Editörler : Pangaea

Muallm66
Şef
22 Mart 2019 12:00

Hocalarım konuşmalarınız çok umut verici ben 4700 sıralama ile şırnak hakkari merkez yazsam olur mu ki 21 i açamıyorum

ysnmenderes
Yasaklı
22 Mart 2019 12:15

Arkadaslar bu umutlandırmak degıl matematık ortada, gecen atamada 3509 son atanan kişi yani 462 kişi kaymıs, abartıyorum 250 kişi tekrar tercih yapsın, bu atamada 2011 kişide 150 kişilik az bir kayma oldu diyelim bnce yine 250-300 arası olurda, abartılı sekılde 2017 puanı 72.4 ile 74.7 arasında olup da 2 yıldr atanamayan 200 kişi olsun hesaplayınca (3509+2011+150)-(250+200)=5220 yani bu da 2018 puanıyla 72.3 felan tekabul edıyo

Muallm66
Şef
22 Mart 2019 12:25

Hcm din kultr ve ing bize yakınkontenjan alınca bu kadar da düşük sayı verilince en kotu ihtimalleri düşünmeye başladım . Merkezi bir yer gelme ihtimali olur m diye araştırıyorum. Sizce olur mu?

Ccbbnn
Şef
22 Mart 2019 12:28

Bence şırnak hakkari merkez yazacağınıza, ağrı patnos yazın. Kars sarıkamış yazın derim. Tabii naçizane görüşüm ama siz bilirsiniz hocam
Muallm66, 5 yıl önce

Hcm din kultr ve ing bize yakınkontenjan alınca bu kadar da düşük sayı verilince en kotu ihtimalleri düşünmeye başladım . Merkezi bir yer gelme ihtimali olur m diye araştırıyorum. Sizce olur mu?

mza32
Aday Memur
22 Mart 2019 12:28

sayın hocalarım bende analizlerimi yaptım ve 72.4 e falan düşeceğini sanıyorum ama bir konu açalım detaylıyca konuşalım ne dersiniz ?

Muallm66
Şef
22 Mart 2019 12:39

Hcm geleceğini bilsem oralara giderim hiç sorun değil . Puanlara bakıyorum iyi yerlere yuksek puanlı da gitmiş düşük puanlı da garanti yerler arıyorum. Çok tskr edrim oraları da arastırayım kaçla gitmişler

Ccbbnn, 5 yıl önce
Bence şırnak hakkari merkez yazacağınıza, ağrı patnos yazın. Kars sarıkamış yazın derim. Tabii naçizane görüşüm ama siz bilirsiniz hocam

Muallm66
Şef
22 Mart 2019 12:41

Kesinlikle hocam nere düşük kapatmış nereler yüksek bakmaktan gozm ağrısı lütfen hocalarim yorumlarınızı eksik etmeyin

mza32, 5 yıl önce

sayın hocalarım bende analizlerimi yaptım ve 72.4 e falan düşeceğini sanıyorum ama bir konu açalım detaylıyca konuşalım ne dersiniz ?

ysnmenderes
Yasaklı
22 Mart 2019 12:42

hemen hemen aynı hesaplamışız hocam, 21. tercihin çalışma mantığını tam olarak bilen var mı, ben şu şekilde biliyorum; sallıyorum 2000 okulun 1800 tanesi ilk 20 tercihte yazıldı ve kişiler yerleştirildi, 20 tercihte yerleşen en son kişinin puanını referans alarak sonraki 21. açan kişileri ve tercih edilmeyen okulları bi havuza atıyo, daha sonra ilk olarak en yüksek puanlı kişiyi alıyor ve bi okul seçip onu oraya atıyor, böle böle en son okulda hangi puanda kalırsa taban puan o oluyor, yürüttüğüm mantık doğru mu acaba?

mza32, 5 yıl önce

Ccbbnn
Şef
22 Mart 2019 13:10

Hayır hocam. Ben size açıklayayım, şu şekilde. Mesela benim puanım 80 ama tercihlerime atanamadım, beni kenarda bekletiyorlar. Sizin puanınız 89 siz de atanamadınız sizi de kenarda bekletiyorlar. Bir arkadaşın puanı da 72 onu da kenarda bekletiyorlar. Sonra açıkta kalan okulları ve bizi havuza atıyorlar. O gün bir tuşa basılıyor, ve sistem otomatik olarak puan üstünlüğü olmaksızın 21 i açan herkesi(kontenjandakileri) okullara rastgele yerleştiriyor. Mesela diyelim ben antepte bir okula gidiyorum siz 89 ile hakkaride bir köy okuluna
ysnmenderes, 5 yıl önce

hemen hemen aynı hesaplamışız hocam, 21. tercihin çalışma mantığını tam olarak bilen var mı, ben şu şekilde biliyorum; sallıyorum 2000 okulun 1800 tanesi ilk 20 tercihte yazıldı ve kişiler yerleştirildi, 20 tercihte yerleşen en son kişinin puanını referans alarak sonraki 21. açan kişileri ve tercih edilmeyen okulları bi havuza atıyo, daha sonra ilk olarak en yüksek puanlı kişiyi alıyor ve bi okul seçip onu oraya atıyor, böle böle en son okulda hangi puanda kalırsa taban puan o oluyor, yürüttüğüm mantık doğru mu acaba?

fyth
Kapalı
22 Mart 2019 13:25

Yani kontenjan içinde olan biri için 21. tercih atamayı garantiliyor mu ?

Ccbbnn, 5 yıl önce
Hayır hocam. Ben size açıklayayım, şu şekilde. Mesela benim puanım 80 ama tercihlerime atanamadım, beni kenarda bekletiyorlar. Sizin puanınız 89 siz de atanamadınız sizi de kenarda bekletiyorlar. Bir arkadaşın puanı da 72 onu da kenarda bekletiyorlar. Sonra açıkta kalan okulları ve bizi havuza atıyorlar. O gün bir tuşa basılıyor, ve sistem otomatik olarak puan üstünlüğü olmaksızın 21 i açan herkesi(kontenjandakileri) okullara rastgele yerleştiriyor. Mesela diyelim ben antepte bir okula gidiyorum siz 89 ile hakkaride bir köy okuluna

ysnmenderes
Yasaklı
22 Mart 2019 13:26

orda yanlısın var kardesım havuzda puan ustunlugu gozetılıyor ancak okulun ıyı yada kotu olması gozetılmıyor yoksa adamın dusuk puanı olur mesela 65, 21. tercihten atanırdı ve taban puanda 65 olurdu ama bu zamana kadar hıc ole çok dusuk taban puan acıklanmadıgını ne gordum ne duydum.

Ccbbnn, 5 yıl önce

ysnmenderes
Yasaklı
22 Mart 2019 13:30

aynen kontenjandaki kişi 21 i açarsa garantilemiş oluyo sadece kaçıncı derecede 3/6, 2/6 okula gideceği kura da belli oluyor yoksa, adam 21 de havuzda beklıo 80 puanlı dururken 65 puanlı atanamaz, okul sayısına göre en yuksek puandan baslanıp kura ile herhangi bır okula atanıyor.

fyth, 5 yıl önce

Ccbbnn
Şef
22 Mart 2019 13:31

Yok hocam, parantez içinde kontenjandakiler dedim ya zaten onu kastettim. 65 puanlı biri 21 i açtı diye atanamaz kontenjanda değilse. Orada puan üstünlüğüne göre oluyor tabiki
ysnmenderes, 5 yıl önce

orda yanlısın var kardesım havuzda puan ustunlugu gozetılıyor ancak okulun ıyı yada kotu olması gozetılmıyor yoksa adamın dusuk puanı olur mesela 65, 21. tercihten atanırdı ve taban puanda 65 olurdu ama bu zamana kadar hıc ole çok dusuk taban puan acıklanmadıgını ne gordum ne duydum.

Ccbbnn
Şef
22 Mart 2019 13:32

Evet hocam şayet kontenjandaysanız ve 21 i açtıysanız mutlaka atanırsınız. Yani 2011 in içindeyseniz.
fyth, 5 yıl önce

fyth
Kapalı
22 Mart 2019 13:33

Aynen hocam o yüzden sordum da bende öyle biliyorum çünkü aksi halde 65 puan almış biriside tercihiyle yerleşirdi.

ysnmenderes, 5 yıl önce

aynen kontenjandaki kişi 21 i açarsa garantilemiş oluyo sadece kaçıncı derecede 3/6, 2/6 okula gideceği kura da belli oluyor yoksa, adam 21 de havuzda beklıo 80 puanlı dururken 65 puanlı atanamaz, okul sayısına göre en yuksek puandan baslanıp kura ile herhangi bır okula atanıyor.

mza32
Aday Memur
22 Mart 2019 14:11

Şimdi hocalarım benim sıralama 72.7 sıralama 5029 kontenjan içinde miyimdir sizce ?

ysnmenderes
Yasaklı
22 Mart 2019 14:19

%95 içindesin hocam, 5200 lere kadar sıralaması olanlar bnce kontenjan içerisinde.

mza32, 5 yıl önce

Şimdi hocalarım benim sıralama 72.7 sıralama 5029 kontenjan içinde miyimdir sizce ?

hapsuyu
Kapalı
22 Mart 2019 14:46

Puan Sıralaması Arayanlar için Sıralama Yapılmış Bakabilirisiniz.

http://www.memursite.com/2019/03/2019-yl-20-bin-sozlesmeli-ogretmen.html

furkangr
Aday Memur
22 Mart 2019 14:55

arkadaşlar bence kayma sayısı biraz fazla olabilir atamalar sınavdan sonra yapılacak ve 71-75 puan aralığında ki çoğu kişi sınava girip puanını yükseltecek. Geçen yıl 3800 alındı, 6000 e kadar kaydı. Benim tahminim 5800lere kayacak.

Ccbbnn
Şef
22 Mart 2019 15:03

Hocam, evet atamalar sınavdan sonra. Ama mülakat sınavdan önce. Şöyle düşünelim, diyelim bir arkadaşımızın puanı sizin dediğiniz gibi 71-75 aralığında. Bu arkadaşımız mülakata girdi, sınava da girdi sınavdan 80 aldı. Tercihler ağustos ayında alınır. Bu arkadaşımız "ayy daha yüksek aldım bu atamayı bekleyeyim" demezki. Kimse böyle bir riske girmez bence. Kayma oldukça az olacak bu atamada, şahsen ben 5100 e kadar umut var diyorum. Sonrası bel bağlamasın derim, ders çalışmaya devam etsin.
furkangr, 5 yıl önce

arkadaşlar bence kayma sayısı biraz fazla olabilir atamalar sınavdan sonra yapılacak ve 71-75 puan aralığında ki çoğu kişi sınava girip puanını yükseltecek. Geçen yıl 3800 alındı, 6000 e kadar kaydı. Benim tahminim 5800lere kayacak.

Toplam 54 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi