Editörler : crops35
22 Ekim 2007 16:14

ptt özelleştirme

ptt 2008 de kesinlikle özelleşecekmiş diyorlar bilgisi olan varmı?

since1453
Şube Müdürü
22 Ekim 2007 19:55

kardes deseydın kı 2018 de özellesecek diye amenna anlamıyorum neden boyle bır baslık acıyorsun ptt özellestırme kapsamındakı kurumlar arasında yok bu bir ikincisi dünya uzerınde abd ve ıngıltere almanyada dahıl olmak uzere hiç bir ulkede posta teskılatı özel degıl buda ıkı tahmınım bu kuruma benım gıbı ya 6 ay once yada 1 yıl once katıldın ve daha kurumdan yedıgın ekmegın hakkını bıle vermeden özellessınde bızde az iş cok paralı çiftlik gibi kurumlara gecelım derdındesın.kımse bızlere zorla yazdırmöadı bu kurumu bende dahil SONUÇ OLARAK BASLIK YANLIS PTT NIN ÖZELLESMESI OLMAMALI SORUN SU Kİ POSTA DAGITIM ISI DEVLETIN TEKELINDE OLMAMALI YANI ÖZEL KARGO VE LOJISTIK SIRKETLERIDE DAGITIM ISINE VE IHALELELERE KATILABILMELI BAK O ZAMAN GORECEKSIN KI YUKUMUZ HAFIFLEYECEK YANI BU KURUMUN TAMAMININ TELEKOM VEYA PETKIM VB KURUMLAR GIBI SATILMASININ TEORIDE VE PRATIKTE BU KURUMDAN EKMEK YIYEN BIZLERE FAYDASI YOK NEDIR EN AZINDAN FARAZİ YURTICI KARGO VEYA ARAS MNG FALAN KATILDI BU SIRKETLER NE BILEYIM BANKALARLA ANLASTI NEDIR EXTRELER BIZDEN CIKAR ÖZEL BASKA ADI MEKTUPLAR KAYITLI MEKTUPLAR CIKAR GERIYEDE RESMI YAZISMALR VE BILIMUM POSTA HIZMETLERI KALIR ISTE O ZAMAN BU KURUM BEKLEMEYENLERIN ISTIFA EDENLERIN NE BILEYIM YARIDA BIRAKANLARIN PISMANLIKLA VE GIPTA ILE BAKACAKLARI BIR KURUM OLUR

SÖZUN OZE SEN PTT NIN SATILMASINI VEYA TAMEMEN OZELLESMESINI UNUT HEMDE BUNU ÖNUMUZDEKI 5 YILDA UNUT KALDI KI KAR EDEN BIR KURULUS SATILMAZ(BUNU SUNA GORE DIYOPRUM BASIMIZDA TUCCAR ZIHNIYETLI BIR HUKUMET VAR)B.ÇEKMECE PTT DAGITIMDA TUM DAGITI ARKADAALARA SELAM OLSUN...

zehra elaa
Daire Başkanı
22 Ekim 2007 21:17

bir kere başlıkda hiç bir sorun yok. bu dedikodular aldı başını gidiyo. arkadaşımızda ögrenmek istedi.. özelleştirme yokta ne diye alman firmaları gelip gidiyo ptt için. dedikodu çıkarmak için mi... ha bir de bedava mi veriyorlar bu kurumdan bize ekmegi. verdikleri herkuruşun hakkını alın terimizle veriyoruz biz.. o bizim hakkımız. torpille bilmem neyle girmedik biz o işe. gecemizi gündüzümüze katıp çalıştık o sınava.. tabii ki hakkımızı verecekler..

diclepir
Memur
23 Ekim 2007 15:57

arkadaşım bu konuyu sitasi boyuta taşımanın bir anlamı yok

var olan bir knouyu söylyüroum

yoksa en az senin kadar özelleştirme idaresinde kapsama alınan kuruluşlar hakkında bilgi alabilecek kapsiteye sahibim kardeş

bir ikinci ben iki senedir bu kurumda calışıyorum

ve yediğim ekmeğin hesabını sana verecekte değilim

kimse babasını hayrına kimseye para vermiyor

bir ikincisi kar eden kurluşun taliplisi olur

ve sen kalk 50bin insanın yapacağı işi

25 bin personele yaptır sende kar edersin

önce araştır sonra cevap vereblceksen cevap ver

ve lütfen diğer arkadaşlarada rica ediyorum burası podyum değil kendinizi göstermek için değil

bir bilgiye sahipseniz onu paylaşın!!!!!!!!!!!!!

Great-falcon
Aday Memur
27 Ekim 2007 20:33

Deutsche Post özel bir şirket.DHL'de onların koli şirketi. Hayır SINCE öğren diye yazıyorum.Kar eden şirket özelleştirilmez gibi saçma sapan bi cümle kurmuşsun seni tebrik ederim,ekonomi,iktisat'da cahil gündemide takip etmeyen öylesine konuşan bi arkadaşımızsın demek ki,hayır hiç üşenmedin mi bu kadar saçma sapan kelime yazmaya onu anlayamadım.Türk telekom,petkim,limanlar gibi en stratejik kurumlar satılıyor ve sen ptt nin stratejik olduğundan bahsediyorsun.Hayır bide PTT'nin neresi stratejik onuda anlamadım ki....

Elektrik faturası mı tahsil etmek yoksa adi mektup mu yollamak stratejik :))) Buarada türk telekom zarar eden bi kurummuydu sence.

Neyse arkadaşlar bildiğiniz gibi köy ve Bucaklara ptt acentelikleri açılıyor özel kişiler tarafından,güvenlik işide özel firmalara verilip güvenlik elemanları ya posta sağıtıcısı yada tahsilat memuru yapılacak.Anlıyacağınız özelleştirme başladı bile.2008'in ortalarında pttbank (tahsilat ve havale) ile koli bölümü satılacak ama posta bölümü kalacak haberiniz olsun,saygılar....

srknmlck
Kapalı
28 Ekim 2007 00:08

ptt nin özelleşmesi imkansız ise neden seçimden önce maliye bakanı 'seçimden sonra ilk işimiz ptt ve tcdd yi satacağız 'diyor.

kaya82
Kapalı
28 Ekim 2007 15:04

Arkadaşlar ptt özelleşecek.2008 de özelleşme kapsamına alınacak özelleşmesi hızlanacak.bekleyin ve görün.ptt genel müdürlüğünden alınan bu bilgi doğru bir bilgidir

17mayıs2000
Kapalı
29 Ekim 2007 13:03

:))

kitlerin tümü özelleştirme kapsamına alınacaktır.

bu şimdi ki mesele değil..20 yıl önce bu kadrolar niye sözleşmeliye geçirildi ??

niye ondan sonraki tüm alımlar sözleşmeli yapılıyor ?

bu ülkede..hele hele bu hükümet zamanında..özelleşmeme garantisi olan tek kurum TSK dır..

ama şu da var gerçekten zaman isteyen bir iş olduğunu hepimiz gördük özelleştirmenin..1 sene de olup bitecek bir şey değil kesinlikle.

srknmlck
Kapalı
01 Kasım 2007 23:18

görülen o ki: ptt özelleştirme yolunda ilerliyor.hadi hayırlısı.kpss 2008 e sıkı bir çalışma yapmam lazım.

kefci12
Aday Memur
03 Kasım 2007 14:45

İNSANLARI ANLAMAK GERCEKTEN ZOR İŞSİZİM DİYE FERYAT EDENLER BUGÜN EKMEK YEDİKLERİ YERİN SATILMASINI İSTİYOR KİMSE KİMSEYİ ZORLA PTT YE ALMADI CALIŞANLAR BURAYI BİZZAT KENDİLERİ TERCİH EDİP YERLEŞMİŞ YANİ KİMSEYE BASKI YAPARAK AMAN GEL PTTYE GEL DEMEDİ BENDE DAĞITICIYIM İŞİN NE OLDUĞUNU ARAŞTIRARAK GELDİM VE ÇOK ŞÜKÜR KANAAT EDİYORUM ÇÜNKÜ KENDİ TERCİHİMDİ ÖZELLEŞMESİ CÖZÜM DEĞİL.ALDIĞIMIZ ÜCRETİ HİÇ BİR KURUM VERMİYOR HELEDE BÜYÜK YERLEŞİM YERLERİNDE ULAŞIMA PARA BİLE VERMİYORUZ VE HİÇ BİR ZAMAN 5,30 MESAİ BİTİMİNİ BEKLEMEDEN EVİMİZİN YOLUNU TUTMUYORUZ MU VE MASA BASINDA ÇALIŞANLAR GİBİ AFFEDERSİNİZ LAVABOYA GİTMEK İÇİN İZİN Mİ İSTİYORUZ BUNLARIN DAHA İYİSİNİ VEREN VARSA VE BEGENMİYORSANIZ YENİDEN GİRİN KPSS YE BASKA KURUMA GECİN Kİ DAĞITICILĞIN KIYMETİNİ BİLİN VE SON ALIMLARDAN SONRA KENDİ DAĞITIM MERKEZİM DAHİL HİÇ KİMSENİN AĞIR CİHETE ÇIKTIĞINIDA SANMIYORUM TEK KELİMEYLE İNSAF İNSAF İNSAF ARKADASLAR KURUMA KAYIT YAPARKEN TÜM ŞARTLARIN OLDUĞU BELGELERİ KİMSE ZORLAN İMZALATMADI

metat
Memur
19 Kasım 2007 19:52

ARKADAŞLAR TÜRKİYEDE HER SÖYLENEN OLSAYDI BUGÜN FARKLI YERDE OLURDUK.YAPILACAK İŞ OLUP BİTMEDEN HİÇBİR KESİNLİKTEN BAHSEDEMEYİZ.BEKLEYELİM GÖRELİM DERİM.2.Sİ PTT 2006 YILINDA İSTANBULDA 200 TRİLYON KAR ELDE ETTİ.ZARAR DİYE BİRŞEY YOK.KURUMUN İŞ YÜKÜ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR.İSTATİSTİKLERDEN GÖRÜLEBİLİR.ŞİMDİ ŞUNU SÖYLEMEK İSTERİM YENİ PTT YE GİREN ARKADAŞLAR YAPTIĞI İŞ İLE KENDİLİLERİNİ İŞÇİ GİBİ GÖRÜYORLAR VE BİR BAKIMA KENDİ KENDİLERİNİ KÜÇÜK DÜŞÜRÜYORLAR.HERKES TERCİHLERİNDE SERBESTTİ.İSTEYEN KALIR İSTEYEN GİDER.MALUM TÜRKİYEDE ŞARTLAR GÖZ ÖNÜNDE.EVET OKUMUŞ İYİ BİLEN ARKADAŞLAR VAR DAHA İYİ YERLERE LAYIKTIRLAR.ZAMANLA BUNLAR DA GERÇEKLEŞR.DÜN BİR BU GÜN İKİ BİRAZ SABIR GÖSTERELİM. Bİ DE İŞSİZ OLAN KİŞİLERİ DÜŞÜNÜP BİZİM YERİMİZDE OLMAK İÇİN HERŞEYİNİ VEREBİLECEK İNSANLARI DA DÜŞÜNSEK SANIRIM GERİYE ŞÜKRETMEK KALIR.SAYGILARIMLA

gokhansen27.
Aday Memur
01 Aralık 2007 19:15

ÖZELLEŞME OLACAK AMA YAKLIN DEĞİL

PTT ..............?

2008 ..................?

PTT .........BTTBANK?

PTTBANK A.Ş.

POSTA HİZMETLERİ HARİÇ

PTTBANK VE KOLİ

ÖZELLEŞECEK GİBİ

karakaş0387
Aday Memur
01 Aralık 2007 23:43

arkadaşlar özelleşme yok ümitlenmeyin en az 5 yıl daha var kurumun özelleşmesine hep beraber kafayı yiyeceğiz bu özelleşme meselesinden dolayı biraz daha dişinizi sıkın

ptt_34
Aday Memur
27 Aralık 2007 01:54

Parçalanarak satılacağı görüşü doğrudur.Somut bir bilgi olmasada bütün işaretler bunu göstermektedir,ancak bence tartışılması gereken bizim çalışanlar olarak böyle bir girişeme nasıl yanıt vereceğimiz ve haklarımız nasıl koruyacağımızdır. Bunda da çalışanlarının örgütlü gücü olması gereken sendikalara görev düşmektedir.Ben Haber-Sen üyesiyim.Biz bu konuyu gündemimize alıp temel bir sorun olarak saptadık ve önümüzdeki dönemde ana faaliyetlerimizden biri olması gerektiğine karar verdik.Şu anda yapılacak faaliyetlerle ilgili çok yönlü bir tartışma sürdürüyoruz.

hurdacı
Aday Memur
27 Aralık 2007 19:23

ankarada en fazla 3 ay daha adi posta dağıtırsınız diyolar bize sonra kayıtlı postaya yani gidiyor

demirkan83
Aday Memur
26 Ocak 2008 23:04

özelleşmese neden asma asam özelleşmeye gidiliyo arabalr satılıyo güvenlik özele dönüyo taşeronn şirketler var. taşıma özel şirket servis özel şirket. ptt bank oluyo. teblikat hariç ptt özelleşmesi en makul kurum

koc_metal
Aday Memur
01 Şubat 2008 21:40

evet arkadalar herkes bişey sölemiş şu bir gerçek ptt 2008 yılında özeleşmeyecek belki 2010 da olabilir ve bölünerek özelleceçek koli dağıtımı

adi posta dağıtımı

ve aps ve kayıtlı posta dağıtımı bizide adliyeye veiriler tebligat yapalı diye ama adliyede o kadar adam fazlalığı var ama bizi ne yapacaklar bunu sormak gerekir aslında ptt özellişse sözleşmemiz fes olurmu benim için önemli olan bu

elifdedim44
Aday Memur
01 Şubat 2008 22:15

arkadaşlar özelleşme şuan için zaman alacak bir süreç.sadece şunu söyleyebilirim benim bulunduğum şubeye resmi yazı geldi bizi de bilgilendirdiler. adi posta taşaron şirkete verilecek taşaron firmanın personeliyle birlikte ayrımda çalışacağız onlar adi postayı dağıtacak biz de eleman sayısına göre 1,5 ya da 2 cihette tebliğ memuru olarak çalışacağız.şuan bunun yapılandırmasıyla uğraşıyorlar eleman sayısını arttırmaya çalışıyorlar yeni gelen dağıtıcı arkadaşlarla bu eksiği karşılamaya çalışacaklarmış ve gelceke memur arkadaşlarla da içerde çalışan dağıtıcı kadrosundaki arkadaşları dağıtıma çıkaracaklarmış ve daha uzun vadede tüm bunların gerçekleşmesi için Ankara ve İzmir de olduğu gibi İstanbul'da da otomasyon sitemine geçilecek genel müdürlükten cihet parkilasyonu çalışmaları için görevli arkadaşlar geldi bizler de cihetlerimizde dağıtımı nasıl ne doğrultuda yaptığımızı haritalandırdık. Yani herşey zamanla yeni bir yapılandırma var ama hiçbirşey bir anda olmaz:mutlaka ki yeni bir kabuğa bürünmek uzun zaman alacak ve birgün olursaki çok da yakın bir tarih değil bu bizleri başka kurumlara kaydırmayı düşünmüyorlar ptt sistemini adliyye bağlayıp tebliğ memuru olarak çalıştımayı düşünüyorlar güvenlik ve çay ocaklarının özlelleşmesi bu oluşumların ilk adımları. Önemli olan özelleşsin ya da özelleşmesin işimizin hakkını vermemiz ve kedni haklarımız üzerinde durmamız.Yarın uzak bir kavram biz bugün bulunduğumuz noktaya bakalım. Bu arada bu bilgileri şube yetkililerimiz açıkladılar.

aengin
Aday Memur
02 Şubat 2008 19:11

sayın elif dedim yazından anladığım şudur doğru mu bana cvp verir misin şimdi biz dağıtıcılar özelleşse de yine dağıtıcı olarak kalacağız öyle mi?

elifdedim44
Aday Memur
02 Şubat 2008 22:52

evet aengin tam olarak özelleşmenin getireceği değişimler bizim adımıza ne olur bilinmiyor yani zaman yeni yenilikler getirirmi ya da hayat şartları ayrı konu. ancak uzun vadede evet bizi dağıtıcı daha doğrusu "tebliğ memuru" olarak kullanacaklar. Otomasyon sistemine geçince yeni atanan personelle de eleman ihtiyacını bir nebze de olsa azaltınca yeni bir sürece girfeceğiz. Uzun vade de bir düşünce de ilerki yıllarda taşaron şirketin kendine bir ter edinmesi ve asi postanın bize gelmeden oraya yönlendirilmesi bizim de adliyeye bağlanmamız ancak bunun için bayağı bir süre gerekiyor uzun bir dönem şirket elemanları ve biz bir arada çalışacağız. Tek kurtuluşumuz ise fakülte bitirip 5 yılı doldurup kadro değiştirmek bilmem biliyor musunuz bu hafta fakülteyi bitien ve 5 hizmet yılını dolduranlara memur kadrosu verildi. Umarım hepimiz için güzel olan ne ise o olur...

aengin
Aday Memur
03 Şubat 2008 14:51

Sağol elif arkadaşım sen de istanbuldasın değil mi? Nasıl zorlanıyor msun. ?

Toplam 84 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi