Editörler : Lanet

firatkaran
Memur
22 Eylül 2021 13:03

Mesaj olarak gönderdim

Hemşire7234, 3 yıl önce
Gruba nasıl girebiliriz

burdurspor
Memur
22 Eylül 2021 14:02

takipteyim

firatkaran
Memur
14 Ekim 2021 09:26

Hergün YÖK ü arama rağmen kimseye ulaşamıyorum. Yazıklar olsun. Çalışma hiç başlamayacak herhalde.

burdurspor
Memur
18 Ekim 2021 10:30

üniversitede tayin yok mu ?

eskidenberiburdayim
Şube Müdürü
24 Ekim 2021 20:32

Üniversite idari personeli tayin neden bu kadar zor asıl sebebi sanırım üniversitelerin özerk yapısından kaynaklanıyor ben de başlayalı 1 ay oldu gidenler hep zorla gitmiş öyle duyuyorum kanuna göre özerklikten dolayı rektörlük makamının inisiyatifine bırakmış işler hep o şekilde yürüyor benim gözlemlerime göre de herşey rektörün iki dudağının arasında özetle.

35goztepe
Aday Memur
25 Ekim 2021 10:00

2022 de bir çalışma yapılacak çünkü toplu sözleşme de sınırlı da olsa bir madde geçti. Umutsuz konuşmanın bir manası artık yok. Daha kapsamlı olması hepimiz açısından çok önemli olacak. Hiç bir sendikadan umut beklemeyin. Çünkü inanın hepsi menfaat peşinde tayin nakil bağıran sendikanın da kendilerine geldi mi, hemen nakil geçtiklerini bilin. O yüzden bu sıkıntıyı yaşayan bizlerin sesini duyurması lazım. Sizlere tavsiyem yök, partilere ve gereken her yere bu sorunu toplu bildirmek olacaktır. Ben azından elimden geldiğince bunu hep yaptım. Devam edeceğim.

burdurspor
Memur
25 Ekim 2021 10:41

arkadaşlar 81 ilde üniversite var mı ?

burdurspor
Memur
25 Ekim 2021 10:43

allah yardımcınız olsun. tekrar kpss falan çok zor iş.

hebelebelup, 4 yıl önce

2. Universiteyi okuyacagız 33 ten sonra cunku gidemiyoruz

psknuman
Kapalı
26 Ekim 2021 08:31

lisans mezunu isek 2. lisans eğitimi için eğitim tayininden yararlanabilir miyiz?

burdurspor
Memur
26 Ekim 2021 09:18

hayır

psknuman, 2 yıl önce

lisans mezunu isek 2. lisans eğitimi için eğitim tayininden yararlanabilir miyiz?

eskidenberiburdayim
Şube Müdürü
29 Ekim 2021 15:54

Seçimlere az kala bişeyler hareketlenir artık beklemedeyiz inşallah

ksauskua
Aday Memur
02 Kasım 2021 13:11

arkadaşlar bir sorum olacak. aynı üniversitenin içinde idari personel yer değiştirirken muvafakat aranır mı? örneğin eşim ilçede üniversiteye bağlı meslek yüksek okulda idari personel. ben ise il merkezde başka bir kurumda çalışıyorum ve eşimin olduğu ilçede benim gidebileceğim bir kadro yok. bu durumda eş durumu tayini ile eşim il merkeze gelmek isterse nasıl bir süreç işler. bilen varsa ve bilgiyi paylaşırsa çok memnun olurum

burdurspor
Memur
02 Kasım 2021 14:20

muvafakat aranmaz. git derler gider

ksauskua, 2 yıl önce

arkadaşlar bir sorum olacak. aynı üniversitenin içinde idari personel yer değiştirirken muvafakat aranır mı? örneğin eşim ilçede üniversiteye bağlı meslek yüksek okulda idari personel. ben ise il merkezde başka bir kurumda çalışıyorum ve eşimin olduğu ilçede benim gidebileceğim bir kadro yok. bu durumda eş durumu tayini ile eşim il merkeze gelmek isterse nasıl bir süreç işler. bilen varsa ve bilgiyi paylaşırsa çok memnun olurum

burakgezer00
Aday Memur
02 Kasım 2021 14:53

gündeme getirmezsek hiç bir şey olmaz

eskidenberiburdayim, 2 yıl önce

Seçimlere az kala bişeyler hareketlenir artık beklemedeyiz inşallah

Kzmky
Aday Memur
03 Kasım 2021 20:06

4. yılımdayım. İlk başvurumdan bugüne kadar gitmek istediğim şehire onlarca kişi nakil oldu. Onlarda olup da ben de olmayan ne var acaba? Onlar neyi doğru yapıyor? gibi sorular aklımdan çıkmıyor.

techie officer
Genel Müdür
04 Kasım 2021 01:53

kadrosu ile beraber il merkezine gidecekse muvafakat aranır ama bu kurumlararası muvafakat gibi değil. formalite gereği yapılan rutin bir işlemdir. maaş alacağı yer değişeceği için, SGK hizmet dökümüne işleneceği için yapılan bir işlemdir. rektör onaylarsa zaten gerisi formalitedir. 13/B-4 görevlendirmesi ile giderse zaten buna bile gerek yoktur.

aynı üniversite içinde eş durumu tayini diye bir şey yoktur. ilk önce nezaketen çalıştığı ilçedeki birimin amirine durumunu anlatsın. (fakülte ise dekana, myo ise müdüre) amiri rektöre yakınsa ve isterse zaten yardımcı olur. ama yardımcı olmaz ise genel sekreterden randevu alıp durumu anlatsın. ona ulaşamassa personel daire başkanına durumu anlatsın. hatta küçük üniversite ise rektör veya idari personelden sorumlu yardımcısına ulaşabiliyorsa durumu anlatsın.

istenirse 1 hafta içinde bu iş olur. ama işi yokuşa sürüp yardımcı olan kimse bulamassanız son çare: yazılı olarak "eş durumundan dolayı il merkezinde ihtiyaç olan bir birimde çalışmak istediğini açıkça belirten" bir dilekçe yazsın. bu dilekçeye: 1-) il merkezinde olan ikametgah belgesini 2-) sizin kurumunuzdan, eşinizin çalıştığı ilçede birim olmadığını belirten bir yazıyı dilekçe ekine eklesin. artık verilen cevaba göre bir yol izlerseniz. kolay gelsin.

ksauskua, 2 yıl önce

ksauskua
Aday Memur
09 Kasım 2021 13:48

öncelikle cevap için teşekkür ederim. meslek yüksek okulu müdürü ile konuştum pek sıcak bakmadı. şimdi dediğiniz gibi personel daire başkanı ile konuşmayı düşünüyorum. burada bir sorum daha olacak ola ki idare uygun bulmadı ve isteğimiz kabul edilmedi. dilekçeye de olumsuz cevap verildi. burada dava açtığımızda bir mesafe sınırı var mıdır? eşimin çalıştığı ilçe merkeze 150 km mahkeme bu mesafeyi makul görüp olumsuz karar verebilir mi.

techie officer, 2 yıl önce

kadrosu ile beraber il merkezine gidecekse muvafakat aranır ama bu kurumlararası muvafakat gibi değil. formalite gereği yapılan rutin bir işlemdir. maaş alacağı yer değişeceği için, SGK hizmet dökümüne işleneceği için yapılan bir işlemdir. rektör onaylarsa zaten gerisi formalitedir. 13/B-4 görevlendirmesi ile giderse zaten buna bile gerek yoktur.

aynı üniversite içinde eş durumu tayini diye bir şey yoktur. ilk önce nezaketen çalıştığı ilçedeki birimin amirine durumunu anlatsın. (fakülte ise dekana, myo ise müdüre) amiri rektöre yakınsa ve isterse zaten yardımcı olur. ama yardımcı olmaz ise genel sekreterden randevu alıp durumu anlatsın. ona ulaşamassa personel daire başkanına durumu anlatsın. hatta küçük üniversite ise rektör veya idari personelden sorumlu yardımcısına ulaşabiliyorsa durumu anlatsın.

istenirse 1 hafta içinde bu iş olur. ama işi yokuşa sürüp yardımcı olan kimse bulamassanız son çare: yazılı olarak "eş durumundan dolayı il merkezinde ihtiyaç olan bir birimde çalışmak istediğini açıkça belirten" bir dilekçe yazsın. bu dilekçeye: 1-) il merkezinde olan ikametgah belgesini 2-) sizin kurumunuzdan, eşinizin çalıştığı ilçede birim olmadığını belirten bir yazıyı dilekçe ekine eklesin. artık verilen cevaba göre bir yol izlerseniz. kolay gelsin.

firatkaran
Memur
09 Kasım 2021 14:21

Nakil çalışması hakkında bilgisi olan var mı?

epitaph1
Aday Memur
09 Kasım 2021 21:37

Bu ne çiledir Allahım 5. Ünime başladım. KPSS 85 küsür aldım eşimin olduğu ile gidebilmek için alım bekliyorum ki o da çıkarsa. Her gün zulüm geliyor benle bir atanan herkes nakil oldu gitti. Benim neyim eksik neden neden bu düzen böyle arkadaşlar yok mu bir örgütlenme artık sınırdayım

burdurspor
Memur
09 Kasım 2021 22:16

Üniversitede kacinci seneniz
epitaph1, 2 yıl önce

Bu ne çiledir Allahım 5. Ünime başladım. KPSS 85 küsür aldım eşimin olduğu ile gidebilmek için alım bekliyorum ki o da çıkarsa. Her gün zulüm geliyor benle bir atanan herkes nakil oldu gitti. Benim neyim eksik neden neden bu düzen böyle arkadaşlar yok mu bir örgütlenme artık sınırdayım

Toplam 142 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi