Editörler : Pangaea
16 Kasım 2019 23:34

ÖSYM branş sıralamasını açıklarken YDS'yi de almalı artık.
YDS birçok kurum tarafından isteniyor artık. ÖSYM bunu dikkate almalı ve bıranş sıralamasında ayırmalı.

Mak.Muh35
Şef
16 Kasım 2019 23:38

Kesinlikle katılıyorum

hamdiattilailhan
Aday Memur
17 Kasım 2019 00:29

osym önce açıktan alımları düşürsün sonra ona sıra gelir. :)

çatlakpanda
Şube Müdürü
17 Kasım 2019 11:50

Katılıyorum. Yds li puan türü baz alınsın. Mesela 4001 yazan kadro için eğer yds istiyorsa farklı bir nitelik kodu gelmeli. 4001 ve yds puan türü olarak iki şart belirteceğine (P1 puan türü) direkt olarak kpss p X puan türü gelmeli.

Bilal BEDİR
Kapalı
17 Kasım 2019 14:26

Genel güncel sıralamamı nasıl öğrenebilirim? (Tüm girenler arasında)

tbaris8
Aday Memur
17 Kasım 2019 14:52

Ayrılması gerektiğine katılıyorum. Buna dair bir sorum var:

Merkezi alımda başvururken atıyorum yds'den c alma şartı var. Yds'den puanı olmayan aday başvurabiliyor mu? Yani atandıktan sonra ispat şartı mı var, yoksa başvururken direkt kabul etmiyor mu o adayın başvurusunu?

tbaris8
Aday Memur
17 Kasım 2019 14:55

Öyle bir şey yok bildiğim kadarıyla. Ancak sonuç belgenizdeki sıralamanızdan merkezi alımlarda alınan toplam kişi sayısını çıkartarak ulaşabilirsiniz. Yüksek puanla hâlâ il tercihi, kurum tercihi için bekleyen veya hobi olarak sınava giren adaylar olduğu için tam sayıyı vermez tabii ki ama yaklaşık bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Bilal BEDİR, 4 yıl önce
Genel güncel sıralamamı nasıl öğrenebilirim? (Tüm girenler arasında)

Bilal BEDİR
Kapalı
17 Kasım 2019 15:10

Atananlar arasında benden düşüklerde var ama dediğin gibi yaklaşık bi değer çıkar
tbaris8, 4 yıl önce

Öyle bir şey yok bildiğim kadarıyla. Ancak sonuç belgenizdeki sıralamanızdan merkezi alımlarda alınan toplam kişi sayısını çıkartarak ulaşabilirsiniz. Yüksek puanla hâlâ il tercihi, kurum tercihi için bekleyen veya hobi olarak sınava giren adaylar olduğu için tam sayıyı vermez tabii ki ama yaklaşık bir sonuca ulaşabilirsiniz.

kram
Memur
17 Kasım 2019 16:32

Yds puanınız yoksa o atama yapılmaz ve bir daha Kpss puanını da kullanamazsınız. Elinizde mutlaka puan olmalı.

tbaris8, 4 yıl önce

Ayrılması gerektiğine katılıyorum. Buna dair bir sorum var:

Merkezi alımda başvururken atıyorum yds'den c alma şartı var. Yds'den puanı olmayan aday başvurabiliyor mu? Yani atandıktan sonra ispat şartı mı var, yoksa başvururken direkt kabul etmiyor mu o adayın başvurusunu?

mecheng90
Kapalı
17 Kasım 2019 17:11

Merkezi atama tercihlerinin son gününden önce, elde edilmiş YDS puanı olmalı. YDS puanı olmadan YDS li kadroları tercih edilirse, belli bir süre OSYM sınavlarından men edilme diye birşey okumuştum, tam emin değilim.

tbaris8
Aday Memur
17 Kasım 2019 20:37

Bilmeden, açıklamalara bile bakmadan tercih yapıp kadroları yok yere yakan arkadaşlar oluyor ne yazık ki. Temmuzda A Sınıfı İş Güvenliği Belgesi isteyen kadroya başvurup bu belgeye sahip olmayan biri vardı forumda. Doğruluğunu merak ettiğim için sordum esasen. Bunun da önüne geçilmesi gerekiyor. Nasıl mezun olmadığımız bölüm hakkında kadro ya da sınav başvurularını Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapamıyorsak, yds, isg belgesi vb. şartları olan kadrolar için de gerekliliği sağlayamayan adayların başvuramıyor olması gerekiyor bence.

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi