Editörler : supporters.

Yasaklı
24 Ekim 2011 09:32

sizin şer bildiklerinizde hayır hayır bildiklerinizde şer vardır

HER İŞTE BİR HAYIR VARDIR

SİZİN HAYIR BİLDİKLERİNİZDE ŞER, ŞER BİLDİKLERİNİZDE HAYIR VARDIR...

Soğuk bir kış sabahı sahilde bulunan küçük bir koydan bir balıkçı filosu denize açıldı. Öğleden sonra büyük bir fırtına koptu ve gece olduğunda balıkçı teknelerinden hiçbiri limana dönmemişti.

Bütün gece boyunca eşler,anneler,çocuklar ve sevgililer ellerini oğuşturup kaybolan sevdiklerini kurtarması için ALLAH'adua ederek limanda dolandılar.

Bu berbat durumda bir de kulübalerden birinde yangın çıktı.Erkekler olmadığı için yangını söndürüp kulübeyi kurtarmak mümkün olmadı.

Ancak gün ışıdığında balıkçı teknelerinin hepsi limana sağlam olarak geri döndü.

Fakat orada ümitsiz bir kişi vardı.Bu kişi yangında evi kül olan adamın eşiydi.

Kocası karaya çıkarken o şöyle bağırıyordu:

-"Aman ALLAH'ım mahvolduk!Evimiz, içindeki eşyalarla birlikte yangında kül oldu!"

Adam ise, kadını şaşırtan şu sözleri haykırdı:

-"O YANGINI VERENE ŞÜKÜRLER OLSUN!YANAN KULÜBEMİZİN IŞIĞI SAYESİNDE BÜTÜN TEKNELER YOLUNU BULDU VE SALİMEN LİMANA DÖNDÜK."

HER İŞİMİZİN HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE...

Bab-ı Esrar
Yasaklı
24 Ekim 2011 09:34

Dilerim allahtan ki bu deprem van ve tüm kürt vatandaşlarımız için doğru yolu gösteren bir ışık olur.

Marmara depreminden sonra Ahmet Mete ışıkara sık sık televizyonlara çıkarak tüm Türkiye'nin tanığı bir kişi olmuş hatta hepimizin deprem dedesi olmuştu.

Yunus isimli çocuk da Van depreminde Tüm Türkiye'nin tanıdığı bir çocuk deprem çocuk olacaktı, ama olmadı.

Halbuki o enkazın altından öyle canlı bir bakışı vardıki yüreklerimizdeki enkazı temizlemişti.

Allah rahmet eylesin.

Bab-ı Esrar
Yasaklı
24 Ekim 2011 09:40

Depremde sizin ilk yardımınıza koşanlar oy verdiğiniz pkk lılar değil oyunuzla maddi manevi desteğinizle besleyip büyüttüğünüz o pmm lıların kurşun sıktığı MEHMETÇİĞİMİZ oldu.

Allah Askerimize ve Devletimize zeval vermesin

Allah Birlik ve bütünlüğümüz bozmasın

ve Böylesine büyük bir acıyı yaşatmasın.

Depremde ölen Tüm vatandaşlarımıza allahtan rahmet diliyorum.

Geride kalanlara sabırlar diliyorum

Ancak şunu bilinki elbette gidenler geriye getirilemez ancakkkk

geride kalanların yaraları en kısa zamanda Türkiye Cumhuriyeti tarafından sarılacaktır

24 Ekim 2011 09:55

başlığınız çok doğru ancak sizlerin burada yaptığı bir yanlış var...

bunu da yani dediklerimi de yanlış anlamayın, gördüm söylemek de isterim...

şehitlerimizin olması çok üzücü hatta çok etkilendim ki anlatamam sizlerde etkilenmişsiniz hatta ilk haber duydugumuzda burada hep birlikteydik...başlıklar açtınız bizlerde yazılarımızı yazdık...

ancak deprem farklı bir nokta ikisini bir arada tutmak sizler "gaybı" yani geleceği bilmediğinizden bağdaştırmak sizin yorumunuz olur ki bu da sizin için doğru bir şey olmaz...

daha dikkatli olmak gereklidir...

deprem ile oradaki yaşayan halka ikaz ve benzerini sizin bu konuda görüş verme yetkiniz yoktur(!) çünkü diyelim ki oradaki ölen hiç bir şeyden haberi olmayan bir minik güzel kardeşimizin öldüğü de gerçektir....bunu göz ardı etmeyelim hepimiz kardeşiz ,hepimiz birlikteyiz...

ama şu dediğinize katılmamak elde değil

"Depremde sizin ilk yardımınıza koşanlar MEHMETÇİĞİMİZ oldu."

yalnızca dikkat çektiğim nokta depremi buna bağlamamanızı rica etmemdir.

Ayrıca altta yazılmış olan bu yazınızınızın altına da imzamı atarım...

,,,

Allah Askerimize ve Devletimize zeval vermesin

Allah Birlik ve bütünlüğümüz bozmasın

ve Böylesine büyük bir acıyı yaşatmasın.

Depremde ölen Tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum.

Geride kalanlara sabırlar diliyorum

Ancak şunu bilinki elbette gidenler geriye getirilemez ancakkkk

geride kalanların yaraları en kısa zamanda Türkiye Cumhuriyeti tarafından sarılacaktır

,,,

ipekli kurdela
Müsteşar
24 Ekim 2011 09:58

dost kötü günde belli olur derler

elbette kimsenin başına felaket gelmesini dilemiyoruz ama böyle günlerde birlik beraberlik yapmak insani görevlermizdendir çanakkale savaşında çarpışan dedelrimiz düşmanın askerlerini ble ateşkes esnasında tedavi etmişlerdir kaldı ki hepimiz aynı ülkeyi paylaşıyoruz bu devletin vatandaşlarıyız elhamdülillah müslümanız müslüman hiçbir insanın kötülüğünü istemez ölüsüne dirisine sövmez düştüğüne gülmez gülemez de

nacizane yazacaklarım böyle

erguvan*
Yasaklı
24 Ekim 2011 10:03

Sözüm pkk'ya destek verenlere

Turkiye Cumhuriyetinin ne kadar büyük bir güce sahip olduğunu görebilselerdi, bir avuç teröristten medet bekleyen zavallı halkın haline acırım,taşlarken kurşunlarken oh ne güzel, ama

basınıza musibet geldiğinde aman Türkiye m yardım elini uzat

yaw bunları neden iyi ayırt etmyorsunuz ki

Bab-ı Esrar
Yasaklı
24 Ekim 2011 10:03

hiç birimiz farklı şeyler söylemiyoruz.

Elbetteki ben bu depreme sevinmedim

Eğer ben bu depreme bir nebze olsun sevinebiliyorsam

önce İnsanlığımdan sonra TÜRK'lüğümden şüphe ederim.

Ben sadece bu kötü olaydan yani bizim şer bildiğimiz bir olaydan yukarıda temenni ettiğim bir hayır hasıl olur inşallah dedim.

iren17
Başbakan Müsteşarı
24 Ekim 2011 10:09

Ben öncelikle depdemde hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet hayatta kalanlara sabır diliyorum.

ve diyorum ki; bu deprem belki ilahi bir mesajdı kardeşliğimizi güçlendirecek ve ne Türk Kürt ayrımı yapılmaksızın kanlarımızın birbirine karıştığı bir afet yaşıyoruz. Birbirimize herzaman muhtacız zira aynı ülkeyi paşlaşıyoruz.

Amu şunu demeden edemiyeceğim lütfen kimse depremden nemalanmasın depremi Kürklerde yapmadı Türklerde yapmadı Allahtan gelene razıyız . Zaten acı günler yaşışoruz birde bu acılara olumsuz yorumlar ekleyerek birbirimizi incetmeden paylaşımlarda bulunalım.

ipekli kurdela
Müsteşar
24 Ekim 2011 10:11

EN büyük adalet sahibi Allah tır o herşeyi en iyi bilendir

24 Ekim 2011 10:11

"lütfen kimse depremden nemalanmasın depremi Kürtlerde yapmadı Türklerde yapmadı Allah'tan gelene razıyız . Zaten acı günler yaşışoruz birde bu acılara olumsuz yorumlar ekleyerek birbirimizi incetmeden paylaşımlarda bulunalım"

gülümse-ma
Müsteşar
24 Ekim 2011 10:44

Akşam haberleri izledim gözlerim doldu içim parçalandı..

ben ne kürtçüyüm ne türkçü..

insan insandır. ama depremden bu yana dediğim birşey var. umarım masum insanların canı yanmamıştır...

bildiğim kadarıyla Van'ın belediye başkanı bdp li büyük çoğunluğun pkkya destek verdiğini biliyoruz bunu kimse inkar edemez..

ama oohh iyi oldu demekte bize yakışmaz..

yine gideriz yine koşarız yine yardım ederiz.. vatanseverler zaten neyin ne olduğunu bilio ama pkkya destek verenler için bu yardımda bir vesile olur inş. dostu düşmanı görürler..

tek dileğim inş. masum insanların canı yanmamıştır..

masal perisi..
Kapalı
24 Ekim 2011 10:47

benimde bu sabah aklıma bu geldi. evet deprem oldu, can ve mal kayıpları çok fazla.

ama belki de bu durum van halkının yanında olanın pkk değil türk halkı olduğunu anlamasına sebep olur, belki artık türk halkını düşman bilmek yerine dost, kardeş saymanın zamanı geldiğini onlarda anlar....

gülümse-ma
Müsteşar
24 Ekim 2011 10:53

inşallah masal perisi ..

ben seni tanıorum dimi ;)

masal perisi..
Kapalı
24 Ekim 2011 10:58

gülüm bende seni tanıyorum sanki, dur bide yan profilden bakayım:)))

Bilmem Nedendir?
Yasaklı
24 Ekim 2011 11:01

bab-ı esrar. başlığın çok güzel. içeriği daha da güzel. bir sonraki mesajındaki duaya da amin diyerek katılıyorum. her işte bir hayır vardır elbet. inşallah o hayrı görenler olur.

Bab-ı Esrar
Yasaklı
24 Ekim 2011 11:06

ilk başta bu başlığı açıp açmamakta tereddüd eddim

bu acının üstüne yanlış anlaşılmaktan korktum

ama görüyorum ki bir çok kişi ne demek istediğimi nereye varmak istediğimi çok güzel anlamış

masal perisi..
Kapalı
24 Ekim 2011 11:08

allah hepsinin yar ve yardımcıları olsun dualarımız onlarla, ölü sayısı daha fazla artmaz inşallah...

ük&ak
Kapalı
24 Ekim 2011 11:23

bende böyle bi bağlantı kurmuştum

bab

Bab-ı Esrar
Yasaklı
24 Ekim 2011 11:29

Lütfen van'a göndereceğiniz yiyecek giyecek ve nakdi her türlü yardımınızı Kızılay aracılığıyla yapın.

Çünkü şuanda dapram zedelere yardım topluyoruz diye ortaya çıkan bazı vakıf ve dernekler pkk destekçisi olabilir ve bilmeyerek pkk ya yardım etmiş olabilirsiniz

münazara
Başbakan Müsteşarı
24 Ekim 2011 12:22

depremde hayatı kaybedenlere Allahtan rahmet eylesin inş ve kalanlara bu acılara yaşayanlara rabbim sabırlar versin yar ve yardımcıları olsun inş. (amin)

yazılanları okudum ve evet kesinlikle dost zor zamanda belli olur inş bu felaketten bi hayır çıkar ve türk-kürt her zaman dost olduğumuzu her ne olursa olsun birbirimizi kardeş bilip gerektiğinde bize bizden başka dost olmicağınıda anlamamızı sağlar bu felaket...

candela
Yasaklı
24 Ekim 2011 12:33

güzel ve anlamlı bir başlık ..

güzel bir hadisi şerif..güzel bir ayetle beraber imtihan dünyasında olduğumuz hatırlatıyor..Bir şeyden hoşlanmadığınız halde o sizin iyiliğinize olabilir. Bir şeyi de sevdiğiniz halde o sizin için kötü olabilir. Allah bilir, siz bilemezsiniz.? (Bakara: 216)

sabrederek beklemek, Şer bildiklerimizde öyle hayırlar yaratılır ki gördüğümüzde üzüldüğümüze değmez olduğunu anlarız.. insan şükür değilmidir şın, kaf, ra , şükretmeyi kanat etmeyi rıza göztermeyi bildikten kere hayat onunla yaşanabilir çevresine faydalı mutluluk veren olur.. mevla herkese herşeyin hayırlısını nasip etsin ..

Toplam 37 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi