Editörler : swat3410
«499049914992499349944995499649974998499950005001»

Masum mazlum
Daire Başkanı
26 Kasım 2020 10:26

kodunuz ea'ya mı düşürülmüş? iyi de kodunuzu say iken ea'ya kim düşürecek? o zaman iki tane kodunuz var demekki. Benimde iki tane idi kod. ea ve 0 (sıfır) kodu.

Yoksa kod düşürülmesi diye birşey olamaz.

Nerdendüştük, 3 yıl önce
Merhabalar 8 temmuz ihraç im dune kadar adlı idari birşey görmedim. Dün ifadeye cagirildim. Komisyon red vermişti say kodundan. Dün öğrendim ki kodumu ea ya düşürmüş.ifadeden sonra adlı kontrolle serbest bıraktı savcı.Bundan sonra süreç nasıl ilerler bu durumda .
26 Kasım 2020 10:36

İl neresi acaba. Alan say alan dışı ea olarak kodlanmışsınızdır. Komisyon işine geldiği gibi yüksek olan koda göre Red veriyor
Nerdendüştük, 3 yıl önce
Merhabalar 8 temmuz ihraç im dune kadar adlı idari birşey görmedim. Dün ifadeye cagirildim. Komisyon red vermişti say kodundan. Dün öğrendim ki kodumu ea ya düşürmüş.ifadeden sonra adlı kontrolle serbest bıraktı savcı.Bundan sonra süreç nasıl ilerler bu durumda .

Bahadırg
Memur
26 Kasım 2020 11:55

iki tane veya daha fazla kodunuz var savcı yüksek ihtimalle dava açacak detaylı kodlamalarınızı dava dosyasından öğrenebilirsiniz

Nerdendüştük, 3 yıl önce

Nerdendüştük
Aday Memur
26 Kasım 2020 12:05

Iki kod olanlar da durum ne oluyor. Bu durumda olup beraat alan var mı.

Bahadırg
Memur
26 Kasım 2020 12:17

duruma göre değişiyor kodun birisi olumluysa genellikle beraat

Nerdendüştük, 3 yıl önce
Iki kod olanlar da durum ne oluyor. Bu durumda olup beraat alan var mı.

Nerdendüştük
Aday Memur
26 Kasım 2020 12:29

Dava açılma süreci ne kadar sürer.

Nerdendüştük
Aday Memur
26 Kasım 2020 12:30

Biri say .diğeri ea
Bahadırg, 3 yıl önce

duruma göre değişiyor kodun birisi olumluysa genellikle beraat

Masum mazlum
Daire Başkanı
26 Kasım 2020 13:06

hangisi say, hangisi ea. ve güncel listede adınız varmı yokmu, bunlar belirleyici.

Ama fişlemeyi yan unsur sayıyorlar, fişlemenin yanına tanık, hts kaydı gibi deliller arıyorlar. genelde tek fişlemeye artık beraat vermeye başladılar gibi gibi.

Nerdendüştük, 3 yıl önce
Biri say .diğeri ea

88my
Genel Müdür
26 Kasım 2020 17:32

Diyorlarki sus sus,

Susmam ben.

Varken bunca namussuz,

Susmam ben.

Ağa diye bey diye,

Boyun eğmem kimseye.

Bir deli şart bir köye,

Susmam ben.

Mazlumları severim,

Zalimleri döverim,

Dövemezsem söverim,

Susmam ben.

Veren bana el vermiş,

İzin vermiş yol vermiş,

Allah ağız dil vermiş,

Susmam ben.

Desparadoya, 3 yıl önce
Sen bi sus ta form bi nefes alsın sürekli konuşuyorsun

88my
Genel Müdür
26 Kasım 2020 17:40

2018 Kasım ayında EA ve Dil kodlamalarından beraat aldım, artık sadece fişlemeden kimseye ceza vermiyorlar, çünkü sadece fişleme bilgisi mahkumiyete delil sayılmıyor, o yüzden de delil yetersizliğinden beraat veriyorlar.

İşin idari boyutu ise farklı hiçbir kanunda yeri yok iken fişleme neticesinde örgüt ile irtibatlı sayılarak ihraç ediliyoruz. Halbuki terör örgütü ile irtibatlı olmaktan ihraç olunur maddesi bile 657 sayılı kanuna darbeden sonra KHK ile girdi. Yani bizi ihraç etmek için KHK ile kanuna madde ekleyerek o maddeden işlem yapıyorlar, fakat fişleme 2015 yılına ait. Velev ki fişleme şeksiz şüphesiz doğru olsun yine kanunda cezayı gerektirecek suç yok, belki ben örgütten fişlemeden sonra ayrıldım. Zaten bazı idare mahkemesi kararlarında sanığın fişlemeden yazanların aksini ispatlayacak delil sunamaması diye gerekçe yazıyorlar. Yani fişlemeyi doğru kabul edip fişlemeden sonra örgütten çıktıysan bunu ispatla der gibi bir anlam çıkıyor.

Masum mazlum, 3 yıl önce

hangisi say, hangisi ea. ve güncel listede adınız varmı yokmu, bunlar belirleyici.

Ama fişlemeyi yan unsur sayıyorlar, fişlemenin yanına tanık, hts kaydı gibi deliller arıyorlar. genelde tek fişlemeye artık beraat vermeye başladılar gibi gibi.

atm74
Aday Memur
27 Kasım 2020 17:33

iyi akşamlar arkadaşlar, benim dosyada sadece EA kodlama var. il osmaniye yeni sonuçlandı 6 yıl 3 ay malesef

Masum mazlum
Daire Başkanı
27 Kasım 2020 21:00

Sadece ea kodundan dolayı ceza?

Güncel liste kaydınız varmı yokmu? ayrıca güncel listede kayıt var ise, etüd vs. diye bilmem ne guruplandırması var. orada bilgiler varmı yokmu senin için.

sadece ea kodu ise istinaf bozacaktır.

atm74, 3 yıl önce

iyi akşamlar arkadaşlar, benim dosyada sadece EA kodlama var. il osmaniye yeni sonuçlandı 6 yıl 3 ay malesef

efsane707496
Şube Müdürü
28 Kasım 2020 21:40

Evet sadece fisleme varsa beraat vereceklerdir...Mahkemeler ceza icin mutlaka yan somut delil ariyorlar...buyuk oranda bu boyle.. Emniyet..Ceza mahkemelerine (ceza mahk.neden gondermiyorlar bilmiyorum).. degil ama Idare mahkemelerine kisi hakkindaki butun istihbarat raporlarini amir kanaatini ve cevre arastirmasini gonderiyor Ama gonderdigi raporlarin altina PVSK Md.7 de yazan aciklamayida ekliyorlar. .....hukuki delil niteligi tasimaz...haricen delillendirilmedikce yapilacak islemlere gerekce teskil etmez...kaale alan yok tabi.. hukuk reformunu çok merak ediyom çookkkk..BIRAKIN ADALET YERINI BULSUN ISTERSE KIYAMET KOPSUN..diyor adalet bakanimiz..bizim kiyametimiz kopmus..bakalim adalet gecde olsa yerini bulacak mi?..iyi aksamlar..

Desparadoya
Aday Memur
29 Kasım 2020 13:27

Ulan ne konuşuveriyorsun bea
88my, 3 yıl önce

Diyorlarki sus sus,

Susmam ben.

Varken bunca namussuz,

Susmam ben.

Ağa diye bey diye,

Boyun eğmem kimseye.

Bir deli şart bir köye,

Susmam ben.

Mazlumları severim,

Zalimleri döverim,

Dövemezsem söverim,

Susmam ben.

Veren bana el vermiş,

İzin vermiş yol vermiş,

Allah ağız dil vermiş,

Susmam ben.

Masum mazlum
Daire Başkanı
29 Kasım 2020 13:37

Beraat kararlarının idare mahkemelerince göz ardı edildiği hepimizce malum. Eğer hakkında tanık olup görmüştüm, duymuştum gibi sözlerin olmasını bile irtibat ve iltisak olarak sayıp red verebiliyorlar. Üstelik bu karar DANIŞTAY tarafından alınmış. Sanırım beraat takipsizlik gibi kararlardan ziyade, çözüm olursa yine ya ANAYASA MAHKEMESİ tarafından alınacak bir kararla olacak, ya da siyasi çözüm olarak yapılacak bir düzenleme ile. aksi durumda takipsizlik beraat aldım gibi bir düşünce ile iade beklentimizde hüsranla sonuçlanacak gibi duruyor.

https://twitter.com/nmelihkutlu/status/1332953318566584320

ESB06
Memur
29 Kasım 2020 16:22

Nihayet benimde 25.İdare Mahkemesindeki dava red ole sonuçlandı. Red gerekçesi. 2014 yılında ......... Şube müdürlügünden Plis merkezine tayinimın çıkması ea kodlama. Savcılık da soruşturmanın olması iltisak ve irtibat olarak degerlendirilmiş.

Masum mazlum
Daire Başkanı
29 Kasım 2020 18:49

geçmiş olsun. ne zaman müracaat etmiştiniz idare mahkemesine. yani kaç ayda ret cevabı verildi. benimde 1 yıl oldu. ama bunlar ne saçma sebepler ile öyle red veriyorlar ya akıl almıyor. benimde ea + beraat kararı var. desenize ea var diye su koyuverecekler.

ESB06, 3 yıl önce
Nihayet benimde 25.İdare Mahkemesindeki dava red ole sonuçlandı. Red gerekçesi. 2014 yılında ......... Şube müdürlügünden Plis merkezine tayinimın çıkması ea kodlama. Savcılık da soruşturmanın olması iltisak ve irtibat olarak degerlendirilmiş.

ESB06
Memur
29 Kasım 2020 20:04

10 Ekim 2019 da dava açmıştım. Şu anda Esas nolar 4700 lerde kararlar cikuyir
Masum mazlum, 3 yıl önce

geçmiş olsun. ne zaman müracaat etmiştiniz idare mahkemesine. yani kaç ayda ret cevabı verildi. benimde 1 yıl oldu. ama bunlar ne saçma sebepler ile öyle red veriyorlar ya akıl almıyor. benimde ea + beraat kararı var. desenize ea var diye su koyuverecekler.

Kayalar21
Aday Memur
30 Kasım 2020 09:32

Geçmiş olsun. Benimde 25.idare mahkemesi Ekim 2019 da başvuru yapmıştım. Siz hangi tarihte başvuru yaptınız
ESB06, 3 yıl önce

ESB06
Memur
30 Kasım 2020 09:46

10 Ekim 2019 da
Kayalar21, 3 yıl önce
Geçmiş olsun. Benimde 25.idare mahkemesi Ekim 2019 da başvuru yapmıştım. Siz hangi tarihte başvuru yaptınız
Toplam 102884 mesaj
«499049914992499349944995499649974998499950005001»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi