Editörler : "eskiyara"Pangaea
07 Ocak 2020 11:16

EKYS Kullanılan Puan

2019 EKYS ile müdür yardımcısı oldum. 2020 yılında aynı puanla müdürlüğe başvurabilir miyim? Yönetmelikte puan 3 yıl geçerli diyor. Kullanınca öldü bitti falan yazmıyor

bifefomat
Daire Başkanı
07 Ocak 2020 13:08

puan bir defa kullanılmak üzere 3 yıl geçerli diye biliyorum

yiay
Aday Memur
07 Ocak 2020 13:27

aynen 1 kez kullanabilirsiniz hocam

EnderuN Mektebi
Aday Memur
07 Ocak 2020 15:40

Herkes çok biliyor...Yahu arkadaş nerde ne yazdığını iyi idrak etmelisiniz...

Yazılı sınav

MADDE 15 ?

(2) Yazılı sınav sonuçları, sonuçların açıklandığı tarihten itibaren üç yıl süreyle geçerlidir. Yazılı sınav puanını yükseltmek isteyenler yeniden yazılı sınava girebilir.

Gelelim soruyu soran arkadaşın cevabına...

Müdür Yardımcılığında 1 Yılım Dolmadan Sınava Girebilir miyim?

Girilebilir fakat atama döneminde başvuru şartlarını taşınmadığı için atama başvurusu geçersiz olur.Atama dönemi bir yıldan uzun olursa yani yetişirseniz ancak başvurulabilir.

yiay
Aday Memur
07 Ocak 2020 16:41

hocam asıl sen ne yazdığına bak adamın durumunu biliyor musun ben de 2019 ekys ile müd yrd oldum ama daha önce idareciliğim var ilk defa yaptığını biliyor muyuz belki müdürlük şartını taşıyordur benim gibi

hsnkrt80
Aday Memur
07 Ocak 2020 16:46

Hocam daha önce idareciliğim var 2019 da boş müdürlük yoktu bu sene olursa aynı puanla müdürlüğe başvurabilir miyim? internette 1 defa falan muhabbeti dolanınca sorma gereği duydum

yiay
Aday Memur
07 Ocak 2020 16:48

hocam benim bildiğim aldığın puan ile her hangi bir kadroya atanırsan o puanı tekrar kullanamayacağın ben de 2019 ekys ile atandım o dönem çok incelemiştim bu şekilde hatırlıyorum ama sana kaynak gösterecek kadar iyi hatırlamıyorum.

LİDERBEYİN
Kapalı
11 Ocak 2020 21:58

sınavın 3 yıl geçerliliği var. hazşranda ilk atamaya başvurdun. ataman olmadı seneye kullanailirsin. ama bir yere atanırsan puan bir sonraki yıl kullanamazsın. kullanınca bitiyor yani. tek kullanımlık.

Trabzonn61
Aday Memur
11 Ocak 2020 22:14

Cimer'e yazabilirsiniz arkadaşlar,ben yazdım.Açıklama geldi ve puan bir kullanımlık falan değil.Ama bahsettiğiniz şekilde de puanı bir sonraki yıl kullanamıyorsunuz.Eğer istifa eder ve bir yıl beklerseniz,üç yıl dolmamış ise puanınızı tekrar kullanabilirsiniz.

LİDERBEYİN, 4 yıl önce

sınavın 3 yıl geçerliliği var. hazşranda ilk atamaya başvurdun. ataman olmadı seneye kullanailirsin. ama bir yere atanırsan puan bir sonraki yıl kullanamazsın. kullanınca bitiyor yani. tek kullanımlık.

Denizerk
Aday Memur
28 Ocak 2020 11:11

2020 ekys de 3 yıl geçerli hocam

Taskavra
Aday Memur
28 Ocak 2020 21:02

Hocam aksini belirtecek bir açıklama gelmezse başvurabilirsiniz. Çünkü herhangi bir kaynakta başvurmalısınız diye bir ifade yok. Ales gibidüşün derim. Tabi müdürlük şartlarınıda taşımak gerekir.

yeditepelisehir
Daire Başkanı
29 Ocak 2020 12:51

merhaba hocam. acaba cimer'in cevap yazısını paylaşabilir misiniz?

Trabzonn61, 4 yıl önce

Cimer'e yazabilirsiniz arkadaşlar,ben yazdım.Açıklama geldi ve puan bir kullanımlık falan değil.Ama bahsettiğiniz şekilde de puanı bir sonraki yıl kullanamıyorsunuz.Eğer istifa eder ve bir yıl beklerseniz,üç yıl dolmamış ise puanınızı tekrar kullanabilirsiniz.

Trabzonn61
Aday Memur
29 Ocak 2020 16:13

T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)? ne 06.01.2020 tarihinde yapmış olduğunuz .........5932 sayılı başvurunuz 08.01.2020 tarihinde MERKEZ ATAMA DAİRE BAŞKANLIĞI tarafından cevaplanmıştır:

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlndirme Yönetmeliği 15. maddesinin ikinci fıkrasında "(2) Yazılı sınav sonuçları, sonuçların açıklandığı tarihten itibaren üç yıl süreyle geçerlidir. Yazılı sınav puanını yükseltmek isteyenler yeniden yazılı sınava girebilir.l" hükmüne yer verilmiştir.

Bilgilerinizi rica ederim.

yeditepelisehir, 4 yıl önce

merhaba hocam. acaba cimer'in cevap yazısını paylaşabilir misiniz?

Mali1103
Aday Memur
09 Mart 2020 10:59

2019 yılında mdr yrd sınavına girdim

mülakatta baraj olan 60 puanı alamadım

bu sene geçen yıl aldığım puanı kullanabiliyor muyum?

hsnkrt80
Aday Memur
09 Mart 2020 11:03

Kullanırsınız hocam yönetmelikte yazılı puan 3 yıl geçerlidir diyor
Mali1103, 4 yıl önce

2019 yılında mdr yrd sınavına girdim

mülakatta baraj olan 60 puanı alamadım

bu sene geçen yıl aldığım puanı kullanabiliyor muyum?

Mali1103
Aday Memur
09 Mart 2020 11:11

sayın hocam bazı yerlerde müalkata girince sınav puanının geçerliliği bitiyor diye okudum

yönetmelikte dediğiniz gibi 3 yıl yazıyor ama...

buna güvenerek sınava da başvuru yapmadım bu sene

hsnkrt80, 4 yıl önce
Kullanırsınız hocam yönetmelikte yazılı puan 3 yıl geçerlidir diyor

hsnkrt80
Aday Memur
09 Mart 2020 11:13

Hocam bilen bilmeyen herkes yorum yapıyor. Siz aldanmayın yorumlara bir kullanımlık diye birşey yok yönetmelikte. Bu sene siz başvurursunuz inşallah sıkıntı olmaz...
Mali1103, 4 yıl önce

sayın hocam bazı yerlerde müalkata girince sınav puanının geçerliliği bitiyor diye okudum

yönetmelikte dediğiniz gibi 3 yıl yazıyor ama...

buna güvenerek sınava da başvuru yapmadım bu sene

hugo.almeida
Kapalı
09 Mart 2020 11:58

EKYS'de 3 tane puan var.

1. yazılı sınav puanı.

2. Sözlü sınav puanı.

3. Görevlendirme esas puanı (YS%80+SS%20)

Yazılı sınavınız 3 yıl geçerli.

Görevlendirmeye esas puan bir sonraki başvuru tarihi açıklanana kadar geçerli.

bifefomat
Daire Başkanı
09 Mart 2020 14:03

bildiğim; 1. kişi müdürlük için ya da yardımcılık için müracaat eder ve atandığı yerde başlarsa puanını kullanmış olur ve bir daha kullanamaz.

2. müracaat eder atanamazsa diğer sene yeni sözlü puanıyla tekrar değerlendirilir.

3. yine atanamazsa da bir sonraki sene sözlüye katılır yine puanını kullanabilir.

4. asıl soru şu: ilk sene müdür yardımcısı olarak atandı diyelim, bir sonraki sene aynı puanla sadece müdürlük atamasına başvurabilir mi? bence bu başvuruyu yapması mantıklı görünmüyor. puan bir defa kullanılmalı diyorum.

bifefomat
Daire Başkanı
09 Mart 2020 14:08

bir soru da şu: örneğin kişi 2019 da 70, 2020 de 75 aldı. yüksek olan puanı 75 ile müdür yardımcılığına başvurdu ve atandı. seneye de 2019 daki 70 puanıyla müdürlüğe başvurabilir mi?

EnderuN Mektebi
Aday Memur
30 Haziran 2020 16:00

ben bugun basvurumu yaptım geriye dönük hizmetim 1 yılı 3 gunle geçiyordu :)

Toplam 56 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi