Editörler : Pangaea
04 Temmuz 2022 11:21

Samsun mu Mersin mi?

Arkadaşlar ticaret bakanlığı raportörlüğü için öncelik bu iki şehir arasındayım bu şehirde memurluk yapan arkadaşlar olumlu olumsuz fikirlerini söyleyebilir ev kiraları netten gördüğüm kadarıyla fazla herkes fikrini paylaşırsa sevinirim

itoker
Aday Memur
05 Temmuz 2022 09:11

samsunda yaşıyorum kesinlikle mersin seçmelisin

Atamaabekleyen
Aday Memur
05 Temmuz 2022 11:24

Neden böyle düşündüğünüzü de yazarsanız sevinirim hangi açıdan samsunu seçmemeliyim
itoker, 2 yıl önce

samsunda yaşıyorum kesinlikle mersin seçmelisin

itoker
Aday Memur
05 Temmuz 2022 11:34

Yaşanılacak tek ilçesi var o da atakum onun haricinde yaşanmaz..Denizi var ama yük ve balıkçılık dışında kullanıma elverişli değil sadece görüntü..Öve öve bitiremedikleri atakum sahili var ama deniz anası ve atıksu tehlikesinden denize girmek bence riskli..zaten havası desen ne zaman ne olacağı belirsiz her an bozup yağmur yağabilir.kışın çok kar yağmaz merkeze maksimum 1 hafta yerde kalır.. Ben şehri beğenmiyorum açıkçası mersinide az çok biliyorum orası bana göre daha yaşanılası bir yer..sonuçta size kalmış nerden gelceksiniz sizin ihtiyaçlarınızı karşılar mı orasını bilemem.Ankara istanbul izmir gibi bir yerden gelcekseniz çok bir şey beklemeyin derim..

Atamaabekleyen
Aday Memur
05 Temmuz 2022 11:36

Anladım baya detaylı yazmışsınız çok teşekkür ederim
itoker, 2 yıl önce

Yaşanılacak tek ilçesi var o da atakum onun haricinde yaşanmaz..Denizi var ama yük ve balıkçılık dışında kullanıma elverişli değil sadece görüntü..Öve öve bitiremedikleri atakum sahili var ama deniz anası ve atıksu tehlikesinden denize girmek bence riskli..zaten havası desen ne zaman ne olacağı belirsiz her an bozup yağmur yağabilir.kışın çok kar yağmaz merkeze maksimum 1 hafta yerde kalır.. Ben şehri beğenmiyorum açıkçası mersinide az çok biliyorum orası bana göre daha yaşanılası bir yer..sonuçta size kalmış nerden gelceksiniz sizin ihtiyaçlarınızı karşılar mı orasını bilemem.Ankara istanbul izmir gibi bir yerden gelcekseniz çok bir şey beklemeyin derim..

sizofrenimam
Memur
05 Temmuz 2022 18:02

Mersin'de yanında kalabileceğin bir akraba tanıdık falan yoksa maaşının yarısının Aralık ayından sonra kiraya gideceğini bilmelisin. Mersin'de yaşayıp yeri yurdu oralarda olup puanı da yüksek olan insanlar zaten Mersin'i kaçırmaz. Ayrıca samsun da bahsedildiği kadar kötü bir yer değil. Şahsi görüşüm yukarıdaki yorumun çok fazla abartıldığı. Gayet güzel yaşanılabilir her imkanı olan gelişmiş bir şehir. Puanınız çok yüksek değilse samsun da mersin de gelmez zaten. Kıyılar candır iyidir. Tek sorun kira ve geçim sıkıntısı.

Atamaabekleyen
Aday Memur
05 Temmuz 2022 21:16

Hayır puanım alan sıralamam iyi geleceğini düşünüyorum ama iki şehir arasında kira sorunu yüzünden aşırı derece kararsızım aslında her ilde kiralar uçmuş durumda ama hangi şehiri seçmem gerektiği yönünde kararsızım samsunda mı yaşıyorsunuz size göre artıları eksileri neler yazarsanız çok sevinirim
sizofrenimam, 2 yıl önce
Mersin'de yanında kalabileceğin bir akraba tanıdık falan yoksa maaşının yarısının Aralık ayından sonra kiraya gideceğini bilmelisin. Mersin'de yaşayıp yeri yurdu oralarda olup puanı da yüksek olan insanlar zaten Mersin'i kaçırmaz. Ayrıca samsun da bahsedildiği kadar kötü bir yer değil. Şahsi görüşüm yukarıdaki yorumun çok fazla abartıldığı. Gayet güzel yaşanılabilir her imkanı olan gelişmiş bir şehir. Puanınız çok yüksek değilse samsun da mersin de gelmez zaten. Kıyılar candır iyidir. Tek sorun kira ve geçim sıkıntısı.

sncrdrn55
Aday Memur
05 Temmuz 2022 21:23

Bence samsun yasanilabilir şehirler arasinda disaridan gelenler samsunu genelde severler atakumda yasamanı tavsiye ederim

Atamaabekleyen
Aday Memur
05 Temmuz 2022 21:57

Ev kiraları çok mu yüksek tez sorunum bu aslında sosyal alanlardan öncelik olarak kira fiyatlarını düşünüyorum
sncrdrn55, 2 yıl önce

Bence samsun yasanilabilir şehirler arasinda disaridan gelenler samsunu genelde severler atakumda yasamanı tavsiye ederim

sncrdrn55
Aday Memur
05 Temmuz 2022 23:25

Atakumda 2500 civarı 1+1 esyali bulursun internette yeterince ilan var studyo daireler de var alternatif cok atakumda

azimuth55
Memur
06 Temmuz 2022 10:35

Samsun ekonomik olarak daha makul.

Kiralardan dem vurulmuş. Her ilde uygun fiyata ev vardır. Önemli olan muhit. Samsunun en elit semtlerinde esyasız 1+1 ya da yerine göre 2+1 evi 3000 tl'ye rahat bulursun.

Gurbette 20 yıl geçirmiş biri olarak söylüyorum, Samsun bir çok açıdan idaeldır.

"Havası belli değil, her an yağmur yağabilir" diyenler Miami Beach'ten yazıyor sanırsın.

Hiç düşünme Samsun'u yaz. Mersin Akdeniz'de turistik bölgelere yakınlığından dolayı seni ekonomik olarak çok zorlar. Hiç gerek yok.

Atamaabekleyen
Aday Memur
06 Temmuz 2022 10:49

Çok teşekkür ederim sanırım samsun ağır basacak zaten kiralar ülkenin her yerinde uçmuş durumda
azimuth55, 2 yıl önce

Samsun ekonomik olarak daha makul.

Kiralardan dem vurulmuş. Her ilde uygun fiyata ev vardır. Önemli olan muhit. Samsunun en elit semtlerinde esyasız 1+1 ya da yerine göre 2+1 evi 3000 tl'ye rahat bulursun.

Gurbette 20 yıl geçirmiş biri olarak söylüyorum, Samsun bir çok açıdan idaeldır.

"Havası belli değil, her an yağmur yağabilir" diyenler Miami Beach'ten yazıyor sanırsın.

Hiç düşünme Samsun'u yaz. Mersin Akdeniz'de turistik bölgelere yakınlığından dolayı seni ekonomik olarak çok zorlar. Hiç gerek yok.

marmara kazım
Şube Müdürü
06 Temmuz 2022 11:44

:D:D

samsun'u arkadaş yazacak gibi

itoker, 2 yıl önce

itoker
Aday Memur
06 Temmuz 2022 12:00

kazıııım kaaazzzımmm nerden anladın afferım sana kazzzzııımmm....sizin gibiler bitmez...adam soru sormuş samsunda yaşayan biri olarak cevapladım ne samsun ne de mersin memleketim değil..haa ayrıca arkadaşla aynı mesleğe de sahip değilim..

marmara kazım, 2 yıl önce

Atamaabekleyen
Aday Memur
06 Temmuz 2022 12:02

Yazsa da sorun değil puanım yüksek herkesin hakkında hayırlısı olsun

Atamaabekleyen
Aday Memur
06 Temmuz 2022 12:06

Sorun degil arkadaşlar kimse kimsenin nasibini rızkını yiyemez herkes fikrini belirtiyor bana da şuan yaşadığım şehri sorsalar belki memur için uygundur ama ben hiç sevmem tabii ki derim ki gelme güzel değil
itoker, 2 yıl önce

kazıııım kaaazzzımmm nerden anladın afferım sana kazzzzııımmm....sizin gibiler bitmez...adam soru sormuş samsunda yaşayan biri olarak cevapladım ne samsun ne de mersin memleketim değil..haa ayrıca arkadaşla aynı mesleğe de sahip değilim..

itoker
Aday Memur
06 Temmuz 2022 12:09

Aynen öyle memur için uygun ama benim sosyal ihtiyaçlarımı karşılamıyor..Sen yaz kardeşim hakkında hayırlısı olsun..

Atamaabekleyen, 2 yıl önce
Sorun degil arkadaşlar kimse kimsenin nasibini rızkını yiyemez herkes fikrini belirtiyor bana da şuan yaşadığım şehri sorsalar belki memur için uygundur ama ben hiç sevmem tabii ki derim ki gelme güzel değil

marmara kazım
Şube Müdürü
06 Temmuz 2022 12:20

yaz arkadaşım samsun'u bak keyfine.

öve öve bitiremediğimiz atakum sahilinin rakibi yoktur ülkede (kordon dahil). baştan sona kumsal, güzel ve her bütçeye uygun mekanlar. her yerinde de rahatça denize de girersin.

ulaşım desen samsun'a en rahat şekilde, ister karayolu ister havayolu.

hava desen öyle aman aman sıcak da olmaz soğuk da. anlatıldığı gibi çok yağışlı falan da değildir doğu karadeniz gibi.

ev de rahat bulursun, ucuzluk da.

avm diyorsan fazlaca tatmin edecek yerler var, tiyatro diyorsan var, bale opera diyorsan onlar da var.

al sana samsun.

Atamaabekleyen, 2 yıl önce
Yazsa da sorun değil puanım yüksek herkesin hakkında hayırlısı olsun

Atamaabekleyen
Aday Memur
06 Temmuz 2022 18:16

Teşekkür ederim ne kadar seviyorsunuz samsunu böyle ilk tercihim olacak galiba herkesin hakkında hayırlısı

yaz arkadaşım samsun'u bak keyfine.

öve öve bitiremediğimiz atakum sahilinin rakibi yoktur ülkede (kordon dahil). baştan sona kumsal, güzel ve her bütçeye uygun mekanlar. her yerinde de rahatça denize de girersin.

ulaşım desen samsun'a en rahat şekilde, ister karayolu ister havayolu.

hava desen öyle aman aman sıcak da olmaz soğuk da. anlatıldığı gibi çok yağışlı falan da değildir doğu karadeniz gibi.

ev de rahat bulursun, ucuzluk da.

avm diyorsan fazlaca tatmin edecek yerler var, tiyatro diyorsan var, bale opera diyorsan onlar da var.

al sana samsun.

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi