Editörler : swat3410
«251252253254255256257258259260261262»

dilekçe.uzmanı
Genel Müdür
13 Aralık 2020 00:21

Kamu görevinden çıkarılmış (ihraç olmuş) kişinin özlük hakları ve emeklilik işlemleri için eski kurumuyla bir ilgisi kalmıyor; tüm işlemler SADECE sgk ile yapılacak.

Nzm3351, 3 yıl önce

Arkadaşlar SGK ya vereceğimiz emeklilik dilekçesinin aynısını EGM ne de veriyormuyuz.

Epostaa
Kapalı
13 Aralık 2020 02:18

Dilekçe uzmanı 2 aydır emekli maaşımı alıyorum 60 günlük SGK birleştirme sinden dolayı SGK ya Açmış olduğum davadan red geldi nasıl bir yol izlemem gerekir 28 Yıl 8 ay üzerinden Şimdiden teşekkürler

mkf16
Aday Memur
13 Aralık 2020 02:57

mahkemedenmi red geldi yoksa sgk ikramiye dilekçenizemi çevap verdi
Epostaa, 3 yıl önce

Dilekçe uzmanı 2 aydır emekli maaşımı alıyorum 60 günlük SGK birleştirme sinden dolayı SGK ya Açmış olduğum davadan red geldi nasıl bir yol izlemem gerekir 28 Yıl 8 ay üzerinden Şimdiden teşekkürler

mkf16
Aday Memur
13 Aralık 2020 02:59

çünkü mahkemeden red gelmessi biraz zor 28 tam yıl hizmetiniz var
mkf16, 3 yıl önce
mahkemedenmi red geldi yoksa sgk ikramiye dilekçenizemi çevap verdi

Epostaa
Kapalı
13 Aralık 2020 03:02

SGK dan red geldi

Masum mazlum
Daire Başkanı
13 Aralık 2020 12:33

28 yıl 8 ay üzerinden emekli olmuş olabilirsiniz. Ama emekliliğinize birleştirdiğiniz sigorta süresi sadece 60 gün ise bu işte bir tuhaflık var. Çünki sigorta / bağkur süresi çıkarıldıktan sonra geriye 25 yıl ve üzeri kalıyorsa idare mahkemesinden kaybettiğini duyduğum ilk dava sizinki.

Ya dava açılışında bir aksilik var, ya da anlatımda bir eksiklik ya da farklı birşey.

Siz ikramiye davasını nereye açmıştınız. Ankara'mı yoksa başka bir ildemi?

Epostaa, 3 yıl önce

Masum mazlum
Daire Başkanı
13 Aralık 2020 12:36

açmış olduğum davadan red geldi demişsiniz, ama alttaki diğer mesajınızda SGK'dan ret geldi demişsiniz. Ne alaka. Açtığınız dava ile ilgili SGK nasıl karar veriyor ki. Kararı açtığınız davadan dolayı idare mahkemesi verir. SGK idare mahkemesine ikramiye verilmesinin uygun olmadığına dair savunmasını yapar o kadar. ama nihai kararı idare mahkemesi verecektir.

Epostaa, 3 yıl önce

SGK dan red geldi

Epostaa
Kapalı
13 Aralık 2020 13:03

Masum Mazlum gece acele ile yazdım sizin dediğiniz gibi SGK avukatından mahkemeye Red geldi Ankara idare Mahkemesine dava açtım. sorum ben karşı cevap yazacak mıyım yoksa İdare Mahkemesi gereğini yapacak mı teşekkürler.

Masum mazlum
Daire Başkanı
13 Aralık 2020 14:08

SGK avukatı SGK'nın ikramiye ödememe nedeninin arkasında durması için olumsuz savunma göndermesi gayet normal. Bunu dava açan herkes için yapıyorlar. Cevap verip vermemek size kalmış.

Şunu bilin, verilecek her cevap davanın süresini uzatacaktır. Siz savunma yaparsanız bu kez sgk karşı savunma yapacak. Bu da süreyi uzatacaktır. Söyleyeceğiniz herşeyi dava dilekçenizde yazdıysanız savunma yapmanıza gerek yok.

Epostaa, 3 yıl önce

Masum Mazlum gece acele ile yazdım sizin dediğiniz gibi SGK avukatından mahkemeye Red geldi Ankara idare Mahkemesine dava açtım. sorum ben karşı cevap yazacak mıyım yoksa İdare Mahkemesi gereğini yapacak mı teşekkürler.

Epostaa
Kapalı
13 Aralık 2020 14:12

Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

buvatanısevmek
Aday Memur
13 Aralık 2020 15:36

Dilekçe uzmanı ve arkadaşlar.

İkramiye için, İdari Mahkemeye dava açma örneği kararı olan arkadaşlar özel bilgilerini kapatarak kendime ait özel kısma veya [email protected] e posta adresime atabilirlerse,

Şimdiden çok teşekkürler.

Allah herkesin yardımcısı osun.

bekleyen2346
Kapalı
13 Aralık 2020 17:06

Polsanı aradığımda ihraç edildiğim için personel daire başkanlığından hizmet süremi doldurduğuma dair belge almamı söylediler. Dilekçemi faks yoluyla mı göndereyim posta yoluyla mı ? Ne kadar sürede cevap alırım ?

daruga0671
Yasaklı
13 Aralık 2020 18:00

Konuya Hakim Arkadaşlar;

Hizmet 23,5 yıl

Yıpranma 5,5 yıl

Askerlik 1,3 yıl

Sigorta 6 ay

Toplam 30 yıl 9 ay ikramiyede sıkıntı yasarmiyiz, 25 yıl konusuna yıpranma dahilmi haricmi değerlendiriliyor. (Aktif Çalışıyorum hiç bilgime basvurulmayan bir idari soruşturmam olduğunu ogrendim)

kutar990
Aday Memur
13 Aralık 2020 19:22

herkese hayırlı akşamlar. Emeklilik dilekçesini gönderdim ama kimlik fotokopisi eklemedim bilmiyordum. evrağım işleme girer mi tekrar mı göndereyim.

Masum mazlum
Daire Başkanı
13 Aralık 2020 20:46

ihraç olursanız ikramiye ilk etapta alamazsınız. mahkemeyle uğraşırsınız. Ama aktif görevdeyseniz ve ihraç gibi bir durum olma ihtimali varsa hemen emeklilik dilekçesini verip emekli olun derim. 25 yıl meselesine yıpranma da dahil bu arada.

daruga0671, 3 yıl önce

Konuya Hakim Arkadaşlar;

Hizmet 23,5 yıl

Yıpranma 5,5 yıl

Askerlik 1,3 yıl

Sigorta 6 ay

Toplam 30 yıl 9 ay ikramiyede sıkıntı yasarmiyiz, 25 yıl konusuna yıpranma dahilmi haricmi değerlendiriliyor. (Aktif Çalışıyorum hiç bilgime basvurulmayan bir idari soruşturmam olduğunu ogrendim)

yunus69
Aday Memur
13 Aralık 2020 22:50

İyi akşamlar , Dilekçe Uzmanı arkadaş Nasipse bizim de Ocak ayında Emeklilik süresi doluyor, Emeklilik Dilekçe Örneği gönderir misiniz Tsk

[email protected]

dilekçe.uzmanı
Genel Müdür
13 Aralık 2020 23:11

e-posta adresinize gönderdim.

yunus69, 3 yıl önce

İyi akşamlar , Dilekçe Uzmanı arkadaş Nasipse bizim de Ocak ayında Emeklilik süresi doluyor, Emeklilik Dilekçe Örneği gönderir misiniz Tsk

[email protected]

dilekçe.uzmanı
Genel Müdür
13 Aralık 2020 23:16

Kamu Görevinden Çıkarılmayı (İhraç) gerektirecek bir soruşturmanın muhatabı iseniz; kurumunuzun emeklilik talebinizi onaylaması gerekiyor (muhtemelen onaylanmayacaktır) onaylanıp da emekli edilseniz ve ikramiyeniz herhangi bir sorun yaşanmadan ödense bile (soruşturma sonucu beklenip ödenmeyebilir de) hakkınızda ihraç kararı verildikten sonra ödenmiş olan ikramiyeniz; almakta olduğunuz emekli aylıklarından 1/4 oranında faiz işletilerek kesilir..

Yani soruşturma sonucunun ihraçla sonuçlanması halinde, memuriyet esnasında emekli olup ikramiyenizi alsanız da, ihraç sonrası emekli olsanız da emekli ikramiyeniz üzerinde mutlak hakimiyet elde edebilmeniz için dava açmak zorunda kalacaksınız.

Masum mazlum, 3 yıl önce

ihraç olursanız ikramiye ilk etapta alamazsınız. mahkemeyle uğraşırsınız. Ama aktif görevdeyseniz ve ihraç gibi bir durum olma ihtimali varsa hemen emeklilik dilekçesini verip emekli olun derim. 25 yıl meselesine yıpranma da dahil bu arada.

daruga0671
Yasaklı
13 Aralık 2020 23:38

Süre itibarı ile bir sorun yok emekliliği hak etmiş aktif çalışan birinin, (idari sorusturma nedeniyle ) kurum neden emekliliğini onaylamayabilir dediniz zorlamı calistiracaklar o kısmı anlayamadım ?

Nzm3351
Aday Memur
13 Aralık 2020 23:42

Dilekçe uzmanı özelinize bakarmısınız.

Toplam 9835 mesaj
«251252253254255256257258259260261262»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi