Editörler : crops35

Süleyman6333
Aday Memur
07 Ekim 2021 19:39

Van. Veteriner Hekim
Muhammed2525, 3 yıl önce

Tekniker hocam , sivasa atandım .

Siz nereye atandınız

Büşhanı
Aday Memur
07 Ekim 2021 20:42

Arkadaşlar olumlu olanların mi sonucu kuruma gidiyor ? Şey diyolar olumsuz olsa emniyetten çıkmaz ki . Olumlu ki emniyet sonucu kuruma göndermiş . Bu doğru mu ?

Süleyman6333
Aday Memur
08 Ekim 2021 10:54

Öyle bir şey yok boş boş konuşuyorlar. Arşiv araştırmasının olumlu ya da olumsuz olduğuna emniyet değil atandığınız kurumdaki komisyon karar veriyor.
Büşhanı, 3 yıl önce

Arkadaşlar olumlu olanların mi sonucu kuruma gidiyor ? Şey diyolar olumsuz olsa emniyetten çıkmaz ki . Olumlu ki emniyet sonucu kuruma göndermiş . Bu doğru mu ?

muhtarsamsa
Aday Memur
11 Ekim 2021 11:15

Arşiv araştırmasının sonuçlanma zamanı kuruma atanan kişi sayısına göre değişiyor mu? Kurum bir önceki araştırmayı 20 günde bitirmiş. Çok kişinin atandığı dönemlere bakınca araştırma 2 aydan fazla sürmüş. Bunun resmi bir azami süresi yok mu?

11 Ekim 2021 16:39

Güvenlik soruşturmasi ve arşiv araştirmasi nufusa kayitli oldugu yerdemi yoksa ikametgahin oldugu yerdemi yapiliyor

Süleyman6333
Aday Memur
15 Ekim 2021 17:44

Herkesin sonuçları geldi bir ben kaldım herhalde Şaka gibi hayatımda karakol, mahkeme salonu görmedim, kimsenin yurdunda kalmadım okuluna gitmedim. Soruşturmamın bu kadar uzun sürmesi normal mi ?Evraklarım halen Ankara emniyetinde, kuruma herhangi bir dönüş olmamış.

abdulcakar
Aday Memur
29 Ekim 2021 14:02

Ben de benzer bir durumdayım. DHMİ'ye atanan 200 kişinin 180 tanesinin arşiv araştırması sonuçlandı. 20 kişi kaldı. Arayıp sorduğunuzda güvenlik soruşturmanız sonuçlanmamıştır diyorlar. Oysa arşiv araştırması olacaktı yalnızca. Bunu belirtince de "ikisi bir arada yapılıyor" diyorlar. Enteresan bir durum. Bunun muhakkak net bir tanımının ve azami bir süresinin olması gerekir.

Süleyman6333
Aday Memur
01 Kasım 2021 14:30

Hocam ben de bekliyorum. Atandığım kuruma 30 kişi atandı benimle beraber. 29 kişi iş başı yaptı bir ben kaldım. Arşiv araştırmam devam ediyor emniyette. Normalde 30 iş günü içinde sonuçlanması lazım 60 iş günü oldu. Nasıl bir mağduriyet bu ben anlamadım atanmakla da bitmiyor, nasıl bir süreç ben hiçbir şey anlamadım.
abdulcakar, 2 yıl önce

Ben de benzer bir durumdayım. DHMİ'ye atanan 200 kişinin 180 tanesinin arşiv araştırması sonuçlandı. 20 kişi kaldı. Arayıp sorduğunuzda güvenlik soruşturmanız sonuçlanmamıştır diyorlar. Oysa arşiv araştırması olacaktı yalnızca. Bunu belirtince de "ikisi bir arada yapılıyor" diyorlar. Enteresan bir durum. Bunun muhakkak net bir tanımının ve azami bir süresinin olması gerekir.

abdulcakar
Aday Memur
01 Kasım 2021 23:24

Hocam senin durum daha da vahimmiş. Gerginlik yaratacak bir durum açıkçası. Sorup soruşturunca tatmin edici bir cevap da alamıyorsun ki. Biraz daha uzarsa emniyete bizzat gitmeyi düşünüyorum. Yani ev kiralama, istifa vb bir dolu süreç var önümde. Hiçbirine yön veremiyorum.

Süleyman6333
Aday Memur
01 Kasım 2021 23:55

Gerginlik yaratacak bir durum yok aslında. Adli sicil kaydım yok, daha önce adli bir soruşturma ya da dava geçirmedim. Aile de sorun yok memur kardeşlerim var hatta biri polis ama uzayabiliyor işte. Geçen hafta belli olup işe başlayan var bakalım bizim durum ne zaman belli olacak.
abdulcakar, 2 yıl önce

Hocam senin durum daha da vahimmiş. Gerginlik yaratacak bir durum açıkçası. Sorup soruşturunca tatmin edici bir cevap da alamıyorsun ki. Biraz daha uzarsa emniyete bizzat gitmeyi düşünüyorum. Yani ev kiralama, istifa vb bir dolu süreç var önümde. Hiçbirine yön veremiyorum.

abdulcakar
Aday Memur
05 Kasım 2021 20:51

Hocam arşiv araştırmandan bir sonuç var mı? Bende hala gelişme yok.

Süleyman6333
Aday Memur
06 Kasım 2021 16:41

Hocam benim soruşturmam bitmiş. Bir iki güne atandığım kuruma ulaşmış olur dosyalarım. Komisyon da toplanıp bir karar verir inşallah önümüzdeki hafta içi.
abdulcakar, 2 yıl önce

Hocam arşiv araştırmandan bir sonuç var mı? Bende hala gelişme yok.

abdulcakar
Aday Memur
07 Kasım 2021 14:06

Hayırlı olsun. Umarım bu hafta içi sonuçlanır.

abdulcakar
Aday Memur
07 Kasım 2021 14:08

Neden bu kadar uzadığına dair malumat alabildin mi? Belki bizim için de yol gösterici olur.

Süleyman6333
Aday Memur
07 Kasım 2021 15:04

Hayır bir bilgim yok. Adli sicil kaydınız yoksa yada herhangi bir konuda adli/idari soruşturma geçirmediyseniz rahat olun yoğunluktan dolayı uzamalar olabiliyor.
abdulcakar, 2 yıl önce

Neden bu kadar uzadığına dair malumat alabildin mi? Belki bizim için de yol gösterici olur.

abdulcakar
Aday Memur
07 Kasım 2021 15:31

Anladım hocam. Adli sicil kaydım yahut idari soruşturmam yok. Ancak arşiv araştırması denmesine ve kitapçıkta GS yazmamasına rağmen telefonda konuştuğum İK görevlisi güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması birlikte yapılıyor diyor. Bu durumda GS tedirginlik yaratıyor çünkü bir ton akrabam var, hangisinin nesi var bilemiyorum. AA'da yalnızca kişiye bakılıyor diyorlar. O bakımdan rahatım. Ama GS'de bütün sülaleye bakılıyormuş, o yüzden az da olsa şüphe düşüyor aklıma. Size de AA ve GS birlikte yapılıyor mu dediler yoksa sadece AA mı?

Süleyman6333
Aday Memur
07 Kasım 2021 15:54

Arşiv araştırması sadece.
abdulcakar, 2 yıl önce

Anladım hocam. Adli sicil kaydım yahut idari soruşturmam yok. Ancak arşiv araştırması denmesine ve kitapçıkta GS yazmamasına rağmen telefonda konuştuğum İK görevlisi güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması birlikte yapılıyor diyor. Bu durumda GS tedirginlik yaratıyor çünkü bir ton akrabam var, hangisinin nesi var bilemiyorum. AA'da yalnızca kişiye bakılıyor diyorlar. O bakımdan rahatım. Ama GS'de bütün sülaleye bakılıyormuş, o yüzden az da olsa şüphe düşüyor aklıma. Size de AA ve GS birlikte yapılıyor mu dediler yoksa sadece AA mı?

Süleyman6333
Aday Memur
07 Kasım 2021 15:56

Akrabaların seni etkilemez. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasında sadece kişiye bakılıyor artık. Seninle beraber bekleyen kaç kişi kaldı ?
abdulcakar, 2 yıl önce

abdulcakar
Aday Memur
07 Kasım 2021 16:02

200 kişiden 20 kişi kaldı sadece.

Süleyman6333
Aday Memur
09 Kasım 2021 18:13

Hayırlısı hocam işler yavaş yürüyor maalesef beklemeye devam, yapacak hiçbir şey yok.
abdulcakar, 2 yıl önce

200 kişiden 20 kişi kaldı sadece.

Toplam 92 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi