Editörler : supporters.
«919293949596979899100101102»

Nagdurov
Aday Memur
16 Mart 2021 11:44

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ ücretsiz izinleri Mayıs 2021 tarihine kadar uzatmıştır. Böylece Nisan 2020-Mayıs 2021 dahil olmak üzere öğretim görevlisi, araştırma görevlisi ve dr.öğretim görevlileri hiç acımadan, vicdansızca 14 AY BOYUNCA ÜCRETSİZ İZİNE ÇIKARTILMIŞTIR. İşten çıkartma yasaklarının kalkmasının ardından öğretim görevlisi ve araştırma görevlilerinin işlerine son verileceği hakkımda ciddi duyumlar alıyoruz. Hem insanlarla hemde devletin kanunlarıyla alay ediyorlar. 2547 sayılı kanunun revize edilmesi yaklaşık 1 yıl olacak. Halen konuşulanlar üzücü. Pandemi en çok vakıf üniversitelerine yaradı. Öğrencilerin parasını peşin al, okulda iki altyapı ve enerji giderlerini minimuma indir, okul binası senin olsun kira verme sonra hocaları ahlaksızca 14 AY BOYUNCA ÜCRETSİZ İZNE gönder. Bunun hesabını sana devlet sormazsa bile Allah soracaktır eyy DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ.

16 Mart 2021 17:22

Siz sordurmazsanız Devlet nasıl soracak ? Ötede Allahın sorması hali hazırda neye yarayacak ? Yani 12 aydır siz veya bir yakınınız, ücretsiz izindesiniz ve hiçbir şekilde bunu dava etmediniz mi ? Hayret gerçekten ! 14 ay demek faiziyle beraber 100 bin demek. Hukuka açıkça aykırı olduğu halde işlemi dava etmeyin, 100 Bin Lira paranızın gittiğinin hesabını yapmayın. İsterseniz kusura bakın ama, pasif duruşunuzdan ötürü ben acımıyorum bu halinize. Pasif durup ağlayanlar, aktif olup hak arayanların sırtındaki yükü daha da arttırıyor. Ve ne yazık ki sizin gibi pasifler aktiflerden çok çok daha fazla ! Bu arada bahsini ettiğiniz Doğuş Ünivden bazılarının ücretsiz izne karşı dava açtığını da duydum. Ama unutmayın, başkalarının lehe çıkacak yargı kararı size yaramaz ve yine süresinde açılmayan davalar süreden red edilir. İlginize,

Nagdurov, 3 yıl önce

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ ücretsiz izinleri Mayıs 2021 tarihine kadar uzatmıştır. Böylece Nisan 2020-Mayıs 2021 dahil olmak üzere öğretim görevlisi, araştırma görevlisi ve dr.öğretim görevlileri hiç acımadan, vicdansızca 14 AY BOYUNCA ÜCRETSİZ İZİNE ÇIKARTILMIŞTIR. İşten çıkartma yasaklarının kalkmasının ardından öğretim görevlisi ve araştırma görevlilerinin işlerine son verileceği hakkımda ciddi duyumlar alıyoruz. Hem insanlarla hemde devletin kanunlarıyla alay ediyorlar. 2547 sayılı kanunun revize edilmesi yaklaşık 1 yıl olacak. Halen konuşulanlar üzücü. Pandemi en çok vakıf üniversitelerine yaradı. Öğrencilerin parasını peşin al, okulda iki altyapı ve enerji giderlerini minimuma indir, okul binası senin olsun kira verme sonra hocaları ahlaksızca 14 AY BOYUNCA ÜCRETSİZ İZNE gönder. Bunun hesabını sana devlet sormazsa bile Allah soracaktır eyy DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ.

edtech
Aday Memur
16 Mart 2021 18:42

Merhaba ben Esenyurt Üniversitesinin Arş. Gör. kadrosuna başvuracağım net maaş ve koşullar hakkında bilgi verebilecek biri var mı?

Nagdurov
Aday Memur
16 Mart 2021 19:01

Sayın hocam çok haklısınız, bana az bile söylediniz farkındayım. Ancak birçok avukata danıştık arkadaşlarımla. Ancak ücretsiz izine çıkartmak dava konusu olamaz dedi sorduğumuz 3 avukatta. Herkez çok iyi farkında ücretsiz izinin istismar edildiğini. Şuanda bekleyip işten çıkartmalarını beklemekten başka çaremiz yok sanırım. Tabii ki sonuna kadar hakkımız arayacağız. Tabii ki bu "akademik dolandırıcıların"yanına bırakmayacağız. Sözleşmemiz böylelikle ücretsiz izine çıkartıla çıkartıla bitti. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir bu aşamada. Her türlü eleştirilerinize ve tavsiyelernize açığım. Tekrar söylüyorum DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ NİSAN 2020-MAYIS 2021 DAHİL OLMAK ÜZERE 14 AY BOYUNCA ÜCRETSİZ İZİNE ÇIKARTMIŞTIR. Benim durumumda olan kişilerle seve seve irtibat kurup toplu dava açmaya hazırım. Saygıyla.

Sepp
Aday Memur
17 Mart 2021 16:13

Sayın Hocam, bizim üniversite de akademik kadronun yarısının işine son verdi ancak bunu sesi çıkmayan bölümlere yaptılar genel itibariyle. Örneğin, Hukuk Fakültesi kontenjanını neredeyse hiç dolduramamasına rağmen kendi akademisyenleri tarafından dava edilmek istemeyen kurum onlarda çıkarma yap(a)madı. Ayrıca şu an bile Araş. Gör. kadrosunda yer alan her birimize ciddi nefret besleseler ve sizler de ne işe yarıyorsunuz gibi ithamlarla mobbinge devam etseler de pek çok bölümdeki işleri Araş. Görevlileri yürüttüğü için bir noktaya kadar işten çıkarma yapıp durdular. Varılan noktada bölümlerden tek bir Araş. Gör. bile çıkarsalar işler ciddi derecede aksayacağı için muhtemelen yaz aylarını bekliyorlar. 13 aydır hiç mi ders verdirecek Hoca veya iş yapacak Araş. Gör. ihtiyaçları olmadı?

Ben, çalıştığım kurum da dahil pek çok üniversitede yaz aylarında ikinci bir kıyım olacağını düşünüyorum. Bu sefer bölümlerdeki işleyişe de dikkat etmeden en az birer Akademisyen daha işten çıkarıp huzura ereceklerine inanıyorum. O yüzden keşke bu kadar ay bekleyeceğinize bir dava açıp şansınızı deneseydiniz. Kendiniz de yasaklar kalkınca bizi işten çıkaracaklar diyorsunuz ama beklemeye devam ediyorsunuz.

Uzunca yazdım ama özetle yazın işlerin daha da kötüye gideceğini belirtmek istedim çoğu okul için. Yüz yüze eğitim başlasa da kaliteyi-öğrenci memnuniyetini düşünmeden kadroları "tasfiye" edeceklerdir. Alternatif iş kolları her zaman aklımızın bir köşesinde olmalı. Özel Üniversiteler YÖK tarafından denetlenmeyen "ticarethanelerdir". 94 sayfayı da okursanız varacağınız tek fikir bu olur zaten...

Nagdurov, 3 yıl önce

Sayın hocam çok haklısınız, bana az bile söylediniz farkındayım. Ancak birçok avukata danıştık arkadaşlarımla. Ancak ücretsiz izine çıkartmak dava konusu olamaz dedi sorduğumuz 3 avukatta. Herkez çok iyi farkında ücretsiz izinin istismar edildiğini. Şuanda bekleyip işten çıkartmalarını beklemekten başka çaremiz yok sanırım. Tabii ki sonuna kadar hakkımız arayacağız. Tabii ki bu "akademik dolandırıcıların"yanına bırakmayacağız. Sözleşmemiz böylelikle ücretsiz izine çıkartıla çıkartıla bitti. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir bu aşamada. Her türlü eleştirilerinize ve tavsiyelernize açığım. Tekrar söylüyorum DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ NİSAN 2020-MAYIS 2021 DAHİL OLMAK ÜZERE 14 AY BOYUNCA ÜCRETSİZ İZİNE ÇIKARTMIŞTIR. Benim durumumda olan kişilerle seve seve irtibat kurup toplu dava açmaya hazırım. Saygıyla.

Nagdurov
Aday Memur
17 Mart 2021 17:38

Sayın hocam sürekli olarak bizleri oyaladılar. 2 aybdonra 2 ay sonra diye diye 1 yılımızı harcadılar. Danıştığımız yasal temsilciler en doğrusunun şuanda üniversitenin bizlerin işlerine son vermesinin dava aşamasında elimizi güçlü kılabilir düşüncesini belirttiler. Ayrıca bazı arkadaşlarımız 1 ay, 2 ay veya hiç çalıştırılmadan ücretsiz izine çıkartıldı. Dolayısı ile dava açmamızın tek sebebi bizleri 1 yıldır oyalamaları idi. Ancak bu raddaden sonra ne pahasına olursa olsun haklarımızı aramak için mücadele edeceğiz. Zaten üniversiteden hiç bir kimse (fakülte sekreteri bile) bizlerle iletişim yollarını kapattı. Sanırım bu ticarethaneler bu gücü ve yetkiyi kanunsuz uygulamalardan ve YÖK'ün sorumsuzluğundan buluyorlar. Zaten ücretsiz izinin uzatılması işlerimize son verileceğinin önemli bir göstergesi imiş. Kandırıldığımızdan dolayı bunu sonradan fark ettik. Selam olsun tüm emeği gasp edilen, akademik dolandırıcılara rağmen akademik çalışmalarını yürüten onurlu vakıf-ünizede arkadaşlarıma.

18 Mart 2021 14:52

Sizi işçi zanneden, hukuk bilmez avukatlara danışmışsınız ne yazık ki. Daha önce yazmış olduklarımızı okumuş olsa idiniz, sorduğunuz üç avukata da hukuk dersi vermiş olacaktınız. Size tek ve acele tavsiyem dava açmanız olur. Sürekli bekleyerek geriye dönük haklarınızı da kaybetmektesiniz.

Nagdurov, 3 yıl önce

18 Mart 2021 15:12

Bu arada size mesaj gönderilemiyor. Mesaj gönderilmesi iznine onay vermeniz gerekir, bazı malumatları bizzat size yazabilmek adına.

Nagdurov, 3 yıl önce

Nagdurov
Aday Memur
18 Mart 2021 17:49

Mesaj kutusu açtım hocam. Değerli görüşlerinizi sabırsızlıkla bekliyor olacağım.

milimmilimbilim
Aday Memur
24 Mart 2021 01:47

Merhabalar yeniden,

Dersler başladı, foruma tekrar bakamamıştım. Yeni gördüm eleştirinizi.

Haklı olabilirsiniz.

Elimden geldiğince okumaya çalıştım forumda yazılanları ama genel tartışma içinde belki de kaçırdım. Emeğine haksızlık ettiklerim var ise kusuruma bakmasın. Ama zaten en temel kaynağımın da bu forum olduğunu belirttim.

Aslında esas itirazım, hakkımızı aramadığımıza dair yazılanlardı. Çünkü hak aramak bile mevcut ortamda zorlaşıyor, doğru adım atarak yol almak bilgi gerektiriyor. Yoksa buraları okuyup kimsenin sesi çıkmıyor diye sevinenler var ise onların yanlış sonuç çıkarmalarını istemem. Herkes er veya geç ödenmeyen, gaspedilen haklarını eminim ki geri almak için adım atacaktır. Vakıflar hiç sevinmesinler.

Hak arayan, erteleyen, aramayan, arayamayan... Bu forumda kimseyi yargılamak istemem. Hepimiz gergin, mutsuz ve endişeliyiz. Ama dava sürecine girmeyen arkadaşlardan da, hakkını arayanları yalnız bırakmamalarını, onlara "tuzu kuru" muamelesi yapmamalarını rica ediyorum. Ben de bir dava sürecine hazırlanmaya karar verdim ve maalesef bu muameleyi görüyorum. Oysa herkes gibi orta halli, maaşıyla geçinen biriyim. Ancak 17 Nisan sonrası yatmayan maaş farkları, dersler sürerken kısa çalışma uygulaması, ilgisiz konularda ders vermeye zorlanmak, sürekli olarak işten ayrılanların yerine görevlendirilmek, 12 yerine 20-24 saate varan sözleşmeler imzalamak zorunda kalmak.... Bunlar ile ilgili açık hukuksuzluk olduğunu düşünüyorum. Eğer hukuksuzluk yok ise de, açıkçası bu haksızlığın ömrümü kısalttığını hissediyorum, katlanmaktansa gerçekten başka bir iş yapmaya uğraşmalıyım diye düşünüyorum. Toplumdan daha bilinçli olmasını beklerken, üniversite hocasının hakkını aramamasını da içime sindiremiyorum. Kısa veya orta vadede inanıyorum ki herkes adımını atacak ve üniversiteler hukuka uymak zorunda kalacak.

Bir süredir dava açmanın yollarını araştırıyorum dediğim gibi. Sonunda güven veren, yanımda hissettiğim bir avukatla görüştüm. Yapılanlara tepkimi de gösterdim. Benim ek olarak uğradığım başka bezdirici işlemler de olduğundan benim için durum iyice kabul edilemez olmuştu. Şunu söyleyebilirim, öncesinde verilen işi yerine getirmek için elinizden gelen herşeyi yapan biriyseniz, tepki göstermenizi, itiraz etmenizi kurum kabullenemiyor başlangıçta. Sizi germek, kendinize güvenininiz tüketmek için adımlar atıyor, en azından deniyor. Ancak böyle yapılınca gerçekten hiç değer görmediğimi iyice anladım ve artık en ufak şekilde yumuşamayı düşünmüyorum. İnanın ki hiçbir vakıf üniversitesi hocasını düşünmüyor. Ama bazıları gerçekten insan olarak bile değer vermiyor. Bir diploma olarak görüyor. O nedenle ikna edilenler, davalarından vazgeçirilenler de ilk fırsatta gözden çıkarılacaklarını bilmeliler.

Uzun oldu biliyorum ancak, ortak sorunumuz olduğundan bunları paylaşmak istedim. HukukşinasAv. arkadaşımıza ve diğer herkese bilgilendirmeleri için teşekkür ederim. Mevcut ortamda hak aramak daha zor hale geldi, onun gerilimiyle tepkili yazdıysam kusuruma bakmayın lütfen.

Ve son olarak şu iki sorumu sormak istiyorum:

1. Güncel yeni başlayan öğretim görevlisi net ve brüt maaşı nedir? Devlette çalışan varsa paylaşabilirse sevinirim.

2. Ben çok üstüme gelinirse dönem sonunu bekleyerek daha fazla yıpranmak istemiyorum. Bu durumda haklı fesih ile idari süreç arasında çelişki oluşur mu?

Avukatım oluşmayacağını söyledi ancak sizlerin de deneyimleri varsa öğrenmek isterim.

Haklarımızı aldığımız sağlıklı günler dileğiyle...

HukukşinasAv., 3 yıl önce

Mesajlarımızı okumadığınızı gösteriyor bu yazdıklarınız. Benim iki müvekkilim, yeni kanuna göre 17 nisandan itibaren eksik ödenen maaşları için dava açtılar. Ama ne yazıkki İdari amirlerinin dayatması üzerine yargılamanın ortasında davalarından vazgeçtiler. Defalarca söyledim şimdi de söylüyorum, KÇÖ, Ücretsiz izin, Devletteki emsalinizin aldığı net ücretin altında ücret yatırılması, 15 saatten fazla ders yazılması, farklı memuriyetlerde çalıştırma.... vb. vb. vb. hepsi hukuka aykırı. ancak her işlemin de bir süresi var ve süresi içinde dava edilmesi icap eder.

Someone0606
Memur
24 Mart 2021 02:11

Temmuz ayında göreve başladım devlet uni de dr ogretim uyesiyim 7340 maaş 167 beş 1047 sabit döner..ek ders yok
milimmilimbilim, 3 yıl önce

Merhabalar yeniden,

Haklı olabilirsiniz.

Elimden geldiğince okumaya çalıştım forumda yazılanları ama genel tartışma içinde belki de kaçırdım. Emeğine haksızlık ettiklerim var ise kusuruma bakmasın. Ama zaten en temel kaynağımın da bu forum olduğunu belirttim.

Aslında esas itirazım, hakkımızı aramadığımıza dair yazılanlardı. Çünkü hak aramak bile mevcut ortamda zorlaşıyor, doğru adım atarak yol almak bilgi gerektiriyor. Yoksa buraları okuyup kimsenin sesi çıkmıyor diye sevinenler var ise onların yanlış sonuç çıkarmalarını istemem. Herkes er veya geç ödenmeyen, gaspedilen haklarını eminim ki geri almak için adım atacaktır. Vakıflar hiç sevinmesinler.

Hak arayan, erteleyen, aramayan, arayamayan... Bu forumda kimseyi yargılamak istemem. Hepimiz gergin, mutsuz ve endişeliyiz. Ama dava sürecine girmeyen arkadaşlardan da, hakkını arayanları yalnız bırakmamalarını, onlara "tuzu kuru" muamelesi yapmamalarını rica ediyorum. Ben de bir dava sürecine hazırlanmaya karar verdim ve maalesef bu muameleyi görüyorum. Oysa herkes gibi orta halli, maaşıyla geçinen biriyim. Ancak 17 Nisan sonrası yatmayan maaş farkları, dersler sürerken kısa çalışma uygulaması, ilgisiz konularda ders vermeye zorlanmak, sürekli olarak işten ayrılanların yerine görevlendirilmek, 12 yerine 20-24 saate varan sözleşmeler imzalamak zorunda kalmak.... Bunlar ile ilgili açık hukuksuzluk olduğunu düşünüyorum. Eğer hukuksuzluk yok ise de, açıkçası bu haksızlığın ömrümü kısalttığını hissediyorum, katlanmaktansa gerçekten başka bir iş yapmaya uğraşmalıyım diye düşünüyorum. Toplumdan daha bilinçli olmasını beklerken, üniversite hocasının hakkını aramamasını da içime sindiremiyorum. Kısa veya orta vadede inanıyorum ki herkes adımını atacak ve üniversiteler hukuka uymak zorunda kalacak.

Bir süredir dava açmanın yollarını araştırıyorum dediğim gibi. Sonunda güven veren, yanımda hissettiğim bir avukatla görüştüm. Yapılanlara tepkimi de gösterdim. Benim ek olarak uğradığım başka bezdirici işlemler de olduğundan benim için durum iyice kabul edilemez olmuştu. Şunu söyleyebilirim, öncesinde verilen işi yerine getirmek için elinizden gelen herşeyi yapan biriyseniz, tepki göstermenizi, itiraz etmenizi kurum kabullenemiyor başlangıçta. Sizi germek, kendinize güvenininiz tüketmek için adımlar atıyor, en azından deniyor. Ancak böyle yapılınca gerçekten hiç değer görmediğimi iyice anladım ve artık en ufak şekilde yumuşamayı düşünmüyorum. İnanın ki hiçbir vakıf üniversitesi hocasını düşünmüyor. Ama bazıları gerçekten insan olarak bile değer vermiyor. Bir diploma olarak görüyor. O nedenle ikna edilenler, davalarından vazgeçirilenler de ilk fırsatta gözden çıkarılacaklarını bilmeliler.

Uzun oldu biliyorum ancak, ortak sorunumuz olduğundan bunları paylaşmak istedim. HukukşinasAv. arkadaşımıza ve diğer herkese bilgilendirmeleri için teşekkür ederim. Mevcut ortamda hak aramak daha zor hale geldi, onun gerilimiyle tepkili yazdıysam kusuruma bakmayın lütfen.

1. Güncel yeni başlayan öğretim görevlisi net ve brüt maaşı nedir? Devlette çalışan varsa paylaşabilirse sevinirim.

2. Ben çok üstüme gelinirse dönem sonunu bekleyerek daha fazla yıpranmak istemiyorum. Bu durumda haklı fesih ile idari süreç arasında çelişki oluşur mu?

Avukatım oluşmayacağını söyledi ancak sizlerin de deneyimleri varsa öğrenmek isterim.

Someone0606
Memur
24 Mart 2021 02:17

Bürut 10 376 Net 7 333 Ekran görüntüsü almıştım ama buradan paylaşılmiyor arkadaşlar

Mahmutt Kaya
Daire Başkanı
24 Mart 2021 02:26

Hocam bilgi olması açısından şöyle diyeyim. Ben bir devlet üniversitesinde öğretim görevlisiyim. Şubat maaşım ek ders ücretleri hariç 6800 tl yattı. Haftada 16 saat dersim var ve yaklasık 1200 tl gibi bir ek ders ücreti yattı. Yani toplamda 8 bin tl. Şunuda diyeyim maaşlarımızın önemli bir kısmı geliştirme ödeneği oluyor. Üniversite ve şehir ne kadar büyükse geliştirme ödeneğini o kadar az alır. Benim üniversitemde büyük oldugu için az alıyorum. Ama doğuda küçük bir üniversitede görev yapan bir öğretim görevlisi benden 1000-1500 tl arası daha yüksek maaş alır.

Merhabalar yeniden,

Haklı olabilirsiniz.

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
24 Mart 2021 10:39

1. derece doçentlik makam tazminatıyla beraber doçent maaşı 9.250

damözem
Aday Memur
24 Mart 2021 12:18

bende haftada 34 saat derse giriyorum. Maaşım asgari ücret + 200 tl. Ve bu insanlar utanmadan bize bu muameleyi yapıyorlar. Evet ses çıkartmadık çünkü özellikle bu süreçte iş bulamam korkusu var. Yardım edecek kimse yok bundan dolayı ses çıkaramıyoruz. Toplu ses çıkarmak istesek arkamızı döndüğümüzde kimse olmayacak endişesi de harekete geçmemizi engelliyor. Ne medya ne milletvekilleri yardımcı olmuyor.

24 Mart 2021 17:16

Evvela şunu söylemek isterim. Hukukta süreler diye bir mesele vardır. her dava belirlenmiş sürelerde açılmalıdır. Geçmişte verilmeyen ücretleri, eninde sonunda dava açarak alırım düşüncesi, ne yazık ki teselli etmekten öte bir işe yaramayacak bir düşüncedir. Üniversitenin fabrika değil kamu hizmeti yürüten bir kamu kurumu olduğu, akademisyenin de işçi değil kamu personeli olduğu şeklinde defalarca yazdığım geçmişteki yorum ve yazılarıma dönmeyeceğim. Kısaca her idari işlem dava açmak üzere bir süre başlatır.

Hepinizin görev tanımı bellidir. Tekrar uzunca yazmak istemiyorum. Kendinizle ilgili mevzuata hakim olmanız icap eder. Örneğin haftalık ders yükü belirlidir. Belirli bir saatten fazla ders yükünde ücrete hak kazanırsınız. Bunu talep ederseniz, verilmez ise dava edersiniz. bu kadar basit. dava edemez iseniz de mecburen katlanırsınız. Bu duruma milletvekili ne yapsın, YÖK ne yapsın. mevzuat zaten belli.

Yazınızın en aşağısındaki ikinci soruyu hiç anlamadım? haklı fesih ile idari süreç arasında çelişki ne demek ? idari süreçten kastınız nedir. inanın hiç anlamadım.

Merhabalar yeniden,

Haklı olabilirsiniz.

24 Mart 2021 17:29

Bu arada, kendisine uygulanan Ücretsiz İzin yahut KÇÖ'den rahatsız olup da bu rahatsızlığını Cumhurbaşkanlığı, YÖK, Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, TBMM gibi kurumlara iletmek isteyen olursa, ofisimizde hazırladığımız metni paylaşabilirim. Merak buyurmayın, Ücret talep etmiyoruz, maksat amme hizmeti olsun . Metni isteyen olursa lütfen özelden mesajla talep etsin. Uzunca bir metin sayılır. Kendinize göre düzeltmeler yaparsınız. Çalıştığınız kurumun adını yazıp yazmamak, şikayet edip etmek size kalmış artık. Örneğin YÖK'e, bakın VAKIF Üniversiteleri şöyle şöyle yapıyor. ama aslında şöyle olmalı şeklinde YÖK'ü bilgilendirici ve harekete geçirici tarzda da yazabilirsiniz. ve diğer kurumlara da aynı şekilde tabi. Gerçi söz konusu üniversite olduğu için diğer kurumlar yine YÖK'e gönderecektir bu metni.

YÖK'le birlikte aslında TBMM ve üyelerinin gündemine sokmak da önemli ama oraya nasıl ne şekilde ulaşır şu an bilemiyorum doğrusu.

Dediğim gibi KÇÖ, Ücretsiz izin gibi işlemlerden mağdur olup da bunu bilgiyle donatılmış biçimde ilgili birimlere paylaşmak isteyen özelden talep etsin. iyi çalışmalar

24 Mart 2021 18:03

Hakan Ural

Neler Oluyor Hayatta

adlı programa gönderebilirsiniz.

Bugün Tuzla site mafyası gündeme gelmişti.

Üniversite mafyası da gündeme gelebilir :))

zuhal98n
Aday Memur
02 Nisan 2021 14:56

Nişantaşı Üniversitesi, hocaları 1-30 Nisan arası ücretsiz izne çıkardı

zuhal98n
Aday Memur
02 Nisan 2021 14:57

Merhabalar,

Ben rahatsızım, size özelden email adresimi yazdım, rica etsem söylediğiniz dilekçeyi benimle paylaşabilir misiniz? İlgili yerlere gönderip hakkımızı aramaya başlayalım, bakalım nasıl sonuçlanacak.

Zuhal

HukukşinasAv., 3 yıl önce

Bu arada, kendisine uygulanan Ücretsiz İzin yahut KÇÖ'den rahatsız olup da bu rahatsızlığını Cumhurbaşkanlığı, YÖK, Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, TBMM gibi kurumlara iletmek isteyen olursa, ofisimizde hazırladığımız metni paylaşabilirim. Merak buyurmayın, Ücret talep etmiyoruz, maksat amme hizmeti olsun . Metni isteyen olursa lütfen özelden mesajla talep etsin. Uzunca bir metin sayılır. Kendinize göre düzeltmeler yaparsınız. Çalıştığınız kurumun adını yazıp yazmamak, şikayet edip etmek size kalmış artık. Örneğin YÖK'e, bakın VAKIF Üniversiteleri şöyle şöyle yapıyor. ama aslında şöyle olmalı şeklinde YÖK'ü bilgilendirici ve harekete geçirici tarzda da yazabilirsiniz. ve diğer kurumlara da aynı şekilde tabi. Gerçi söz konusu üniversite olduğu için diğer kurumlar yine YÖK'e gönderecektir bu metni.

YÖK'le birlikte aslında TBMM ve üyelerinin gündemine sokmak da önemli ama oraya nasıl ne şekilde ulaşır şu an bilemiyorum doğrusu.

Dediğim gibi KÇÖ, Ücretsiz izin gibi işlemlerden mağdur olup da bunu bilgiyle donatılmış biçimde ilgili birimlere paylaşmak isteyen özelden talep etsin. iyi çalışmalar

Toplam 2579 mesaj
«919293949596979899100101102»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi