Editörler : swat3410

Hmtmrv
Aday Memur
22 Mayıs 2022 07:05

Eksisi bol artısı pek az gelince en az 10 yıl burda kalacağını unutma ona göre plan program yap. Gezmek için güzel ama gezmek için zaman ve para gerek çoğu zaman ikisinden biri olmaz, iş yönünden düştüğün birime göre iyi veya kötü , pahalılık müthiş kötü karar senin

devletkapısı
Şube Müdürü
22 Mayıs 2022 13:24

1999 mezunuyum sen bana göre çok pintisin hala İstanbul'dayım hiç lojmanda oturmadim bekarken hep tek kaldım tüm esyam vardı Yeşilköy Zeytinburnu ozgoller sitesi fatih Cerrahpaşa da oturdum 2yil Tunceli sonra evlilik ve İstanbul Fatih te sitede 4500 TL kira ödüyorum evim yok arabam yok ek işler yapıyorum tadilat emlak bir çok sertifika aldım Pintilik bazı arkadaşlarında dediği gibi mülteci gibi yaşamak 1kg elmayı 4 kişi yemek Konu sahibi arkadaş meslektaslardan biri güzel demiş İstanbul karakterine ne uyarsa sen nasıl yaşamak istiyorsan sana onu sunar sen kendine bak isteklerine göre yasa ama unutma ki İstanbul hayatın ve mesleğin okulu kendini kaybetme olumsuzluklara yutturmayasin yedirmeyesin Türkiye'nin kalbidir istanbul
13pmyoo, 2 yıl önce
pintilik yapip 3 kurustan kacacagim diye merterde sirinevlerde baraka gibi apartmanlarda kalmadik... 3 kurus fazla verdik sariyerde oturduk

Ahmet1296
Aday Memur
22 Mayıs 2022 16:35

Kardeşim maddiyatla pek fazla işin yoksa yani borç vs yoksa sadece geçinmeyi düşünürsen birazda hayatını yaşamayı istersen İstanbul bulunmaz hint kumaşı herşey elinin altında.iş olarak yoğun ama hayat hızlı geçiyor zaman diğer illere göre hızlı geçiyor tek sıkıntı yanı ekonomik diğer yönden her polis çalışmalı bence İstanbul da nacizane fikirim bu yönde hakkında hayırlısı olsun

coderart
Memur
22 Mayıs 2022 16:42

2009 yılında İstanbul'da başladım. 13 yıl bitiyor. O zamanlar İstanbul hiç fena değil hatta gayet güzeldi. Yeni başlayan genç bekar bir polis için tam mesleğe başlanacak yerdi. Ancak 5-6 yıldır her konuda hızla kötüye gitti ve son bir yıldır adeta cehenneme dönmüş durumda İstanbul. Eviniz aileniz burda değilse, çok özel bi sebebiniz yoksa kimseye tavsiye etmem. Ben özel bir sebeple hep ipka verdim. Ama artık bu sene gidecekmişim gibi bir his var içimde. Hayırlısı. Seçme şansınız varsa gelmeyin derim.

Myosman12345
Aday Memur
22 Mayıs 2022 17:30

2011-2016 yılları arası istanbuldaydim, sirinevlerde en son kiram 750 tl vermiştim. Meyve sebze fiyatları hariç market fiyatları, giyim kuşam gayet uygundu, beni en çok zorlayan trafik ve kalabalığı

azmah
Genel Müdür
22 Mayıs 2022 17:44

Sen nasıl bir Ergen'sin at koşturuyor Muş 4 kişi napiyordunuz pes atıp bol bol sigara cips kola ulan harbiden PMYO kapansın alım olmasın saraypersoneline malzeme olacak bir tip daha

13pmyoo, 2 yıl önce
yurt dedigin ev istanbulun gozbebegi semtinde... 4 kisi 4+1 200 metrekare ev at kosturuyoz evde... ikincisi cocuk istanbulu istedigi icin ona gore yorum yaptik... anasina esine dostuna borcuna odeme yapacaksa duyarbakira mardine hakkariye sirnaka gitsin oncelikleri varsa
22 Mayıs 2022 18:24

Bende ilk tercihine İstanbul yazan birisi olarak söylüyorum İstanbul da ya kira derdin olmayacak yada eş dost aile vs.. orda olacak. Onun dışında İstanbul'a gitmenin pek bir anlamı yok ama dediğim gibi kira vermedikten sonra borç harç da yoksa ancak o zaman İstanbul'un keyfi çıkar bekar memur için en ideal yer tabi imkanların müsade ediyorsa..

alper006
Aday Memur
22 Mayıs 2022 19:42

Ekonomiyi bi kenara bırakırsan bu mesleğin en güzel yılları İstanbul da geçer 10 sene kaldım emekli olurdum şark olmasa şimdi nasıl bilmiyorum ama meslektaş birlikteliğinin en güzel yaşandığı il
22 Mayıs 2022 22:09

Beyler İstanbul koca bir okyanus yuzmesini bilene.Sana bağlı ve de mesai arkadaşlarına,cok iyi arkadaşlıklar var, doğu ya hiç gitmedim,pintilik yapma zaten sen harcamadan o para bir şekilde senden çıkar,burada görevde çalışırsın,ama mesai dışı ister mekan takıl ister ailenle gez,Fulya 'da ailenle bir yemek ye,aracın varsa evin varsa İstanbul arkadaş,dağ başında kargo beklemezsin,şayet İstanbul a geleceksen gidip te Bayrampaşa Gaziosmanpaşa da Esenler , Sultangazi ,Şirinevler de Avcılar da ev tutma,bir daha gelmeyeceksin bu dünyaya,git Ümraniye ,Kartal,Pendik, Arnavutköy ,Çatalca, Büyükçekmece gibi ilçelerden ev tut paraya koymaya akşam,en kral görev yeri Şişli kim nerderse desin,

takla-atma
Şube Müdürü
22 Mayıs 2022 22:14

Bu arkadaş 50 bin maaş alıyor herhalde.Pendikten Kendi aracinla şişliye gitsen gidiş geliş 150 tl yakıt,250 tl yemek vs derken cebinden rahat 1000 TL çıkar.Sonra git 4000 kira öde al sana sosyal hayat, günün sonunda bir intihar vakası,bu kadarını diyim anlayan anladı,İstanbul polis için en kötü şehir
Fethiyeli484848, 2 yıl önce

Beyler İstanbul koca bir okyanus yuzmesini bilene.Sana bağlı ve de mesai arkadaşlarına,cok iyi arkadaşlıklar var, doğu ya hiç gitmedim,pintilik yapma zaten sen harcamadan o para bir şekilde senden çıkar,burada görevde çalışırsın,ama mesai dışı ister mekan takıl ister ailenle gez,Fulya 'da ailenle bir yemek ye,aracın varsa evin varsa İstanbul arkadaş,dağ başında kargo beklemezsin,şayet İstanbul a geleceksen gidip te Bayrampaşa Gaziosmanpaşa da Esenler , Sultangazi ,Şirinevler de Avcılar da ev tutma,bir daha gelmeyeceksin bu dünyaya,git Ümraniye ,Kartal,Pendik, Arnavutköy ,Çatalca, Büyükçekmece gibi ilçelerden ev tut paraya koymaya akşam,en kral görev yeri Şişli kim nerderse desin,

22 Mayıs 2022 22:14

Bakalım benim de içime doğuyor hayırlısı,nurdan emekli oluruz diyordum

coderart, 2 yıl önce

2009 yılında İstanbul'da başladım. 13 yıl bitiyor. O zamanlar İstanbul hiç fena değil hatta gayet güzeldi. Yeni başlayan genç bekar bir polis için tam mesleğe başlanacak yerdi. Ancak 5-6 yıldır her konuda hızla kötüye gitti ve son bir yıldır adeta cehenneme dönmüş durumda İstanbul. Eviniz aileniz burda değilse, çok özel bi sebebiniz yoksa kimseye tavsiye etmem. Ben özel bir sebeple hep ipka verdim. Ama artık bu sene gidecekmişim gibi bir his var içimde. Hayırlısı. Seçme şansınız varsa gelmeyin derim.

22 Mayıs 2022 22:20

Ben Ümraniye den Fulya ya her gün git mi yazdım,zaten kabak tadı verir her gün her gün .Ümraniye zaten güzel ilçe mekanı bol piknik alanları da var ayrıca kafa dinlemek isteyene Beykoz ,Şile ye gitsin Genç ise Kadıköy neyine yetmiyor,yine altını çiziyorum her gün her gün olmaz kahveye gider meslektaşlarimla ortam ennguzeli ,ne diye intihar edesin her şey para mı güzel bir eş aile evlat kokusu ....ben harman savur mu yazdım

takla-atma, 2 yıl önce
Bu arkadaş 50 bin maaş alıyor herhalde.Pendikten Kendi aracinla şişliye gitsen gidiş geliş 150 tl yakıt,250 tl yemek vs derken cebinden rahat 1000 TL çıkar.Sonra git 4000 kira öde al sana sosyal hayat, günün sonunda bir intihar vakası,bu kadarını diyim anlayan anladı,İstanbul polis için en kötü şehir
22 Mayıs 2022 22:28

Şuanda İstanbul polisi resmen kan ağlıyor kimse İstanbul da çalışmak istemiyor 50 bin polise anket yapsalar 45 bini gitmek ister diye düşünüyorum herkes şarka gitmek istiyor şark dan kimse İstanbul a gelmek istemiyor İstanbul un halini buradan bile herkes anlayabilir kiralar aşırı arttı en düşük kira 2500-3000 oda İstanbul un en kötü ilçelerinin en kötü mahallelerinde varoş kesimlerde yani trafik olay sayısı yabancılar ayrı bi sıkıntı zaten aklı olan İstanbul a gelmez seçime 1 sene kaldı 1 sene boyunca her haftasonu en ufak şeyde 12/12 olmaya başladı polisi nasılsa bedavadan fazladan çalıştırabiliyorlar ondan dolayı kimsenin umrunda değiliz küçük illerin küçük ilçeleri polis için en iyi yer Allah İstanbul da çalışan bütün polis arkadaşlara yardım etsin durumumuz kötü maalesef...

22 Mayıs 2022 23:51

İstanbul a gelecek olan meslektaşlara tavsiyem ne yapıp edip yoksa başka bir şehirde bir eviniz muhakkak bir ev alın,en azından kira vermezsiniz,

samco_calm
Memur
23 Mayıs 2022 00:05

12 yıldır İstanbul dayım, İstanbul kadrosu yeni mezun olanlar, şarktan tercih dışı gelenler ve ailesi eşi İstanbul da olduğu için İstanbul u tercih edenlerden oluşuyor, bunun dışında isteği ile İstanbul a gelen çok çok azdır, yüksek kira, hayat pahalılığı, yoğun iş temposu ve trafik ile İstanbul çekilmez oluyor malesef

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi