Editörler : E.Kayı Han
«303304305306307308309310311312313314»

Nozdormu
Daire Başkanı
24 Ekim 2019 16:26

Mobbingden şikayetçi ol, soruşturmalar konusunda da destek al. Sorun yaşarsın.

Adalet SEN'in mobbing hattı var, diğer hususlarda da yardımcı olabilirler.

e-komando, 4 yıl önce
arkadaşlar adalet bakanlıgında sözleşmeliyim. müdür kasıtlı olarak ıkı adet soruşturma başlattı ceza alırsam sıkıntı yaşarmıyız. tecrübeli arkadaşlar daha önce böle sıkıntıası olmuş olanlar varsa cevaplayabilirmi

Ktp5252
Yasaklı
26 Ekim 2019 23:32

ARKADAŞLAR YOK MU BI YARDIM EDECEK EPİLEPSİ RAHATSIZLIĞIM VAR MAZERET TAYINİ ALABILIR MIYIM ????

wanting1905
Aday Memur
28 Ekim 2019 09:38

Merhabalar 297 gündür Sözleşmeli olarak çalışmaktayım. Daha önce 657 ye

tabi 5 yıl kadrolu olarak çalıştım. Kadroludan sözleşmeliye geçtikten

sonra kurumumuz tarafından gelen talimatta yıllık izin hesabında

kadrolu çalıştığım sürelerin sayılamayacağı, sadece sözleşmeli

çalıştığım sürelerin sayılabileceği ve 1 (bir) yıl doılmadan izin

hakedemeyeceğim belirtildi. Sözleşmeye geçmeden evvel 20 gün iznim

vardı. Şu an izin hakedebilmek için bir yılımı doldurmam gerekiyormuş.

Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? Nasıl bir yol izlemem gerek ?

sezgin7761
Aday Memur
28 Ekim 2019 10:50

Arkadaşlar 4/c den 4/b ye gecen idari büro personeli olarak çalışanlar sözleşmesini fesh ederse ne kadar tazminat alabilir.sözleşmeyi fesih için 1 ay önceden yazılı bildirmek gerekiyormu.bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim.tazminat hesabında her yılı nasıl hesaplıyorlar.

harrykewell01
Aday Memur
28 Ekim 2019 11:48

Kadro isteyen kimse kalmadı mı ? Herkesin meramı çözülür inşallah ama burda kadro istesek daha uygun olur kanaatimce. 2013'den beri beklediğimiz kadroya kavuşamayalı 6 sene doldu, 7.seneden gün alıyoruz. Belediyede çalışan sözleşmeli personel ; 2 ay sonra sözleşmesi fesih edilince, keşke kadro için bişeyler yapsaydım demesin. Hiç bişey yapamıyorsanız Twitter'dan hesap açıp devlet büyüklerimizin tweetlerinin altına kadro talebini yazın.

Büknüş
Aday Memur
29 Ekim 2019 09:06

kimsenin aklının ucundan bile geçmiyoruz.

psychobluee
Aday Memur
29 Ekim 2019 10:43

Ayrı ayrı cılız seslerle olmuyor bu işler arkadaşlar. Diyeceksiniz ki EYTlilerin sağlam birlikleri var çözüme kavuşmuyor. İkisi aynı külfette değil ekonomi, maaliyet, bürokrasi, istihdam vs. Bizler hak istiyoruz. İkinci sınıf personel olarak görülen arkadaşları duyuyorum, mobbinge maruz kalanlar, tehdit edilenler, iş yüklenenler.. çok acı bu durum ve bir o kadar da öfkelendiriyor. Size soruyorum sendikaların olayı ne? Ne yapıyorlar ? Üye olan arkadaşların beklentisi ne yani ?

Büknüş
Aday Memur
29 Ekim 2019 18:19

sözleşmeli personel sistemi iyice içinden cikilmaz sorun haline gelmiştir. ne yazık ki bunun farkına vardıkların da çok geç olacak!

ÜMuhammed21
Aday Memur
29 Ekim 2019 18:38

Ben kadrolu memurluktan sözleşmeli hemşirelige gectim. Hizmet birlestirmem personel işleri tarafından yapıldı ve 1 yil bekleme süresine tabi olmadan geçmişten kalan yillik izinlerimi de kullanabildim. 10 gün eski izin günüm ve 20 gün de sözlesmeli hemsireligin(3+1) olmak üzere total 30 gün izin yaptım kullandim.
wanting1905, 4 yıl önce

Merhabalar 297 gündür Sözleşmeli olarak çalışmaktayım. Daha önce 657 ye

tabi 5 yıl kadrolu olarak çalıştım. Kadroludan sözleşmeliye geçtikten

sonra kurumumuz tarafından gelen talimatta yıllık izin hesabında

kadrolu çalıştığım sürelerin sayılamayacağı, sadece sözleşmeli

çalıştığım sürelerin sayılabileceği ve 1 (bir) yıl doılmadan izin

hakedemeyeceğim belirtildi. Sözleşmeye geçmeden evvel 20 gün iznim

vardı. Şu an izin hakedebilmek için bir yılımı doldurmam gerekiyormuş.

Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? Nasıl bir yol izlemem gerek ?

wanting1905
Aday Memur
30 Ekim 2019 09:23

Kurumum 1 yıl sözleşmeli olarak çalıştıktan sonra izin hakedebileceğimi söylüyor. 1 yıldan sonra kadroluda geçen süreyi 10 yıl hesabında saydırabilirsin diyor. Ben bu mantığı anlamadım. birinde sayılan diğerinde neden sayılmıyor.

ÜMuhammed21, 4 yıl önce
Ben kadrolu memurluktan sözleşmeli hemşirelige gectim. Hizmet birlestirmem personel işleri tarafından yapıldı ve 1 yil bekleme süresine tabi olmadan geçmişten kalan yillik izinlerimi de kullanabildim. 10 gün eski izin günüm ve 20 gün de sözlesmeli hemsireligin(3+1) olmak üzere total 30 gün izin yaptım kullandim.

WindWild
Memur
30 Ekim 2019 10:27

Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslar;

Madde 9- (Değişik:14/05/2018-2018/11809) 217 sayılı Devlet Personel Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 2 nci maddesinde belirtilen kurumlarda geçen hizmet süresi, bir yıldan on yıla kadar olan personele yirmi gün, on yıldan fazla olanlara otuz gün ücretli yıllık izin verilir.

Kardeşim belirtilen kurumlarda hizmet süren 1 yılı geçmiş ise tekrardan 1 yılını doldurmana gerek yok. Oradaki çok süper zeki personel işlerine bakan kadrolu memur arkadaşlarına daha önce çalıştığın kuruma ait hizmet belgen ve bu maddeyle birlikte yazılı başvuru yap. Bakalım ne cevap verecekler?

30 Ekim 2019 13:40

sözleşmeli personele kadro için meclise verilen kanun teklifleri ile ilgili bir gelişme varmı

30 Ekim 2019 13:41

bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa paylaşabilirse sevinirim

harrykewell01
Aday Memur
30 Ekim 2019 13:44

Memur senin belediye kolu bem bir sen tweet attı. Sendikacılar yine umutlandırıp sonrasını boş bırakacaklar ama insan umutlanıyor işte... https://twitter.com/Bem_Bir_Sen/status/1189487614094708736?s=09

adnan1457
Aday Memur
30 Ekim 2019 23:24

Arkadaşlar hiç güvenilir olmayan bir kaynaktan sözleşmelilere tayin hakkıyla alakalı bir düzenlemenin Cumhurbaşkanının önünde olduğunu duydum. Bu yönde bir bileğisi olan var mı?

htsumer
Aday Memur
30 Ekim 2019 23:49

Maaşınızı hesaplayın

xalym
Memur
31 Ekim 2019 08:56

Yani Hükümet kadro vermektense şartları iyileştirmeyi mi tercih ediyor. Pes artık ne kadroymuş arkadaş. Ne kadar da direndiler yahu! Biride çıkıp demiyorki kardeşim biz kadroyu vermiyoruz vermyeceğiz de ancak şundan şundan dolayı vermeyeceğiz de demiyor. Bence bu kadroyu ya hiç vermeyecekler yada seçim önündeki duruma göre bizi seçim malzemesi yapacaklar. Artık nediyeceğimi ne yorum yapacağımı şaşırdım.

Nozdormu
Daire Başkanı
31 Ekim 2019 10:16

Bundan başka seçim göremeyecekler zaten talebe partisi olup gidecekler.

xalym, 4 yıl önce

Yani Hükümet kadro vermektense şartları iyileştirmeyi mi tercih ediyor. Pes artık ne kadroymuş arkadaş. Ne kadar da direndiler yahu! Biride çıkıp demiyorki kardeşim biz kadroyu vermiyoruz vermyeceğiz de ancak şundan şundan dolayı vermeyeceğiz de demiyor. Bence bu kadroyu ya hiç vermeyecekler yada seçim önündeki duruma göre bizi seçim malzemesi yapacaklar. Artık nediyeceğimi ne yorum yapacağımı şaşırdım.

ZM25
Kapalı
01 Kasım 2019 22:30

Gördükleri son seçim olacak inşallah! Yeter ki EYT ve 4/B'liler kendi ailesine sözünü dinletsin!

s3s4s5
Daire Başkanı
02 Kasım 2019 08:30

4b li ye kadro gelmezse ....oy yok...güle güle...
Toplam 15990 mesaj
«303304305306307308309310311312313314»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi