Editörler : supporters.
24 Ekim 2009 15:01

MYO Öğretim Görevlisi Kadrosu Sürekli midir?

Merhabalar arkadaşlar.

meslek yüksek okulunda öğretim görevlisi olamk istiyorum.

burada ki atama da yaş sınırı varmıdır.

kadrolumudur.

kadrolar her yıl yenilenmekte veya süre uzatılmaktamıdır.

uzatılıyor ise şartları nelerdir.

yoksa kadromuzu aldığımızda yüz kızartıcı veya devlet memurluğuna yakışmayan bir hale karışmadıkça emekliliğe kadar devam eden bir şekildemi işlemektedir.

veya kadro açıldığında bu bilgi tarafımıza verilmekte midir?

bu konuda bilgisi olanlar paylaşabilirse..

myo okulu yönetimi veya bölüm başkanı gibi hocaların kadro uzatımı veya mesleki kariyerin gidişine etkileri varmıdır. asıl sorunun amacı budur. birilerinin ağazına bakacaksa buaradaki kadroyu aldıktan sonra. çok hoşlandığım bir şey değil de o yüzden yardımlarınız için teşekkür ederim..

spekulator
Şef
24 Ekim 2009 15:04

birde bir kadro ile başladık emeklilik yaşı ve şu anda emekli bir öğretim görevlisi ne kadar maaş almaktadır ortalama bilgisi olanlar varsa palaşırlarsa çok sevinirim.

emekli sandığına bağlı olarak bir sosyal güvence sağlanmaktadır diye biliyorum bu konu ile de bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.

çalışmalarınızda başarılar dilerim..

Hkn19
Aday Memur
24 Ekim 2009 15:07

Merhaba hocam,

güzel bir başlık açmışsın ben yeni kazadım myo öğretim görevliliğini henüz atanmadım meb ten geçiş yapacağım yada istifa edeceğim bekliyorum; kadro 2-3 yılda yenilenen bir kadro görevini düzgün yaptığın takdirde çıkarılma gibi bir durum yokmuş, şimdiye kadar Türkiye geneliden çıkarılma olmamış.umarım istediğinz olur.

spekulator
Şef
24 Ekim 2009 15:48

tezsiz yüksek lisans mezunu öğretim görevlisi olabilir mi? bu konudada bilgisi olan arkadaşlar tüm soruların cevaplarını bekliyorum. zamanını ayıran tüm arkadaşlara teşekkürü borç bilirim...

spekulator
Şef
24 Ekim 2009 15:54

arkadaşalar sorular bir bir aklıma geliyor.

diyelim öğretim görevlisi kadrosunu aldık başladık sonradan doktoraya başladık bitirdik. öğretim görevlsi doktor olarak devam mı eder yoksa yard. doç kadrosuna geçiş mi olur yoksa tekrardan kadromu takip edip açılınca başvurmak lazım. bunları öğretim görevliliği yaptığım kurumda dvam etme şartı ile soruyorum yani aynı kurumda yrd doç kadrosu mu açılmalı yoksa 1-2 sene içinde doktorayı aldıktan sonra otomatik bir kadr o değişimi olur mu?

saygılarımla...

kaysal
Aday Memur
25 Ekim 2009 09:18

Gncl...

baykunduz
Memur
26 Ekim 2009 14:52

güncell

bannme!
Yasaklı
26 Ekim 2009 16:14

öğretim görevlileri en çok iki yıl süre ile atanabilirler; bu süre sonunda işgal ettikleri kadroya başvuran öğretim üyesi bulunmadığı ve görevlerine devamda yarar görüldüğü takdirde aynı usulle yeniden atanabilirler-Atanma süresi sonunda görevleri kendiliğinden sona erer-Bunların yeniden atanmaları mümkündür-Bu takdirde ilk atama usulü uygulanır-Konservatuvarlar ile meslek yüksekokullarına gerektiğinde sürekli olarak öğretim görevlisi atanabilir (2547'den alinti Gorev suresi ile alakali olarak)

eger ogretim gorevlisi doktorasini bitirirse ogr.gor.dr. unvani alir kidemli ogretim ogretim gorevlisi olur. ama yonetim isterse myo'da yardimci docent kadrosu acabilir. o zamanda o kadroyu alabilirsiniz. istersenizde baska universtilerde doktoradan sonra yardimci docent kadrosu arasyina girebilirsiniz.

johnmalkow
Şef
26 Ekim 2009 16:24

Görevin devamlılığına karar verilmemesi yani sözleşme bitiminde kadrodan çıkarılma çok uç durumlar dışında galiba pek olmuyor, yanılıyor muyum acaba?

bannme!
Yasaklı
26 Ekim 2009 16:28

yuz kizartici bir suc islenmedigi surece cokta dik olmamak kosulu ile sorun olacagini dusunmuyorum

spekulator
Şef
01 Kasım 2009 21:13

Güncel

spekulator
Şef
01 Kasım 2009 21:16

birde bir kadro ile başladık emeklilik yaşı ve şu anda emekli bir öğretim görevlisi ne kadar maaş almaktadır ortalama bilgisi olanlar varsa palaşırlarsa çok sevinirim.

emekli sandığına bağlı olarak bir sosyal güvence sağlanmaktadır diye biliyorum bu konu ile de bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.

çalışmalarınızda başarılar dilerim..

clgntrk
Aday Memur
02 Kasım 2009 19:09

arkadaşlar tezsiz yüksek lisans diploması ile de myo okullarındaki öğretim görevlisi kadrosuna başvuru yapılabiliyo ama tabi üniversite özel olarak tezli yüksek lisans istemiyosa,herkesin bildiği gibi adamına göre yani...

spekulator
Şef
02 Kasım 2009 20:31

tezsiz yüksek lisans mezunu kişi MYO öğretim görevliliğinde 2 yıl deneyimi aşmış oluyormu?

spekulator
Şef
03 Kasım 2009 20:57

gncl

Hkn19
Aday Memur
03 Kasım 2009 23:29

bildiğim kadarıyla ünv.lerin öyle bir şartı var. y.lisans varsa deneyim istemiyor variyor

çsgbursa
Memur
03 Kasım 2009 23:31

Hkn19 ne yaptınız halledebildiniz mi muvaffakat işinizi

spekulator
Şef
04 Kasım 2009 22:19

gncl

spekulator
Şef
05 Kasım 2009 20:01

gncl