Editörler : Pangaea

Yasaklı
19 Ocak 2023 23:30

Memurlukta 4 yıl geçmeden KPSS ile tekrar atanılamaz mı?

"Birinci fıkranın (a) ve (c) bentleri kapsamında memur kadrolarına atananlar, sözleşmeli personel olarak geçen süreler dahil olmak üzere dört yıl süreyle başka bir yere atanamazlar.." arka yeni kanun teklifinde böyle bir hüküm var. kpss ile tekrar bir yere atanmak buna dahil midir sizce? anlayan biri cevap verebilir mi

19 Ocak 2023 23:35

3 yıl sözleşmeli 1 yıl aday memurluk süreci boyunca tayin hakkın yok.

istifa edersen de 1 yıl sözleşmeli personel ilanlarına başvuramıyorsun süre bitince tekrardan 4B li olabilirsin. Tabi bu durumun istisnaları da var.

fma1
Yasaklı
19 Ocak 2023 23:39

istifadan sonraki o 1 yıllık süre şartı sözleşmeliden kadroluya geçenler için de geçerli mi peki hocam
kpssavascısı, 1 yıl önce

istifa edersen de 1 yıl sözleşmeli personel ilanlarına başvuramıyorsun süre bitince tekrardan 4B li olabilirsin. Tabi bu durumun istisnaları da var.

20 Ocak 2023 00:04

hayır herhangi bir süreye takılmadan geçebilirsiniz

fma1, 1 yıl önce
istifadan sonraki o 1 yıllık süre şartı sözleşmeliden kadroluya geçenler için de geçerli mi peki hocam

umut3060
Aday Memur
20 Ocak 2023 01:27

Hocam sözleşmeliyken istifa edince açıktan mülakatla kadrolu alımlar oluyor. Onlara başvurabiliyoruz değil mi 1 yıl beklemeye gerek kalmadan ?

kpssavascısı, 1 yıl önce

Asm30
Aday Memur
20 Ocak 2023 01:29

hocam şimdi direk kadroya geçtik bu yasayla bundan uslune uygun istifa edip sözleşmeli alıma başvuramıyor muyum ?

fma1, 1 yıl önce

fma1
Yasaklı
20 Ocak 2023 08:55

işte ben de onu merak ediyorum. memurlarnet'in buna netlik getirmesi lazım
Asm30, 1 yıl önce

hocam şimdi direk kadroya geçtik bu yasayla bundan uslune uygun istifa edip sözleşmeli alıma başvuramıyor muyum ?

Asm30
Aday Memur
20 Ocak 2023 09:13

Ben üni hastanesinde çalışıyorum o yüzden tayin halkım yok ama puanım iyi tekrar sözleşmeli alıma başvurup gitmek istiyorum. sadece nakil için yazılmıştır diye umuyorum. Çünkü istifa edip gitmen bir sorun teşkil etmez. Bilgi sahibi olursam yazarım sizede aynı şekilde sizde bilgi sahibi olursanız yazın lütfen
fma1, 1 yıl önce
işte ben de onu merak ediyorum. memurlarnet'in buna netlik getirmesi lazım

jag-xtype
Şef
20 Ocak 2023 11:25

4b sözleşmeliden sözleşmeliye aynı unvanla istifa edip geçemezsiniz.

Asm30, 1 yıl önce
Ben üni hastanesinde çalışıyorum o yüzden tayin halkım yok ama puanım iyi tekrar sözleşmeli alıma başvurup gitmek istiyorum. sadece nakil için yazılmıştır diye umuyorum. Çünkü istifa edip gitmen bir sorun teşkil etmez. Bilgi sahibi olursam yazarım sizede aynı şekilde sizde bilgi sahibi olursanız yazın lütfen

sonbirşansssss
Şube Müdürü
20 Ocak 2023 12:02

Arkadaşlar değişen kanun maddesinden bahsediyor arkadaş herhalde. Sizler halen eski mevzuattan bahsediyorsunuz.

Zannedersem 4b liller artık 4a ya geçiş yapamayacak. Benim anladığım bu. Çünkü nakil demiyor. "Atanamazlar" diyor. Kadro yakıcılar sıçtı demektir bu.

Memurlar netin olaya açıklık getirmesi lazım.

20 Ocak 2023 14:22

Hocam direkt kadroya gecmediniz kadroya gecme hakkını kazandınız, yani kadroya geçme sizin isteğinize bırakıldı.

Kadroya geçmek için kanun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 30 gün içinde basvuru yapmanız lazım.

Kadrolu iken istifa ederseniz durum var:

Usulüne uygun istifada 6 ay

Usule aykırı istifada 1 yıl memuriyete dönemezsiniz.

Ama 4A li iken 4B ye veya 4B li iken 4A ya herhangi bir bekleme süresi yok.

Kanun meclisten bugün geçti isterseniz sizde bakın.

Asm30, 1 yıl önce

20 Ocak 2023 14:55

kadroya geçtikten sonra istifa edip kpss ile 4B ye geçilebilir.

fma1
Yasaklı
20 Ocak 2023 16:46

hocam sabah gazet*memur sitesine Wp numaralarından bu durumu sormuştum. editör sağ olsun cevap verip sonra şimdi de sitede manşetten haber yapmış. okuyabilirsiniz.
Asm30, 1 yıl önce

sonbirşansssss
Şube Müdürü
21 Ocak 2023 07:30

4B den 4A veya başka kadro tipine geçerken 4 yıl bekleme süresi gelmiş. Benim anladığım bu.

umut3060
Aday Memur
21 Ocak 2023 13:12

Haberi bulamadım link atar mısınız

fma1, 1 yıl önce
hocam sabah gazet*memur sitesine Wp numaralarından bu durumu sormuştum. editör sağ olsun cevap verip sonra şimdi de sitede manşetten haber yapmış. okuyabilirsiniz.

drkfear
Aday Memur
21 Ocak 2023 14:17

değişmiş işte sanki o :(

kpssavascısı, 1 yıl önce

Hocam direkt kadroya gecmediniz kadroya gecme hakkını kazandınız, yani kadroya geçme sizin isteğinize bırakıldı.

Kadroya geçmek için kanun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 30 gün içinde basvuru yapmanız lazım.

Kadrolu iken istifa ederseniz durum var:

Usulüne uygun istifada 6 ay

Usule aykırı istifada 1 yıl memuriyete dönemezsiniz.

Ama 4A li iken 4B ye veya 4B li iken 4A ya herhangi bir bekleme süresi yok.

Kanun meclisten bugün geçti isterseniz sizde bakın.

fma1
Yasaklı
21 Ocak 2023 16:03

buraya link atmaya izin verilmiyor. ilgili sitede anasayfada var
umut3060, 1 yıl önce

Haberi bulamadım link atar mısınız

professionalbro
Aday Memur
31 Ağustos 2023 15:37

4 yıl süreyle atanamazlar ifadesi bulunuyor. Bu yıl kadroya geçip sonrasında istifa edip sözleşmeli alımlara başvurmada engel mi yani? Net bilgisi olan var mı.

fma1, 1 yıl önce
buraya link atmaya izin verilmiyor. ilgili sitede anasayfada var
Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi