Editörler : "eskiyara"Pangaea
21 Kasım 2012 22:39

öğle arası nöbeti mecburi mi

selam arkadaşlar, bir ilkokulda özel eğitim sınıf öğretmeni olarak çalışıyorum, özel eğitim sınıfı da diğer okulla aynı ders saatini kullanıyor... ve idare bizim hergün nöbetçi olduğumuzu söylüyor... hadi o tamam da biz öğle arası da çocukların başlarında durmak zorunda mıyız, sordum idareye bana yönetmelik gösterin diye birşey diyemediler, siz ne dersiniz bu duruma var mı böyle hakları, veliler de gelmediği için okula sıkıntı oluyor...

googlehotmail
Yasaklı
21 Kasım 2012 22:42

bimer aracılığı ile ilçeye sor bu durumu dilekçe gibi 15 günde cevabı gelir

Mathematician
Genel Müdür
21 Kasım 2012 23:03

dediğini yaparsa silsileyi atlamaktan ceza almaz mı? öğretmen önce okuluna başvurmalıdır.

googlehotmail
Yasaklı
21 Kasım 2012 23:12

bilgi ediniyor hocam bilgi edinme gibi kıvırıp dilekçelendirecek

googlehotmail
Yasaklı
21 Kasım 2012 23:15

başabakan bimer yazacaksın yanlız başbakanlık üzerinden giriş yapman gerekiyor ki tüm şıklar açılsın

adres tam olarak şu

http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr/Forms/pgApplication.aspx

googlehotmail
Yasaklı
21 Kasım 2012 23:18

Öğle bir şekilde seçmelisin ki olayı bilgi alırken böyle bir uygulma yapılıyor şeklinde olmalı.

Şimdi beni düşündürtme. Olay senin olayın ince bir analiz yapıp yolunu seç.

Kanuna göre 15 gün içinde cevap yazılmalı.

McMannes
Şube Müdürü
22 Kasım 2012 00:01

hocalarım bimer aklımda ama açıkçası doğrudan bimere yazma işi sıkıntılı olur diye düşünüyorum... daha önce de medaş için iki kere şikayette bulunmuştum haftası olmadan dönüş yapıldı sağolsunlar, çözdüler sorunumu, hatta bi kaç kere medaş müdürleri tarafından arandım... ama bu durum biraz farklı sonuçta, kendi çalıştığım kurumdan bilgi almalıyım öncelikle diye düşünüyorum... ama öncelikle öğle arasında beni tutma hakları var mı bunu netleştirmem gerekli yönetmelikte böyle bişey göremedim... duruma göre önce okul, sonra ilçe, sonra il en son bimere yazmayı düşünüyorum...

McMannes
Şube Müdürü
22 Kasım 2012 20:22

arkadaşlar bana net bilgi lazım, öğretmenin öğle arası da nöbet tutması yasal mı...

Kankim Kim
Memur
22 Kasım 2012 20:38

Yönetmeliği okuyacaksın. Orada her şey yazar.

McMannes
Şube Müdürü
23 Kasım 2012 09:29

hadi ya, ciddi misin sen...

altunsevim
Aday Memur
23 Kasım 2012 11:10

özel eğitim öğretmenine nöbet görevi verilemez yönetmelikte yazar

altunsevim
Aday Memur
23 Kasım 2012 11:15

söylemiş olduğum şey ilköğretim okulu özewl eğitim sınıfı için geçerli.

altunsevim, 11 yıl önce

özel eğitim öğretmenine nöbet görevi verilemez yönetmelikte yazar

boramat
Daire Başkanı
23 Kasım 2012 12:49

hocam özel egitim sınıfı ne demek? nöbet yönetmeliginde 2 satır bir sey yazar ve yazanlar da uygulanması mumkun olmayan seyler

sabah 30 dk önce gelinir 15 dk gec cıkılır nöbet aralıksız devam eder gibi

aralıksız nasıl nöbet devam eder? tuvalete bile gidilmemesi lazım derse de girilmemesi lazım yani uzerinde hiç dusunulmemis 5 dk da yazılmıs

ama nobet ile ilgili esaslar ogretmenler kurulunda belirlenir diyor en son hali

yonetmelik olarak her gun nobet verilmez diye bir kavram yok ama zaten yonetmelik insanlık dısı biri mahkemeye verse iptal olur

sizin gunluk calısma saatlerini bilsem yol gösterebilirim

ilimoncuk
Yasaklı
23 Kasım 2012 15:55

Sana cevap veren aklımı ....keyim.

McMannes, 11 yıl önce

hadi ya, ciddi misin sen...

McMannes
Şube Müdürü
23 Kasım 2012 20:41

boramat hocam okul sabah 8:30 da başlıyor, 14:50 de bitiyor... öğle arası bir saat, ayrıca teneffüsler de çıkma bile sıkıntılı öğrencilerle çıkamıyorsun diğer öğrencilerle sorun oluyor... durum bu...

boramat, 11 yıl önce

hocam özel egitim sınıfı ne demek? nöbet yönetmeliginde 2 satır bir sey yazar ve yazanlar da uygulanması mumkun olmayan seyler

sabah 30 dk önce gelinir 15 dk gec cıkılır nöbet aralıksız devam eder gibi

aralıksız nasıl nöbet devam eder? tuvalete bile gidilmemesi lazım derse de girilmemesi lazım yani uzerinde hiç dusunulmemis 5 dk da yazılmıs

ama nobet ile ilgili esaslar ogretmenler kurulunda belirlenir diyor en son hali

yonetmelik olarak her gun nobet verilmez diye bir kavram yok ama zaten yonetmelik insanlık dısı biri mahkemeye verse iptal olur

sizin gunluk calısma saatlerini bilsem yol gösterebilirim

McMannes
Şube Müdürü
25 Kasım 2012 02:35

güncel...

snipper
Aday Memur
25 Kasım 2012 23:57

Öğretmenlerin Nöbet GöreviMADDE 71 – (Değişik:RG-02/05/2006-26156)Okulun bina ve tesisleri ile öğrenci mevcudu, yatılı-gündüzlü, normal veya ikili öğretim gibi durumları göz önünde bulundurularak okul müdürlüğünce düzenlenen nöbet çizelgesine göre öğretmenlerin, normal öğretim yapan okullarda gün süresince, ikili öğretim yapan okullarda ise kendi devresinde nöbet tutmaları sağlanır. Öğretmen, birden fazla okulda ders okutuyorsa aylığını aldığı okulda, aylık aldığı okulda dersi yoksa en çok ders okuttuğu okulda nöbet tutar. Okuldaki öğretmen sayısının yeterli olması durumunda, bayanlarda 20, erkeklerde 25 hizmet yılını dolduran öğretmenlere nöbet görevi verilmez. İhtiyaç duyulması hâlinde bu öğretmenlere de nöbet görevi verilir. Hamile öğretmenlere ise doğuma üç ay kala ve doğumdan sonra bir yıl nöbet görevi verilmez. (Ek ikinci fıkra:RG-24/12/2008-27090) Okul öncesi ve özel eğitim sınıfı öğretmenleri ile rehber öğretmenlere nöbet görevi verilmez. (Ek üçüncü fıkra:RG-24/12/2008-27090) Nöbet görevi, ilk ders başlamadan 20 dakika önce başlar, son ders bitiminden 20 dakika sonra sona erer.

snipper
Aday Memur
25 Kasım 2012 23:59

http://www.devletkanunu.com/node/3172

uzunova
Şef
26 Kasım 2012 00:12

nöbet ders başlamadan 20 dakika önce başlar derbitiminden 20 dakika sonra biter malesef

McMannes
Şube Müdürü
27 Kasım 2012 23:21

öğle arası da dahil diyorsunuz yani öyle mi...

eylemahu2
Şube Müdürü
11 Aralık 2012 17:45

Hocam;

ben bimeri böyle bir konuda birkez kullanmak gibi bir hataya düştüm burnumdan getirdiler.

(Okula minibüsle gidiyordum ve kimliğimiz gelmediği için tam ücret ödemem isteniyordu ancak hergün gidiyorum okula öğretmenin aldığı maaş belli bende belediyeyi aradım ve durumumu anlattım onlarda görev yeri belgemin aynı işe yarayacağını kimlikte problem çıkarmayacaklarını sylediler bende okuldan görev yeri belgesi aldım ve o şekilde binmeye başladım minübüse bir iki minübüsçü sanki ben yanlış birşey yaıyormuşum gibi hep böle belgeler oluyor nedese gibi laflar edince okulda sabah 6.30 başlayınca sinirlenmişim ve ne dediğini sanıyorsun sen mühürlü onaylı belge yetti be diye bağırmışım minübüste şimdi içinizde uğraşacağına verseydin parayı diyenler olabilir ama o iş artık gurur meselesi olmuştu bu benim hakkımdı ve bir yıldır çıkarılamayan kimlik yüzünden kullanamıyordum bimere olayları ayrıntılıb içimde minübüsün plakası olayın yeri hattı saati hangi ilçeye ile bağlı olduğum hepsini yazdım sonuç minübüsçü iyi bir ceza aldı ben mi bende silsileyi atlamaktan sürüm sürüm sürümdüm )

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi