Editörler : F16 Gökçen

sevenkalp1
Memur
29 Eylül 2021 15:18

1 Doz 2 Doz yetmez 3 Doz oda yetmez Hatırlatıcı Doz

Ülkenin % 70 i aşılandı

% 60 Aşılanınca Sürü bağışıklığı kazanılacak ve CORONA tamamen bitecekti

Şimdi Aşı var ve vakalar ve ölümler çoğaldı dahada çoğalacak diyorlar

Alfa mutasyonuna

Delta mutasyonuna

Mu varyantına uğradı diyorlar

Kışın kısıtlama getirip

Yazın kısıtlamayı kaldırıyorlar

Yaz geçince kısıtlamalar yine geliyor

Anlayacağınız corona tam bir yalan ve bu korku balonu patladı

Bu işin muhafazakarı Seküler yok aklı olan sorgulayan herkes aşıya karşı

Ahmedim Ahmedim, 3 yıl önce

aşı denen sıvıya garşısında

hap deye yuddurulan o topeçlere niye gaşı deyilsin bileder

o habları senmi ürediyon yada bubanın oğlumu ürediyogi o hablara güvenib avıç avıç içiyon

zibizaretta
Aday Memur
29 Eylül 2021 16:05

herkes aşı olsun lutfen cidden başa gelince ah vahlık bir durum kalmıyor

utku_a
Aday Memur
29 Eylül 2021 20:07

Olay döndü dolaştı yine maddiyat vay be ne dindar ülkeyiz pardon paradar.
Baba Janga, 3 yıl önce
Mesuliyet devletin olunca sana en ufak birsey olursa maddi ve manevi her turlu tazminat hakkin dogar. Devletde bunu bildigi icin asi denen siviyla ilgili kanun cikartmiyor. Ayrica covid denen sentetik virusden olen kisi sayisi sigara veya kanserden olen kisi sayisindan daha az. Hal boyleyken bu asi dayatmasi ne icindir ?

Baba Janga
Yasaklı
29 Eylül 2021 21:16

Bu isin ucu maddiyata gelmiyorsa hukumet neden pandemide her yer kapaliyken otelleri acti ? Bana asi denen zimbirtiyi ol diyecen sonra da sana birsey olursa bem karismam diyeceksin. Yok ya !
utku_a, 3 yıl önce
Olay döndü dolaştı yine maddiyat vay be ne dindar ülkeyiz pardon paradar.

covid2021plus
Kapalı
30 Eylül 2021 00:14

Bağışıklık artarsa virüs azalır, etkisi azalır! Süt, yoğurt, kefir, meyve diyen yok. A,b,c, d,e vitamini alın diyen bir tane tabip yok. Bir tanesi moralinizi yüksek tutun diyen yok! İyi ki ahiret var. Aşı karşıtı değilim, bionteche güvenmiyorum!
birgaripşair, 3 yıl önce

Aşı zemzem suyu mu? Niye eleştiremiyoruz? Aşı karşıtlığı değil mesele. Biz aşı dayatmasına karşıyız. İsteyen olsun istemeyen de olmasın. Covid geçiren bir kişi niye aşı olsun ki. Madem bu kadar sağlığımızı düşünüyorlar niye bağışıklık sistemini güçlü tutmaktan düzenli beslenmekten bahsetmiyor bilim kurulu. Milleti rahat bıraksınlar artık biz kendi sağlığımızı düşünürüz.

Baba Janga
Yasaklı
30 Eylül 2021 08:26

Bilim kurulu denen filim kurulunda yer alan sozde akademisyenlerin hangi ilac ve asi firmalarinda calistiklarini bulmak cok kolay :-)
covid2021plus, 3 yıl önce
Bağışıklık artarsa virüs azalır, etkisi azalır! Süt, yoğurt, kefir, meyve diyen yok. A,b,c, d,e vitamini alın diyen bir tane tabip yok. Bir tanesi moralinizi yüksek tutun diyen yok! İyi ki ahiret var. Aşı karşıtı değilim, bionteche güvenmiyorum!

Krcbey
Aday Memur
30 Eylül 2021 10:09

Madem ki korumayabilir diyor. Neden aşı vurulması için sürekli vurgu yapılıyor. Ve sen bu halde neden mihafazak kesime atıfta yapmaya çalışıyorsun.. aşı olmak istemeyenler -seninde yazdığın gibi- korumayabilir i okursa ve bilirse neden o aşı dan olsunlar ki?
Baba Janga, 3 yıl önce

hadi sende bana sana vurdukları aşının ne gibi yan etkileri olduğunu büyük puntolu kelimeler ile anlat. Bu arada imza attığın kağıt varya orada aynen şöyle diyor ; bu aşı sizi koruyamayabilir ve hatta orta ve uzun vadede ne gibi yan etkiler olduğunu bilinmemektedir.

şimdi ne anladın bu cümleden :)

Baba Janga
Yasaklı
30 Eylül 2021 11:20

Haberlerde asi ile ilgili asi koruyamabilir mi diyorlar yoksa asi ol kurtul mu diyorlar ? Bizim medyamiz kadar halkina dusman medya bulamazsin
Krcbey, 3 yıl önce
Madem ki korumayabilir diyor. Neden aşı vurulması için sürekli vurgu yapılıyor. Ve sen bu halde neden mihafazak kesime atıfta yapmaya çalışıyorsun.. aşı olmak istemeyenler -seninde yazdığın gibi- korumayabilir i okursa ve bilirse neden o aşı dan olsunlar ki?

turkca
Müsteşar Yardımcısı
30 Eylül 2021 14:29

tek yetkili isimden beklenen açıklamalar kesin olmazsa ya da ikircikli olursa ,her ağızdan farklı bilgi(sizlik)ler duymak zorunda kalırız ve ortalıklarda harcanırız böyle...

Baba Janga
Yasaklı
30 Eylül 2021 15:46

Tek yetkili isim.... neremle guleyim bu yazdigina ?
turkca, 3 yıl önce

tek yetkili isimden beklenen açıklamalar kesin olmazsa ya da ikircikli olursa ,her ağızdan farklı bilgi(sizlik)ler duymak zorunda kalırız ve ortalıklarda harcanırız böyle...

turkca
Müsteşar Yardımcısı
30 Eylül 2021 17:28

bu durum,ülkedeki aşı dramı...

bedeninizdeki her nesneyle gülebilir ya da ağlayabilirsiniz.tercih sizin.

memurist79
Kapalı
30 Eylül 2021 18:15

muhafazakar değilim; normalde sisteme karşı gelmek solcuların işidir, solcular karşı çıkar yanlışlıklara; ancak madem ki solcular bu işi yapmıyor-birileri de bu işi yapacak; Dilipak yapıyorsa onu da alkışlarız, şunu hiç unutmayın: sorumluluğunu almadığın hiçbir şeyi zorunlu tutamazsın-aşı zorunlu diyorsan veya milleti aşıya zorluyorsan çıkıp diyeceksin ki bütün sorumluluk bende ve bu aşıdan zarar görene şu kadar tazminat ödeyeceğim.

01 Ekim 2021 21:38

Sen olayi hiç anlamamışsın. Erkan6525 olayı çok güzel açıklamış. Farklı perspektiflerden bakabilmeli insanlar. At gözlüklerini çıkar lütfen.
Ahmedim Ahmedim, 3 yıl önce

yav arkadaş bilinen veya bilinmeyen yan edgi arasında ne vark var

ağrı kesici kullanıyon böbrekleri bitirdiğini biliyosun biliyosun diye bu sene artı mı gazandırıyo

bu aşı garşıtlığı çığırdganlığı yapanların amacı (diggad edin aşı garşıdları demiyom) esas toplum sağlığını filan düşünmek değil.

Onların beklentisi şuydu Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Hügümeti aşı alamıyacak Türkiye'ye aşıyı getiremiyecek vatandaşlarını aşılayamıyacak dolayısıylada Hükümete daha da önemlisi Hükümet Üzerinden Türkiye Cumhuriyeti'ne saldıracaklardı olmadı.

Bu çığırtkanlar zaten önce aşı karşıtı olarak ortaya çıkmadı önce çin aşısına karşıyız niye Alman aşısı gelmiyo bütün gelişmiş ülkeler alman aşısı kullanıyo diyorlardı.

Şimdi Ülkemiz alman aşısını yığdı milletinin önüne bu defada biz illada alman aşısı isteriz diye dayatan kesim bu defada aşıya sıvı demeye başladılar. Şu Tv lerde basında aşı karşıtı çığırtkanlık yapanlar aşılı değilse ben hiç bişe bilmiyom demektir. Hatta bi çoğu 3. yada 4. aşı için çogdaaannnn randevusunu almıştır.

memurist79
Kapalı
01 Ekim 2021 22:25

aşı diye bir şey yok anlayın artık, bunlar ruhsatsız sıvılar, kendini kanıtlamış aşılar gibi değil.

16kasim2016
Kapalı
03 Ekim 2021 13:19

Yoo bence cok güzel ve doğru nir başlık. Bunların şeyhleri şıhları ne derse onlqr da papağan gibi onu tekrarlar. Arkadaş da bu konuya atıf yapmış ve haklı bence. Bu aşıdan daha büyük bir sorun.
yesilm77, 3 yıl önce

Açılan konu çok gereksiz ve yanlış.tanidigim bir çok hükümet karşıtı ve dinden uzak kişiler aşı denen sıvıya karşı.ayrica bu konu ile bağdaştırmak istediğiniz nedir.ard niyet mi var

amir22
Aday Memur
04 Ekim 2021 09:54

Zira aşıların içinde yeşil maymun geni veya genetiği yani yaratılışı değiştirmeye yol açacak maddeler bulunduğu ifade ediliyor. Helal olmama şüphesi çok.

alagoz-46
Kapalı
04 Ekim 2021 20:05

Hacamat yaptıran insanların niçin aşı olmadığına şaşırıyorum

geeee
Aday Memur
09 Ekim 2021 22:41

öyle olacak tabi .muhafaza ne demek ki zaten

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler