Editörler : F16 Gökçen

24 Şubat 2019 22:01

Evlillik nasıl bir şey?

Yaş 24 aslan gibi adamız birde aday hatun var 3-4 senedir.

Evlilik nasıl bir şey?

Yani ne gibi eksileri ne gibi artıları var.

Askerim ve öğretmen. Nasıl olur?

Tayin meseleleri felan sıkılır mıyız?

Şimdi ki gençler evliliği sadece cinsellik olarak görüyor lakin ben öyle görmüyorum.

Sıkılırım bunalırım gibime geliyor.

Salih4255
Daire Başkanı
03 Mart 2019 00:04

Valla evlilik oyo bisey degil bence hic evlenme..

07 Mart 2019 01:40

Kimisi evlenmek ister kimisi istemez. Ben ikinci gruptayım. Ölmeden önce benim için yapılacak son şey. Hayatında renk olmayıpta işten eve, evden işe insanı evlenebilir. Ancak evlilik benden uzak kalsın, daha yapılacaklar listemin ortasına ulaşmadım. :) 40 bin lira para harca, dayıya teyzeye çerez yedir... gerek yok. 40 bin liraya en kral Prag, Paris, Malta gezilerini yaparsın. Alırsın sevgilini yada dostlarını Karadeniz'de çadır kurmadık yer bırakmazsın. Okuyacam, uğraşacam, iş bulacam, evlenecem sonra ölecem. İşte bu hayat bana göre değil :)

11 Mart 2019 14:33

Saydığınız bu şeyleri fazlasıyla yapanlar da eninde sonunda evlendiler.Esinizle de gezebilirsiniz eğlenebilirsiniz.

diminished chord, 5 yıl önce

Kimisi evlenmek ister kimisi istemez. Ben ikinci gruptayım. Ölmeden önce benim için yapılacak son şey. Hayatında renk olmayıpta işten eve, evden işe insanı evlenebilir. Ancak evlilik benden uzak kalsın, daha yapılacaklar listemin ortasına ulaşmadım. :) 40 bin lira para harca, dayıya teyzeye çerez yedir... gerek yok. 40 bin liraya en kral Prag, Paris, Malta gezilerini yaparsın. Alırsın sevgilini yada dostlarını Karadeniz'de çadır kurmadık yer bırakmazsın. Okuyacam, uğraşacam, iş bulacam, evlenecem sonra ölecem. İşte bu hayat bana göre değil :)

SanCak91
Aday Memur
11 Mart 2019 20:05

Hiç bulaşma başını yakarsın son demlerini yaşadığın zaman tecrübe olsun diye evlenirsin hayatını yaşa evlilerden çok nadir mutlu insan çıkar onlarda asosyal insanlar

zerdustank
Aday Memur
12 Mart 2019 23:01

Bu ülkede kadınlar seni evliliğe ikna etmek için her şeyi yapar.. evlendikten cicim ayları geçtikten sonra da gerçek yüzler ortaya çıkar... işini sevmez aileni sevmez saygıyı unutur kabalaşır farkımda bile olması söylersin anlamaz... bekar kal Kardeşim... istisnaları ayrı tutmak kazım tabi...

Pskljkdnsmnmst
Aday Memur
13 Mart 2019 01:07

Evlilik kendini bilen bireyler icin cok guzel bir seydir. Beylik sirin laflara gerek yok. 40 50 bin masraf yapmazsin sade bir nikah ile bitirirsin. Korkuyorsan korkuyorum de ki kork yani insan kardesi ile bile anlasamazken farkli bir anne babadan olan kisi ile anlasmak daha zordur. Kendini bilen kisi ile olun

idariuzman
Şef
13 Mart 2019 16:00

Kötü bir şey. En iyi tarafı çocuk sahibi olmak onlar da büyüyünce seni hiç takmıyorlar zaten bir süre sonra eve de uğramıyorlar sen de hayırsız koca ile evlenip hayatını kararttığınla kalıyorsun.

idealistogretment34
Aday Memur
13 Mart 2019 22:30

Eğer flört evresinde senden birşeyler sakladığını düşünüyorsan , veya yalan söylüyor veya samimiyetsiz geliyorsa sonu tamda böyle çıkan işler oluyor . Allah yardımcısı olsun erkeklerin .
zerdustank, 5 yıl önce
Bu ülkede kadınlar seni evliliğe ikna etmek için her şeyi yapar.. evlendikten cicim ayları geçtikten sonra da gerçek yüzler ortaya çıkar... işini sevmez aileni sevmez saygıyı unutur kabalaşır farkımda bile olması söylersin anlamaz... bekar kal Kardeşim... istisnaları ayrı tutmak kazım tabi...

Baysevgilicanavar
Aday Memur
13 Mart 2019 23:39

Aile kızı olmadan evlenilmez

demirsm
Aday Memur
14 Mart 2019 09:46

Evlilik işi ilginç ülkemizde. Evleneceğin kız ev hanımı olacaksa ayrı çalışan olacaksa ayrı bir durum. Çlışanlar genelde kendi gruplarıyla rekabet halinde, çalışmayanların da ayrı bir gündemi oluyor. uğraş dur. gezelim, ülkemizi tanıyalım, kültürel faailyetlere katılalım, şuraya gidelim bunu yapalım dediğinde 2-3 saat ikna için uğraşacağın biriyse evlenme. halden anlayan, anne babanı sayan biriyse evlen. evlenince ailelerle daha rahat oturup kalkıyorsun ortamlarda.

zerdustank
Aday Memur
18 Mart 2019 08:48

Tamda bu aslında karşıma çıkan... sakladığını düşünmüyorsun, karakteri böyle diyorsun.. evlendik 1. Yılda bambaşka biri oldu.. kabalıkta bencillikte miskinlikte sınırı yok.. ve ben şimdi aynı eski romantik adam olamıyorum...
idealistogretment34, 5 yıl önce
Eğer flört evresinde senden birşeyler sakladığını düşünüyorsan , veya yalan söylüyor veya samimiyetsiz geliyorsa sonu tamda böyle çıkan işler oluyor . Allah yardımcısı olsun erkeklerin .
19 Mart 2019 13:57

basma kalıp cevaplar. şimdi tanım olarak bakalım. evlilik iki insanın devlet onayı ile aile kavramını oluşturmasıdır. aileler toplumu oluşturur. şimdi sen toplumu geliştirmek için evlenmez isen sonu her zaman hüzün olur. çünkü bencilce bir karar olur diğerleri hep. cinsellik demişsin mesela. evlilik zaten cinsellik amaçlıdır. toplumun cinsel kültürünü korumak için yapılan bir sözleşme evlilik. her erkek istediği kadından çocuk yapsa toplumun temel yapısı aile kavramı ortadan kalkar. şimdi burada önemli olan asıl amaç değil de tek amacın cinsellik olmaması. asıl amaç her daim cinselliktir evlilikte. yoksa neden bir insanla kendini eve hapsedesin ki.gezer tozar farklı insanlar tanır farklı kültürler öğrenirsin. cinsel uyum olmazsa olmazlardan. sakın ben cinsellik için evlenmiyorum deyip hata yapma pişman olursun. gelelim aile konusuna. sen topluma sağlıklı bireyler dahil edemeyecek isen evlilik yapma derim ben. çünkü daha fazla toplum yapısını bozarsın ve gelecek nesile büyük sıkıntı. kavgalar gürültüler olacaksa hiç olmasın o evlilik daha iyi. çocuk yapmak için ne kadar bilgilisin onu da bir düşün. doğurup sokağa bırakılan çocukların hayatı ortada. iyi bir kariyerleri olsa bile psikolojileri asla iyi olmaz. bu yüzden sağlıklı bir aile kurabilirim diyorsan evlen. ama tek bir soru işareti bile varsa aklında sakın ama sakın evlenme. evlenirsen bile orta doğuyu düşün. evlenen çocuk yapan çok ama toplumun sağlığı ve psikolojisi iyi değil. maddi açıdan kendini yeterli buluyorsan, aile kültürü hakkında yeterli bilgiye sahipsen, kendini bu sorumluluğu kaldırabilecek kadar güçlü buluyorsan öyle evlen. benim tavsiyem evlilik öncesi beraber yaşamak, aynı evi paylaşmak. karşıdaki kişiyi tanıyarak cinsel, kişisel veya hayat görüşleri olarak uyumlu buluyorsan sıkıntı yok. evlen ve çocuk yap. tam tersi ise ayrıl gitsin ve unut. bir de evliliğin kadını erkeği yoktur. evlenmeyip gezerim eğlenirim tozarım diyen bencil arkadaşlar siz de böyle düşünmek yerine topluma sağlıklı insanlar kazandırmayı hedefleseniz daha iyi olur diye düşünüyorum. 20 yaşında evlenip iş ev arası gidip gelen insan çok. bu insanlar hayatı çok iyi tanıyamıyor. ama sizler gezip görüp okuyup anlayıp analiz yapabilen insanlarsınız. sizin evlenmeniz toplumun gelişimi için daha faydalı olacaktır. para kazanıyorum artık düzenli seks yapmalıyım artık araba almalıyım ev almalıyım diye toplumu mahvedenlere de saygılar. kitap okuyunca toplumu geliştirirsiniz. araba sahibi olmak, ev sahibi olmak, düzenli seks yapmak topluma katkı sağlamaz sadece egonuzu tatmin eder.

1881.1938
Kapalı
19 Mart 2019 14:33

3 yıldır evliyim

yaşım 37 , 15 aylık bir tatlı cadım var.

eşimle ortalama 3 yıllık bir geçmişimiz var.

toplamda 6 yıldır beraberiz.

eşimle tanışmadan evvel yemediğim halt kalmadı desem yeridir :)

ikimizde mühendisiz ve çalışıyoruz.

aklımız rahat, gelirimiz ortalamanın üzerinde.

kısacası şunu diyorum. Evlilik, evlilik değildir. Evlilik insanların birbirlerine verdikleri tavizlerdir ve orta yolda buluşmadır.

Evlilik artık yaşım geldi evleneyim olayı değildir. Gözün dışarıda ise o göz her yaşta dışarıda olur.

Evlenmeyi düşünüyorsanız evliliğin size olan artılarını ve eksilerini toplayın hangisi ağır basıyorsa ona yönelin.

Ha bu arada ben tek yaşar istediğimi yaparım diyorsanız böyle bir hayat tarzı dünyada malesef yok.Bunu düşünen kişide kendisini kandırır.

Eninde sonunda bu genç bedeniniz bir gün pörsüyecek işte o zaman hayata tek başına kürek sallıyorsanız yandınız demektir.

Evli insanların birbirleri ile olan didişmeleri sizleri kandırmasın. Sürekli didişen birileri size evliliği kötülüyorsa sizde o zaman boşanın diyin ve gelen cevaba gülün :)

İHayaller
Aday Memur
01 Nisan 2019 23:24

24 yaşında genç bir kadın olarak.. Hiç hazır hissetmiyorum.Ailem baskı yapıyor ben kafaya takıyorum sağlık açısından erkek değilim netice de. Kadınların belli bir dönemi var doğurganlık olarak da.. Evlenmek çok korkutucu geliyor bana. Sabah erken kalkmak benim için hala zor ama evlenince eşin kahvaltı hazırlamanı bekleyecek çocuk olacak gece uyutmayacak.Ben daha iş hayatına atılmadım mesela aklımda çok farklı planlar var. Evlenip çocuk yapsam iş hayatım bitiyor. şuan iki yıl ara verdim tecrübem olmadı diye iş bulamıyorum genç yaşımda çocuk doğurup yaşım geçip formum bozulunca iş bulacağımı hiç sanmıyorum.. Ama hep bir soru işareti bu evlilik karşıma bunu düşündürecek kimse çıkmadı.Erkeklerin hepsi cinsellik odaklı yaşıyor. Bense evlenmeden bir adamla olamam ama yukarda hem iyi aile kızı olsun derler hem evlenmeden aynı evde yaşayın derler. Çalışıp para getirmeni de bekliyorlar artık işten yorulup gelince de mükemmel bir ev hanımı olmanı,çocuk doğurup formunu korumanı da bekliyorlar... Ben görüyorum kendimde sağlıkçı olduğum için kadın doğum stajlarında da.. kadınların çoğu mutlu değil çünkü ne olursa olsun erkekler özgür her türlü evlense de öyle aldatsa da kusurlu değil kafese girerim diye korkma yani o kafese kadın giriyor aslında ama kadınlar alışık zaten kafeste olmaya o yüzden sesini çıkarmaz bile istemez bile kafesten çıkmayı. Sen aldatsan sıkıntı bulunmaz toplumca ama kadın aldatsın bakalım sindirebilir misiniz. ~ne yapacağını bilemeyen bekarlar

Kübrasancar
Aday Memur
11 Nisan 2019 22:08

Eşiyle tanışmadan evvel yemediği halt kalmayanları nasıl anlayabiliriz? yardımcı olur musunuz?

1881.1938, 5 yıl önce

3 yıldır evliyim

yaşım 37 , 15 aylık bir tatlı cadım var.

eşimle ortalama 3 yıllık bir geçmişimiz var.

toplamda 6 yıldır beraberiz.

eşimle tanışmadan evvel yemediğim halt kalmadı desem yeridir :)

ikimizde mühendisiz ve çalışıyoruz.

aklımız rahat, gelirimiz ortalamanın üzerinde.

kısacası şunu diyorum. Evlilik, evlilik değildir. Evlilik insanların birbirlerine verdikleri tavizlerdir ve orta yolda buluşmadır.

Evlilik artık yaşım geldi evleneyim olayı değildir. Gözün dışarıda ise o göz her yaşta dışarıda olur.

Evlenmeyi düşünüyorsanız evliliğin size olan artılarını ve eksilerini toplayın hangisi ağır basıyorsa ona yönelin.

Ha bu arada ben tek yaşar istediğimi yaparım diyorsanız böyle bir hayat tarzı dünyada malesef yok.Bunu düşünen kişide kendisini kandırır.

Eninde sonunda bu genç bedeniniz bir gün pörsüyecek işte o zaman hayata tek başına kürek sallıyorsanız yandınız demektir.

Evli insanların birbirleri ile olan didişmeleri sizleri kandırmasın. Sürekli didişen birileri size evliliği kötülüyorsa sizde o zaman boşanın diyin ve gelen cevaba gülün :)

hertai2
Aday Memur
12 Nisan 2019 00:18

senin gibi

Kübrasancar, 5 yıl önce

Eşiyle tanışmadan evvel yemediği halt kalmayanları nasıl anlayabiliriz? yardımcı olur musunuz?

gkhansparta
Memur
16 Nisan 2019 11:36

Eşiyle evlenmeden önce her haltı yiyen ancak layıkıyla evlenir rahat ol

Kübrasancar, 5 yıl önce

karakol38
Yasaklı
15 Mayıs 2019 14:03

karşındaki insan yalan söylüyorsa geçmişide sıkıntılıdır ;)
Kübrasancar, 5 yıl önce

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi