Editörler : "eskiyara"Pangaea

Enkidu1
Memur
25 Mayıs 2018 23:33

Hocam asker öğretmenlik dışında kısa veya uzun dönem hesaba katılmıyor maalesef. Bir yanlışlık yapılmıştır.

sutlugayfe, 6 yıl önce

mebbis'te kurumumda 2 yıl 10 aydır çalışıyor görünüyorum, askerliğimi bu sürenin içinde yaptım. aylıksız iznimi de mi saymışlar? başvurabiliyor muyum şu durumda?

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
26 Mayıs 2018 02:25

Kesinlikle katılıyorum benim 200 puanla gidemediğim yere 40-50 puanlı dün atanmış kişi gidiyor,büyük haksızlık!...

serkan döş, 6 yıl önce

Önemli olan iller arası yer değiştirme başvurusunda bulunmak değil ki;önemli olan kontenjanların tamamına yakınının eş durumuna ayrılarak eşi çalışmayanlara ve bekarlara haksızlık yapılması.toplumun bir kesimi zh yapmaktan muaf tutulmakta, affedilmekte diğer kesimi ise 10 yıllar boyu zh yapmak durumunda bırakılmakta.eş durumcular 30-50 gibi puanlarla yer değiştirebilirken;eşi çalışmayan ve bekarlar 300-400 gibi astronomik puanlarla yerlerinde çakılı kalmakta.Empati yapmıyoruz toplum olarak,empati yapmıyoruz yönetenler alarak sonuç adaletsizlik sonuç güven ortamının yitirilmesi sonuç mutsuz öğretmen...

berfin-meb
Müsteşar
26 Mayıs 2018 07:57

Başlıkta verilen duyuru linki etkin değil, sanırım insan kaynakları tarafından değiştirilmiş..

Linki değiştirebilir misiniz lütfen..

https://ikgm.meb.gov.tr/www/ogretmenlerin-2018-yili-iller-arasi-istege-ve-zorunlu-calisma-yukumlulugune-bagli-yer-degistirmelerine-iliskin-duyuru/icerik/812

berfin-meb
Müsteşar
26 Mayıs 2018 18:53

Başlıktaki linki düzelten hangi editör ise, dikkate aldığı için teşekkür ederim..

berfin-meb, 6 yıl önce

Başlıkta verilen duyuru linki etkin değil, sanırım insan kaynakları tarafından değiştirilmiş..

Linki değiştirebilir misiniz lütfen..

https://ikgm.meb.gov.tr/www/ogretmenlerin-2018-yili-iller-arasi-istege-ve-zorunlu-calisma-yukumlulugune-bagli-yer-degistirmelerine-iliskin-duyuru/icerik/812

27 Mayıs 2018 07:09

İl içi basvuru suresi uzatilsin.lutfen destek .magdur olduk.basvuru yapamadik

aymud
Kapalı
27 Mayıs 2018 11:00

Nasıl başardınız aziz meslektaşım? Uyuyakalıp sınavı kaçıran öğrencilerinizden mi etkilendiniz.

Ersin.49, 6 yıl önce

İl içi basvuru suresi uzatilsin.lutfen destek .magdur olduk.basvuru yapamadik

Enkidu1
Memur
27 Mayıs 2018 19:38

Arkadaşlar eğer tayinim çıkarsa kurumdan ilişik kestiğim zaman 15 gün kadar eksiğim kalıyor, Bu durumda ben zorunlu hizmet olmayan bir okula atandığımda 1 veya birkaç yıl sonra tekrar zorunlu hizmet okuluna atanmak zorunda kalır mıyım? Açıkçası araştırdıkça can sıkıcı detaylar ortaya çıkıyor. Kılavuzdaki şu maddeye göre 6 aydan az kaldığı için sanki zorunlu bölgeye atanmak zorunda olmayacağımı anlıyorum ama 31 ekim baz alındığı için sana zorunlu okullar açılır, tayinin de çıkar ama sonra okuldan ilişik keserken 1 gün bile eksik zorunlu hizmetin olsa karşına çıkar diyenler var.

"06/05/2010 tarihinden sonra atanıp birinci, ikinci ve/veya üçüncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında toplam 3 yıllık çalışma süresini tamamlayan veya 30 Eylül 2018 tarihi itibarıyla tamamlayacak olan öğretmenlerden zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanında hiç görev yapmamış ya da eksik hizmeti 6 aydan fazla olanlar, zorunlu çalışma yükümlülüklerini yerine getirmek üzere il içinde veya iller arasında dördüncü, beşinci veya altıncı hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarına tercihleri doğrultusunda atanacaktır. Bunlardan tercihlerinden herhangi birine atanamayanlar ile tercihte bulunmayanların atamaları, alanlarında norm açığı bulunan diğer zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarına Bakanlıkça resen yapılacaktır."

27 Mayıs 2018 20:41

arkadaşlar sonuçların açıklanması 30u öğleden sonrayı bulur mu? Daha erken açıklayan iller olur mu? Geçen yıllardan tecrübeli hocalarım cevaplarsa memnun olurum.teşekkürler

Görür995
Aday Memur
28 Mayıs 2018 00:20

Merhabalar. Bir sorum olacak. Eşim sağlık personeli. şu an aktif olarak başka bir ilde çalışıyor. Onun yanına il dışı tayin isteyeceğim, büyük bir ihtimalle de atamam olur çünkü kendisi doğuda. Fakat Haziran da Sağlık Bakanlığı bizim il dışından sonra bir atama yapacak. Şayet eşim bu atamada başka bir yere atanırsa ben atamamı iptal edebilir miyim? Teşekkürler.

cmustafaengin
Şube Müdürü
28 Mayıs 2018 11:00

İlden ile değişir. Kimi il saat 22.00 de açıklar kimi 09.00 da. Belli olmaz yani, sizinki hangi il?

rind-i şeyda83, 6 yıl önce

arkadaşlar sonuçların açıklanması 30u öğleden sonrayı bulur mu? Daha erken açıklayan iller olur mu? Geçen yıllardan tecrübeli hocalarım cevaplarsa memnun olurum.teşekkürler

28 Mayıs 2018 11:01

Afyonkarahisar

cmustafaengin, 6 yıl önce

İlden ile değişir. Kimi il saat 22.00 de açıklar kimi 09.00 da. Belli olmaz yani, sizinki hangi il?

cmustafaengin
Şube Müdürü
28 Mayıs 2018 11:45

Standart şehirlerden biri :D Sizinki Çarşamba 10-14 saatleri arası açıklar hocam :D Afyon çalışkan :D

Afyonkarahisar

28 Mayıs 2018 12:35

teşekkürler hocam, siz bu konularda baya tecrübe kazanmışsınız anlaşılan.

cmustafaengin, 6 yıl önce

Standart şehirlerden biri :D Sizinki Çarşamba 10-14 saatleri arası açıklar hocam :D Afyon çalışkan :D

cmustafaengin
Şube Müdürü
29 Mayıs 2018 09:51

Maalesef :( Kontenjan açmaya açmaya, köye çakılı kala kala kazandırdılar :D İl dışında bile dediğim puanlar harfiyyen çıkar oldu :D

teşekkürler hocam, siz bu konularda baya tecrübe kazanmışsınız anlaşılan.

Mehker
Daire Başkanı
29 Mayıs 2018 13:12

Arkadaşlar. Ben tercihleri yaptıktan sonra ilçe Meb şu okullar tercihlerde istenmeyecek diye bir yazı göndermiş. Ben o okulları da yazmıştım. Bundan sonra ne olabilir benimle ilgili?Kılavuzda ve il içi atama duyurusunda böyle bir şey yok, bütün okullar tercih edilebilir yazıyor.

aymud
Kapalı
30 Mayıs 2018 11:20

Maalesef resmiyetten cidiiyetten uzak ne yaptığını bilmez bir cıvıklık lakayıtlık her yanımıza nüfuz etmiş öğretmenim. Kısa zamanda da düzelir gibi gelmiyor bana. Tercihleriniz ölü tercih olur yok hükmünde kabul edilir başka bir şey olmaz. Ancak üstteki ölünce örneğin 8 e yazdığınız okul 7 yazmışsınız gibi olmaz. Tercih sırası üstünlüğünü kaybedersiniz

Mehker, 6 yıl önce

Arkadaşlar. Ben tercihleri yaptıktan sonra ilçe Meb şu okullar tercihlerde istenmeyecek diye bir yazı göndermiş. Ben o okulları da yazmıştım. Bundan sonra ne olabilir benimle ilgili?Kılavuzda ve il içi atama duyurusunda böyle bir şey yok, bütün okullar tercih edilebilir yazıyor.

pandelis
Kapalı
30 Mayıs 2018 13:06

Arkadaşlar 12 yıllık öğretmenim ilk kez tayin istiyorum. Tayinler konusunda bilgim olmadığı için kusurlarımı affediniz lütfen.

Sorum şu: Büyükşehir olmayan bir şehirdeki bir ilçeye tayin olursam, eşim özür grubunda ille de o ilçeye mi tayin olmak zorunda? Yoksa il sınırındaki herhangi bir ilçeye veya şehir merkezine (bu olmaz herhalde de) tayin isteyebilir mi özür grubundan?

2017 özür grubu kılavuzunda şöyle bir madde var:

Büyükşehir belediyesi statüsünde olmayan illerde görev yapan öğretmenler, yalnızca mazeretlerinin bulunduğu il merkezi (belde ve köyler dâhil) ya da ilçedeki (belde ve köyler dâhil) eğitim kurumlarını tercih edebilecektir.

xfilebest11
Aday Memur
04 Haziran 2018 01:54

Bulunduğum ilde 3 yılımı doldurdum fakat bu yılın ocak ayında alan değişikliği sonucunda başka bir okula geçtim. Bu durumda il dışı atamaya başvurabilir miyim?

Moderatöre rapor et

Toplam 98 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi