Editörler : swat3410

Yasaklı
07 Ocak 2022 21:42

EGM TSK'daki rütbe dengesi

Uzman erbaş (Uzman Çavuş)=Polis Memuru

Astsubay(Başpolis)

Teğmen (Komiser muavini)

Üsteğmen (Komiser)

Yüzbaşı (Başkomiser)

Binbaşı (Emniyet Amiri)

Yarbay (4.Sınıf Emniyet Müdürü)

Albay (3.Sınıf Emniyet Müdürü)

Tuğgeneral (2.Sınıf Emniyet Müdürü)

Tümgeneral (1.Sınıf Emniyet Müdürü)

Korgeneral (Emniyet Müdür Yardımcıları)

Orgeneral (Emniyet Müdür 2.Yardımcısı)

Genelkurmay Başkanı (Emniyet Genel Müdürü)

BalcaliBosAraba
Kapalı
07 Ocak 2022 21:46

İşsiz

hakkaripolisi34
Daire Başkanı
07 Ocak 2022 22:00

Bunu mu hesapladın vala güldürdün ha:))

vivalibertad
Yasaklı
07 Ocak 2022 22:05

Aslında değişiklikler olabilir Astsubay ile Komiser muavini çünkü küçük ilçelerde nasıl komiser muavinleri vekaleten ilçe emniyet müdürü olabiliyor veya şube yada bürolarda büro,şube amiri olabiliyor Astsubaylar'da küçük ilçelerde karakol komutanı hatta Askerlik şube Başkan'ı olabiliyor.

BalcaliBosAraba
Kapalı
07 Ocak 2022 22:06

Harikasın, bilgilendirme için teşekkürler
vivalibertad, 2 yıl önce

Aslında değişiklikler olabilir Astsubay ile Komiser muavini çünkü küçük ilçelerde nasıl komiser muavinleri vekaleten ilçe emniyet müdürü olabiliyor veya şube yada bürolarda büro,şube amiri olabiliyor Astsubaylar'da küçük ilçelerde karakol komutanı hatta Askerlik şube Başkan'ı olabiliyor.

vivalibertad
Yasaklı
07 Ocak 2022 22:06

Rica ederim

BalcaliBosAraba, 2 yıl önce
Harikasın, bilgilendirme için teşekkürler

Jojerrr
Yasaklı
07 Ocak 2022 22:29

Türk silahlı kuvvetlerinde Uzman çavuş dediğiniz adam komutan yani rütbeli. Polis memuru bence sözleşmeli er ile denk. Bunu aşağılama anlamında söylemiyorum yanlış anlaşılmasın. Tamamen rütbe bakımından. Bence egm ile tsk'deki rütbeleri kıyaslamak baştan yanlış. Neresinden tutarsan tut elinde kalıyor. Bence Polis memurluğu uzmanlıktan kat kat iyidir hatta astsubaylık ve subaylıktan da. Tabii bu da sınıfa ve kuvvete göre değişir. Benim kastettiğim kara kuvvetleri piyade sınıfı.

vivalibertad
Yasaklı
07 Ocak 2022 22:35

Olabilir ancak sözleşmeli er ile polis memuru denk olursa bu sefer uzman çavuş rütbesi boşta kalıyor tabi fikirler tartışılır.

Jojerrr, 2 yıl önce

Türk silahlı kuvvetlerinde Uzman çavuş dediğiniz adam komutan yani rütbeli. Polis memuru bence sözleşmeli er ile denk. Bunu aşağılama anlamında söylemiyorum yanlış anlaşılmasın. Tamamen rütbe bakımından. Bence egm ile tsk'deki rütbeleri kıyaslamak baştan yanlış. Neresinden tutarsan tut elinde kalıyor. Bence Polis memurluğu uzmanlıktan kat kat iyidir hatta astsubaylık ve subaylıktan da. Tabii bu da sınıfa ve kuvvete göre değişir. Benim kastettiğim kara kuvvetleri piyade sınıfı.

mehmetyilmz
Memur
07 Ocak 2022 22:40

Polis memuru astsubaya denk değil mi? Bu 3600 meselesi de bu yüzden çıkmadı mi, yani ikisi aynı rütbe aynı işi yapıyor biri kırsalda diğeri şehirde, hatta aynı bakanlığa da bağlı ama biri 3600 alıyor diğeri alamıyor diye 3600 meselesine itirazlar bu şekilde başlamadı mı?

Kolluk kuvveti
Yasaklı
08 Ocak 2022 00:50

Bence direk er=polis memuru demeliydin.Gene yüksek söylemişsin(ironi)
Jojerrr, 2 yıl önce

vivalibertad
Yasaklı
08 Ocak 2022 01:55

Sözleşmeli erlerin karşılığı EGM'deki sivil memurlar olabilir tabi Üniversite mezunu belli başlı meslekler değil tekniker hizmetli vb gibi.

Kolluk kuvveti, 2 yıl önce
Bence direk er=polis memuru demeliydin.Gene yüksek söylemişsin(ironi)

samban10
Şube Müdürü
08 Ocak 2022 02:02

Kendi açtığı trol konulara kendi trol hesaplarıyla cevap veren , hayatımda gördüğüm en boş insansın.
vivalibertad, 2 yıl önce

Rica ederim

vivalibertad
Yasaklı
08 Ocak 2022 02:03

Ne diyorsunuz beyefendi ?

samban10, 2 yıl önce
Kendi açtığı trol konulara kendi trol hesaplarıyla cevap veren , hayatımda gördüğüm en boş insansın.

samban10
Şube Müdürü
08 Ocak 2022 02:05

Mobikcikomser diyorum ki kendi açtığın boş konulara yine kendi hesaplarınla girip cevap yazan hayatımda gordugum en boş insansın diyorum.
vivalibertad, 2 yıl önce

Ne diyorsunuz beyefendi ?

vivalibertad
Yasaklı
08 Ocak 2022 02:07

O kişi kim tanımıyorum ve bir tek hesabım var seni hayal kırıklığına uğrattığım için üzgünüm bence pdr ye gitmeniz lazım.=)

samban10, 2 yıl önce
Mobikcikomser diyorum ki kendi açtığın boş konulara yine kendi hesaplarınla girip cevap yazan hayatımda gordugum en boş insansın diyorum.

samban10
Şube Müdürü
08 Ocak 2022 02:07

He he tamam .

vivalibertad
Yasaklı
08 Ocak 2022 02:10

Neyse bazıları kendini Astsubay ile bir tutuyor ama hangi Polis memuru karakol komutanlığı yada şube Başkanlığı Yağıyor Polis memuru'nun karşılığı en fazla uzman çavuştur.

babanicolas
Memur
08 Ocak 2022 09:09

EGM kadar gereksiz başka forum yok Nerde saçma sapan şeyler varsa hepsi egm formunda

SİSDAĞLI
Memur
08 Ocak 2022 09:54

Yok canım Sözleşmeli er olmalı sen yanlış yazmışsın.Neyin kafasını yaşıyorsunuz ya.
vivalibertad, 2 yıl önce

Neyse bazıları kendini Astsubay ile bir tutuyor ama hangi Polis memuru karakol komutanlığı yada şube Başkanlığı Yağıyor Polis memuru'nun karşılığı en fazla uzman çavuştur.

Brk78
Yasaklı
08 Ocak 2022 10:22

Sana bir astsubayına iki
vivalibertad, 2 yıl önce

Rıdvan 38
Memur
08 Ocak 2022 11:10

Donanımlı bir polis memuru astsubaydan hatta subaydan bile daha forsludur.. Çünkü Emniyet teşkilatı şehirlere bakıyor... Nüfusun çok büyük kısmı da şehirler de yaşıyor.. Astsubay ya da uzman çavuşun altında askerlik görevini yapmak zorunda olan gariban er ve erbaslar olduğu için lise mezunu astsubay uzman kendini albay sanıyor..
Toplam 69 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi