Editörler : supporters.
«192021222324252627282930»

alkim_alkim
Memur
29 Ocak 2019 11:30

rica ederim. dediğiniz yolu seçenler var ancak yeni oluşturulan jüriden birinin çıkıp yine asgari şart deme riski de var.

Umut-N2017, 5 yıl önce

teşekkürler hocam. Bu durumda jüri asgari şarta düşürdüğünde, diğerleri itiraz etmemişse, yeni bir şey yapmadan başvurmak rasyonel olacaktır.

Akif97
Aday Memur
29 Ocak 2019 15:43

Yani her ne şekilde olursa olsun bu jüri hegemonyası var noksani tamamlasan bile yine kusur arayan olacak bunun en doru yolu2 oy coklugudur oy cokluguna göre karar verilmelidir bir kişi butun juri üyelerini bozuyor adaletsizlik burada bu haksızlıktır oy birliği demokraside varmı. Sonra diğer üyeler bir kişinin domine etmesiyle nasıl afil olunur böyle bilim mi olur. Yoksa ben mi yanlış anliyorum.

bein
Aday Memur
01 Şubat 2019 10:55

Hocam 23 ocak 2019 da kurula girip sonucu açıklanan var mı acaba?

Akif97
Aday Memur
01 Şubat 2019 14:11

DBS Sitesine ulasamiyorum neden acaba

Umut-N2017
Şef
03 Şubat 2019 22:59

Kısmetimize kalıyor yani hocam. İşte tam da bu nedenden dolayı çoğunluğun kararına itbar edilmesi gerekiyor. Umarım bu sıkıntılıl duruma acilen çözüm getirilir.

alkim_alkim, 5 yıl önce

rica ederim. dediğiniz yolu seçenler var ancak yeni oluşturulan jüriden birinin çıkıp yine asgari şart deme riski de var.

Umut-N2017
Şef
03 Şubat 2019 23:01

Çok haklısınız hocam.

Akif97, 5 yıl önce

Yani her ne şekilde olursa olsun bu jüri hegemonyası var noksani tamamlasan bile yine kusur arayan olacak bunun en doru yolu2 oy coklugudur oy cokluguna göre karar verilmelidir bir kişi butun juri üyelerini bozuyor adaletsizlik burada bu haksızlıktır oy birliği demokraside varmı. Sonra diğer üyeler bir kişinin domine etmesiyle nasıl afil olunur böyle bilim mi olur. Yoksa ben mi yanlış anliyorum.

Umut-N2017
Şef
03 Şubat 2019 23:04

Hocam inşallah UAK elini çabuk tutar ve güzel haberleride verirsiniz buradan.

Fthdoçent99, 5 yıl önce

Üst düzeydekiler ve hatta ÜAK bile adaletsiz jüri kararlarından çok rahatsızmış Düzeltilmesi için gayret sarfediliyormuş.

ziemlich
Memur
03 Şubat 2019 23:09

Haysiyetsiz bir jüri davranışı örneği vermek istiyorum. Bu profcuk değerlendirme süreci devam ederken cep telefonumdan beni arayıp kendini tanıtıyor ve diyor ki; raporunu tamamlamak üzereyim ingilizce yayınlarının Türkçe özetlerine ihtiyacım var onları tercüme edip bana yollar mısın? Ben şaşkın bir vaziyetten tabi diyorum. aklımdan geçen bu beni aradığına göre raporu olumludur. Ve sonuç sizin şu an tahmin ettiğiniz gibi bu küçük insan beni de kullanarak bana asgari şart diyor, ki dediklerinin astı astarı yok. Yazdığı raporda da benim tercümelerimi kullanıyor. Arkadaşlar böyle insanlar üniversitede öğrenci yetiştiriyor. Aklım almıyor.... kimi kimi şikayet edeceksin...

Akif97
Aday Memur
04 Şubat 2019 10:32

Işte böyle daha nice intihal orneleri var bizi bunlar degerlendiriyor nasil bilim olacak makalelerde de ayni durum birisi yayinlamsi diyor diğeri harika diyor daha ne bahaneler sanki bilim babalarının malı aman baskasi ilerlemesin tek ben kalim .Ne demek yanı. Insallah yeni UAK başkanı bu gibi garabeti çözer de rahatlariz

S

hopeless111
Kapalı
05 Şubat 2019 15:43

Hocam geçmiş olsun,

İtirazında bunu da belirtin bana kalırsa.

Saygılar

ziemlich, 5 yıl önce

Haysiyetsiz bir jüri davranışı örneği vermek istiyorum. Bu profcuk değerlendirme süreci devam ederken cep telefonumdan beni arayıp kendini tanıtıyor ve diyor ki; raporunu tamamlamak üzereyim ingilizce yayınlarının Türkçe özetlerine ihtiyacım var onları tercüme edip bana yollar mısın? Ben şaşkın bir vaziyetten tabi diyorum. aklımdan geçen bu beni aradığına göre raporu olumludur. Ve sonuç sizin şu an tahmin ettiğiniz gibi bu küçük insan beni de kullanarak bana asgari şart diyor, ki dediklerinin astı astarı yok. Yazdığı raporda da benim tercümelerimi kullanıyor. Arkadaşlar böyle insanlar üniversitede öğrenci yetiştiriyor. Aklım almıyor.... kimi kimi şikayet edeceksin...

Akif97
Aday Memur
08 Şubat 2019 16:17

Bu herkes için emsal karar teşkil eder mi acaba

Akif97
Aday Memur
08 Şubat 2019 19:07

Anlayan biri lütfen yazsın bekliyorum

biochemist25
Aday Memur
10 Şubat 2019 11:03

Merhaba hocalarım. İlk itirazı reddedilen ve ikinci kezitiraz eden var mı acaba? Benim ilk itirazım reddedildi ve jüri raporu istedim. Şimdi elime geçti ve tekrar itiraz etmek istiyorum. Bu mümkün müdür? Yoksa hukuki süreç mi başlatmam gerekir?

alkim_alkim
Memur
10 Şubat 2019 14:24

ikinci kez itiraz eden duymadım. ilkini reddeden ikincisini de reddecektir bence.

genel eğilim, itiraz edip red sonucunu aldıktan sonra hukuki süreç başlatmak yönünde. yine de siz bilirsiniz.

biochemist25, 5 yıl önce

Merhaba hocalarım. İlk itirazı reddedilen ve ikinci kezitiraz eden var mı acaba? Benim ilk itirazım reddedildi ve jüri raporu istedim. Şimdi elime geçti ve tekrar itiraz etmek istiyorum. Bu mümkün müdür? Yoksa hukuki süreç mi başlatmam gerekir?

Akif97
Aday Memur
10 Şubat 2019 16:20

Itiraz edeli 100 gün oldu ne cevap var nede arayan böyle umursamazlık olamaz. Yazıklar olsun.

biochemist25
Aday Memur
10 Şubat 2019 21:18

Hukuki süreç başlatacaktım. Bunun için diğer 6 jürinin ayrıntılı raporunu istedim ÜAK tan. Fakat bana itirazıma ayrıntılı rapor yazan jürinin raporunu göndermişler. Raporu okuyunca tekrar itiraz edebilirim diye düşündüm çünkü ilk raporla savunduğu noktayı ayrıntı vererek açıklamış. Tekrar itiraz edip akabinde hukuki süreç başlatacağım.

sernev2014
Aday Memur
11 Şubat 2019 13:56

Sayın biochemist25; Ayrıntılı raporu isteme işlemini ÜAK'a giderek mi yaptınız, yoksa posta ile mi yaptınız?

Ben CİMER'den bilgi edinmeye başvurdum ama bir cevap gelmedi

Umut-N2017
Şef
11 Şubat 2019 15:26

aynen öyle. İtirazın red edildiğini belirten bir resmi belge geliyor. Tabii red edilirse. Aksi halde yani itiraz kabul edildiğinde, sistemde tekrar jüri süreci görünüyor.

biochemist25, 5 yıl önce

5 Ekimdeki komisyonda itirazı red edilenlere baktığımda 18 Ekimde kargo mesajı aldıklarını ve 20 Ekimde de kararların eline ulaştıklarını biliyorum. Geçmiş yorumlara baktığımda gördüm. "5 Ekim tarihinde itirazınız görüşülmüş ve İtirazınız red edilmiştir" diye yazı ellerine ulaşmıştı. Bu durumda 16 Kasım sonuçları da bugün yarın belli olur diye düşünüyorum. Elim telefonda kargo mesajı almamak için dua ediyorum

biochemist25
Aday Memur
11 Şubat 2019 15:30

Hocam kargo ile ÜAK başkanlığına gönderdim.

sernev2014, 5 yıl önce

Sayın biochemist25; Ayrıntılı raporu isteme işlemini ÜAK'a giderek mi yaptınız, yoksa posta ile mi yaptınız?

Ben CİMER'den bilgi edinmeye başvurdum ama bir cevap gelmedi

Toplam 2687 mesaj
«192021222324252627282930»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi