Editörler : E.Kayı Han
«309310311312313314315316317318319320»

muhendis6181
Kapalı
18 Kasım 2019 16:32

Yarinki grup toplantisinida bekleyelim bakalim.

ode_ode
Şef
18 Kasım 2019 17:35

Bugün sendikaya gittim hala bana umutsuz olduğum için kafa tutuyorlar ben de onlara herkes kadroya geçecek ama biz kalacağız çünkü bizim adımız artık süresiz sözleşmeli kaldı dedim yüz kere söyleyince anladılar gabi kendileri de bişey bilmiyor. Bir de 6. Yıldayız maaşın tekrar hesapalnması gerekirmiş yeni öğrendik ne olacak geriye dönük blmiyoruz

Serhatttt55
Aday Memur
18 Kasım 2019 20:58

yav mühendis kardeşim varsa bir bildiğin söyle yazık günah bu kadar insana
muhendis6181, 4 yıl önce

Serhatttt55
Aday Memur
18 Kasım 2019 21:00

yılbaşında senn sözleşmen büyük bi ihtimalle iptal olcak . bu kadar insanın umuduyla oynuyorsun
muhendis6181, 4 yıl önce

muhendis6181
Kapalı
18 Kasım 2019 21:41

Arkadaslar sanirim psikolojiniz bozulmuş.orada umut edelim bekleyelim seklinde yazdim. Kendinize gel

LatifKilic
Aday Memur
19 Kasım 2019 08:28

bu sefer muhendis6181'e hak veriyorum ben. Grup toplantıısnda kesin bişeyler çıkacak dememiş. Grup toplantısını bekleyelim demiş. Her grup toplantısı bizim için ufakta olsa umuttur.

muhendis6181
Kapalı
19 Kasım 2019 13:28

Bütçe Komisyonu Tutanağından ( 19.11.2019)

MUSTAFA KALAYCI (Konya) ? Muhtaç engelli aylığı bağlanmasında

kendi gelirinin esas alınmasına yönelik düzenleme yapılmalıdır. Ayrıca,

doğuştan ya da işe girmeden önce engelli olanların malul sayılabilmesi

sağlanmalıdır.

Kamuda ücret adaletini sağlayacak, statü ve istihdam karmaşasını

giderecek, işe girişte, ilerleme ve yükselmede objektif, liyakati esas alacak bir

personel rejiminin uygulamaya konulması ihtiyacı devam etmektedir. Kamuda

güvencesiz, sözleşmeli, geçici, vekil, fahri, ücretli ve kısmi zamanlı personel

çalıştırılması son bulmalıdır, mevcut çalışanlar kadrolara alınmalıdır.

Yardımcı hizmetler sınıfı tümden kaldırılmalı ve bu sınıfta göre v yapan

personel kurumlarında genel idare hizmetleri kadrolarına alınmalıdır.

erenass
Şef
19 Kasım 2019 13:36

mhp söz verdi sözleşmeliye kadro konusunda ama ne yazıkki lafını dahi etmiyor.

muhendis6181
Kapalı
19 Kasım 2019 13:44

Sonra gelip birileri bana kızmasın konu canlı kalsın diye güncel bilgileri paylaşıyorum.

drolin
Aday Memur
19 Kasım 2019 18:33

yıl sonunda sözleşme yenılenmesi yada yenilenmemesi için belediye meclisi onay vermesi gerekiyormu yoksa başkan kovdum gitti demesi yeterli ?

mesela İBB ANKARA gibi yerlerde on binlerce sözleşmeli personel var 4b 5393 vs vs bu kadar kolaymı onları çıkarıp yerlerine kendi adamlarını almaları..işin hukuki boyutu yok mu ? mesela ben 15 yıldır büyük bir sehirde belediyesinde çalışıyorum 10 yıl taşeron olarak sonra bizi sözleşmeli 5393 yaptılar imza atıp..bir sey olsa geri dönüşü varmı ve bir çok sorular sorular sorular..sizden ricam bilgi sahibiyseniz cevap verin varsayıma göre değil..okuyan arkadaşlar olacak yanlış yönlendirme olmasın biz zahmet.

muhendis6181
Kapalı
19 Kasım 2019 19:28

Kadronun kapatilip kapatilamamasina bağlı geri dönüşün. Belediye baskanin yetkisi var cikarmaya

ZM25
Kapalı
19 Kasım 2019 20:05

Belediyelerde sözleşmeli personel çalıştırılması gayet normal. Nasıl ki A partisi belediyeyi kazandığında kendi destekçilerini işe alıyor ise; B partisi de o belediyeyi A partisinden aldığı anda kendi destekçilerini işe almalı. Eee ihdas olunan kadro belli, o oranda zaten sözleşmeli personel de alınmış oluyor. O halde ne yapıp edip, eski partinin torpili ile işe giren haramzadeleri bir bahane ile işten çıkartıp, sonra açılan norm durumuna göre yeni haramzadeleri işe alması gerekiyor. Bu durum BİLGİYE ve TEKNİK KAPASİTEYE göre eleme yapan, hak yenmeden, hukuk çiğnenmeden çalışanın belirlendiği bir sınav sistemi ile belediyeler birliği üzerinden istihdam modelini tam anlamıyla hayata geçirene kadar böyle gider... Yani belediyede çalışan dostlarım hiç kusura bakmasın ama sizler nasıl kş A Partisinin ilçe/il teşkilatından alınan referans ile işe girdiyseniz, B Partisinin de bunu yapmaya hakkı var.

Tabi bazıları için acı veren doğruları konuştuğum için bu yoruma " - " (eksi) vermeye şuandan itibaren başlayabilirsiniz.. :)

drolin, 4 yıl önce

yıl sonunda sözleşme yenılenmesi yada yenilenmemesi için belediye meclisi onay vermesi gerekiyormu yoksa başkan kovdum gitti demesi yeterli ?

mesela İBB ANKARA gibi yerlerde on binlerce sözleşmeli personel var 4b 5393 vs vs bu kadar kolaymı onları çıkarıp yerlerine kendi adamlarını almaları..işin hukuki boyutu yok mu ? mesela ben 15 yıldır büyük bir sehirde belediyesinde çalışıyorum 10 yıl taşeron olarak sonra bizi sözleşmeli 5393 yaptılar imza atıp..bir sey olsa geri dönüşü varmı ve bir çok sorular sorular sorular..sizden ricam bilgi sahibiyseniz cevap verin varsayıma göre değil..okuyan arkadaşlar olacak yanlış yönlendirme olmasın biz zahmet.

muhendis6181
Kapalı
19 Kasım 2019 21:27

Yatarak kadro isteyenler nasilsiniz?

Serhatttt55
Aday Memur
19 Kasım 2019 22:14

yav yeter artık çık şu forumdan yazık günah hergun sakat sakat şeyler yaziyorsun
muhendis6181, 4 yıl önce

muhendis6181
Kapalı
20 Kasım 2019 09:00

Bence senin gitmen daha hayırlı olur.Belliki Psikolojin kaldırmıyor.

Serhatttt55, 4 yıl önce
yav yeter artık çık şu forumdan yazık günah hergun sakat sakat şeyler yaziyorsun

erenass
Şef
20 Kasım 2019 09:13

valla katılıyorum mühendise okunma sayısına bakın burda mücadele veren sayısına bakın herkes armut piş ağzıma düş diyor haklısın mühendis herkes okuyor ama bir mesaj yorum yazmak yada bir etkinliğe katılmıyor

muhendis6181, 4 yıl önce

muhendis6181
Kapalı
20 Kasım 2019 09:18

Dün etkinlik yapıldı twitterde trend listesine girilemedi.

Ama burada millet gerilmeye gelince birbiriyle yarışıyor.

Konu aktif canlı olsun diye yazıyorum ona bile gerilen var. Bu iyi birşey değil. Psikolojisi süreci kaldırmayanlar girmesin konuya daha iyi en azından gerginlik huzursuzluk yaratmazlar.

20 Kasım 2019 10:09

Twitterda tt olmamız lazım birgün belirleyelim be herkes o gün o saatte twet yağmuru yapsın yeter artık harekete geçmeliyiz .. eyt liler yıktı ortalığı 3600 konuşuluyor şimdide... biz sözleşmeliler kimsenin umurunda değiliz.. adalet bakanına twet yağmuru yapalım çünkü birtek o dedi adaletli olması için tüm kurumlarda sözleşmelilere kadro çalışması yapılmalı diye

LatifKilic
Aday Memur
20 Kasım 2019 10:59

Sadece Adalet Bakanı değil bunun yanında çalışma bakanını da dahil etmeliyiz. Samimi olan milletvekilerini de unutmamak lazım.

erenass
Şef
20 Kasım 2019 16:31

adalet bakanı bu işi çözer arkadaşlar bence burdan yüklenmeliyiz hayırlısı artık

Toplam 15990 mesaj
«309310311312313314315316317318319320»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi