Editörler : ayşegül bgm

29 Temmuz 2009 03:12

Tıbbi Sekreterlerin sınavsız geçiş yapabileceği MYO'ları bilen var mı?

Tıbbi dökümantosyon ve büro yönetimi falan diyorlar sınavsız geçebilir miyim acaba ben bunlara eğitim durumundan tayin hakkı deneyecem şayet buralardan bi okul tutturabilirsem. Vermezler ama olur belki. Bi de ikinci öğretim olmak zorunda mı ki acaba. Gündüz malum çalışıyoruz. Tayinimi çıkartıyım devamsızlıktan kalırım onlara ne aslında.Acaba ikinci öğretim olmazsa bu bu okulu gündüz okuyamaz diye red ederler mi ki tayini. Bilen arkadaşlar yardımlarınızı beklerim saygılar sevgiler

esc66
Memur
29 Temmuz 2009 08:37

tıbbi sekreterin sınavsız geçebileceği bölüm var 2 yıllık olarak bu bölümlere osym.gov.tr sitesinden ulaşabilirsin ama 2 yıllık bölümlerde tayin hakkı yok en son 2002 yılında olmuştu ondan sonra hiç duymadım.diğer soruna gelince birinci öğretim ikinci öğretim farketmez birinci öğretimi kazanırsan nöbet sistemine geçersin.başarılar

Serkan_06_1983
Yasaklı
29 Temmuz 2009 14:17

esc66

saolasın da nerde yazıyor iki yıllık bölümlere tayin hakkı olmadığı

anadolu.sevdalısı
Aday Memur
29 Temmuz 2009 18:00

Aşağıda yazılı olan 2 yıllık bölümlere tıbbi sekreterlikten sınavsız geçiş yapabilirsin:

Ağız ve Diş Sağlığı

Büro Yönetimi ve Sekreterlik

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı

Hastane Yönetimi ve Organizasyon

İnsan Kaynakları

Odyometri

Optisyenlik

Sağlık Kurumları İşletmeciliği

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik

Tıbbi Mümessillik ve Pazarlama

Ancak sınavsız geçiş yapabilmen için önceden başvuruda bulunman lazımdı. Şayet başvuruda bulunmadıysan bu seneden geçti. Seneye de zaten sınavsız geçiş kaldırılacak.

Tayin hakkına gelince: yönetmelikte öğrenim durumundan tayin yapılabilmesi için 4 yıllık sağlıkla ilgili lisans programının kazanılması gerektiği yazıyor. Yani 2 yıllıklara tayin hakkı yok.

anadolu.sevdalısı
Aday Memur
29 Temmuz 2009 18:07

Ancak, 4-5 ay önce sendikalarla yapılan görüşmelerde, sağlık personeline kendi alanıyla ilgili 2 yıllık programlar için tayin hakkının verileceği yönünde karar alınmıştı. Fakat bugüne kadar yönetmelikte bir değişiklik yapılmadı, belki ilerleyen günlerde bu hakkı verirler.

Serkan_06_1983
Yasaklı
30 Temmuz 2009 00:04

anadolu sevdalısı

Saolasın. Yalnız hangi yönetmelik bu sağlık bakanlığı yönetmeliği mi. Ben adalet bakanlığına bağlı sağlık personeliyim.

esc66
Memur
30 Temmuz 2009 08:17

serkan ben o yönetmeliği geneli için duymuştum çünkü 2002 yılına kadar bu şekilde 2 yıllık kazanıpta sırf görev yolluğu almak için keyfi tayin yaptıran çok olmuş bu sebele çıkartılmış bu yönetmenlik ama sen yinede bi dene daha olmadı mahkemeye verirsin

anadolu.sevdalısı
Aday Memur
30 Temmuz 2009 12:11

Sağlık Bakanlığı "Atama ve Nakil Yönetmeliği". Sağlık bakanlığı personelini kapsar. Adalet Bakanlığı personelini kapsayacağını zannetmiyorum.

Serkan_06_1983
Yasaklı
30 Temmuz 2009 17:00

intibak sayılıyor mu peki bu büro yönetimi ve sekreterlik bölümü

Serkan_06_1983
Yasaklı
31 Temmuz 2009 16:58

Sağlık bakanlığını aradım emsale takılanlar takılmayanlar diye bişiy söyledi bu nasil oluyor tercih yapacam büro yönetimini de bi türlü anlayamadım bilen varsa acil bi cevap yazıversin. Tercihler bitiyor

Serkan_06_1983
Yasaklı
01 Ağustos 2009 17:21

Biraz sonra tercih yapıyorum büro yönetimi ve sekreterlik oluyor diyorsunuz yani intibak da sayılıyor mu peki bilen birisi bi yardım lütfen. Olmazsa boşa okumıyalım iki yıl. Millet dava mava açıp duruyor.

Sınavsız geçiş oluyor mu büro yönetimi ve sekreterliğe önemli olan bu

Serkan_06_1983
Yasaklı
15 Ağustos 2009 21:38

büro yönetimi ve sekreterlik çıktı kayıt için neler gerekli eylülün 4 ünde kayıt var eminsiniz demi bu bölüm oluyor sonra yanlış tercih yapmışsın falan diyen olmasın

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi