Editörler : crops35
20 Mart 2023 15:52

Bu belgeler bilgisayar işletmen sertifikası yerine geçer mi?

Arkadaşlar merhabalar ben normalde bilgisayar işletmeniliği sertifikası için halk eğitime yazıldım ancak şöyle bir şey duydum lisede veya üniversitede bunun eğitimini almış olmakta yetiyormuş diye, bende gittim e okul'dan inceledim 5. ve 6. sınıflarda " BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM" dersi aldığımı fark ettim bu sertifika yerine geçiyor mu yoksa halk eğitim veya özel kurslardan almış olduğumuz belgeler yeterli mi? Birde son olarak hangi sertifikaları almak daha avantajlı olur? Yazıldığım 2 kurs daha var birisi İngilizce B1 birisi diksyon bu sertifikalarıda almam ilerde iş imkanı yaratır mı?

segunseli
Aday Memur
28 Mart 2023 16:06

Alığınız ders sertifika yerine geçiyor.

bayza
Şef
28 Mart 2023 18:32

Nasıl yerine geçiyor, bilişim dersini herkes alıyor, herkesin işletmenlik sertifikası mı olmuş oluyor?

Ya MEB onaylı sertifikanız olması gerekiyor ya da bilgisayarla ilgili bölüm okumanız gerekiyor, ders değil.

segunseli, 1 yıl önce

Alığınız ders sertifika yerine geçiyor.

Çakal kuş
Kapalı
28 Mart 2023 22:51

Halk eğitim ücretsiz zaten. Git kafan rahat etsin. Bi de ders saydırmakla uğraşma bence. Bende aldim bu dersleri üniversitede ama kursa yazıldım aldim sertifayi

uzeyiryzc
Memur
29 Mart 2023 23:19

EKPSS 2023 Tercih Kılavuzunda bu şekilde geçiyor.

"Öğrenimi sırasında zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar dersini alanlar ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar, ?M.E.B.?dan Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikasına Sahip Olmak? niteliğine sahip olarak değerlendirilecektir."

Serdar BULUT
Aday Memur
30 Mart 2023 20:30

Gitmeyi düşünüyorum bende, üstüne ingilizce b1 sertifikasınada yazıldım. Şansım artar belki ben alabildiğim kadar alayımda.

Çakal kuş, 1 yıl önce

Halk eğitim ücretsiz zaten. Git kafan rahat etsin. Bi de ders saydırmakla uğraşma bence. Bende aldim bu dersleri üniversitede ama kursa yazıldım aldim sertifayi

Serdar BULUT
Aday Memur
30 Mart 2023 20:31

Evet bende bu yazıdan sonra acaba ortaokulda sayılır mı diye düşündüm ancak yinede ben sertifikayı alayım işi riske atmaktansa böylesi daha mantıklı.

uzeyiryzc, 1 yıl önce

EKPSS 2023 Tercih Kılavuzunda bu şekilde geçiyor.

"Öğrenimi sırasında zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar dersini alanlar ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar, ?M.E.B.?dan Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikasına Sahip Olmak? niteliğine sahip olarak değerlendirilecektir."

segunseli
Aday Memur
02 Nisan 2023 21:57

Evet, aynen öyle oluyor. Klavuzda da açık açık yazıyor zaten. Okumanızı öneririm.

bayza, 1 yıl önce

Nasıl yerine geçiyor, bilişim dersini herkes alıyor, herkesin işletmenlik sertifikası mı olmuş oluyor?

Ya MEB onaylı sertifikanız olması gerekiyor ya da bilgisayarla ilgili bölüm okumanız gerekiyor, ders değil.

doruk16
Aday Memur
29 Nisan 2023 16:39

Hocam bu sertifika ne için gerekli hangi alımlar için ekpss ile atanmak isteyen herkeste mutlaka olması mı lazım
Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi