Editörler : ayşegül bgm

Hayalperesthemşire
Müsteşar
11 Haziran 2019 19:46

İnşallah hocam ya, umarım pişman olmam, dua edin bana da :)

emreeemre00, 5 yıl önce

İnşallah severek yapacağın bir birimde gorevlendirilirsin; )

eyfel555
Aday Memur
11 Haziran 2019 19:56

evet yogun bakimin da kendi icinde biraz farki var o yanik yogun bakimdaydi umarim sizin de gonlunuzce olur
Hayalperesthemşire, 5 yıl önce

Anladım hocam sizin arkds sıkıntılı yere düşmüş, çok şükür bizimkinde öyle bir durum yok, her yoğun bakım farklı farklı tabi, 2 servs arasında bile çok çok fark oluyor

ebruu.snn
Aday Memur
16 Haziran 2019 09:51

Kapalı alan ve hasta profili ağır olduğu icin çok yoruyor , nöbetler yoğun ve yorgun geçiyor . Tek artısı hasta yakını olmaması . Başka iyi yanı yok . Kesin Bilgi .

Hemşire0508
Kapalı
16 Haziran 2019 19:26

Ben yoğun bakımda yapmamıştım. İlk çalışma yerim olduğu için ve 3 yıl bilgisiz evde geçen aradan sonra atandığım için ve bizim okulda intornluk diye bir şey olmadığı için ve kişisel özellik olarak da içe kapalı biri olduğumdan istemedim. İki yoğun bakım değiştirdim. İkisinde de istemedim. Yuzume bakıp sen burdan gitsene diyorlardı. Kişilik olarak neşeli ve şakacı olursan seviliyorsun ersonellerle aran iyi oluyor bakıma da yardim ediyorlar sana. Öyle biri değilsen de yalniz bırakılıyorsun. Yeri geliyor yardım bile etmiyorlar. Etseler de bin türlü laf sokuyorlar. En sonunda servise geçtim de rahata erdim. Psikolojim düzeldi. Her seyi serviste öğrendim. Çok zor bir yer. Ve iş yükü fazla olduğu için yeni başlayanlara tahammül edilemiyor benim gibi içe kapalı biriyse dislaniyor. Her seyi öğrendikten sonra gitmeni tavsiye ederim eğer gidecekseniz. Ben de çok özlüyorum gitmek istiyorum oralarda çalışmak istiyorum. Ama hiç istemedim. Daha da cesaret edemem galiba.

Hemşire0508
Kapalı
16 Haziran 2019 19:27

Istemedim değil istenmedim. Yazacaktım yanlış olmuş.

Hemşire0508, 5 yıl önce

Ben yoğun bakımda yapmamıştım. İlk çalışma yerim olduğu için ve 3 yıl bilgisiz evde geçen aradan sonra atandığım için ve bizim okulda intornluk diye bir şey olmadığı için ve kişisel özellik olarak da içe kapalı biri olduğumdan istemedim. İki yoğun bakım değiştirdim. İkisinde de istemedim. Yuzume bakıp sen burdan gitsene diyorlardı. Kişilik olarak neşeli ve şakacı olursan seviliyorsun ersonellerle aran iyi oluyor bakıma da yardim ediyorlar sana. Öyle biri değilsen de yalniz bırakılıyorsun. Yeri geliyor yardım bile etmiyorlar. Etseler de bin türlü laf sokuyorlar. En sonunda servise geçtim de rahata erdim. Psikolojim düzeldi. Her seyi serviste öğrendim. Çok zor bir yer. Ve iş yükü fazla olduğu için yeni başlayanlara tahammül edilemiyor benim gibi içe kapalı biriyse dislaniyor. Her seyi öğrendikten sonra gitmeni tavsiye ederim eğer gidecekseniz. Ben de çok özlüyorum gitmek istiyorum oralarda çalışmak istiyorum. Ama hiç istemedim. Daha da cesaret edemem galiba.

Hayalperesthemşire
Müsteşar
16 Haziran 2019 23:03

Anladım hocam sizin için kötü tecrübe olmuş, bizim hastane kuralı idare direk yeni başlayanları servste yetiştiriyor sonra acil yoğun bakım gibi yerlere geçme şansımız oluyor, bnde gencken daha o ortamı yaşayıp tecrübe kazanmak istiyorum, staj zamanlarından ortama hakimim hasta profilini biliyorum, umarım bnm için iyi olur, sıcakkanlı girişkenz personellerle aram iyi olan biriyim, bizimkiler bakıma falan yardım ediyormuş zTen, umaırm hayırlısı olur, servsten biraz sıkıldım ve maddi olarak yoğun bakım çok iyi bizde, olur umarım, sn de tekrar geçersin umarım :)

Hemşire0508, 5 yıl önce

Hemşirbey34
Aday Memur
17 Haziran 2019 01:04

Yoğun bakım aşktır. Alışınca bırakamazsın.

NumanTufn
Aday Memur
17 Haziran 2019 07:08

Ben ATT iken genel yoğun bakımda staj yapmıştım 1 ay ve rotasyonumda en beğendiğim yer olmuştu hasta bakımı konusu da çalıştıkça alışırsın ve bir süre sonra vız gelir :) umarım çok iyi bir yoğun bakım hemşiresi olursun :)

nurse.8
Şube Müdürü
24 Ekim 2019 19:21

Hayalperest hemşire dostum yoguna geçtin mi gectiysen memnun musun

Hayalperesthemşire
Müsteşar
24 Ekim 2019 20:22

Yok hocam ya, daha geçirmediler bekliyoruz, geçmeyi çok isterim ama bekliyoruz bakalım servste çalışmaya devam

nurse.8, 4 yıl önce

Hayalperest hemşire dostum yoguna geçtin mi gectiysen memnun musun

Ayse2323
Aday Memur
24 Ekim 2019 23:47

Hangi hastanede calisiyorsun hayalperest hemsire

nurse.8
Şube Müdürü
31 Ekim 2019 22:57

Hayalperest hemşire millet yogundan çıkmaya çalışır biz girmeye çalışıyoruz beni de hala gecirmediler ilginç 😂

Hayalperesthemşire
Müsteşar
31 Ekim 2019 23:27

Kaderimiz süründürülmekmiş kardeş, en zor birimlerden biri, okadar istiyoruz isteklyiz ama neye yarar, tanıdığı olan adamlar geçti boş beleş onca insan çalışıyor, bizlerin hevesini kırıyorlar

nurse.8, 4 yıl önce

Hayalperest hemşire millet yogundan çıkmaya çalışır biz girmeye çalışıyoruz beni de hala gecirmediler ilginç 😂

mislina.e
Aday Memur
01 Kasım 2019 19:53

Genç nesiller özellikli birimde çalışmalı...

Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi