Editörler : E.Kayı Han
10 Temmuz 2020 15:35

Eş durumu hakkında

Ben 5 buçuk yıldır sözleşmeli zabıt katibiyim, eşim başka bir ilde 1.yıl 2 aydır sigortalı olarak çalışmaktadır, buna istinaden eş durumu tayin talebinde bulunabilir miyim, şimdiden teşekkürler Allah razı olsun

İlozer
Aday Memur
10 Temmuz 2020 15:40

Ayrıca sözleşmeli zabıt katibi olarak çalışmaktayım
11 Temmuz 2020 00:05

Bende aynı durumdayım 2 yıldır sözleşmeli zabıt katibiyim eşim başka bil ilde sözleşmeli psikolog eş durumundan faydalanabilirmiyim?

İlozer
Aday Memur
12 Temmuz 2020 18:47

Koskoca memurlar nette yok mu bi bilgisi olan

afulutas
Genel Müdür
12 Temmuz 2020 20:47

Eşim başka bir ilde sigortalı olarak çalışıyor demişsiniz. Eş durumu tayin talebiniz yüzde 99 ihtimal ile reddedilir.

İlozer, 4 yıl önce
Koskoca memurlar nette yok mu bi bilgisi olan

İlozer
Aday Memur
13 Temmuz 2020 03:55

Neden peki kardeşim
afulutas, 4 yıl önce

Eşim başka bir ilde sigortalı olarak çalışıyor demişsiniz. Eş durumu tayin talebiniz yüzde 99 ihtimal ile reddedilir.

segbis
Aday Memur
13 Temmuz 2020 15:29

eşi özel sektörde çalışanların eşinin yanına gitme durumu yok mu ?

afulutas, 4 yıl önce

segbis
Aday Memur
13 Temmuz 2020 15:42

Kamu personeli olmayan eşinin talep edilen yerde son başvuru tarihi olan 17 Temmuz 2020 tarihi itiba

segbis
Aday Memur
13 Temmuz 2020 15:45

Kamu personeli olmayan eşinin talep edilen yerde son başvuru tarihi olan 17 Temmuz 2020 tarihi itibarıyla son 2 (iki) yıl içinde 360 gün sosyal güvenlik primi ödemek suretiyle kendi adına veya bir hizmet akdi ile işverene bağlı olarak çalışmış ve halen çalışıyor olması halinde (eşinin güncel tarihli çalışma/görev belgesi ve sosyal güvenlik hizmet döküm evrakını ibraz etmesi koşuluyla) bu durumda olan eşin bulunduğu yere,

diyor cte nin duyurusunda.yani yazabiliyorsun

İlozer, 4 yıl önce
Neden peki kardeşim

İlozer
Aday Memur
13 Temmuz 2020 19:16

Segbis kardeşim bilgilerin beni aydınlattı teşekkürler ederim kardeşim fakat şu 17 Temmuz 2020 tarihini tam anlamadım neden o tarihe kadar son oluyor ki
segbis, 4 yıl önce

Kamu personeli olmayan eşinin talep edilen yerde son başvuru tarihi olan 17 Temmuz 2020 tarihi itibarıyla son 2 (iki) yıl içinde 360 gün sosyal güvenlik primi ödemek suretiyle kendi adına veya bir hizmet akdi ile işverene bağlı olarak çalışmış ve halen çalışıyor olması halinde (eşinin güncel tarihli çalışma/görev belgesi ve sosyal güvenlik hizmet döküm evrakını ibraz etmesi koşuluyla) bu durumda olan eşin bulunduğu yere,

diyor cte nin duyurusunda.yani yazabiliyorsun

segbis
Aday Memur
14 Temmuz 2020 15:31

ilanın başvuru tarihi olduğu için son 2 sene o günden baz alınıyor

katat
Aday Memur
16 Temmuz 2020 22:55

Eşin çalışması mı çalışmaması mı iyi anlayamadım ben.

Cglyn94
Aday Memur
16 Ağustos 2020 01:15

sözleşmeli ikmyim eşim SGK da kadrolu memur kim kime tabi olur ?
afulutas, 4 yıl önce

AsımAsaf
Aday Memur
16 Ağustos 2020 08:17

sözleşmeli de durumun farklı olacağını düşünmüyorum eşinizin çalışmısligi 1 yılı geçmiş ise tayininiz çıkması lazm bir arkadaşımızın durumu sizin gibiydi tayini çıktı

Cglyn94
Aday Memur
16 Ağustos 2020 17:17

bir yıl doldu mu eş tayini yazıp geçebiliyorum yani
AsımAsaf, 4 yıl önce
sözleşmeli de durumun farklı olacağını düşünmüyorum eşinizin çalışmısligi 1 yılı geçmiş ise tayininiz çıkması lazm bir arkadaşımızın durumu sizin gibiydi tayini çıktı

aslandag
Şef
16 Ağustos 2020 20:06

d) Kamu personeli olmayan eşinin, talep edilen yerde başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde 360 gün sosyal güvenlik primi ödemek suretiyle kendi adına veya bir hizmet akdi ile işverene bağlı olarak çalışmış ve halen çalışıyor olması halinde bu durumda olan eşin bulunduğu yere, diye yazıyor yönetmelikte.
Cglyn94, 4 yıl önce
bir yıl doldu mu eş tayini yazıp geçebiliyorum yani

Cglyn94
Aday Memur
16 Ağustos 2020 20:11

esim SGK da kadrolu memur
aslandag, 4 yıl önce
d) Kamu personeli olmayan eşinin, talep edilen yerde başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde 360 gün sosyal güvenlik primi ödemek suretiyle kendi adına veya bir hizmet akdi ile işverene bağlı olarak çalışmış ve halen çalışıyor olması halinde bu durumda olan eşin bulunduğu yere, diye yazıyor yönetmelikte.

Cglyn94
Aday Memur
16 Ağustos 2020 20:12

benim merak ettiğim birimiz sözleşmeli ikm birimiz SGK da memur kim kime tabi
aslandag, 4 yıl önce

desinatör_22
Aday Memur
16 Ağustos 2020 22:30

Lütfen bilen arkadaşş cevap yazsın. EŞİM kadrolu işçi tayin hakkı yok, benim 2 yıl şartı doldu ama bulunduğum kadroda tekim. Aile birliği mazeretim kabuk olur değil mi bütün şartlar tutuyor. Lütfen cevap verin

İkm2638
Aday Memur
17 Ağustos 2020 08:09

https://cte.adalet.gov.tr/Home/SayfaDetay/2019-eylul-mazeret-aile-birligi-atama-sonuclari Cezaevi personeliyseniz tek ünvanlı pozisyonlara tayin vermiyor duyuru kısmını okursanız reddedildiğini maalesef göreceksiniz biZim kurumdada kaloriferci arkadaş eş durumundan tayin gidebilmek için 3 sene başka kalorifercinin gelmesini bekledi ve sonunda tayin gitti hakkınızda hayırlısı olsun
desinatör_22, 4 yıl önce

Lütfen bilen arkadaşş cevap yazsın. EŞİM kadrolu işçi tayin hakkı yok, benim 2 yıl şartı doldu ama bulunduğum kadroda tekim. Aile birliği mazeretim kabuk olur değil mi bütün şartlar tutuyor. Lütfen cevap verin

katibehanım 88
Aday Memur
17 Ağustos 2020 08:21

sigortalı 1 yıl çalışma şartı var diye biliyorum.

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi