Editörler : "eskiyara"Pangaea

hugo.almeida
Kapalı
04 Aralık 2021 00:02

Fark ettim. Hemen geldim.

fiziko82, 2 yıl önce

Hahhaaha bir trol yüklendi bizde seni bekliyorduk hugo.almeida

halis4242
Genel Müdür
04 Aralık 2021 00:27

Boşa ümitlenmeyin, en satılmayan ürünler üzerinden enflasyon en dip seviyesinde gösterilir, enflasyon farkı da ölü bir fiyat olur.

Bir diğer mesele enflasyon şu an %200'i aşmak üzere, bir de yılbaşında beklenen fahiş zamlar gelirse %300 rakamı basit kalacak uzmanlara göre...

Allah cümlemize kolaylıklar, maaşlarımıza bereket versin, çok zor günlerin daha başındayız...

Bir de şu 1000 TL/2000 TL zamları konusunda zerre ümidim yok, bu zamlar olsa bile çok çok kısıtlı bir kitle için geçerli olacak.

Bu doktorlara yaptıkları 5000 TL zam oyunundan(döner sermaye ayakları falan) sonra ne sandınız yani!!?

Gerçekten öğretmene zam mı vereceklerdi!!?

Öğretmen maaşı hızla asgari ücret seviyesine koşmaktadır.!!

Allah ülkedeki bu ekonomik ve çok şiddetli yangından, buhrandan en az hasarla kurtulabilmeyi, çıkabilmeyi hepimize nasip eylesin!!

okuryazar3
Müsteşar
04 Aralık 2021 00:40

Ocağa kadar maaş buharlaşır..Verilecek zam maaşımız olur bu gidişatla:((

othello01
Memur
04 Aralık 2021 08:54

Müstehak diye süper bir kelime var. Hala eğitim camiasında hükümeti bu konularda elestirmeyip ovenler var, hala sarı sendikalardan ayrılacağı yerde yeni üye olanlar var. Hala kendisi birşeyler yapıp tepkisini göstereceği yerde başkalarından medet umanlar var . Müdür yardımcısı olmak için karakterini satan ufakçılar var, aman bana dokunmasın diye korkan korkaklar var, varoglu var... Tek kelime müstehak

hacettepeli85
Daire Başkanı
04 Aralık 2021 11:08

zorunuza gideceğini tahmin edemedim ki :)
hugo.almeida, 2 yıl önce

En başta bunu düşünüp hiç yazmamış olsaydınız daha iyi olmaz mıydı :)

Kagiş
Müsteşar
04 Aralık 2021 11:35

He he alırız alırız! Bizde çok meşhur bir söz vardır ya :Evdeki hesap çarşıya uymaz diye!)) Rüyamızda görürüz ancak

gfb_makine, 2 yıl önce

Bu hesapları yapmaya bile utanıyor insan: madem sordunuz aralıkta da %3 ve üzeri çıkar gibi ( doğruysa eğer şimdikiler) topalmda 10,5 olur ve ocak zammı sa eklenince 15-16 arası artış olur. Aralık maaşı 5000 diyelim.750-800 gibiartış ve 150-200 gibi vergi diliminden çıkışla 900-1000 arası olur ki toplamda 5900-6000 alacak demektir.

hugo.almeida
Kapalı
04 Aralık 2021 11:50

:) Bir şeyi tahmin edememeniz normal, pek anlamıyorsunuz. Dalga geçen biziz, sinirlenen siz. Ne hikmetse bizim zorumuza gitmiş oluyor. :)

hacettepeli85, 2 yıl önce
zorunuza gideceğini tahmin edemedim ki :)

hacettepeli85
Daire Başkanı
05 Aralık 2021 08:26

İsim belirtmeden fazlaca dalga geçenlere gevşeklik imasında bulunmuştum neyse sağlık olsun :)
hugo.almeida, 2 yıl önce

:) Bir şeyi tahmin edememeniz normal, pek anlamıyorsunuz. Dalga geçen biziz, sinirlenen siz. Ne hikmetse bizim zorumuza gitmiş oluyor. :)

hugo.almeida
Kapalı
05 Aralık 2021 11:12

Kimse anlamamıştı. Şimdi taşlar yerine oturdu.

hacettepeli85, 2 yıl önce
İsim belirtmeden fazlaca dalga geçenlere gevşeklik imasında bulunmuştum neyse sağlık olsun :)

hacettepeli85
Daire Başkanı
05 Aralık 2021 11:36

Hemen hemen
hugo.almeida, 2 yıl önce

Kimse anlamamıştı. Şimdi taşlar yerine oturdu.

logitech48
Aday Memur
05 Aralık 2021 11:55

Zam değil, enflasyon farkı.
Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi