Editörler : ayşegül bgm
22 Ocak 2020 14:59

İhtar çekme

rkadaslar calistigim ozel kurum ile atama olduktan sonra defalarca orta yolu bulmaya calistikca bana sorun cikariyor.ihbar suresi calismami veya fahis bi fiyat odememi istiyorlar.Bugun itibariyle gerekirse davalik olmayi goze alip ihtar cektim.cektigim bu ihtar atandigim kurum icin sorun teskil eder mi ? atandigim hastaneye ulasamiyorum.fikri olan ?

Tgr11
Aday Memur
22 Ocak 2020 17:14

?

Demirmfg
Aday Memur
22 Ocak 2020 17:22

ihbar sureni calis hastane bekliyor. duyuru 11. madde okumadin mi
Tgr11, 4 yıl önce
?

Tgr11
Aday Memur
22 Ocak 2020 17:25

kardesim hastane subat 16 sina kadar ihbar calismami ya da para odememi istiyor.ben hastaneyi gectim.gerekirse davalik olmayi goze aldim.ben bugun ihtar cektim.muhtemelen bi kac gune sozlesmemi fesh edecekler.odeyecekse odeyecek hakkimi.odemezse dava acacak .benim derdim atandigim hastane sozlesmemi tek tarafli fesh etmemi sorun edermi yoksa sen gelde nasil gelirsen gel mi mantik sonucta kamu kurumundan istifa etmiyorum?
Demirmfg, 4 yıl önce

Tgr11
Aday Memur
22 Ocak 2020 17:29

ben ihbar suremin beklemesini istemiyorum.bir an once isime baslamak istiyorum.cunku saglikli bi ortam olmuyor artik zul geliyor. ozel hastaneyle yasayacagim her turlu hukuki sureci goze aldim.s
Demirmfg, 4 yıl önce

Sevtaap
Aday Memur
22 Ocak 2020 17:35

Orası kamu kurum veya kuruluşu olmadığı için fesh etmeleri hiç bişey ifade etmez bence.

Tgr11
Aday Memur
22 Ocak 2020 17:39

evet 5.madde de oyle bir ibare var '1 yil icinde kamu kurum ve kuruluslarindan sozlesmeni tek tarafli fesih etmek '.. ama bu uni hastanelerinden istifa edenlere onlem olarak alinmis bi madde sanirim.yinede garantiye almak istedim.hastaneme uzak oldugum icin soramadim, telefonlarida acmiyor ilgili birim.
Sevtaap, 4 yıl önce
Orası kamu kurum veya kuruluşu olmadığı için fesh etmeleri hiç bişey ifade etmez bence.

Demirmfg
Aday Memur
22 Ocak 2020 17:50

kardes bend3 calisiyorum. anliyorum seni ama 11. madd3de istifasini verip o surecte odugun belgeleyenler 4 nisana kadar beklenir diyor. sen ne ihtari cektin adamin send3n istedigi yasal. atandogin yer de beklerim diyor. il saglik mudurlugunu ara atandigin yerin ben herkesle konustum.
Tgr11, 4 yıl önce
kardesim hastane subat 16 sina kadar ihbar calismami ya da para odememi istiyor.ben hastaneyi gectim.gerekirse davalik olmayi goze aldim.ben bugun ihtar cektim.muhtemelen bi kac gune sozlesmemi fesh edecekler.odeyecekse odeyecek hakkimi.odemezse dava acacak .benim derdim atandigim hastane sozlesmemi tek tarafli fesh etmemi sorun edermi yoksa sen gelde nasil gelirsen gel mi mantik sonucta kamu kurumundan istifa etmiyorum?

Demirmfg
Aday Memur
22 Ocak 2020 17:51

tek tarafli fesihde sorun cikar riske atma ara il sağlığı
Demirmfg, 4 yıl önce
kardes bend3 calisiyorum. anliyorum seni ama 11. madd3de istifasini verip o surecte odugun belgeleyenler 4 nisana kadar beklenir diyor. sen ne ihtari cektin adamin send3n istedigi yasal. atandogin yer de beklerim diyor. il saglik mudurlugunu ara atandigin yerin ben herkesle konustum.

Tgr11
Aday Memur
22 Ocak 2020 17:54

anliyorum seni kardesim. ama sorun su ben artik calismak istemiyorum.dedigim gibi gerekirse ya onlar parami verecek ya beni dava edecekler. Artik beklemek istemiyorum.Benim aklimdaki tek soru atandigim kurum bana sorun cikarir mi ? benim mantigima gore cikarmaz ama konuya hakim biri varsa goruste almak isterim.sonucta atanan ve calisan herkes ihbar tutmadi dimi bugune kadar
Demirmfg, 4 yıl önce

Sörc
Şube Müdürü
24 Ocak 2020 09:05

birader amma uzatmışsın, özelden devlete geçişte hiçbir sıkıntı OLMAZ! bu kadar basit ve net. okuma yazman da mı yok? yhgm açıklamasını okuyunca görürsün zaten. hayırlı olsun. sözleşmen feshedildiği gibi memuriyete başlarsın allah'ın izniyle. hiçbir problem olmaz.

Tgr11, 4 yıl önce
anliyorum seni kardesim. ama sorun su ben artik calismak istemiyorum.dedigim gibi gerekirse ya onlar parami verecek ya beni dava edecekler. Artik beklemek istemiyorum.Benim aklimdaki tek soru atandigim kurum bana sorun cikarir mi ? benim mantigima gore cikarmaz ama konuya hakim biri varsa goruste almak isterim.sonucta atanan ve calisan herkes ihbar tutmadi dimi bugune kadar
Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi