Editörler : Pangaea
«34567891011121314»

cevresecil
Aday Memur
07 Ekim 2019 12:51

arkadaşım bu 4b sözleşmeli değil 4a kadrolu bir pozisyon.ben de 89 ile mühendisliği bekleyenlerdenim.ysk katipliği ne başvuracağım ama bu kadrolu olduğu için merkezi atamalarda tercih veremezsin iyi düşün gibi net olmayan bilgiler edindim.
teodolitman, 5 yıl önce

Arkadaşlar keyfimizden tercih vermiyoruz. Kendi bölümümden temmuz merkezi alımda 5 kişi aldılar. BEŞ !.

1 Yılda toplam 50 kadar 4b sözleşmeli alım oldu. 87 lerle açıkta kalıyorum. Bir umut hala mühendis olarak atanma hayalim var. Ama ysk 255 alımı gibi düz memurluk alımlarını elimin tersiyle itip 2020 temmuzdan sonra 87 ile atanamyan biri olarak kalmak istemiyorum. Özel sektörde anamızı ağlatıyorlar 2500 tl ile. Bende kendimi düşünmmek zorundayım. Alacağım riskleri bilmem gerekiyor.

Mgolll
Memur
07 Ekim 2019 12:55

peki mulakat anlara da mi olacak bilgisi olab var mi

cevresecil
Aday Memur
07 Ekim 2019 13:33

mülakat Ankara ysk da olacak
Mgolll, 5 yıl önce
peki mulakat anlara da mi olacak bilgisi olab var mi

eemmyy
Memur
07 Ekim 2019 14:41

hocam daha önümüzü görmeden umutsuz olmayalım çünkü hiç belli olmaz kaç ile kapatacağı.

Bu alım 4A kadrolu olduğu için +89 puan üstü insanlar belki tercih etmez çünkü tercih ederlerse bir daha başka başvuru yapma şansları kalmıyor .

Şu bir gerçek ki başvuran herkes için diyorum (sadece mühendis , öğretmen vs. değil ) bu kadrolu bir alım ve mülakata kalan atanan arkadaşlar aralık ve 2020 temmuz merkezi atamada hakları gidiyor.

Gelelim diğer hususa; 2018 YSK alımında da puanlar 87 86 altına düşmez dedi çoğu kişi ama zabıt katibi 83 ile kapattı. Bu işler biraz şans biraz nasip kısmet. Kimse bilemez kaçla kapatacığını. Beni de puanım yüksek değil ama yine de başvuracağım dediğim gibi nasipte varsa olur .

NOT: tabi şu bir gerçek ki 2018 de bir sürü kurum alım yapıştı o yüzden taban puanlar 83 82 görüştü .Bu yıl o kadar alı olmadığı için taban puanlar için kestirim yapmak zor :)

hatice güvennn, 5 yıl önce

Kimler kaç puanla lisans için diyorum ve hangi unvana başvuru yapmayı düşünüyor biraz yardımcı olalım birbirimize ona göre başvuru yapılır yapılmaz :(

Bu arada lise ve ön lisans yerleşmesinden ziyade lisans başvurusu daha çok olur inşallah çünkü en mağdur olan lisans oldu 85 den aşağı puanları göremeyecek bu gidişle lisans :(

romayı yakan adam
Genel Müdür
07 Ekim 2019 14:44

Herkes denesin yapıştırın katipliğe :) Sonra görevde yükselme ile seçim müdürü olma gibi bir motivasyon imkanı da var.
eemmyy, 5 yıl önce

hocam daha önümüzü görmeden umutsuz olmayalım çünkü hiç belli olmaz kaç ile kapatacağı.

Bu alım 4A kadrolu olduğu için +89 puan üstü insanlar belki tercih etmez çünkü tercih ederlerse bir daha başka başvuru yapma şansları kalmıyor .

Şu bir gerçek ki başvuran herkes için diyorum (sadece mühendis , öğretmen vs. değil ) bu kadrolu bir alım ve mülakata kalan atanan arkadaşlar aralık ve 2020 temmuz merkezi atamada hakları gidiyor.

Gelelim diğer hususa; 2018 YSK alımında da puanlar 87 86 altına düşmez dedi çoğu kişi ama zabıt katibi 83 ile kapattı. Bu işler biraz şans biraz nasip kısmet. Kimse bilemez kaçla kapatacığını. Beni de puanım yüksek değil ama yine de başvuracağım dediğim gibi nasipte varsa olur .

NOT: tabi şu bir gerçek ki 2018 de bir sürü kurum alım yapıştı o yüzden taban puanlar 83 82 görüştü .Bu yıl o kadar alı olmadığı için taban puanlar için kestirim yapmak zor :)

eemmyy
Memur
07 Ekim 2019 14:48

en çok zabıt katibi alınacak diye herkes ona yüklenirse diğer ünvanların taban puanı düşük kapatır katipliğin puanı yüksek kapatırsa ağlancak halimize güleriz

romayı yakan adam, 5 yıl önce
Herkes denesin yapıştırın katipliğe :) Sonra görevde yükselme ile seçim müdürü olma gibi bir motivasyon imkanı da var.

cevresecil
Aday Memur
07 Ekim 2019 14:56

mülakatı kazandım ama evrakları teslim etmedim.başlamaazsak işe.bir problem arz etmez dimi merkezi atamalarda tercih yapabilmeme
eemmyy, 5 yıl önce

Teabhr
Memur
07 Ekim 2019 15:02

Hsk 25 kişi alım yaptı 125 kişide 84 ile kapattı klavye sınavı vardı ama sonuçta yazan yaşamayan herkes başvuru yapmıştı belki yazarız deneyelim diye o yüzden düşebilir diye umud ediyorum

eemmyy
Memur
07 Ekim 2019 15:10

hocam dediğiniz şekilde sorun olabilir çünkü siz KAZANILMIŞ HAKTAN vazgeçiyorsunuz :)

Ama mesela mülakata kaldınız ama gitmediniz mülakata onda bir sıkıntı olmuyor . Mülakata katılıp katılmamak kişisel tercih herkesin bu hakkı var

Hem zaten YSK yedek liste yayınlıyor mu biliyorum kazanıpta gitmeyenler olur diye her ihtimale karşı . Bilen arkadaş bizi bilgilendirirse seviniriz

cevresecil, 5 yıl önce
mülakatı kazandım ama evrakları teslim etmedim.başlamaazsak işe.bir problem arz etmez dimi merkezi atamalarda tercih yapabilmeme

eemmyy
Memur
07 Ekim 2019 15:14

hocam HSK bu alımı 2018 puanı ile mi yaptı ?

Ben de umutlu olmak istiyorum ama ortada ince bir fark var HSK da klavye sınavı vardı o yüzden puanlar o kadar düşmüş olabilir sonuçta 90 yapan klavye sınavında kalır 83 yapan klavye sınavından geçer.

Ama YSK da klavye sınavı yok o yüzden taban puanlar nasıl olacak ben de çok merak ediyorum .Umarım dediğimiz gibi düşük kapatır da çoğu kişinin yüzü güler

Teabhr, 5 yıl önce
Hsk 25 kişi alım yaptı 125 kişide 84 ile kapattı klavye sınavı vardı ama sonuçta yazan yaşamayan herkes başvuru yapmıştı belki yazarız deneyelim diye o yüzden düşebilir diye umud ediyorum

Nzblbl
Kapalı
07 Ekim 2019 16:58

Herkes kadro verilmez korkusu yasiyor evet ve herkesin puani emeginin karsiligi. Ama daldan dala atlayip simdilik burada calisayim sonra kadro acilinca kendi bransima gecerim diyerek kadro yakmak da sizden sonrakilerin hakkina girmektir. Daha 1 sene var onumuzde ve puani yuksek olanlar 4001 den de atanabilir merkezi alimda. Lutfen VİCDANİNİZLA DUSUNUN oyle karar verin arkadaslar. Zaten dogru duzgun alim yapilmiyor bir de farkli yollarla yapilan alimlar var. Sizden belki cok az puani dusuk olanlari da dusunerek tercih yapin. Hepimiz biktik atanamamaktan ve birbirimizi en iyi yine biz anlariz.

cevresecil
Aday Memur
07 Ekim 2019 17:10

elbette yedek liste oluyor.bunu aik bir şekilde belirmiş ysk .belirtilen sürede evraklarını teslim etmeyenler yani mazeretsiz ise başlamayanlarin yerine yedekler alınıyor.buna istinaden sordum zaten.kazanilmis haktan vazgeçiyorum doğru ama yerime yedeği alıyorlar
eemmyy, 5 yıl önce

hocam dediğiniz şekilde sorun olabilir çünkü siz KAZANILMIŞ HAKTAN vazgeçiyorsunuz :)

Ama mesela mülakata kaldınız ama gitmediniz mülakata onda bir sıkıntı olmuyor . Mülakata katılıp katılmamak kişisel tercih herkesin bu hakkı var

Hem zaten YSK yedek liste yayınlıyor mu biliyorum kazanıpta gitmeyenler olur diye her ihtimale karşı . Bilen arkadaş bizi bilgilendirirse seviniriz

kaplumbaga155
Yasaklı
07 Ekim 2019 17:16

bence santral memuru sürpriz yapacak. 1 kişi alınıyor bölüm şartı vs. yok min lise mezunu olmak yetiyor. hangi 5 babayiğit bu riski alacak acaba?

eemmyy
Memur
07 Ekim 2019 17:56

hocam dediğiniz gibi yedek liste çıkıyorsa o zaman mağduriyet olmaz en azından.

Vazgeçen ya da bu süreçte başka yere atanan yerine yedekten biri hayallerine kavuşur .

cevresecil, 5 yıl önce
elbette yedek liste oluyor.bunu aik bir şekilde belirmiş ysk .belirtilen sürede evraklarını teslim etmeyenler yani mazeretsiz ise başlamayanlarin yerine yedekler alınıyor.buna istinaden sordum zaten.kazanilmis haktan vazgeçiyorum doğru ama yerime yedeği alıyorlar

eemmyy
Memur
07 Ekim 2019 17:59

puanına güvenen babyiğit illaki çıkar ama lisanstan değil de sanki önlisanstan ya da ortaöğretiden çıkar gibi.

son olarak son iki ayda eskisi kadar yüksek puanlı kaldı mı acaba ?

son OGM ve adalet bakanlığı alımından sonra ben yüksek puanlıların biraz azaldığını düşünüyorum

kaplumbaga155, 5 yıl önce

bence santral memuru sürpriz yapacak. 1 kişi alınıyor bölüm şartı vs. yok min lise mezunu olmak yetiyor. hangi 5 babayiğit bu riski alacak acaba?

Teabhr
Memur
07 Ekim 2019 21:17

Evet 2019 yılında alım oldu mülakata kaldım ama orada kime sorsam yazamıyoruz ama ortamı görmek için başvurduk dediler buda doğru bişey değil tabi ama sonuçta ozmanda lise önlisans lisans dahildi umarım düşer puanlar
eemmyy, 5 yıl önce

hocam HSK bu alımı 2018 puanı ile mi yaptı ?

Ben de umutlu olmak istiyorum ama ortada ince bir fark var HSK da klavye sınavı vardı o yüzden puanlar o kadar düşmüş olabilir sonuçta 90 yapan klavye sınavında kalır 83 yapan klavye sınavından geçer.

Ama YSK da klavye sınavı yok o yüzden taban puanlar nasıl olacak ben de çok merak ediyorum .Umarım dediğimiz gibi düşük kapatır da çoğu kişinin yüzü güler

romayı yakan adam
Genel Müdür
08 Ekim 2019 04:01

Herkesin gönlüne göre olsun inşallah
Teabhr, 5 yıl önce
Evet 2019 yılında alım oldu mülakata kaldım ama orada kime sorsam yazamıyoruz ama ortamı görmek için başvurduk dediler buda doğru bişey değil tabi ama sonuçta ozmanda lise önlisans lisans dahildi umarım düşer puanlar

falcon9
Aday Memur
08 Ekim 2019 06:44

36 yaşındaki biri zabıt katipliğine başvurabilir mi

utyura
Şef
08 Ekim 2019 08:47

başvuru sadece il olarak mı başvuracaz 73 puana sıralama gelir mi

Fztozturk
Aday Memur
08 Ekim 2019 09:14

hsk alımında bölüm şartı vardı. 2019 alımıyla adalet bakanlığı alim yaptı ama sonuçlar açıklanmadı yani oraya başvuran herkes buraya da başvuracak. ogm ise çok yüksek sayıda bi alim değildi o yüzden hayaller 80le kapatması yönünde, hayatlar ise 8u. ama 75 puanım bile olsaydı basvururdum orası ayrı mesele. elinize yakışmaz basvurmak

Toplam 707 mesaj
«34567891011121314»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi