Editörler : Pangaea
«101112131415161718192021»

ayböge
Aday Memur
06 Mart 2019 20:20

şu alttaki

DİJİTAL ORTAMDAKİ ÖRNEK FOTOĞRAFIN KAYIT İŞLEMİ

Personelin T.C. Kimlik Numarası: 161299XXXXX

Dijital ortamdaki Fotoğraf kaydedilirken kullanılacak dosya formatı: JPEG

Dijital ortama JPEG Dosya formatında kaydedilmiş fotoğraf dosyasının adı: 161299XXXXX.JPEG

maddeyi anlamadım açıkcası.

cansu.12, 5 yıl önce

Bahsettiği sadece foto bence. Çünkü burda sadece fotonun özelliklerinden bahsediyor. Bunu cd ye atıcaz ama çok saçma değil mi zaten iki vesikalık istiyolar

cansu.12
Aday Memur
06 Mart 2019 20:22

Şu an sistem açık formu kaydetmeyenler için bakmadım ben ama belki foto da değiştirilebilir deneyin isterseniz

hakanfc, 5 yıl önce

Ben fotoğraf olayını sonradan gördüm. Fotoğraftan dolayı elerler mi direkt yoksa değiştirme şansıverirler mi? Tamam klavuzda yazıyormuş açıkca ama basitçe halledilecek bir şey için de elenmez diye düşünüyorum

cansu.12
Aday Memur
06 Mart 2019 20:23

bence bu eğer mülakatı geçersek çıkarılacak kimlik kartımız için şu anlık bizi ilgilendirmiyor

ayböge, 5 yıl önce

şu alttaki

DİJİTAL ORTAMDAKİ ÖRNEK FOTOĞRAFIN KAYIT İŞLEMİ

Personelin T.C. Kimlik Numarası: 161299XXXXX

Dijital ortamdaki Fotoğraf kaydedilirken kullanılacak dosya formatı: JPEG

Dijital ortama JPEG Dosya formatında kaydedilmiş fotoğraf dosyasının adı: 161299XXXXX.JPEG

maddeyi anlamadım açıkcası.

Ares66
Kapalı
06 Mart 2019 20:26

Fotoğraf meselesi fazla gündem oldu. Dijital olarak cd ye atacağınız fotoğraf mutlaka bakanlık talimatına uygun olsun arkadaşlar. Tamam başvuru formundaki uygun olmayabilirdi acemiliğe geldi ama bu sefer hem 2 vesikalık hem güvenlik soruşturmasındakiler hem de dijital olan uygun olsun. Fotoğrafa isim verirken kimlik numarası yazacaksınız zor bir şey yok. Bu denli dikkat etmelerinin sebebi muhtemelen kazanma durumunda kimlik kartınızda yer alacak fotoğrafın o olması. Zaten Valiliğe evrak teslimi yaparken galiba dikkatle inceleyecekler. Sıkıntı yapacak durum bence yok. Başarılar herkese. Bartın rakiplerime selamlar :))

Ares66
Kapalı
06 Mart 2019 20:28

Paint programından resmi açın ve üstteki seçeneklerde Yeniden Boyutlandır var ona tıklayın. İstenen ebatları girin tamam deyin. Resmi kaydederken de isim olarak kimlik numaranızı yazın. Yani resmin adı sizin kimlik no olacak. Basit dosya ismi. sağa tıklayıp ad değiştir desenizde olur. sonra cd ye atarsınız Nero programı kullanıp. Hepi topu 5 dakikalık işlem.

cansu.12, 5 yıl önce

bence bu eğer mülakatı geçersek çıkarılacak kimlik kartımız için şu anlık bizi ilgilendirmiyor

cansu.12
Aday Memur
06 Mart 2019 20:37

Aynen boyutlandırmayı Paintten yapmıştım ama tc no şimdi bizi ilgilendirmiyo diye düşünmüştüm ama yapayım yıne de. teşekkür ederim

Ares66, 5 yıl önce

Paint programından resmi açın ve üstteki seçeneklerde Yeniden Boyutlandır var ona tıklayın. İstenen ebatları girin tamam deyin. Resmi kaydederken de isim olarak kimlik numaranızı yazın. Yani resmin adı sizin kimlik no olacak. Basit dosya ismi. sağa tıklayıp ad değiştir desenizde olur. sonra cd ye atarsınız Nero programı kullanıp. Hepi topu 5 dakikalık işlem.

nehayatama
Memur
06 Mart 2019 22:01

maalesef benim fotograf da hatali. buyuk ihtimalle valilige teslim etmeye gittigimizde kabul etmeyecekler.

hakanfc, 5 yıl önce

Ben fotoğraf olayını sonradan gördüm. Fotoğraftan dolayı elerler mi direkt yoksa değiştirme şansıverirler mi? Tamam klavuzda yazıyormuş açıkca ama basitçe halledilecek bir şey için de elenmez diye düşünüyorum

Ares66
Kapalı
06 Mart 2019 22:29

Kılık kıyafet olarak mı yanlış foto koydunuz? Ne gibi bir sorun var

nehayatama, 5 yıl önce

maalesef benim fotograf da hatali. buyuk ihtimalle valilige teslim etmeye gittigimizde kabul etmeyecekler.

nehayatama
Memur
06 Mart 2019 22:39

evet yonetmelige uygun degilmis.

Ares66, 5 yıl önce

Kılık kıyafet olarak mı yanlış foto koydunuz? Ne gibi bir sorun var

kgmhrtveli
Aday Memur
06 Mart 2019 22:51

Is talep formu ile gerekli belgeleri 6 ile 13 mart arasi mi verecegiz valilik yazi islerine .Formda ic işleri duyuru yapacak yaziyordu duyuru yok ama. Memurlar.net 6 ile 13 unde verilecek yazmis

işsizzz5555
Aday Memur
06 Mart 2019 23:33

arkadaşlar diyelim ki mulakatı kazandım ama işe başlamak istemiyorum bu durumda da herhangi bir alıma basvurma şansım ortadan kalkar mı?ya da belli bir süre beklemem gerekir mi?yönetmelikte net bir şey bulamadım bilgisi olan cevap yazabilrmi :) mulakata gitmek için de evraklarımızı yolluyoruz sonuçta kazandgmz gibi işe başlatrlarmı hemen

Ares66
Kapalı
06 Mart 2019 23:56

https://www.icisleri.gov.tr/2019-yili-icisleri-bakanligi-4b-sozlesmeli-personel-alimi-girissozlu-sinavina-katilmaya-hak-kazananlara-ait-listeler

Daha dikkatli okumanı tavsiye ederim. Kapı gibi yazıyor 06-13 Mart arası teslim tarihi diye.

kgmhrtveli, 5 yıl önce

Is talep formu ile gerekli belgeleri 6 ile 13 mart arasi mi verecegiz valilik yazi islerine .Formda ic işleri duyuru yapacak yaziyordu duyuru yok ama. Memurlar.net 6 ile 13 unde verilecek yazmis

Kpssss6ssss
Aday Memur
07 Mart 2019 01:25

nasi bi yuzsuzluktur bu arkadasim calismicaksan ne diye basvuruyosun utanmadan soruyosun bide.kendilerinden dusuk puanlilari torpilli olarak algilayip kendi kurduklari aptalca sistemle elemek icin ugrasanlar yetmezmis gibi bide senin gibiler cikti.bi siz issizsiniz bi siz gonlunuz nerde isterse orda calisma hakkina sahipsiniz basvurun tum ilanlara.bi yeri kazan baktin begenmedin sonra diger ilanlarda dene sansini sen olurmu.altta kalanin cani ciksin ne onemi var.hayir biraz empati yap bari.suan bu basligi takip eden kac kisi kilpayi mulakati kacirdi bi dusun. Allah hepinize vicdan versin ya ne diyim ben sizin gibi bencil insanlara.
işsizzz5555, 5 yıl önce

arkadaşlar diyelim ki mulakatı kazandım ama işe başlamak istemiyorum bu durumda da herhangi bir alıma basvurma şansım ortadan kalkar mı?ya da belli bir süre beklemem gerekir mi?yönetmelikte net bir şey bulamadım bilgisi olan cevap yazabilrmi :) mulakata gitmek için de evraklarımızı yolluyoruz sonuçta kazandgmz gibi işe başlatrlarmı hemen

işsizzz5555
Aday Memur
07 Mart 2019 12:43

haddini bil öncelikle ne sorup sormayacağımı senin iznine göre karar verecek değilim.sisteme olan öfkem senden daha fazla emin olablrsn 90lı puanlarla kendi bransımızdan atanamıyoruz empati yetenegin yüksek ve bencil değilsin ya hani olurda bizim kendi bransmzdan atanmak icin verdiğmz mucadeleyi görürsen destek vermeyi unutma emi!!

Kpssss6ssss, 5 yıl önce
nasi bi yuzsuzluktur bu arkadasim calismicaksan ne diye basvuruyosun utanmadan soruyosun bide.kendilerinden dusuk puanlilari torpilli olarak algilayip kendi kurduklari aptalca sistemle elemek icin ugrasanlar yetmezmis gibi bide senin gibiler cikti.bi siz issizsiniz bi siz gonlunuz nerde isterse orda calisma hakkina sahipsiniz basvurun tum ilanlara.bi yeri kazan baktin begenmedin sonra diger ilanlarda dene sansini sen olurmu.altta kalanin cani ciksin ne onemi var.hayir biraz empati yap bari.suan bu basligi takip eden kac kisi kilpayi mulakati kacirdi bi dusun. Allah hepinize vicdan versin ya ne diyim ben sizin gibi bencil insanlara.

Kpssss6ssss
Aday Memur
07 Mart 2019 13:08

ben de onu diyorum iste kim kendi bransindan atanabiliyo kim istedigi isi yapabiliyo bi bak etrafina.herkes ne is olsa yaparim derdine dusmus sen bi yere kapak atayimda sonrasinda bransima gecmeye calisirim derdindesin.o yuzden sen haddini bil.biz de kendi bransimizdan atanamiyoruz bi tek sen degilsin.bi iibflinin maliyeye girmesi icin kac sinavdan kac mulakattan gectiginden haberin vardir eminim.sen de muhtemelen ya muhendissin ya iibflisin aslinda hepimiz ayni durumdayiz da bunu goremiyosun.kafami nereye cevirsem hep ben hep ben diyenle dolu.evet ben de once kendimi dusunuyorum tabiki ama alakasiz bi yere gireyim de sonra baska yere gecmek icin ugrasaym diyip ordaki bi kisinin hakkini yemeyi dusunmuyorum.zaten sinirliyim atandigi halde diger tum ilanlara basvurup mulakat hakkimizi yiyenlere sen de git isine arkadasim.yoruldum dunden beri sacma sapan insanlar yuzunden zaten
işsizzz5555, 5 yıl önce

haddini bil öncelikle ne sorup sormayacağımı senin iznine göre karar verecek değilim.sisteme olan öfkem senden daha fazla emin olablrsn 90lı puanlarla kendi bransımızdan atanamıyoruz empati yetenegin yüksek ve bencil değilsin ya hani olurda bizim kendi bransmzdan atanmak icin verdiğmz mucadeleyi görürsen destek vermeyi unutma emi!!

işsizzz5555
Aday Memur
07 Mart 2019 13:44

yok yani burdan 2 cümleyle karşıdakinin hayatını,düşüncelerini, planlarını nasıl anlayabiliyorsunuz hayret yani.bende mimarlık mezunuyum ne is olsa yaparim derdine düşmüs durumdayım .bir şey sorayım dedim cevabnı almak yerine nelerle karşılaşıyorm neyse

Kpssss6ssss, 5 yıl önce
ben de onu diyorum iste kim kendi bransindan atanabiliyo kim istedigi isi yapabiliyo bi bak etrafina.herkes ne is olsa yaparim derdine dusmus sen bi yere kapak atayimda sonrasinda bransima gecmeye calisirim derdindesin.o yuzden sen haddini bil.biz de kendi bransimizdan atanamiyoruz bi tek sen degilsin.bi iibflinin maliyeye girmesi icin kac sinavdan kac mulakattan gectiginden haberin vardir eminim.sen de muhtemelen ya muhendissin ya iibflisin aslinda hepimiz ayni durumdayiz da bunu goremiyosun.kafami nereye cevirsem hep ben hep ben diyenle dolu.evet ben de once kendimi dusunuyorum tabiki ama alakasiz bi yere gireyim de sonra baska yere gecmek icin ugrasaym diyip ordaki bi kisinin hakkini yemeyi dusunmuyorum.zaten sinirliyim atandigi halde diger tum ilanlara basvurup mulakat hakkimizi yiyenlere sen de git isine arkadasim.yoruldum dunden beri sacma sapan insanlar yuzunden zaten

mertaksu01
Aday Memur
07 Mart 2019 13:58

Kardeş mimarsan git Diyarbakır belediyesinin ilanına başvur muhtemelen gireceksin mülakata,derdin neydi de geldin 112 ye bulaştın ? Mimar olmuşsun ama insan olamamışsın, kul hakkı yemeni geçtim bu rahatlığın asıl problem. Kadro yakmak kanında var işsiz, git özelde bul işini 112den 2600 brüt 2300 net maaş için mi bir kişinin hakkını yiyorsun ? Ki bir sonraki atanmalarda kesin atanabilecek puandasın ki derdin kadro yakmak vs. Boşluksun valla kardeşim boşluk

atanamayn
Aday Memur
07 Mart 2019 17:15

Belgeleri teslim edip de fotoğrafla vs ile ilgili sıkıntı yaşayan var mı?

Sirmenya35
Aday Memur
07 Mart 2019 17:33

İzmir için mülakata gireceğim de 87,5 puanım var sizce merkezide şansım varmıdır? Ne yapmamı tavsiye edersiniz, bölüm iktisat

günahımne
Memur
07 Mart 2019 19:18

Merkezi de tabiki şansınız var iibf 83 ile kapattı(2016 kpss ) personel kisitlanmasina rağmen yine de atanacaginizi düşünüyorum

Sirmenya35, 5 yıl önce

İzmir için mülakata gireceğim de 87,5 puanım var sizce merkezide şansım varmıdır? Ne yapmamı tavsiye edersiniz, bölüm iktisat

Toplam 451 mesaj
«101112131415161718192021»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi