Editörler : "eskiyara"Pangaea

Kuskusuz
Kapalı
30 Ocak 2023 08:32

Mevcut okulumda bu duruma en azından benim gibi bakan insanlarla çalışıyorum. Kendileri oluşan ve oluşabilecek olan olumsuzlukların farkindalar en azından. Sınav gününe kadar itiraz edip sonra susmalarini bile anlayabiliyorum. Ama burda hadi sıranı bekle diyenleri hiç anlamıyorum. Hele hele acemi diyerek eleştiri getiremeyenleri hiç anlamıyorum ki pabucumun uzmanı olan insanlar görüyorum.

Fenciyi_M38
Daire Başkanı
30 Ocak 2023 08:35

Hocam sen sınıf öğretmenisin ve her şey sana dayanıyor sende kalkıyorsun lafı 'baaak gördün mü ben olmayınca hiç bir şey yürümüyor ben süperim hemen okumaya geçtiler' e getiriyorsun. E şimdi ben buna gülmeyim de neye güleyim yahu sen sınıf öğretmenisin bunu anlayamıyor musun ki kendini branşçılarla yarıştırıyorsun.

Ben fen hocasıyım ben gelmesem senin dediğini diyemem dünyanın en iyi fen hocası da olsam diyemem hiç bir branşçıda diyemez ama takındığın tavır nahoş ve egoist bir tavır.

Ayrıca espiri yaptığımı bile zor anlamışsın kaldı ki o espirilerin tümü gerçek yüzünün nasılda asıldığını hissediyorum şimdi.

Aynı sen demişsin ya bilemedin ama aynı sen olan yaşanmış bir hikayeyi anlatayım.

Okuluma yeni atanmıştım daha dünyanın farkında değildim tıpkı senin 10 yıllık olmana rağmen bu psikolojiden çıkamamış halin gibi :) neyse okulumda ilkokulda var ortaokulda, birleşik. Bi sınıf hocası vardı galiba 3lerde idi. İşi gücü bırakmış müdür beyin odası akıyor diye 2-3 hafta odayı boyamış oda düzenlemesi yapmış. Sonrada bir övünmüş bir övünmüş benim sınıfım şöyle benim sınıfım böyle ben eğittim onları onları ilde bile emsali yok şöyle süperler benim 3 leri 5 lerle bilgi yarışması yaptırmak gerekir felan filan böyle muhteşemler diye diye övüne övüne sonunda sırf oda değil göz boyamayı da başarmış ve müdür beyden başarı belgesi almış!

Bunlar ben atanmadan 1 ay önce yaşanmış.

Sonra o hoca o sene tayin oldu gitti. Hemen bi başkası atandı. Geldi ki sınıf sınıf değil afedersin ahır. Fiziksel olarak değil zihinsel olarak. Hiç bir çocuk hiç bir şey bilmiyor. Sıfır bilgi. Çocuklar ilkokul 1 seviyesinde dahi değiller.

Gelen hoca ilk hafta sınıf durum tespiti yaptıktan sonra müdüre çıkıyor hiç bir şeyden habersiz müdüre durumu anlatıyor. Müdür de tam aksini bekliyormuş şöyle süper böyle süper demesini. Müdür hocayı dinleyince kızıyor. Bil ama kime :) sen anlamazsın o sınıf süper sınıf ne biçim hocasın felan filan :) her neyse öğretmen azara rağmen ısrar edince müdür bir zat kendi girdi derslere ki ne görsün hakikaten Türkiyede emsali yok ama ne açıdan! Müdür dedi ki 30 yıllık hocalığım var ben böyle bir sınıf görmedim dedi.

Sonra dönem ortasında bi müdür yardımcısı geldi cin gibi insandı. O sınıfı bi yoklamış bişeyden de haberi yok önceki olanlardan. Dedi ki bir zat bana, bak doğuda yıllarca çalıştım türkçe bilmeyen çocukların dahi derslerine girdim ben hayatımda böyle bir sınıf ne gördüm ne duydum! Dedi.

Ben tabi o okulda devam ediyorum bu çocuklar 4 oldu 5 oldu 6 olunca derslerine girdim ki hakikaten felaketler.

O çocukları 6-7-8 okutup mezun ettim. Ben sadece fen öğretmeniyim iş bende bitmez bu sınıf hocalığına benzemez. Lakin şunu söyleyebilirim ki o çoçukları ilçede en iyi fen neti yapan ilk 5 okul arasına kattım. Diğer branşlarda 15-20 arasıydılar. Çok şükür.

Tamamen gerçek ve çok çok kısa anlattım daha neler var.

Şimdi bu sınıf hocası bana birini hatırlattı :) olaydaki ben ben olduğum için o kısma bişey demeye gerek yok yada bravo tebrikler harika iş çıkardın denilebilir. Ve malesef başarı belgesi oda boyamaya göz boyamaya yada 1. Olana felan verilirse burada benim gibilerin ne muazzam iş başardığını anlamak görmek mümkün olmaz.

İyi bir sınıfı okumaya hızlıca geçirmek başarıysa emsalsiz berbat bir sınıfı branşında ilk 5 e taşımak nedir? Asıl başarı hangisi? Tecrübe burada rol oynamıyor demek öğretmenlikten bi haber olmaktır.

10 yıllık oldum uçmadım demişsin merak etme bende uçmadım yalnızca zırvalarına karşı bişeyler karalıyoruz.

10 yıllık oldum bir fark hissetmedim demişsin. Sende nasıl bir mantık var anlamak mümkün değil. 10. Yıla geçer geçmez içinde volkan patlaması mı olacaktı ne bekliyordun bu anlık bişey mi sandıydın? Bu bir süreç dönde bir bak kendine 1. Yıldaki sene 10 yılda hiç mi bişey katmamışsın? !

Bu son soru sana kapaktır çünkü evet kattım desen bana yenilmiş ve tecrübenin önemli olduğunu itiraf etmiş olacaksın yok katmadım 1. Yılda ben neysem 10. Yılda da oyum desen bu sefer ne kadar bağnaz geri kendini hiç ilerletmemiş bir hoca olarak tarif etmiş olacaksın:)

Gördün mü biz adamı böyle kör düğüm ederiz :) işte buna tecrübe denir!

Kuskusuz, 1 yıl önce

Burdayım burdayım. Okuduğunuz paragraf zaten zeka, çalışkanlık, azim üzerineydi. Okuyup anlamak da bir beceri tabii ki. Bir çok ön koşul becerisi var bilemiyorum artık sizdeki eksiklik nerde? Tecrübe ye gelince olduk bizde 10 yıllık bir fark yaratmadı bende. Sizi uçuşa geçiren etki bende olmadı. Artık bu şartlardaki kanunla seneye sınavsız bize de verirler uzmanlığı ama temennim değişmesi yönündedir. Yanlışın her daim karşısında olmak yakışır bize.

Fenciyi_M38
Daire Başkanı
30 Ocak 2023 08:41

Hocam sen 20. Yılda uzman ol sen bence biraz daha bekle. Daha pişmemişsin.

Pavucumun uzmanı yazsanda yazmasanda gerçek bu :)

Hakeretlerine devam edebilirsin şimdi

Kuskusuz, 1 yıl önce

Mevcut okulumda bu duruma en azından benim gibi bakan insanlarla çalışıyorum. Kendileri oluşan ve oluşabilecek olan olumsuzlukların farkindalar en azından. Sınav gününe kadar itiraz edip sonra susmalarini bile anlayabiliyorum. Ama burda hadi sıranı bekle diyenleri hiç anlamıyorum. Hele hele acemi diyerek eleştiri getiremeyenleri hiç anlamıyorum ki pabucumun uzmanı olan insanlar görüyorum.

Kuskusuz
Kapalı
30 Ocak 2023 08:49

Ne saçmalıyorsunuz siz ya? Şimdi ağzımı bozacagim size yakışacak bana yakışmayacak!.. Oturup bir de muhattap aldigima inanamıyorum. Siz ne demeye çalışıyorsunuz sınıfçıyım ki ilk ve tek tercihimdi. Okuttugum her sınıf kendi içinde dinamikleri değişen sınıflardı. 3 defa bir okuttum üçü de birbirinden farklıydı hiç de öyle süperler diye bir iddiam olmadı. Erciş tekiler ben oradayken orta okula geçti oradaki branşçıların biri bile gelip ona buna dert yanmadı ikinci birimde ödül aldım zaten. 3. Birimi de Ankara da okuttum. Devam ediyorum. Benim bilişsel becerileri en düşük öğrencim bile sizin bu ahır (!) benzetmenizden bir hayli uzak. Ahıra benzeyen bir yer var ama ben bunu ifade edemeyeceğim.

Fenciyi_M38, 1 yıl önce

Hocam sen sınıf öğretmenisin ve her şey sana dayanıyor sende kalkıyorsun lafı 'baaak gördün mü ben olmayınca hiç bir şey yürümüyor ben süperim hemen okumaya geçtiler' e getiriyorsun. E şimdi ben buna gülmeyim de neye güleyim yahu sen sınıf öğretmenisin bunu anlayamıyor musun ki kendini branşçılarla yarıştırıyorsun.

Ben fen hocasıyım ben gelmesem senin dediğini diyemem dünyanın en iyi fen hocası da olsam diyemem hiç bir branşçıda diyemez ama takındığın tavır nahoş ve egoist bir tavır.

Ayrıca espiri yaptığımı bile zor anlamışsın kaldı ki o espirilerin tümü gerçek yüzünün nasılda asıldığını hissediyorum şimdi.

Aynı sen demişsin ya bilemedin ama aynı sen olan yaşanmış bir hikayeyi anlatayım.

Okuluma yeni atanmıştım daha dünyanın farkında değildim tıpkı senin 10 yıllık olmana rağmen bu psikolojiden çıkamamış halin gibi :) neyse okulumda ilkokulda var ortaokulda, birleşik. Bi sınıf hocası vardı galiba 3lerde idi. İşi gücü bırakmış müdür beyin odası akıyor diye 2-3 hafta odayı boyamış oda düzenlemesi yapmış. Sonrada bir övünmüş bir övünmüş benim sınıfım şöyle benim sınıfım böyle ben eğittim onları onları ilde bile emsali yok şöyle süperler benim 3 leri 5 lerle bilgi yarışması yaptırmak gerekir felan filan böyle muhteşemler diye diye övüne övüne sonunda sırf oda değil göz boyamayı da başarmış ve müdür beyden başarı belgesi almış!

Bunlar ben atanmadan 1 ay önce yaşanmış.

Sonra o hoca o sene tayin oldu gitti. Hemen bi başkası atandı. Geldi ki sınıf sınıf değil afedersin ahır. Fiziksel olarak değil zihinsel olarak. Hiç bir çocuk hiç bir şey bilmiyor. Sıfır bilgi. Çocuklar ilkokul 1 seviyesinde dahi değiller.

Gelen hoca ilk hafta sınıf durum tespiti yaptıktan sonra müdüre çıkıyor hiç bir şeyden habersiz müdüre durumu anlatıyor. Müdür de tam aksini bekliyormuş şöyle süper böyle süper demesini. Müdür hocayı dinleyince kızıyor. Bil ama kime :) sen anlamazsın o sınıf süper sınıf ne biçim hocasın felan filan :) her neyse öğretmen azara rağmen ısrar edince müdür bir zat kendi girdi derslere ki ne görsün hakikaten Türkiyede emsali yok ama ne açıdan! Müdür dedi ki 30 yıllık hocalığım var ben böyle bir sınıf görmedim dedi.

Sonra dönem ortasında bi müdür yardımcısı geldi cin gibi insandı. O sınıfı bi yoklamış bişeyden de haberi yok önceki olanlardan. Dedi ki bir zat bana, bak doğuda yıllarca çalıştım türkçe bilmeyen çocukların dahi derslerine girdim ben hayatımda böyle bir sınıf ne gördüm ne duydum! Dedi.

Ben tabi o okulda devam ediyorum bu çocuklar 4 oldu 5 oldu 6 olunca derslerine girdim ki hakikaten felaketler.

O çocukları 6-7-8 okutup mezun ettim. Ben sadece fen öğretmeniyim iş bende bitmez bu sınıf hocalığına benzemez. Lakin şunu söyleyebilirim ki o çoçukları ilçede en iyi fen neti yapan ilk 5 okul arasına kattım. Diğer branşlarda 15-20 arasıydılar. Çok şükür.

Tamamen gerçek ve çok çok kısa anlattım daha neler var.

Şimdi bu sınıf hocası bana birini hatırlattı :) olaydaki ben ben olduğum için o kısma bişey demeye gerek yok yada bravo tebrikler harika iş çıkardın denilebilir. Ve malesef başarı belgesi oda boyamaya göz boyamaya yada 1. Olana felan verilirse burada benim gibilerin ne muazzam iş başardığını anlamak görmek mümkün olmaz.

İyi bir sınıfı okumaya hızlıca geçirmek başarıysa emsalsiz berbat bir sınıfı branşında ilk 5 e taşımak nedir? Asıl başarı hangisi? Tecrübe burada rol oynamıyor demek öğretmenlikten bi haber olmaktır.

10 yıllık oldum uçmadım demişsin merak etme bende uçmadım yalnızca zırvalarına karşı bişeyler karalıyoruz.

10 yıllık oldum bir fark hissetmedim demişsin. Sende nasıl bir mantık var anlamak mümkün değil. 10. Yıla geçer geçmez içinde volkan patlaması mı olacaktı ne bekliyordun bu anlık bişey mi sandıydın? Bu bir süreç dönde bir bak kendine 1. Yıldaki sene 10 yılda hiç mi bişey katmamışsın? !

Bu son soru sana kapaktır çünkü evet kattım desen bana yenilmiş ve tecrübenin önemli olduğunu itiraf etmiş olacaksın yok katmadım 1. Yılda ben neysem 10. Yılda da oyum desen bu sefer ne kadar bağnaz geri kendini hiç ilerletmemiş bir hoca olarak tarif etmiş olacaksın:)

Gördün mü biz adamı böyle kör düğüm ederiz :) işte buna tecrübe denir!

Fenciyi_M38
Daire Başkanı
30 Ocak 2023 08:54

Hah şöyle ol yahu kendin ol

Ağzını bozdukça uzman olacağını sanıyorsun :)

Hiç bir verebileceğin cevap yok

O kadar yazıya üstü kapalı ağzı dolusu hakaret :)

Sen mi uzman olacan sen mi bunu hırsla bekliyorsun :) seni ömür boyu uzmanlıktan men etseler ne kaybedersin :)))

Çünkü görünen kaybedebileceğin bişeyin yok :)))

Devam et bakalım ağzın köpürse de köpürmesede bekliyor musun bekliyorsun miss gibi

Uzmanlığı mandalın ucundaki et olarak gören egoist hocadan nağmeler devam et hakaretlerine ama bekleye bekleye :)

Kuskusuz, 1 yıl önce

Ne saçmalıyorsunuz siz ya? Şimdi ağzımı bozacagim size yakışacak bana yakışmayacak!.. Oturup bir de muhattap aldigima inanamıyorum. Siz ne demeye çalışıyorsunuz sınıfçıyım ki ilk ve tek tercihimdi. Okuttugum her sınıf kendi içinde dinamikleri değişen sınıflardı. 3 defa bir okuttum üçü de birbirinden farklıydı hiç de öyle süperler diye bir iddiam olmadı. Erciş tekiler ben oradayken orta okula geçti oradaki branşçıların biri bile gelip ona buna dert yanmadı ikinci birimde ödül aldım zaten. 3. Birimi de Ankara da okuttum. Devam ediyorum. Benim bilişsel becerileri en düşük öğrencim bile sizin bu ahır (!) benzetmenizden bir hayli uzak. Ahıra benzeyen bir yer var ama ben bunu ifade edemeyeceğim.

Kuskusuz
Kapalı
30 Ocak 2023 08:56

Siz de çok pismissiniz bayağı piskinsiniz. Yanık kokuları geldi burnuma. Bana hangi yılda uzmanlık verdiklerinin bir önemi yok ben öğrencilerimi önce kendilerine, sonra ailelerine, sonra ülkelerine ve dünyaya hayirli, vicdanlı, merhametli insanlar olarak yetistireyim de o bana yeter. 1 den 10 a benim hayatımda çok şey değişti ama en hiç değişmeyen şey mesleğe ve insana olan saygım.

Fenciyi_M38, 1 yıl önce

Hocam sen 20. Yılda uzman ol sen bence biraz daha bekle. Daha pişmemişsin.

Pavucumun uzmanı yazsanda yazmasanda gerçek bu :)

Hakeretlerine devam edebilirsin şimdi

30 Ocak 2023 08:59

Ya Allah aşkına nasıl konulara girmişsiniz , babasının ıqsundan bahseden mi ararsın ,3 yaşında okumayı sökmesinden mi , alınan plaketlerden mi :)) yapmayın lütfen komik düşüyorsunuz. Uzmanlık konusunda da tabi ki herkes sırasını beklemek zorunda , mesleğe yeni giren ile yıllanan elbette bir değil. Bu sadece öğretmenlikte ya da kamu kurumlarında böyle değildir. Bugün özel sektörde de bir yere girsen alttan başlarsın

Kuskusuz
Kapalı
30 Ocak 2023 08:59

Bir daha size cevap bile vermeyeceğim. Öğretmen olduğunuz için de o kadar üzgünüm ki!..

Fenciyi_M38, 1 yıl önce

Hah şöyle ol yahu kendin ol

Ağzını bozdukça uzman olacağını sanıyorsun :)

Hiç bir verebileceğin cevap yok

O kadar yazıya üstü kapalı ağzı dolusu hakaret :)

Sen mi uzman olacan sen mi bunu hırsla bekliyorsun :) seni ömür boyu uzmanlıktan men etseler ne kaybedersin :)))

Çünkü görünen kaybedebileceğin bişeyin yok :)))

Devam et bakalım ağzın köpürse de köpürmesede bekliyor musun bekliyorsun miss gibi

Uzmanlığı mandalın ucundaki et olarak gören egoist hocadan nağmeler devam et hakaretlerine ama bekleye bekleye :)

Kuskusuz
Kapalı
30 Ocak 2023 09:03

Hocam karşı tarafın tamamen kendisinden kat be kat aşağıda gorulmesinden kaynaklanan ama her zaman öyle olmadığının ispatlanması gerekliliğinden kaynaklanan bir kaç veriydi benim sunduğum. Ben ÖMK nin kaldırılmasını tabii ki istemem ama 10 yıla kadar bir insanın yok hükmünde olmasını da istemem.

uluslararası2, 1 yıl önce

Ya Allah aşkına nasıl konulara girmişsiniz , babasının ıqsundan bahseden mi ararsın ,3 yaşında okumayı sökmesinden mi , alınan plaketlerden mi :)) yapmayın lütfen komik düşüyorsunuz. Uzmanlık konusunda da tabi ki herkes sırasını beklemek zorunda , mesleğe yeni giren ile yıllanan elbette bir değil. Bu sadece öğretmenlikte ya da kamu kurumlarında böyle değildir. Bugün özel sektörde de bir yere girsen alttan başlarsın

Fenciyi_M38
Daire Başkanı
30 Ocak 2023 09:06

Niye cevap versene arkadaşım

Sorduğum sorulara

Bir de üzgünmüş

Aynaya mı baktın ki?

Ben miyim tecrübeye gerek yok 10 yıla gerek yok diyen

Bunları kim savunuyorsa onlar adına üzgün ol öğretmen oldukları için :)

Herkeşşş doğuştan udmann öritmendir taam mı desem ve başarısız hoca olsaydım bile koltuğumun altına geçip şirinlikler mi yapacaktın :)

Ben doğruları savunurum. Sen nesin ki neler gördüm neler hep tecrübe :) bekle sıranı, boşuna da kendinden tecrübeli okulundaki hocalara da burada sallama ayrıca. Varsa diyeceğin yüzlerine söyle açılırsın hemde arkadan sallamamış olursun:))

Kuskusuz, 1 yıl önce

Bir daha size cevap bile vermeyeceğim. Öğretmen olduğunuz için de o kadar üzgünüm ki!..

Fenciyi_M38
Daire Başkanı
30 Ocak 2023 09:20

Hocam bende onu anlatıyorum. Aynen dediğin gibi sırasını beklicek herkes ama konuyu bu arkadaş saptırınca bende espiri yaptım.

Sonra bu arkadaş seni desteklemiş sanki ben başka bişey demişim gibi

Bu arkadaşta bir tutarsızlık var.

Madem sıranı bekle diyeni destekliceksin niye sabah beri hakaret edip ağzın köpüre köpüre konuşuyorsun derler adama.

Ne yaparsın tutunacak dal ararken tutrsızlık da yapılabiliyor demek ki:))

uluslararası2, 1 yıl önce

Fenciyi_M38
Daire Başkanı
30 Ocak 2023 09:26

O aldığın koku yüreciği bağrı yanıkların kokusudur :) pilaketim bile var aranızda en fazla udmanlığı hak eden benim ama udman yapmadınız beklettiniz diyenin bağrı yanık kokusudur :)

Bak tekrar diyorum seni ömür boyu uzman öğretmenlikten men etseler ne kaybedeceksin :) plaketin mi eskiyecek sanki? Bak az kaldı yaza bekle az daha millete hakaret etme beyfendi ol buraya gelip çalışma arkadaşlarının arkasından da sallama edepli dur.

Ne demişti psikolok 'oyun oynayıp her şeyi hazır ve hızlı elde etme alışık nesiller sabretmeyi bilmiyorlar' bu yazıyı yazdır bir hatçıya as evine otur otur bak nedir yani :)

Kuskusuz, 1 yıl önce

Siz de çok pismissiniz bayağı piskinsiniz. Yanık kokuları geldi burnuma. Bana hangi yılda uzmanlık verdiklerinin bir önemi yok ben öğrencilerimi önce kendilerine, sonra ailelerine, sonra ülkelerine ve dünyaya hayirli, vicdanlı, merhametli insanlar olarak yetistireyim de o bana yeter. 1 den 10 a benim hayatımda çok şey değişti ama en hiç değişmeyen şey mesleğe ve insana olan saygım.

Bibakim
Memur
30 Ocak 2023 10:02

Be saçma, hükümet bütün öğretmenlere iyileştirme yapmamak için tıpkı sendika ödeneğindeki gibi bi haksızlık yaptı. Bunun savunulacak bitarafı yok. İlla uzmanlık olacaktıysa bunun yolubu ne işe yaradığı belli olmayan eğitim ve sınav olmamalıydı. Kavgası tartışması çok saçma bi durum. Genç meslektaşlarımız geçinmekte zorlanıyor. Bizim daha az zorlanmamızın sebebi de uzmanlıktan gelen 2000 tl değil geçmişteen azından evimizi arabamızı alıp ailemizi kurmuş olmamız. Hala hepimiz ekonomik olarak kötü durumdayız birbirimizi yemeyelim. Bir iyileştirme olacaksa bu hepimize olmalı.

m2ka
Memur
30 Ocak 2023 10:03

Önce şunu belirteyim, çevremde uzman ya da başöğretmen olamayan meslektaşını küçümseyen kimse yok. Ama hak etmeden elde ettiği kimlikler ve vasıflarla gurur duymayı küçük yaşta öğrenen inasanlardan böyle bir davranış görmek şaşırtıcı değil. Erkek, müslüman, türk, zengin,yakışıklı,güzel vb. doğduğu için gurur duyan insanların ,uyduruk bir sınavla ünvan almaları ve almayanları küçümsemeleri normaldir. Çoğunluğun bu şekilde düşünmemesi sevindirici. Yukarıda sırasını bekleyecek lafını söyleyen arkadaşa bozulanlar olmuş. Bence bu cümle durumu özetliyor, yani uzman öğretmen olmak için bir beceriye bakılmıyor, sırayla olunuyor, sıran gelince sen de olacaksın diyor. Durum bu zaten kızacak birşey yok. Durumu dile getirene değil bu adaletsiz durumu oluşturanlar kızmalısınız. Burada böyle bir başlık açan utanmaza da kızabilirsiniz. Eğer trol değilse bir öğretmenin böyle bir başlık açmasından kendi adıma hicap ettim.

hiiammia
Memur
30 Ocak 2023 10:21

Nice 19 yıl üstü biliyorum derse girip film açıp oturan

Nice yeni atanmış biliyorum gecesini gündüzüne katan soru hazırlayan test hazırlayan materyal hazırlayan

Yılla olmuyor efendi çalışmayla oluyor. Ağzını topla aklını başına devşir

Fenciyi_M38, 1 yıl önce

Suç muç yok altı üstü 2 senelikmiş. Daha tecrübesi yok bişey yok lafa gelince de profesyonelmişmiş. Bırakın şu lafta peynir gemisi yürütmeyi.

Beklesin 8 sene girsin sınava kazansın.

Bunu tuhaf karşılamak tuhaflıktır.

Bende 168. Olarak atanmıştım. Karşınızda her alanda yetenekli ve her alanda aşmış biri konuşuyor. Dünyadan bi haber zar zor atanmış yeteneksiz biri yok.

Bu arada başlık açana eksi verdim.

Yanlış anlaşılmasın kimseyi ezdiğim yok hak aranmasına karşı değilim. %100 zam isteyin desteklerim lakin yıllarca çalışmış emek vermiş tecrübe kazanmış öğretmenlerle 5-6 yıllık hele 2 senelik öğretmenlerin bir olduğunu hatta üstün olduğunu söylerseniz duvar gibi dikilirim karşınıza.

Hiç unutmam üniversite hocamızın sürekli söylediği bir şey vardı, 10 seneyi doldurmadan sakın kendinize öğretmen demeyin derdi. Şimdi ne demek istediği çok daha net anlaşılıyor

Kuskusuz
Kapalı
30 Ocak 2023 10:36

Hocam soylediklerinize katılıyorum. Sınava hayır diye çıkan sesten dolayı sembolik bir sınav yapıldı ama sınavdan sonra ne ses kaldı ne seda. Şimdi tüm kamuoyu öğretmenlere iyileştirme yapıldı şeklinde yönlendiriliyor mu? İyi de zaten alınan maaş hakedişin çok altındayken yapılan iyileştirme denen ama iyileşmeyen de bir yara dururken sıranı bekle demek tabii ki insanları kışkırtıyor. Hayır sen de susma sen de karşı çık da toplu bir duruş sergileyelim. Yok acemi, yok 10 yıl ol da öğretmen ollar filan çok incitici. Yani yaş 35 e erdi alınabilen dönemde çalıştık aldık diye 23 25 yaşında insanların dertlerine de ortak olmamak da ne bileyim!..

m2ka, 1 yıl önce

Önce şunu belirteyim, çevremde uzman ya da başöğretmen olamayan meslektaşını küçümseyen kimse yok. Ama hak etmeden elde ettiği kimlikler ve vasıflarla gurur duymayı küçük yaşta öğrenen inasanlardan böyle bir davranış görmek şaşırtıcı değil. Erkek, müslüman, türk, zengin,yakışıklı,güzel vb. doğduğu için gurur duyan insanların ,uyduruk bir sınavla ünvan almaları ve almayanları küçümsemeleri normaldir. Çoğunluğun bu şekilde düşünmemesi sevindirici. Yukarıda sırasını bekleyecek lafını söyleyen arkadaşa bozulanlar olmuş. Bence bu cümle durumu özetliyor, yani uzman öğretmen olmak için bir beceriye bakılmıyor, sırayla olunuyor, sıran gelince sen de olacaksın diyor. Durum bu zaten kızacak birşey yok. Durumu dile getirene değil bu adaletsiz durumu oluşturanlar kızmalısınız. Burada böyle bir başlık açan utanmaza da kızabilirsiniz. Eğer trol değilse bir öğretmenin böyle bir başlık açmasından kendi adıma hicap ettim.

Fenciyi_M38
Daire Başkanı
30 Ocak 2023 10:42

Aklım başımda. Bakın o kadar çok yazdım ki okumamanız yada okuduysanız bile unutmanızı saygıyla karşılarım. Sizin söylediğinizin benzerini yazılarımın birinde bende demiştim. Her şey yıl değil buna katılıyorum.

Her uzman bu ünvanı hak etmiş de değil.

Ama siz ara diyalogdan giriş yapmışsınız bu yüzden hatanız var. Bu kitabı ortasından açıp bir sayfa okuyup yargılamak gibi.

Benim oradaki itirazım da şu idi 2 senelik bir hocanın sadece başarısız hocalarla karşılaştırılıp ki bu yanlış karşılaştırmadır sonra uzmanlardan ne farkımız var hatta uzmanlardan iyiyiz denmesine idi.

İlk 5 sene hemen her öğretmen gayretli oluyor ama burada ana konumuz tecrübe idi sadece gayret değil. Bilirsiniz bazen gayretli on kere çabalar tecrübeli tek harekette başarır.

Karşılaştırma şekli o kadar yanlış ki, isterseniz tersini düşünelim yukarıda sınıf öğretmeni olarak plaket kazanmış bir hoca var 9 yıllık şimdi ters karşılaştıralım desek ki bak bu hoca 10 yıl doldurmadan plaket almış senin için yıllar ve tecrübe madem önemli değil niye plaketin yok desek ağır şekilde genç ve tecrübesiz olan bu öğretmeni ezmiş ve hevesini kırmış olmaz mıyız?

Gördüğünüz gibi ağzımı toplamamı gerektiren kötü bir konuşmam yok

Yılla olmuyor çalışmayla oluyor katılıyorum lakin tecrübe denilen şeyde yılla oluyor. Değil mi?

hiiammia, 1 yıl önce

Nice 19 yıl üstü biliyorum derse girip film açıp oturan

Nice yeni atanmış biliyorum gecesini gündüzüne katan soru hazırlayan test hazırlayan materyal hazırlayan

Yılla olmuyor efendi çalışmayla oluyor. Ağzını topla aklını başına devşir

Entellektüelizm
Şube Müdürü
30 Ocak 2023 10:56

Cennette tapu eksik kalmış
30 Ocak 2023 12:23

Olabilir. Rütbenin nimetlerini kullanmalıyız sonuna kadar...

TARKAN ÖZBEK
Aday Memur
30 Ocak 2023 12:24

O değilde Bu BAŞÖĞRETMENLERİ bandoylamı karşılayacağız .yoksa askeri mangamı gelip karşılayacak

Toplam 86 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi