Editörler : supporters.
«818283848586878889909192»
28 Ocak 2021 14:16

Hocam 26sında sosyal bilim etik toplantısı yapılmış. Mail attım bana bu bilgi geldi posta ile bildirim yapılacak. Bir türlü anlayamadığım etik gerekçeyi neyse ki görebileceğim artık. Benim anladığım her toplantı da az da olsa sonuç açıklama eğilimindeler. Sistem tıkandı çünkü. Hiç beklemediğiniz bir anda sonuç gelebilir bu ara. Umarım başarılı haberlerinizi alırsınız hocalarım.

Aygül.Bahar, 3 yıl önce
Sosyal bilimler etik toplantısı 26 ocakta yapıldı denmişti. Etik toplantıları yapılmış ve geçen haftalardaki sonuçlar açıklanıyor sanırım. Üak şu 1 aydır şaşırtıyor. Yeni sisteme geçiş hazırlığı da olabilir bu toplanto yoğunluğu

Hukuk3500
Aday Memur
28 Ocak 2021 15:25

Hocam bence mutlaka mail atın. Eski raporlar gorulseydi. En baştan itibaren orada görülürdü. Ama emin değilim. Ama Ocak ayı çok şaşırtıcı oldu.

bessginbekir, 3 yıl önce

sizden cesaret alıp eposta atayım diyorum, sonra vazgeçiyorum. bu arada hemdert hocalarım, dbs ye girdiğimde, sistemden kaldırdıkları 2018 başvuruma ait jüri raporlarını yeniden yüklediklerini gördüm az önce. sadece 5 asilinki görüntülenebiliyor. Bu daha önce sistemde duruyordu, sonra yeni başvuruyla kalkmıştı. şimdi yeniden eski jürinin adının karşısında yüklenmiş. temel soru: yeni jüri de görebiliyor mu?

iceland2020
Aday Memur
28 Ocak 2021 15:31

Hocalarım, doçentlik ünvanını kullanmak, duyurmak için Üniversiteden doçentlik kardosunu mu almak gerekiyor? Yoksa ÜAK'dan doçentlik belgesi almak yeterli oluyor mu?

Leclercx
Memur
28 Ocak 2021 16:47

ÜAK'tan belgeniz geldiği tarihten itibaren ünvanınızı kullanabilirsiniz. Üniversitenin kadro vermesi veya vermemesi ünvanı kullanmanıza engel değildir.

iceland2020, 3 yıl önce

Hocalarım, doçentlik ünvanını kullanmak, duyurmak için Üniversiteden doçentlik kardosunu mu almak gerekiyor? Yoksa ÜAK'dan doçentlik belgesi almak yeterli oluyor mu?

Elif1375
Aday Memur
28 Ocak 2021 18:06

Hocalarım, jürilerin gönderdiği dosyaları ÜAK memurları göremediklerini söylüyorlar. Bu doğru mu? Ben görüştüğümde iki jürinin göndermediğini diğerlerinin de ne yazdıklarını göremediklerini söylediler. İnandırıcı gelmedi ama neyse

Denizdlb
Aday Memur
28 Ocak 2021 18:10

Sayın hocalarım, bir konuda fikirinizi almak istiyorum. Bir jüri üyesine Ekim başvurusunda 27 kasımda iki dosya 16 Aralık?ta bir dosya gitmiş olsa bu jüri üyesinin bu dosyalar için süresi 120 günmüdür. Yoksa farklı tarihlerde dosyalar gittiği için süre farklı mı olur. Bu konuda bilgisi olan varsa açıklayabilirmisiniz

Ebrutek80
Aday Memur
28 Ocak 2021 19:28

Evet memurlar içeriği göremiyorlar. Benim anladığım jüride kaç dosya var onu görüyorlar. Girip girmediklerini de görmüyorlar. Tümü rapor girince belki açılıyordur onu bilemem. Ama memur ısrarla biz siz ne görüyorsanız onu görüyoruz diyor. Sadece ne zaman tamamlanır tahmin yapabiliyorlar bizden farklı olarak

Hukuk3500
Aday Memur
28 Ocak 2021 19:41

Hocam kusura bakmayın ama bu çok mantıklı değil. Sizin hesabınıza göre kurulun önünde açılması gerekir. Bununmantikli bir sebebi yok. Yanlış hatırlamıyorsam daha önce de bir hoca ifade etmişti. TC kimlik boyu girdiği anda tüm raporlar önüne düşüyordur. Bunun memurdan saklanmasını gerektirecek makul sebep yok bence

Ebrutek80, 3 yıl önce

Evet memurlar içeriği göremiyorlar. Benim anladığım jüride kaç dosya var onu görüyorlar. Girip girmediklerini de görmüyorlar. Tümü rapor girince belki açılıyordur onu bilemem. Ama memur ısrarla biz siz ne görüyorsanız onu görüyoruz diyor. Sadece ne zaman tamamlanır tahmin yapabiliyorlar bizden farklı olarak

hamush
Şube Müdürü
28 Ocak 2021 21:17

Hocam memurlar sizinle ilgili her detayı görüyor. 1. Kimlik bilgileriniz ve sisteme girdiğiniz her bilgi ve dökümanı açabiliyor. 2. Jürilerin elinde kaç dosya olduğunu, jüri son rapor giriş tarihleri, jürinin elinde kaç etik dosya vs var her şey görülüyor. 3. Jüri kararları görülüyor. Jüri kararına göre üak kuruluna girecek dosyayı belirliyorlar. 4. Jüri raporlarını adaya iletirken hazırlanan çıktıı ve yazışmaları okuma yetkileri var. Özetle, memurlar bizden daha fazlasını görüyor emin olabilirsiniz. Çünkü üak a her gittiğimde benimle ilgilenen bir memura veya şube müdürüne kendi tc numaramı söyleyip, durumumu sorduğumda açtıkları ekranları vs görmüş biri olarak yazıyorum bunları. Memur uğraşmak istemediği için söylemiyor veya geçiştiriyor.
Ebrutek80, 3 yıl önce

28 Ocak 2021 21:44

Hocam süre adayın başvurduğu döneme göre belirleniyor. Her aday için 40 gün süre var. Bölümde bir hocamız jüri üyesi ve o kendisibe ulaşan 4 farklı dosya için toplamda 160 gün süresi olduğunu ve her aday için belirlenmiş bir son tarih olmadığını söyledi. Yani jüri elindeki toplam dosya sayısı ile 40 gün çarpılarak belirlenmiş bir sürede raporu giriyor. Bir de aday tüm jüriler dosyaları tamamlasa dahi kurulu bekleyecek, bir ay da sonuç için bekleme eklediğinizde ortalama 6 ay bekliyorsunuz. Ama elbette 30 ekimde başvurup Kasım da jürisi belirlenip Aralık 24 de belge alıp 31 Aralık da kendisine kadro açılan hocalar da var.
Denizdlb, 3 yıl önce

Sayın hocalarım, bir konuda fikirinizi almak istiyorum. Bir jüri üyesine Ekim başvurusunda 27 kasımda iki dosya 16 Aralık?ta bir dosya gitmiş olsa bu jüri üyesinin bu dosyalar için süresi 120 günmüdür. Yoksa farklı tarihlerde dosyalar gittiği için süre farklı mı olur. Bu konuda bilgisi olan varsa açıklayabilirmisiniz

bessginbekir
Daire Başkanı
28 Ocak 2021 22:16

hocam başta görülüyordu, sonra başvuru sekmesiyle birlikte gitti. şimdi yeniden yüklenmiş. bence bunlar ekim 2020de de eski jüri raporlarını yenisine açacaklar. benim durumumda olan başkaları da varsa yazarsa sevinirim. şahsıma münhasır değildir diye düşünüyorum. öte yandan mail atınca, dokuzun üstüne 99 doğuracağım diye korkuyorum. hele bir de bilmece gibi neye yoracağımı bilemeyeceğim bir yanıt gelirse kayahan gibi bana esmer geceler sonra :D bekliyoruz bakalım allah sonumuza hayır getirsin. bütün bunlar bir kuru inat yüzünde. Jüri rapor tarihlerini görmemize izin vermedikleri sürece buralarda inim inim inleyeceğiz. ya ben sınav sonucunu finalden 1 hafta sonra açıklamasam sistemi kapatıyorlar ya, godot'yu bekler gibi bekle derdin yoksa.

Hukuk3500, 3 yıl önce

Hocam bence mutlaka mail atın. Eski raporlar gorulseydi. En baştan itibaren orada görülürdü. Ama emin değilim. Ama Ocak ayı çok şaşırtıcı oldu.

bessginbekir
Daire Başkanı
28 Ocak 2021 22:19

hocam haklısınız. başlarından savmak için söylüyorlar böyle. içeriği bilmeyecek de evrak takibini sezgisel olarak mı yapacak :D hiç işte.

Hukuk3500, 3 yıl önce

Hocam kusura bakmayın ama bu çok mantıklı değil. Sizin hesabınıza göre kurulun önünde açılması gerekir. Bununmantikli bir sebebi yok. Yanlış hatırlamıyorsam daha önce de bir hoca ifade etmişti. TC kimlik boyu girdiği anda tüm raporlar önüne düşüyordur. Bunun memurdan saklanmasını gerektirecek makul sebep yok bence

Akademi Laws
Aday Memur
29 Ocak 2021 00:23

Tüm raporlar girilmeden memur dosyaları göremez. Ancak asıl ve yedekler tamamlandıktan sonra kurula sunulmadan dosyaları görebilir.

bessginbekir, 3 yıl önce

hocam haklısınız. başlarından savmak için söylüyorlar böyle. içeriği bilmeyecek de evrak takibini sezgisel olarak mı yapacak :D hiç işte.

integral23
Daire Başkanı
29 Ocak 2021 00:30

Tüm raporlar girilmeden dosyalar görülüyor hocam sen hic merak etme. Uaktan sizan bilgiler nasil siziyor o zaman. Insanlar kac juri girdi kaci olumlu kaci olumsuz kac tane daha girecek bilgilerine nasil ulasiyorlar o zaman

Ebrutek80
Aday Memur
29 Ocak 2021 08:26

Göremediğini söyleyen memur çok bastırarak söylemişti ama tabi yüzde 100 bilemeyiz. Ben bana söylenen ve telefonda anladığımı aktradım. Keşke net bir bilgimiz olsa da böyle vakit kaybetmesek

29 Ocak 2021 09:30

İyi günler, 5 asil üye de dosyayı kabul ettiyse, yine de yedekler de rapor giriyor mu? Asil üyelerin beşi de rapor yazar başarılı bulduğu durumda; örneğin, yedekteki jürinin asgari veya etik vermesi durumunda dosya etiğe gidebiliyor veya başarsız oluyor mu? Bu süreci çok anlayamadım. Cevaplar için şimdiden çok teşekkürler

hidalgo54
Şef
29 Ocak 2021 10:34

Evet yedekler dahil herkes rapor girmeden sonuç açıklanmıyor. Yine evet, yedek üye asgari veya etik ihlal verebiliyor.
bekleyenkumrulargibi, 3 yıl önce

İyi günler, 5 asil üye de dosyayı kabul ettiyse, yine de yedekler de rapor giriyor mu? Asil üyelerin beşi de rapor yazar başarılı bulduğu durumda; örneğin, yedekteki jürinin asgari veya etik vermesi durumunda dosya etiğe gidebiliyor veya başarsız oluyor mu? Bu süreci çok anlayamadım. Cevaplar için şimdiden çok teşekkürler

29 Ocak 2021 10:51

ve bu da işleme konuyor mu?

hidalgo54
Şef
29 Ocak 2021 11:57

Maalesef ona da evet hocam. Yani asil üyelerden birisi boşalmadan yedekte duran bir hocanın etik veya asgari vermesi durumu da işleme konuluyor.

Jüri Sürecinde
Aday Memur
29 Ocak 2021 12:58

Asil jürilerinizden biri çekilmese bile yedek jüriniz etik veya asgari verebilir ve işleme konur.

Toplam 6665 mesaj
«818283848586878889909192»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi