Editörler : cihan27E.Kayı Han

mengok
Şube Müdürü
21 Ocak 2023 15:10

Vermeyene ne olduğu gorulecek
muharras, 1 yıl önce

Sandıkta tercihimizi ona göre yapınca ek zam mi gelecek? Siz harbiden köpkörsünüz

braveheartgs43
Daire Başkanı
21 Ocak 2023 15:16

Çevremde ay sonunu getiremeyen ama deli gibi hükümeti savunanlar var. Ekonomik krizin ve pahalılığın sebebinin yurtdışı olduğunu savunuyor ama ortalama enflasyon Avrupa'da %10 deyince susuyor. Maalesef farklı bi sonuç beklemeyin. Hükümetin iyi yaptığı şeyler başarı, kötü yaptığı şeyler dış oyunlar. Ben bile inanmaya başladım, acaba sorun bende mi diye düşünüyorum :⁠-⁠)

Stockfish
Yasaklı
21 Ocak 2023 15:29

Birincisi Türkçede maddeperest diye bir kelime yok. Ama senin gibileri tarif etmek için "Andaval" diye bir kelime eklemişler.

Bacak lazım herhalde diyorum fark etmez diyosun; nerede öğrettiler sana bunu?

Sen fakirleşmek istiyor olabilirsin, biz istemiyoruz. Para lazım değilse bir sürü vakıf var git oralara bağışla, açları doyur. Lafa geldi mi beş vakit namazdan geri kalmazsınız ama bir yaralı parmağa is*diğinizi görmedik bugüne kadar. Vakıf deyince de şimdi aklına sadece Ensar ve Tügva gelir herhalde.

Neyse.

ATARSA 113.

muharras, 1 yıl önce

Sizin gibi maddeperest insanlar idareyi eline almasında fark etmez şimdiki iktidar yönetebilir. Yeter ki beyni samanlaşmış insanlar ülkenin idaresine yön verdiğini zannetmesin

21 Ocak 2023 15:33

Muharrassssss yine ayarı verdiler kaçtın la
muharras, 1 yıl önce

Sizin gibi maddeperest insanlar idareyi eline almasında fark etmez şimdiki iktidar yönetebilir. Yeter ki beyni samanlaşmış insanlar ülkenin idaresine yön verdiğini zannetmesin

Polar.jet
Memur
21 Ocak 2023 15:40

Maddeperest? Ülkede adalet namına birşey kalmadı. Yarın başımıza üst düzey tanıdığı olan birisi birşey yapsa kimvurduya gideceğiz. Her gün haberlerde onlarca skandal görüyoruz birisi çıkıp da tek kelime söyleyemiyor. Bu durum bir tek benim mi kanıma dokunuyor kardeşim. İnsanın gözünün içine baka baka yalan söylüyorlar çıldırmamak elde değil. Eğer yönetebiliyor olsaydı bugün yaşanan sorunlarda hesap verecek birileri çıkardı

muharras, 1 yıl önce

muharras
Yasaklı
21 Ocak 2023 15:45

Ne kaçması la moruk. Biz burada herkesle ağız dalaşına girmeye kalkarsak işimize odaklanamayız.

Stockfish 2000 den öncesini baban hatırlar ona sor kolu bacağı. Kemal dervişi hazinenin başına getirip ülkeyi fakirlestiren zihniyet şimdi de jeremy rifkin'in peşine düşmüşler. Bu zihniyetten bir jerremy olmaz.

murataslan2014, 1 yıl önce
Muharrassssss yine ayarı verdiler kaçtın la

muharras
Yasaklı
21 Ocak 2023 15:49

Kim kardeş kim? Söyle 6 lı masada ülkeyi yönetecek bir tane adam söyle? Kendileri de ülkeyi yonetemeyeceklerini biliyorlar buna yemin edebilirim ama ispatlayamam. 6 tane benzemez bir araya gelmiş bir tane kendi içlerinden aday cikartamiyorlar korkarım ki cb adayını da ithal edecekler. Biz 14 partinin ortak adayı ekmeleddin de biliyoruz yaşanacakları biz gel bakalım muharrem'den biliyoruz olacakları şimdi öne sürülecek adayın da öncekilerden farkı olmayacak. Biz gönül rahatlığıyla seçimi bekliyoruz ve hatta 2. Tura kalmayacak aynen yola devam diyoruz. Ama muhalefet hâlâ aday belirleyecek hey yavrum hey

Polar.jet, 1 yıl önce

Maddeperest? Ülkede adalet namına birşey kalmadı. Yarın başımıza üst düzey tanıdığı olan birisi birşey yapsa kimvurduya gideceğiz. Her gün haberlerde onlarca skandal görüyoruz birisi çıkıp da tek kelime söyleyemiyor. Bu durum bir tek benim mi kanıma dokunuyor kardeşim. İnsanın gözünün içine baka baka yalan söylüyorlar çıldırmamak elde değil. Eğer yönetebiliyor olsaydı bugün yaşanan sorunlarda hesap verecek birileri çıkardı

muharras
Yasaklı
21 Ocak 2023 15:55

Aha şimdi bir haber okudum. Genel müdür ibb başkanına kameralar karşısında işine odaklan 16 milyona hizmet et diyor. Imamoglu Anadolu da seçim turuna çıkmış. Kimse kimseyi biplemiyor

Polar.jet
Memur
21 Ocak 2023 16:22

Ancak şunu unutuyoruz. Ülkeyi yöneten cumhurbaşkanı değil, onun seçtığı bakanlar ve yardımcıları - danışmanları yönetir. Koskoca ülkeyi tek bir kişinin yönetmesi imkansızdır. O yüzden cumhurbaşkanını seçerken onun yanına alacağı bakanlar ve danışmanlarını da düşünmek gerekir. Son 7-8 senedir olanları izlediğimizde bence artık yeni bir şey denemenin zamanı geldi. O yüzden adaydan daha önemlisi o adayın kuracağı hükümet önemlidir. Evet bence diğer taraf da güven vermiyor ama denemeden bilemeyiz ve bence başka şansımız yok çünkü diğerinin sonucu belli. Neyse konu dışı oldu sayfayı daha fazla meşgul etmeyeyim

muharras, 1 yıl önce

Kim kardeş kim? Söyle 6 lı masada ülkeyi yönetecek bir tane adam söyle? Kendileri de ülkeyi yonetemeyeceklerini biliyorlar buna yemin edebilirim ama ispatlayamam. 6 tane benzemez bir araya gelmiş bir tane kendi içlerinden aday cikartamiyorlar korkarım ki cb adayını da ithal edecekler. Biz 14 partinin ortak adayı ekmeleddin de biliyoruz yaşanacakları biz gel bakalım muharrem'den biliyoruz olacakları şimdi öne sürülecek adayın da öncekilerden farkı olmayacak. Biz gönül rahatlığıyla seçimi bekliyoruz ve hatta 2. Tura kalmayacak aynen yola devam diyoruz. Ama muhalefet hâlâ aday belirleyecek hey yavrum hey

erhannn34
Şube Müdürü
22 Ocak 2023 18:16

Beklemeye devam

rfcakmak
Aday Memur
22 Ocak 2023 18:46

Memurluk

rfcakmak
Aday Memur
22 Ocak 2023 18:48

"Memur=İşçi oldu" yazacaktım. Silme yerine enter'a bastım. EkZamGerek

rfcakmak, 1 yıl önce

Memurluk

ekonimist
Şef
22 Ocak 2023 22:41

Yeter artık söz memurun!

erhannn34
Şube Müdürü
23 Ocak 2023 00:25

Memura en az 15 20 yapmalı ki asgariye yetişsin

rfcakmak
Aday Memur
23 Ocak 2023 09:59

15-20 bile yetmez, her gün bir şeylere zam geliyor. Büyükşehirlerde yaşam eziyet oldu.

zammorano
Kapalı
23 Ocak 2023 10:05

100 yı lcalıssam bu maasa araba alamam hatta evlenemem ev de gecındıremem ıntıhar ederım np

darkodark
Genel Müdür
23 Ocak 2023 11:07

Kısa Dalga yazarı Mehmet Çetingüleç, şunları kaydetti:

"Ankara'da konuşulan 'ham bilgi' şöyle: Emeklilerin halen 1100 lira olan ikramiyeleri 2 bin 500-3 bin lira aralığında bir rakama yükseltilecek. Asgari ücrete yüzde 10, emeklilere yüzde 10-20 arasında ek zam yapılacak.

Bir memur sayfası biraz önce paylaştı Memur lafı geçmiyor, anketlere göre zam oranı artabilir diye de eklemiş

Olabilir mi memura zam vermeden diğerlerine zam vermek?!!

erhannn34
Şube Müdürü
23 Ocak 2023 11:09

Evet ama verirse 55i geçer kümülatif olarak
rfcakmak, 1 yıl önce

15-20 bile yetmez, her gün bir şeylere zam geliyor. Büyükşehirlerde yaşam eziyet oldu.

rfcakmak
Aday Memur
23 Ocak 2023 11:13

Olsun hocam yine yetmez. Alım gücü diye bir şey kalmadı. Elinde hiç bir mal varlığı olmayan insanlar, mal sahibi olamıyor. Kazanılan para anca günlük ihtiyaçlara yetiyor.

erhannn34, 1 yıl önce
Evet ama verirse 55i geçer kümülatif olarak

trboran
Aday Memur
23 Ocak 2023 13:27

Ek zam yok

Toplam 174 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi