Editörler : "eskiyara"Pangaea

SuikasT
Memur
13 Mayıs 2020 15:25

Karpuzlar olunca..Karpuzlar doyunca..

sportif44
Genel Müdür
14 Mayıs 2020 21:19

14 mayıs 2020 verilerinde 55 ölüm gerçekleşti. Son 6 gündür 50 civarında gidip geliyor günlük ölüm sayısı. Koronada Türkiye de ilk tespit 11 mart günü idi ve sadece 1 vaka idi. 2 gün sonra okulların tatil kararı çıktı. 13 marttan beri okul kapalı. 1 vaka çıktığında 2 sonra okul tatil edilmişse, okul açılması için sıfır günlük vakaya ulaşmamız lazım. Bu sene okul bitti 1 Haziranda da açılmaz. Zaten not muhabbeti sınav filan yok, herkes üst sınıfa geçecek. Kimse okul açılsa da çocuğunu okula göndermez. Bilim kurulu zaten okulları açmayacak, onların şu an düşündüğü en önemli durum yks ve lgs yi nasıl en az tehlike ile atlatırız. Esas bundan sonra önemli olan şu: aşı bulunacak mı ve seneye eylül ayında eğitim başlayacak mı

magribi
Aday Memur
15 Mayıs 2020 12:37

En erken Eylül görünüyor. Kalıcı olursa ve etkili aşı bulunmazsa Allah yardımcımız olsun.

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
15 Mayıs 2020 14:51

01 Haziran 2020

xorcax
Aday Memur
15 Mayıs 2020 20:35

kasım

Albertcamus20
Aday Memur
16 Mayıs 2020 20:43

Eylül

Enkidu1
Memur
17 Mayıs 2020 01:21

Aşısını bulunamayan ve bulunsa bile yaygınlaşması için en az bir - bir buçuk sene geçeceği söylenen ve sıtma gibi hastalıkların ilacı ile tedavisi yapılmaya çalışılan bir hastalık söz konusu. Aynı zamanda yüksek bulaşıcılık karakteri gösteriyor. Diğer yandan özellikle büyükşehirlerde 40-45-50 kişilik sınıflar var elimizde.

Öte yandan hiçbir sınav olmayacağı ve herkesin bir üst sınıfa geçeceği kararı ile beraber okulların açılması için en erken ve en iyimser tarih eylül hatta belki ekim ayı gibi görünüyor.

Dahası bundan sonra büyükşehirler için klasik anlamda örgün eğitimde çok radikal değişiklikler de meydana gelebilir. Bunun içinde ders saatlerinin azaltılması, sınıf mevcutlarının azaltılıp ikili eğitim yapılması, uzaktan eğitimin zorunlu hâle getirilmesi gibi birçok farklı senaryolar canlanıyor gözümde.

Açıkçası şu an için en büyük sorun ÖSYM ve MEB tarafından yapılacak merkezi sınavlar görünüyor, okulların bu sene açılmayacağı çok net artık.

narniaxx
Kapalı
17 Mayıs 2020 13:52

Bu dönem bitti orası kesin de, esas sorun son baharda vakaların tekrar artışa geçeceği düşünülüyor. Bu durumda yeni eğitim öğretim dönemi nasıl başlayacak? Ne zaman başlayacak? Başlasak bile tekrar kapanabilir de. Bence şu uzaktan eğitim olayında daha kapsamlı düzenlemelere gidilmeli bu süre içinde.

kalma
Aday Memur
18 Mayıs 2020 20:02

eyluldeymis bu konunun sonuna geldik

Millennium
Şef
18 Mayıs 2020 20:26

Peki uzaktan eğitim ve eba canlı dersler nolacak? Onlar da mı bitti yoksa yazın devam ediyor mu?

kalma, 4 yıl önce
eyluldeymis bu konunun sonuna geldik

Safak Vaktii
Şube Müdürü
18 Mayıs 2020 20:35

Uzaktan eğitim 19 Haziranda bitiyor

Millennium, 4 yıl önce

Peki uzaktan eğitim ve eba canlı dersler nolacak? Onlar da mı bitti yoksa yazın devam ediyor mu?

Millennium
Şef
18 Mayıs 2020 20:43

Bana bugüne kadar defalarca canlı ders verildi ve şu ana kadar sadece 1 (bir) öğrenci derse geldi. Ha materyalim sunumum hazır, ders verilirse gene yaparım ama bence özellikle çalıştığım meslek lisesi gibi okullarda artık katılan sayısı git gide azalır.

Safak Vaktii, 4 yıl önce

Uzaktan eğitim 19 Haziranda bitiyor

19 Mayıs 2020 01:41

Bende de aynı durum var hocam.

Millennium, 4 yıl önce

Bana bugüne kadar defalarca canlı ders verildi ve şu ana kadar sadece 1 (bir) öğrenci derse geldi. Ha materyalim sunumum hazır, ders verilirse gene yaparım ama bence özellikle çalıştığım meslek lisesi gibi okullarda artık katılan sayısı git gide azalır.

erk4243
Aday Memur
19 Mayıs 2020 14:07

Bitti bu senede gelecek sene ne olacak bakalım

nemrutdağı
Genel Müdür
19 Mayıs 2020 15:08

Haziranda seminer olur mu olmaz mı buna bilim karar verir. Asıl şimdi 2021 tüm okullar eski haliylemi açılacak yoksa sınıf öğrenci mevcutları yarı yarıya azaltılacak mı. Haftalık ders saatleri 20 - 25 saate inecekmi. Okullar ikili eğitime geçecek mi. Okulda öğrenci ve öğretmen kaç saat ders yapacaklar. Dersler 30 -35 dakika olacakmı. Aynı mahallede bulunan iki okuldan biri iki kat öğrenci sayısıyla tıkış tıkış 40 kişilik sınıflar da ders yapmaya , bir diğer okulda okul mevcudunun öğrenci sayısının yarısından bile az sayıda 15 - 17 öğrenciyle ders yapılmaya devam edilecekmi. Bunlara 16 Marttan itibaren başta Bakanlık olmak üzere il , ilçe Meb yetkilileri okul idareleri kafa yorsunlar. Bakın bu virusun aşısı ve etkili ilacı hala bulunamadı.

justlike
Müsteşar Yardımcısı
19 Mayıs 2020 17:00

Haklısınız hocam

Benim okulum zaten ikili eğitimdi

Sınıflarımız ortalama 40-45 (ikili eğitim olmasına rağmen)

Sosyal mesafe hak getire. Teneffüslerde çıkışlarda iğne atsan yere düşmeyecek kalabalık var. Toplamda 2200 öğrencimiz var. Tamam Eylüle kaldı ama Eylüle kalması çözüm mü acaba bu tarz okullar için.

nemrutdağı, 4 yıl önce

Haziranda seminer olur mu olmaz mı buna bilim karar verir. Asıl şimdi 2021 tüm okullar eski haliylemi açılacak yoksa sınıf öğrenci mevcutları yarı yarıya azaltılacak mı. Haftalık ders saatleri 20 - 25 saate inecekmi. Okullar ikili eğitime geçecek mi. Okulda öğrenci ve öğretmen kaç saat ders yapacaklar. Dersler 30 -35 dakika olacakmı. Aynı mahallede bulunan iki okuldan biri iki kat öğrenci sayısıyla tıkış tıkış 40 kişilik sınıflar da ders yapmaya , bir diğer okulda okul mevcudunun öğrenci sayısının yarısından bile az sayıda 15 - 17 öğrenciyle ders yapılmaya devam edilecekmi. Bunlara 16 Marttan itibaren başta Bakanlık olmak üzere il , ilçe Meb yetkilileri okul idareleri kafa yorsunlar. Bakın bu virusun aşısı ve etkili ilacı hala bulunamadı.

true detective
Kapalı
21 Mayıs 2020 03:14

Eylülde açılır

dr.hanim88
Aday Memur
22 Mayıs 2020 03:19

Benim tahminim, 5 ile 15 haziran arası ilköğretim başlar.

castis
Şef
22 Mayıs 2020 23:42

Eğitim öğretim dönemi bitmişken 5 Haziran'da ilköğretim nasıl başlayabilir? Sadece soruyorum. Hangi ülkede yaşıyorsunuz?

dr.hanim88, 4 yıl önce
Benim tahminim, 5 ile 15 haziran arası ilköğretim başlar.
Toplam 59 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi