Editörler : F16 Gökçen
16 Şubat 2012 20:18

Yanlış Hesaba giden EFT nasıl geri alınır bankacılar yardım ??

vakıfbank internet üzerinden garantiye yollamam gereken parayı akbank şubesine yanlışlıkla gönderdim. Bu para geri dönermi hesabıma yoksa karşı taraf parayı çekebilir mi ? sonuçta alıcı ismini yazmışdım gönderirken. ? acil yardım bekliyorum. Gönderdiğim para az buz da değildi malesef .

çaça_25
Daire Başkanı
16 Şubat 2012 20:27

arkadasım o para yı çekemez karsı taraf bı kere bılgıler eşleşmıyor ,eşletırme olmazda para gerı ıade olur. ama tabı sen bekleme muracat et yınede çağrı merkezınden ulaş o bankaya durumu ızah et..

mumin053
Memur
16 Şubat 2012 21:25

arkadaşım garanti bankası çalışanıyım,

öncelikle parayı tabiki karşı taraf istese çeker,senin yapacağın önce çektiğin hesabın bağlı olduğu şubeyi ara.şu hesaba ben şehven eft yaptım de.şube bankalarına ulaşır ve görüştükten sonra paraya bloke koyar.ardından bir dilekçe doldur şu tarihte şu hesaba şehven yapılan eft ..... şu hesabıma geri iade edilmesi vs diye.sonrasında paranın gittiği şube o parayı hesabına geriye atar.tabiki bunları yapması için müşterisine ulaşması şart ve ondan şehven geldiğini doğruldıktan sonra sana geri gönderir...

saygılar

diğerlerii
Şube Müdürü
16 Şubat 2012 22:03

sonuçta internetden eft işlemini yaparken alıcının ad soyadını girdim karşı taraf ile uyuşmazsa paranı geri dönmesi gerekmiyormu ? hangisi doğru ?

diğerlerii
Şube Müdürü
16 Şubat 2012 22:32

bankacı yokmu aranızda ?

Economişy
Daire Başkanı
16 Şubat 2012 22:57

nasıl gönderdiğini anlamadık ki. hesaba mı yoksa isme mi yolladın. bi de yollarken IBAN numarası kullanmadın mı. bankaya gidip de hem IBAN kullandım hem de yanlışlıkla gönderdim demek pek inandırıcı olmaz. isme gönderdiysen alıcıya söyle garanti şubesi yerine akbank şubesine gitsin çeksin parasını. hesaba gönderdiysen(IBAN kullanmayıp) o zaman zaten akbankın o şubesinde aynı hesap no ile aynı isimli başka bir kişi olması milyarda bir ihtimal, sistemler farklı olduğu için hesap noları tutmaz. yani paranı bi kaç gün içinde geri yollarlar vakıfbank hesabının olduğu şubene. paranın geri dönme süresi akbank şubesinin yoğunluğuna bağlı.

not: "Şehven" göndermek diye bişey yok; "Sehven"dir doğrusu. yani "yanlışlıkla" manasına geliyor. yoksa çok şehvet içindeydim şehvetle yanlış gönderdim gibi bi anlam çıkıyor. :))

diğerlerii
Şube Müdürü
16 Şubat 2012 23:04

internetden eft yaptım iban no kullanmadın sadece hesap no ile alıcı ad soyad girdim , bankayı arayıp bilgi verdim ama daha sonra arayıp bilgi vereceklerini söylediler. Benim korkum ya karşı taraf bu parayı çekmişse ?

diğerlerii
Şube Müdürü
16 Şubat 2012 23:07

bu arada siz akbank da mı çalışıyorsunuz ekonomist ?

Economişy
Daire Başkanı
16 Şubat 2012 23:13

paranı kimse çekemez korkacak bişey yok. o hesap nosu ile o şubede bi hesap olsa da(ki olmadığına eminim çünkü hesap nolarının sonunda kontrol karakteri vardır; hesap noları 1,2,3 diye artmaz, 12,24,35 vb diye artar örnek olarak) hesap sahibinin ismi tutmaz. hatalı gelen eftler bir iki gün içinde iade ediliyor yoğunluğa bağlı olarak. sen yarın o akbank şubesini telefonla arayıp "operasyon" bölümüyle görüşmek istediğini söyle. sonra durumunu anlat da fazla bekletmeden iade etsinler eftyi.

yok ben amblemi dolar olan bankada çalışmıştım. $-)

diğerlerii
Şube Müdürü
16 Şubat 2012 23:17

çok aydınlattınız beni gerçekten çok teşekkür ederim şimdi rahat uyuyabilirim o halde oh beee :))

oguzhaan_1985
Aday Memur
18 Şubat 2012 09:13

Bu forum öyle bişi olduki bankaların çağrı merkezinden daha hızlı çözüm üretiyor yakında bu forumda satış yapmaya da başlarız BİREYSEL EMEKLİLİK düşünen vaaaarrrr mı ::::))))))

yani diyorsun ki
Müsteşar Yardımcısı
18 Şubat 2012 13:34

Sayın oguzhaan_1985,

O noktada sanırım biz devreye giriyoruz :)

oguzhaan_1985
Aday Memur
18 Şubat 2012 16:58

Sayın editör

yasak mı yani burdan satış yapmak ::)))

diğerlerii
Şube Müdürü
20 Şubat 2012 14:38

gerçekten öyle çok çabuk çözüm üretiliyor, ekonomist arkadaşın dedikleri doğru çıktı para asıl sahibine verildi teşekkürler.

bilgili420
Genel Müdür
13 Haziran 2014 20:11

arkadaşlar ben birine para gönderdim ama malesef emekli olunca o hesabı kapattırmış...vakıfbank internet şubesinden iban numarası ile iş bankası hesabına para gönderdim...ne yapmam gerekir lütfen yardım edin.

leylaela
Aday Memur
16 Temmuz 2014 12:16

Ben 16 haziranda baska bir bankadan Akbankli birinin hesabina eft yaptim ama bir yanlislik oldu .Hemen ardindan kendi bankami arayip iptal ettirdim .Onlarda iade talebi yaptilar 17 haziran tarihinde.O tarihten hu yana Akbankin para iadesini beklemekteyiz.Ayrica ne cagri merkezi ne de Akbank Yalova subesi ki yanlis eft o subeye olmustu kesinlikle bizimle ilgilenicez demelerine ragmen ilgilenmediler. Yaklasik 1 aydir paramizi bekletiyorlar.Aba

nk cagri merkezine onlar da subeye yonlendiriyor.Bu kadar acemice bir bankacilik sistemiyle hic karsilasmadik.Gerekli her turlu yasal merciye basvuracagim.Sirf bana yasattiklari bu sinir harbinden kurtulmak icin.

gserbest
Memur
17 Temmuz 2014 00:26

ziraatte calışıyorum farklı hesap no ve isimle gelen eftleri gün içinde iade ediyorum.şubeye gidin denmesi çok sacma adam km'lerce yol mu yapacak bunun için..

prfct-strm
Şef
17 Temmuz 2014 00:59

sikinti yok arkadaslar iban no ile gonderse bile alici ad ve soyad yazmak zorunda. ikisinden biri uyusmuyorsa gelen eft gecici hesapta bekler. subedeki arkadas da iade talebini olusturur ve para iade olur. bu sekilde cok islem yaptik

korayozer
Aday Memur
14 Temmuz 2015 13:59

İyi günler. Hayırlı Ramazanlar. Ben bundan 3 ay önce bi havale yaptım internet üzerinden telefon alacaktım parayı gönderdim ve telefon gelmedi dolandırıldım. Savcılığa suç duyurusunda bulundum ama hala bi gelişme yok. Ben bankayı arayıp durumu izah etsem ve paranın yanlış hesaba yatırıldığını söylesem parayı geri alma şansım var mı acaba? Çok teşekkür ederim

doganozm
Aday Memur
29 Nisan 2021 21:11

PwC'ye linkedin üzerinden başvurmuştum, telefonda mülakat yapıldı, sonra bir genel yetenek çözdüm, haftaya manager mülakatı daveti aldım.

Deloitte, geçen hafta vaka çözdüm, bugün lokasyon geldi.

KPMG & E&Y hiç dönüş yapmadı daha, başvurumdan beri.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi