Editörler : supporters.
07 Şubat 2021 11:46

Sanki anket sonuçlarından sonra doktora için 55 doçentlik için 60 kararı ağırlık basiyordu. Sanki YÖK dil puanını yükseltmekten vazgeçmiş gibi gözüküyor. Eğer oylese dogrusuyda buydu dil sorununu halledip akademik çalışmalara başlayan çok kişi mağdur olacakti.
MüallimNaci, 3 yıl önce
Arkadaşlar YÖK ün yaptığı ankette çoğunluk puanların yükseltilmesi yönünde oy kullandığından YÖK doktora için 55 doçentlik için 60 dil puanı kararı almış gözüküyor. Bu haksızlık bence hiç değiştirilmeli. Keşke YÖK tarafından mevcut akademisyenlerin hepsine dil şartı getirilsin mi getirilmesin mi? anketi yapılsaydı. Bakalım kaç puanlar yükseltilsin diyen kaç doçent ve profesör mevcut doçent ve profesörlere de dil şartı uygulansın diyecekti. Anket sadece etkilenen kişilere yapılmalıydı. Bu süreçten hiç etkilenmeyecek doçent ve profesörlere bu anketin yapılması yanlıştı.

Uzi69
Aday Memur
07 Şubat 2021 12:50

Merhabalar hocam malesef 65 dil ve 900 TL ücret yakında cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile resmilesecek kesin bilgi 😊

07 Şubat 2021 12:58

İnşallah öyle değildir çoğu kişi mağdur olacak. Hocam benim bildiğim anketten önce sizin dediğiniz gibi karar alınmıştı ama anketten sonra fikirlerinin değiştiğini biliyorum. Hayırlisi neyse o olsun
Uzi69, 3 yıl önce

Merhabalar hocam malesef 65 dil ve 900 TL ücret yakında cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile resmilesecek kesin bilgi 😊

07 Şubat 2021 13:03

Hocam ben şartlarda da bazı değişiklikler bekliyorum açıkçası.
Uzi69, 3 yıl önce

Uzi69
Aday Memur
07 Şubat 2021 13:06

Elbette ancak doktora yeterlik puani ile doçent olanlar şimdi profluk için yine dile girecektir .Böylece geçte olsa az da olsa bir eşitlik sağlanacaktır 65 doçentlik barajı ile.... Bu işin makulü 65 dir çünkü 70 ve üstü oluncada zamanın daki öğr ekemanlari ve günümüzün oldukça kıdemli proflari bu puanları alamadılar .en baştan indirilmesi hata oldu insanları 55 alıp yatmaya itti .... Hayırlısı ile bu yanlıştan dönülecektir yakında

metemelih
Kapalı
07 Şubat 2021 14:43

herkese merhabalar... ben kesin 65 oldu diye birsey ogrenemedim. daha once yonetmelik degistirilip hemen uygulanmisti ancak 65 ten 55 e inildiginde kisilerin bir kaybi olmiyordu. ancak 55 ten 65 e cıkılirsa bazilarinin zararina olacaktir bunun mahkemeden dönme olasiligi da cok yuksektir. bu nedenle bundegisiklikler 2 3 donem sonrasina yapilir. ancak basvuru sartlari aciklanfiginda gorecegiz. benm anlamafigin bubkadar insana yazık bu kriterleri belirle 5 yil uygulanacak de insanlar hazirligini yapsin. h indeksi q gibi seyler cikaracaksan önceden açıklarsın yazık günah bu insanlara (bana da:))

babacaretta
Şube Müdürü
07 Şubat 2021 16:01

Sadece dil degil, sartlarda da degisiklik olacakmis galiba, mesela web of science veya scopus yayin sarti gibi....

Uzi69, 3 yıl önce

07 Şubat 2021 17:48

Aynen hocam çok güzel özetlemişsiniz.
metemelih, 3 yıl önce

herkese merhabalar... ben kesin 65 oldu diye birsey ogrenemedim. daha once yonetmelik degistirilip hemen uygulanmisti ancak 65 ten 55 e inildiginde kisilerin bir kaybi olmiyordu. ancak 55 ten 65 e cıkılirsa bazilarinin zararina olacaktir bunun mahkemeden dönme olasiligi da cok yuksektir. bu nedenle bundegisiklikler 2 3 donem sonrasina yapilir. ancak basvuru sartlari aciklanfiginda gorecegiz. benm anlamafigin bubkadar insana yazık bu kriterleri belirle 5 yil uygulanacak de insanlar hazirligini yapsin. h indeksi q gibi seyler cikaracaksan önceden açıklarsın yazık günah bu insanlara (bana da:))

PhDCe
Şef
08 Şubat 2021 13:06

şartlar zaten çok ağır

şartları dile uyarlarsak dil puanı min 95 isteniyor diyebiliriz

mevcut şartları şimdiki doç proflara uygulasınlar %90'ı doç bile olamaz

babacaretta, 3 yıl önce

Sadece dil degil, sartlarda da degisiklik olacakmis galiba, mesela web of science veya scopus yayin sarti gibi....

mehmet343506
Memur
14 Mart 2021 19:52

dil şartı ile ilgili bir gelişme var mı? yeniden 65 mi olacak

Toplam 190 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi