk hep hakkım.Hakkını ararken haksızlık yaptığını farkedemiyor,farkedemiyorum.

bugün mutsuzum,mutsuz olmamın sebepleri mutsuzluk için yeterli mi bilmiyorum.

bildiğim, şu iş yerinden de evimden de uzak bir yer de az da olsa ''yok'' olmak...

bilmemek iyi bir şey mi yoksa kötü mü ... bilememiyorum...

Tuğba10*
Kapalı
28 Temmuz 2010 17:05

genelde ilaç tedavileri iyi sonuc veriyor fakat bunu aile ilgisi ve inancınıza olan baglılıgınızla desteklemeniz gerekir.

hurii1986
Aday Memur
28 Temmuz 2010 21:19

NEDEN DEPRESYONA GİRDİĞİNE BAĞLI...

gulerozk
Aday Memur
28 Temmuz 2010 22:33

7 yıldır ilaç kullanıyor ilacın sayısı ve mg azaldı ama bir ürlü bırakamıyor. bırakınca kalp çarpıntısı olduğunu söylüyor. ruhu daralıyor efeksoru bıraktı esrolexe geçti günde 1 tane alıyor.

ametist_
Şube Müdürü
29 Temmuz 2010 11:19

derdinin ne olduğuna bağlı guler.. gerçekten depresyonmu?depresyonsa bi psikiyatri şart..bi psikoterapi uygulanmalı,kendini neden böyle hissettiğinin tam olarak sebebi bulunmalı.. ve bunu aşmak için ilk olarakta ,depresyonun boyutuna bağlı olarak ilaç tedavisi önerilecektir.ilaç tedavisiyle beyin kimyası normale dönerek olması gerektiği gibi işlemeye başlayacaktır zamanla,ve sen kendini daha iyi hissettiğin için keyif aldığın şeylere yeniden bağlanacaksındır.. dünyaya bambaşka gözlerle bakacaksın.. destek al kendine .. sen kendini değiştireceksin zaten.. sen ne yapacağını bilirsin yani sonradan,sana bişey demeye gerek yok. eskiden haz aldığın ama şuan yapmadığın.. ve -keşke yine keyifle bunu yapabiliyor olsaydım - dediğin şeyi kendini iyi hissettiğinde deneyeceksin çünkü yeniden keyif alıp almadığını öğrenmek isteyeceksin.başaracaksın ve yine bi sabah uyandığında : Allahım bugün yine çok güzelim'' deyip gülüp,eğleneceksin .. :)

srndgn
Kapalı
29 Temmuz 2010 13:28

ilac aslında kendimiziz ama farkında değiliz.. ilaç aslında bakan gözlerimizde.. göz nasıl istiyorsa öyle bakıyor.. baktığı gibi görmüyor.. acılara da baktığımız gibi görüyoruz. gördüğümüz gibi bakmıyoruz.. bir kaç sene sonra da 'ben buna mı üzülmüşüm' diyoruz.. cünkü göz farklı şeyler görmeye başlıyor....

tahtacı
Aday Memur
29 Temmuz 2010 19:36

depresyona sebeb olan her ne ise bununla savaşmak için bugüne kadar neler yaptın ve geçen zaman sen neler kazandın neler kaybettin bunları düşün önce ileri derecede ilaç tedavisi işe yarayabilir ancak en iyi ilaç insanın kendi özündedir insan iradesi doğru yönlendirilirse üstesinden gelmiyeceği sorun yoktur .böyle beylik laf etmek kolay biliyorum sana önerim şu önce kendi çıplak gerçeğini kabul et ve o gerçek ne ise onu etrafındaki bütün gereksizlerden temizle ve onu güçlendirerek başla savaşa gerçekliğin ne kadar güçlü olursa sende o kadar güçlü olursun acı da verse zamanla öyle güçlenirsin hiç bir şey seni yıkamaz

simurg_06
Aday Memur
30 Temmuz 2010 01:16

"SEVDİĞİNİZ İNSANLAR BAZEN BUNU HİÇ BAŞARAMAYACAĞINI DÜŞÜNÜRKEN YAPANLAR" anlamsız geldi...

_vaha_
Kapalı
30 Temmuz 2010 18:49

bende işsizlikten can sıkıntısından depresyona girecem az kaldı,,,

RenkKörü
Aday Memur
02 Ağustos 2010 19:39

Eğer depresyonda olduğunuzu düşünüyorsanız, fakat bir terapiste gidebilecek durumunuz yoksa size Dr. David Burns' un " İyi Hissetmek" adlı kitabını öneriyorum.Kendisi bilişsel terapi teknikleri konusunda uzman bir psikiyatrist ve uzun yıllar boyunca yaptığı çalışmalar sonucunda elde ettiği bulguları bizlerle paylaşıyor.Bu nedenle, kitap kesinlikle her yerde rastladığımız türden bir kendine yardım kitabı değil.

Kitapta anlatılan ise kısaca şu: Depresyonun kaynağı duygu durumumuzdaki bozukluktur. Bizi bu duruma sokan olumsuz duygularımızın kaynağı da gerçekçi olmayan, mantıksız ve çarpıtılmış düşüncelermiz ve kalıplaşan yanlış inançlarımızdır. Bunları değiştirebilirsek duygu durumumuzu kontrol altına alabiliriz.

Kitap çarpıtılmış düşüncelerimizi , mantıklı ve gerçekçi olanlarla değiştirebilmek için uygulanması gereken teknikleri veriyor. Sadece okumak bile gerçekten iyi geliyor.

recep27
Aday Memur
06 Ağustos 2010 15:07

her insan depresyona girer elbette ama buna ne ilaç ne de başka bişey fayda sağlar.tek ilaç sensin başka yöntem bilimiyorum. ilaç vs. aracıdır bu konularda yardımcı olur. hayat ne kadar acımasız olsa da yine de yaşamaya değer.

spyasmin
Kapalı
06 Ağustos 2010 15:38

geçmiyceği için paylaşmaya gerek yok

deren26
Kapalı
06 Ağustos 2010 22:32

depresyona sebep olan etkenlerin ortadan kalksa kökten çözüm ama mümkün değil.ilaç tedavisi gerçekten işe yarıyor.en azından iyileştirmese bile daha kötü olmasını engelliyor.

malesef böyle durumlar var.maddi durumlar değilde manevi yıkıntılar bozuyor insanı.sırtından vurulmak yıkıyo artık.

mislina2
Kapalı
30 Ağustos 2010 03:46

Yaşamak zor!

Hele sorunlarla nasıl mücadele edip altından nasıl kalkacağını bilememek daha da zor. Gözlerin zifiri karanlık boşluğun içinde ufacık bir ışık arar...O ışığa ulaşmak...

Antidepresan içen kişi kendini nasıl hisseder?

Işığa ulaşmak istedim bugün kolayca. Yarım antideprasan içtim. Fazla merak başa belaymış.:))

Neyse leyla oldum kahkahalar eşliğinde geziniyorum.

Ben ben değildim. Kendime yabancılaştım.

Bedenim bana ait ama diğer insanı tanımıyordum. Ne kadar uğraşdıysam da uzunca bir süre yüzümdeki aptal gülüşü silemedim. Sonrası malum zaten, satlerce uyumuşum. O an kendimden daha çok tiksindim. Günün sonunda öğrendim ki peşine takıldığım ışık sahte bir ışıkmış.

şehb@l
Başbakan Müsteşarı
30 Ağustos 2010 12:50

mevcut B12,ferritin,demir ve folik asit eksikliğinin yaşanan stres ve üzüntü anında açığa çıkıp insanı yatağa düşürmesi...

Düşünme eyleminin işlevini tam olmasa da yitirmesi...mücadele duygusunun yok olması...yaşama isteğinin sıfırlanması...ve bu olumsuzlukların üstesinden gelmek için adım atamaması...

İnsan hayatında bir kez minor depresyon geçirmişse ilerleyen dönemlerde yeniden geçirme riski çok yüksek...bu nedenle depresyon geçirmiş kişiler tetikte olmalıdır...en azından B12,demir ve folik asit depolarını kontral altında tutmalıdır...

ferat68
Aday Memur
01 Eylül 2010 16:22

SİZE İYİ GELEN İNSANLARLA ZAMAN GEÇİRİN .YANİ POZİTİF İNSANLARLA.OABİLDİĞİNCE YANLIZ KALMAYIN.

01 Eylül 2010 19:31

Acaba melankolinin depresyona dönme ihtimali nedir? Son haftaların sorusu bende bu...

elma kurdu:))
Aday Memur
01 Eylül 2010 19:55

inanın ilaçların geçiridiği fln yok yalnızca uyuşturuyor bunun tek çaresi olmasını istediğiniz şeyin gerçekleşmesi yoksa yapılanların hepsi boş... misal ben

paradoks_4277
Aday Memur
06 Eylül 2010 02:29

acılar yaşanan güzel anların bir kalemde toplanarak harmanlanması ile geçer.. her saniye hayat daha da güzelleşiyor yanlızca hangi pencereden baktığına bağlıdır hayatın

Toplam 90 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi